» »

Zdravniški pregled med delovnim časom

Zdravniški pregled med delovnim časom

1
2
3

Mavrik ::


Rad bi videl delavca, ki se štemplja za vsako cigareto in vsako kavo? Smatrajo da je to pravica. To da gre delodajalcu 4 x 15 minut na dan, jih prav malo briga. Ah, ta doslednost. Na malici so 45 minut in ne 30 itd... IN potem se mi upajo komplicirati za ure?


Em, pavze so njihova (zakonska) pravica. Tako kot plačilo za delo, ki ga pri tebi naredijo. Wtf ti ni jasn?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

V podjetju, kjer delam, so ukinili vso štempljanje, razen prihoda in odhoda na delo, ker so zaposleni v anketi označili, da ne bi štempljali malice.

Konec koncev je neopravljeno delo tako ali tako krivda nadrejenega. ;)

Skratka, nobenih težav nimamo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

Mavrik je izjavil:


Rad bi videl delavca, ki se štemplja za vsako cigareto in vsako kavo? Smatrajo da je to pravica. To da gre delodajalcu 4 x 15 minut na dan, jih prav malo briga. Ah, ta doslednost. Na malici so 45 minut in ne 30 itd... IN potem se mi upajo komplicirati za ure?


Em, pavze so njihova (zakonska) pravica. Tako kot plačilo za delo, ki ga pri tebi naredijo. Wtf ti ni jasn?

Jap 30 minut. Ostalo pa jim nisem dolžan plačat, razen če je delovno mesto dodatno obremenjeno. Kaj pa tebi ni jasno. Ne more 1 uro na dan imeti čik pavzo. Si sploh kdaj fural kako firmo?

Tilen je izjavil:

V podjetju, kjer delam, so ukinili vso štempljanje, razen prihoda in odhoda na delo, ker so zaposleni v anketi označili, da ne bi štempljali malice.

Konec koncev je neopravljeno delo tako ali tako krivda nadrejenega. ;)

Skratka, nobenih težav nimamo.

Tak sistem odlično funkcionira v startupih, starejši mastadoni pa ne morejo priti zraven. Pri nas vodstveni kader nima štempljanja, ampak 8 ur vsak dan vpiše tajnica. Delo mora teči nemoteno, potem pa direktorja ne zanima ali si na delovnem mestu ali ob 9h še spiš doma, enkrat tedensko je raport s plani in zastavljenimi cilji potem se pa znajdi. In meni osebno to super ustreza, ker si lahko sam planiram in mislim, da naredim več ur, kot bi jih z delom od 7-15h.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Seveda pri nas tudi vpisuje tajnica, ko je to potrebno. Ne skrbi, nismo majhni. Imamo cca 1000 zaposlenih. Vse se da, če se hoče. Zaposleni si lahko tudi sami določamo termin za zdravniški pregled, kot nam to najbolj ustreza. Skratka, polno fleksibilni smo, kljub temu, da smo veliki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

111111111111 ::

Svaka čast. Slovenska firma? PRi nas nas je cca. 130. Ta privilegij nas ima 10. Jaz sicer navijam za obsežnejšo preobrazbo, ampak sem trenutno preglasovan. :) Seveda imamo ogromne izgube v procesih z izkoriščanjem štempljanja. Punce si malico pripravijo v kuhinji, pojedo za računalnikom in potem se štempljajo in pičijo v mesto za 30 minut po opravkih iz katerih pridejo po 40 minutah in potem ob 15h klepetajo za računalniki, da se 15:10 štempljajo. Pri 25 zaposlenih po pisarnah se to hitro nabere. Ne bi bil tak problem, kot to da se zamujajo roki, vodja sektorja mi prečepi 2-3 sobote na mesec na šihtu, brez da bi se štempljala in oddela, da sektor pelje dalje. Izredno sposobna punca brez kadrovskih sposobnosti, po nesreči sem jo ulovil, ker sem GVS-u naročil obveščanje ob sobotah in nedeljah, če je kdo izklopil alaram. Tako da zanimivi problemi.

Drugače pa svoje podrejene poskušam obravnavati po takšnem ključu: https://www.quora.com/What-are-the-hard...

Itak mi ne rata vedno. Še.

Tilen ::

Slovenska firma, ki je del večje mednarodne skupine s cca 17.000 zaposlenimi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mat xxl ::

Chuapoiz, vidiš, pride in podela, brez, da e vpiše imaš, pa take o katerih si tudi pisal v tvojem postu, ki izkoristijo malico 50 minut, še malo na okoli piči, potem pa ob 15h 50 zagusti in jih zanima, če bo dobila plačano če potegne pol ure .....

Pri nas so bile vse sorte ideje o tem, da ne morejo na hitro jesti, malo da nisem uvedel deljenega delovnega časa od 8 h- 12 h in od 13 h do 17 h, da lahko, res v miru na svoj račun se najedo.

Skratka odnos mora biti vsekakor dvostransko fer, če ni so težave ......

shadeX ::

mat xxl je izjavil:



Res, če bi bil jaz direktor, pa bi mi nekdo tako pametoval, mu pokažem samo vrata in ne sklenem pogodbe in ne gre na pregled.



Če bi jaz bil delavec, s takim podjetjem v prvi vrsti niti pogodbe ne bi sklenil.

Zlate ::

Žena bo pregled normalno opravila in podpisala pogodbo, o urah pa se bo pogovarjala naknadno. V službi je sicer zadovoljna in tudi delodajalec je zelo zadovoljen z njenim delom.

Sicer je zato še toliko bolj nesmiseln odvzem ur za pregled, kar je pravzaprav tudi nezakonito - to so mi danes potrdili tudi na zavodu za zaposlovanje in mi dali številko njihovega pravnika za bolj natančne informacije.

In ne, zaradi teh ur, četudi jih odštejejo, se nihče ne bo metal na zobe in nihče ne bo dajal odpovedi. Nekateri pač ne morejo razumeti, da obstajajo ljudje, ki ob (tudi le majhnem) nategovanju ne bodo še bolj nastavili riti.

Hvala vsem za podane informacije in izkušnje.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

Svaka čast. Slovenska firma? PRi nas nas je cca. 130. Ta privilegij nas ima 10. Jaz sicer navijam za obsežnejšo preobrazbo, ampak sem trenutno preglasovan. :) Seveda imamo ogromne izgube v procesih z izkoriščanjem štempljanja. Punce si malico pripravijo v kuhinji, pojedo za računalnikom in potem se štempljajo in pičijo v mesto za 30 minut po opravkih iz katerih pridejo po 40 minutah in potem ob 15h klepetajo za računalniki, da se 15:10 štempljajo. Pri 25 zaposlenih po pisarnah se to hitro nabere. Ne bi bil tak problem, kot to da se zamujajo roki, vodja sektorja mi prečepi 2-3 sobote na mesec na šihtu, brez da bi se štempljala in oddela, da sektor pelje dalje. Izredno sposobna punca brez kadrovskih sposobnosti, po nesreči sem jo ulovil, ker sem GVS-u naročil obveščanje ob sobotah in nedeljah, če je kdo izklopil alaram. Tako da zanimivi problemi.

Drugače pa svoje podrejene poskušam obravnavati po takšnem ključu: https://www.quora.com/What-are-the-hard...

Itak mi ne rata vedno. Še.

To samo pomeni, da ima firma preveč zaposlenih, ker jih očitno ne more vseh zaposliti za 7 ur/dan z delom.

Poleg tega je zanič šef, ker ne zna podeljevati taskov in meriti koliko kdo naredi.

Pa ne mi s tem, da se dela ne da meriti. Vsakega se da če se ga hoče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


To samo pomeni, da ima firma preveč zaposlenih, ker jih očitno ne more vseh zaposliti za 7 ur/dan z delom.

Poleg tega je zanič šef, ker ne zna podeljevati taskov in meriti koliko kdo naredi.

Pa ne mi s tem, da se dela ne da meriti. Vsakega se da če se ga hoče.

Zato sem dobil službo. :) Merjenje delovne uspešnosti, digitalizacija podjetja, urejanje procesov. :D

matijadmin ::

Tilen je izjavil:

Zlate je izjavil:

@Tilen - Ni ona postavljala neumna vprašanja ampak ti neumno predvidevaš.

Direktorica ji je dala papirje in ji rekla za ure - brez vprašanja.

@Lonsarg - Potem ko ji odbije ure pa naj se pritoži? :|


Lahko bi ji dala tudi papir, da ji naj izroči 500 EUR. Mislim, nekateri res mislite, da si lahko delodajalec dovoli čisto vse. Si je ona izbrala uro med delovnim časom? Ne.

Seveda mora biti zdravniški pregled tudi ob zaposlitvi za določen čas. Za kakšno garažno firmo gre tole? Katastrofa.

Tudi podjetja, ki se ukvarjajo z varnostjo pri delu, certifikacijami ipd. ter sodijo med velika podjetja (mednarodne koprporacije) si take neumnosti rade privoščijo. Če ne bi videl, ne bi verjel!

Tavher je izjavil:

V naših krajih je dandanes tako da če te zaposlijo za nedoločen čas to z veseljem sprejmeš in greš na zdravniški pregled, nobenemu pa niti na pamet ne pride da bi zakompliciral ali mu bodo odbili kakšno uro ali ne. Še dopust bi dal folk brez pripombe!

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni ... Zato pa imamo, kar imamo. In prav je, da to imamo. Ker si le in samo to zaslužimo. Niti groša ali minute dopusta več.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Zlate je izjavil:

Žena bo pregled normalno opravila in podpisala pogodbo, o urah pa se bo pogovarjala naknadno. V službi je sicer zadovoljna in tudi delodajalec je zelo zadovoljen z njenim delom.

Sicer je zato še toliko bolj nesmiseln odvzem ur za pregled, kar je pravzaprav tudi nezakonito - to so mi danes potrdili tudi na zavodu za zaposlovanje in mi dali številko njihovega pravnika za bolj natančne informacije.

In ne, zaradi teh ur, četudi jih odštejejo, se nihče ne bo metal na zobe in nihče ne bo dajal odpovedi. Nekateri pač ne morejo razumeti, da obstajajo ljudje, ki ob (tudi le majhnem) nategovanju ne bodo še bolj nastavili riti.

Hvala vsem za podane informacije in izkušnje.


Najboljši pristop je, da delodajalca prijazno seznaniš s pravnimi pravili, ki urejajo področje, kjer se je kršitev zgodila ali kane zgoditi in nikakor ne groziš, pač pa vljudno predpostaviš, da gre za pomoto. Seveda pisno. Praviloma vžge, razen v primeru izredno trdoglavih Butalcev.
Vrnite nam techno!

111111111111 ::

Zlate je izjavil:

Žena bo pregled normalno opravila in podpisala pogodbo, o urah pa se bo pogovarjala naknadno. V službi je sicer zadovoljna in tudi delodajalec je zelo zadovoljen z njenim delom.

Sicer je zato še toliko bolj nesmiseln odvzem ur za pregled, kar je pravzaprav tudi nezakonito - to so mi danes potrdili tudi na zavodu za zaposlovanje in mi dali številko njihovega pravnika za bolj natančne informacije.

In ne, zaradi teh ur, četudi jih odštejejo, se nihče ne bo metal na zobe in nihče ne bo dajal odpovedi. Nekateri pač ne morejo razumeti, da obstajajo ljudje, ki ob (tudi le majhnem) nategovanju ne bodo še bolj nastavili riti.

Hvala vsem za podane informacije in izkušnje.

Hvala da si povedal za epilog. Oglasi se ko se bo še naknadno menila.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:


To samo pomeni, da ima firma preveč zaposlenih, ker jih očitno ne more vseh zaposliti za 7 ur/dan z delom.

Poleg tega je zanič šef, ker ne zna podeljevati taskov in meriti koliko kdo naredi.

Pa ne mi s tem, da se dela ne da meriti. Vsakega se da če se ga hoče.

Zato sem dobil službo. :) Merjenje delovne uspešnosti, digitalizacija podjetja, urejanje procesov. :D

Potem morajo pa tebe zamenjat ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tavher ::

matijadmin je izjavil:


Tavher je izjavil:

V naših krajih je dandanes tako da če te zaposlijo za nedoločen čas to z veseljem sprejmeš in greš na zdravniški pregled, nobenemu pa niti na pamet ne pride da bi zakompliciral ali mu bodo odbili kakšno uro ali ne. Še dopust bi dal folk brez pripombe!

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni ... Zato pa imamo, kar imamo. In prav je, da to imamo. Ker si le in samo to zaslužimo. Niti groša ali minute dopusta več.


Sigurno si ti še eden tistih za katere plačujem prispevke da ti lahko izplačujejo podporo. Takšnih ki vidite samo pravice obveznosti pa ne je preveč.
To glede hlapcev... na naši firmi je glede pravic delavcev luksuz. Takšne ki iščejo vse možne pravice ko še niti zaposleni niso pa nočemo, jih lahko zaposliš ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tavher ()

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Potem morajo pa tebe zamenjat ;).

Pogodba je za nedoločen čas s poksusno dobo 6 mesecev. Še 5 mesecev, me lahko kadarkoli. :D Je bila preveč mamljiva ponudba, sem pustil prejšnji šiht in sprejel. Tveganje pa seveda je.

bambam20 ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:


To samo pomeni, da ima firma preveč zaposlenih, ker jih očitno ne more vseh zaposliti za 7 ur/dan z delom.

Poleg tega je zanič šef, ker ne zna podeljevati taskov in meriti koliko kdo naredi.

Pa ne mi s tem, da se dela ne da meriti. Vsakega se da če se ga hoče.

Zato sem dobil službo. :) Merjenje delovne uspešnosti, digitalizacija podjetja, urejanje procesov. :D



Se pravi, da bodo na podlagi tvojih poročil odpuščali?

matijadmin ::

Tavher je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Tavher je izjavil:

V naših krajih je dandanes tako da če te zaposlijo za nedoločen čas to z veseljem sprejmeš in greš na zdravniški pregled, nobenemu pa niti na pamet ne pride da bi zakompliciral ali mu bodo odbili kakšno uro ali ne. Še dopust bi dal folk brez pripombe!

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni ... Zato pa imamo, kar imamo. In prav je, da to imamo. Ker si le in samo to zaslužimo. Niti groša ali minute dopusta več.


Sigurno si ti še eden tistih za katere plačujem prispevke da ti lahko izplačujejo podporo. Takšnih ki vidite samo pravice obveznosti pa ne je preveč.
To glede hlapcev... na naši firmi je glede pravic delavcev luksuz. Takšne ki iščejo vse možne pravice ko še niti zaposleni niso pa nočemo, jih lahko zaposliš ti.

Primitivno razmišljaš. Taki kvarite trg dela.

Jaz nisem še nikoli prejemal socialne, niti delal pod ceno. Imam pa priporočila in zahvale tujih velih korporacij.

Moje skromno mnenje je, da delodajalec, ki ne zna ali noče delati zakonito, je nepošten in slab delodajalec.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Tavher ::

Razmišljanje ni primitivno ampak realno. Kdo pa pravi da mora delodajalec zaposliti vsakega, tudi takšnega ki mu ne ustreza osebnostno. Navsezadnje takšni skomplicirani osebki slabo vplivajo na kolektiv. Trg dela je kot v trgovini samo ponudba in povpraševanje, če ti ne ustreza greš pa konkurenci.

matijadmin ::

Tavher je izjavil:

Razmišljanje ni primitivno ampak realno. Kdo pa pravi da mora delodajalec zaposliti vsakega, tudi takšnega ki mu ne ustreza osebnostno. Navsezadnje takšni skomplicirani osebki slabo vplivajo na kolektiv. Trg dela je kot v trgovini samo ponudba in povpraševanje, če ti ne ustreza greš pa konkurenci.

Ni dolžan zaposliti kogar koli, dolžan pa je spoštovati predpise. Taki so, ko jih odkrije del. inšpekcija kaznovani, v določenih primerih pa celo ovadeni. Očitno tega ne razumeš in častiš slabe delodajalce, s čimer kvariš trg dela.

Če bi se dekletu OP zgodila delovna nezgoda v času zaposlitve za določen čas, bi bil njen sleparski delodajalec najverjetneje tudi kazensko odgovoren, ker je ni napotil na pregled. Če bi se pa sedaj poškodovala v prometni, ko bi se vozila na pregled, bi se to štelo za nezgodo pri delu (ker jo je delodajalec napotil na pregled). Kaj tukaj ni jasno? A trgovki tudi pustiš, da ti cene zaokroži navzgor, ker ne rad kompliciraš in meniš, da te bo drugič lahko zavrnila, ker si ‘skompliciran osebek’?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

bambam20 je izjavil:


Se pravi, da bodo na podlagi tvojih poročil odpuščali?

Če bo treba tudi. Na podlagi mojih poročil, lahko da bodo tudi zaposlovali, če bo za kak proces primanjkovalo kadra. Vedno je pa opcija prekvalifikacije. Firma mora biti vitka, delavci 8 ur obremenjeni, dopusti izkoriščeni, čim manj nadur oz. samo če so nujno potrebne. Skratka reorganizacija in narediti firmo bolj konkurenčno, če to pomeni odpuščanja in ukinitve delovnih mest, pač bo. V planu je ponuditi delavcem tudi možnost prekvalifikacije, za delovno mesto, ki ga podjetje potrebuje. Trenutno sem še v spoznavanju procesov in delovanja družbe, prvi resni ukrepi bodo šele čez pol leta ali leto.

joze67 ::

111111111111 je izjavil:

Pri očetovi firmi se poleti dela po 12 ur na dan, pobje to zastopijo in so potem pozimi več doma in največ 1 teden dopusta skupaj.

Kratek stavek, dve kršitvi delovnopravne zakonodaje: dolžina dopusta mora biti vsaj 2 tedna skupaj (1. odstavek 162. člena ZDR-1), delovni čas ne sme presegati 40 h/teden (1. odstavek 143. člena ZDR-1) in število nadur ne sme presegati 8/teden 20/mesec (3. odstavek 144. člena ZDR-1).

Skratka, tvoj ata izkorišča delavce in delavci se pustijo izkoriščati. Toda, če parafraziram Cheja, ne moremo osvoboditi delavca, ki se ni pripravljen boriti za svoje pravice.
Ostaja pa dejstvo, da se gre podjetje tvojega ateka nelojalno konkurenco napram tistim, ki delavske pravice - ali širše zakon - upoštevajo in izvajajo.

Rok Woot ::

Zakaj te pa sploh pošiljajo na zdravniški pregled? Je to kakšna posebna služba? Kot recimo delo na višini?

matijadmin ::

Rok Woot je izjavil:

Zakaj te pa sploh pošiljajo na zdravniški pregled? Je to kakšna posebna služba? Kot recimo delo na višini?

Vsak delodajalec mora imeti izdelano izjavo o varnosti z oceno tveganja za vsa delovna mesta (to lahko naredi le pooblaščena družba, oz. varnostni inženir). Vsak delavec pa mora biti napoten pred nastopom na delo na zdravniški pregled, kjer spec. med. dela izda zdravniško potrdilo, da je v skladu z oceno tveganja sposoben opravljati delo, oz. naloge, predvidene za njegovo delovno mesto. Nato sledijo za vse delavce obdobni zdravniški pregledi na 2 leti, za določene poklice pogosteje. In jasno, k temu sodi še obvezno izobraževanje ter usposabljanje iz varstva pri delu vseh delavcev.

Izjema so hišni espeji, kjer se delo opravlja izključno doma. Vem, da velika večina espejev ni izpolnila zgoraj navedenih obveznosti in vem, da je del. inšpektorjev precej premalo, da bi vse preverili. Če pa koga bodo, bo še za lep čas za nazaj gotovo kaznovan. Brez opominov ipd. ukrepov, ki ne vključujejo globe.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

joze67 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pri očetovi firmi se poleti dela po 12 ur na dan, pobje to zastopijo in so potem pozimi več doma in največ 1 teden dopusta skupaj.

Kratek stavek, dve kršitvi delovnopravne zakonodaje: dolžina dopusta mora biti vsaj 2 tedna skupaj (1. odstavek 162. člena ZDR-1), delovni čas ne sme presegati 40 h/teden (1. odstavek 143. člena ZDR-1) in število nadur ne sme presegati 8/teden 20/mesec (3. odstavek 144. člena ZDR-1).

Skratka, tvoj ata izkorišča delavce in delavci se pustijo izkoriščati. Toda, če parafraziram Cheja, ne moremo osvoboditi delavca, ki se ni pripravljen boriti za svoje pravice.
Ostaja pa dejstvo, da se gre podjetje tvojega ateka nelojalno konkurenco napram tistim, ki delavske pravice - ali širše zakon - upoštevajo in izvajajo.


2 tedna dopusta koristiš pozimi, ko ni sezone nikjer ne piše da moraš koristiti med poletjem. Lahko bi bil pa svinja in upošteval: (6. odstavek 63. člena ZDR-1) in mu dovolil izbiro 1 dneva dopusta na leto ostalo mu pa predpisal.

Fantje delajo cca. 56 ur na teden kar je maksimum po zakonu in dobijo ure noter pozimi. Omejitev delovnega časa na 40 ur na teden pa ne pomeni absolutne tedenske omejitve. V primeru neenakomerne razporeditve in začasne prerazporeditve delovnega časa se namreč polni delovni čas upošteva kot povprečna delovna obveznost v obdobju, ki ne sme biti daljše od šest mesecev, izjemoma pa celo v obdobju, ki ne sme biti daljše od 12 mesecev, ne vem kje v zakonu to piše.

Torej?

xardas ::

111111111111 je izjavil:

Ah, ta doslednost. Na malici so 45 minut in ne 30 itd... IN potem se mi upajo komplicirati za ure?

Tule gre najverjetneje za problem kure in jajc.

joze67 ::

111111111111 je izjavil:

Torej?

Torej nič. Tole ni isto, kot s čimer si začel.

111111111111 je izjavil:

Pri očetovi firmi se poleti dela po 12 ur na dan, pobje to zastopijo in so potem pozimi več doma in največ 1 teden dopusta skupaj. In če bi jemal take, ki se obešajo na vsako uro...

111111111111 ::

Očitno nisi nikoli delal v gradbeništvu.

Max 1 teden se nanaša na poletje, ko je sezona, 56/5= 11,2 ure na dan, da boš zadovoljen.

mat xxl ::

joze67 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Torej?

Torej nič. Tole ni isto, kot s čimer si začel.

111111111111 je izjavil:

Pri očetovi firmi se poleti dela po 12 ur na dan, pobje to zastopijo in so potem pozimi več doma in največ 1 teden dopusta skupaj. In če bi jemal take, ki se obešajo na vsako uro...



Vidiš, samo sindikalisti to ne razumejo in tu tudi večina ljudi NE, ker ja poznajo vse pravice, vse, kaj jim pripada, za dolžnosti pa ne radi slišijo, ko so pa tako bistri, pa da bi sami probali v podjetništvu, ja to pa sploh in nikakor ne .

Se pa popolnoma strinjam s teboj, delo je takrat, ko je in če je sezonsko, je pač tako !

joze67 ::

Ni vsak za podjetnika.

111111111111 ::

Res je. Je pa vsak pameten, kako bi morali podjetniki delat.

matijadmin ::

111111111111 je izjavil:

Res je. Je pa vsak pameten, kako bi morali podjetniki delat.

Ne bo držalo. So pa 'podjetniki' pametni, kako se jim ni potrebno držati predpisov v RS!
Vrnite nam techno!

111111111111 ::

Si podjetnik?

BlackHole ::

111111111111 je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

@mat xxl
Malo za časom mi deluje tvoje razmišlanje... Torej mora biti hvaležna, ker lahko dela? Saj ima tudi delodajalec korist od nje.

Si kdaj koga zaposlil? Bi zaposlil delavca, ki komplicira že sedaj za vsako uro? Se sklicuje na zakon ob malenkostih? Bomo našli drugega a ne?

Če bi imel namen delavce molzti na vsakem koraku, bi mogoče res iskal drugega. Če pa bi bil moj namen spoštovati delavce in njegove pravice, pa mu že v osnovi ne bi jemal nadur za ta primer, v kolikor to ni moja pravica.
LP Marko

Bud_Bundy ::

Če delavec "komplicira" pomeni, da se ne muli na skrivaj, ampak ti vse lepo pove v obraz. Po eni strani hočete samozavestne, samostojne delavce, ki sprejmejo odgovornost... po drugi hočete, da so pa kimavci... Če te delavec opozarja na napake, pomeni, da varuje pred bodočimi nevšečnostmi, skrbi za nivo v podjetju, itd...
Kakorkoli, zgleda, da smo vsak na svojem bregu in težko prepričati prepričanega.

mat xxl ::

Dejstvo kakor koli debatiramo je čisto enostavno.

Tisti, ki je vlagal v sebe, ima specifična znanja, manire, ni hitro zamenljiv, ali je dober manager, bo vsekakor lahko vsakemu delodajalcu postavljal pogoje in tega se noben pameten delodajalec ne ustraši. Huje je potem, ko takega vzameš na poizkusno dobo, pa vidiš, da polovica tega, kar se je zreklamiral in potržil, ne drži, mu jasno takoj pokažeš vrata, so pa tudi obratni, ki pol znanj skrijejo, potem pa so svetle zvezde, takim moraš , kasneje sam dvigniti ceno, da jim ne pade na pamet, da bi ušli.

Je pa spet obratno, no na srečo ne delam z delavci v proizvodnji, vendar neko tako delo, ki se ga nauči v nekaj dneh in ne zahteva posebnih znanj, za takega delavca se pa nihče ne bo boril niti ne pustil, da ta postavlja svoje pogoje .... pač stvar je na žalost povsem tržna, to so ugotovili tudi vekliki in cenjeni delodajalci, ki se jim ne ljubi "prepucavati" z delavci, jih pač najamejo preko agencij, tistim 20% , ki se najbolj TOP izkažejo, pa jasno ponudijo redno zaposlitev, ostalim se pa prijazno zahvalijo za sodelovanje in ja, če bi kdo rad pametoval, pametuj tam na agenciji ne tu, kjer smo te najeli preko agencije ....., da si tiho in delaš !

Je veliko takih prekarno krutih oblik zaposlitve, tako, da pametovati okoli 2 ali 3 ur okoli zdravniškega pregleda je čisto drobnjakarstvo.....

111111111111 ::

Bud_Bundy je izjavil:

Če delavec "komplicira" pomeni, da se ne muli na skrivaj, ampak ti vse lepo pove v obraz. Po eni strani hočete samozavestne, samostojne delavce, ki sprejmejo odgovornost... po drugi hočete, da so pa kimavci... Če te delavec opozarja na napake, pomeni, da varuje pred bodočimi nevšečnostmi, skrbi za nivo v podjetju, itd...
Kakorkoli, zgleda, da smo vsak na svojem bregu in težko prepričati prepričanega.

Veš koliko delavcev opozarja na napake v delovnem procesu? Veš koliko delavcev ima pripombe, da bi izboljšali delovanje firme? Načeloma drži, vsaj koliko sem jaz videl, da tisti ki točno vedo kaj vse so njihove pravice nimajo interesa izboljšati delovni proces. Torej razen svojega dela in nereganja ob vzetih odmorih za cigarete ne prinašajo dodane vrednosti. Tudi OP-ova žena je sluzasta. Naj ima hrbtenico in delodajalcu SEDAJ pove, da nadure niso OK. Ne pa da bo podpisala pogodbo za nedoločen čas in POTEM težila za svoje pravice. To se ti pa zdi pošteno?

Samozavestnega in samostojnega delavca sem pripravljen tudi plačat. Dam mu nalogo, datum in mu prepustim izvedbo in verjemi mi da tak delavec mi ne bo kompliciral za 2-3 nadure, ampak bo naredil delo, seveda moram pa jaz kot njegov vodja, zagotoviti pri upravi, da se mu bo to tudi poznalo pri plači, bonusih, dodatnem dnevu dopusta, itd...

MadMicka ::

Chuapoiz pravi: "Naj ima hrbtenico in delodajalcu SEDAJ pove, da nadure niso OK. Ne pa da bo podpisala pogodbo za nedoločen čas in POTEM težila za svoje pravice. To se ti pa zdi pošteno?"

Seveda je to pošteno. Pošteno do nje. Ker pri takih usranih delodajalcih, ki nočejo plačati niti tiste ure ali dveh, ki so jih po zakonu dolžni, ne gre drugače. Če bi sedaj kaj rekla, ta usran delodajalec, ki ne spoštuje niti zakonskih minimumov, ne bi njej podaljšal pogodbe.

Ravno zaradi takih delodajalcev je potrebna zakonodaja, ki ščiti šibkejšo stranko, tako kot jo ščiti na številnih drugih področjih.

shotalick ::

koyotee je izjavil:

Pri nas za pregled dobiš 4 ure plačane, med delovnim časom.


Pri nas v podjetju je enako. Vsak dan lahko koristiš 3 ure, ki imaš plačane kot redni delovni čas, v kolikor je to opravičeno kot obisk zdravnika, zobozdravnika, prav tako, če žena obišče zdravnika in moram jaz paziti otroke ta čas.

Imamo potrdilo, katerega ti "požegna" organ pri katerem si bil in to je to. Kokr vidm, so ene firme res katastrofa.

111111111111 ::

MadMicka je izjavil:


Seveda je to pošteno. Pošteno do nje. Ker pri takih usranih delodajalcih, ki nočejo plačati niti tiste ure ali dveh, ki so jih po zakonu dolžni, ne gre drugače. Če bi sedaj kaj rekla, ta usran delodajalec, ki ne spoštuje niti zakonskih minimumov, ne bi njej podaljšal pogodbe.

Zakaj bi pa delal za takega "usranega" delodajalca? Naj gre na svoje. Naj pokaže kako se dela.

Delodajalec nima prav, ko ji ne odobri ur, ampak se je tudi ona lotila hinavsko. Tako da sta oba malo za mutne poslove. Po eni strani delavka pričakuje pošteno obravnavo, sama bo pa zakomplicirala ŠELE ko bo varno podpisala pogodbo.

Ne more biti revolucije brez tveganja.

Bud_Bundy ::

V bistvu me moti samo ena zadeva: firma lahko komplicira, delavec ne sme. Sicer pa v kar nekaj firmah so zelo slabi odnosi, ki so se gradili skozi več let zaposlovanja/napredovanja preko vez,podpiranja lenobe nekaterih, nenagrajevanja uspešnih, itd., potem pač udari vse skupaj ven(slabe plače, čudna politika Zdr. pregledov je zgolj povod).

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Bud_Bundy je izjavil:

V bistvu me moti samo ena zadeva: firma lahko komplicira, delavec ne sme! Sicer pa v kar nekaj firmah so zelo slabi odnosi, ki so se gradili skozi več let zaposlovanja/napredovanja preko vez,podpiranja lenobe nekaterih, nenagrajevanja uspešnih, itd., potem pač udari vse skupaj ven(slabe plače, čudna politika Zdr. pregledov je zgolj povod).


Imaš doma firmo? Jaz sem zrasel v takem okolju. S fotrom in bratom smo delali vikende in noči, da je imel foter za PLAČE, da fantje niso ostali brez in da nismo koga vrgli na cesto. Nekateri so pri nas že 20+ let. So bila slaba leta, ko ni bilo božičnice, 13 plače, nagrad. Zanimivo da nihče ni dal odpovedi. Plače so bile vsak mesec na tisti datum, pa če si je moral foter sposodit.

Pri nas ima foter zaposlenega delovodjo, ki si zasluži plačo. Brez njega bi lahko kar zaprli. Delavce tera in morajo delat, ampak tudi fotru pove svoje in kdo mora dobit več in kdo manj. Skratka s takim delavcem nimam nobenih problemov.

Z raznimi google rekla kazala pravniki, ki točno vedo kaj vse morajo dobit in kako čim manj delat, pa ne vem kako bi bili vi zadovolnji vrli zagovorniki pravic delavcev. Zakon se mora spoštovat in delavcu omogočit kar mu pripada, je pa tudi odnos delavcev, da hvatajo krivine precej svinjski in če imaš 2-3 take v firmi s 15 zaposlenimi lahko precej hitro zapreš. Nekaj takih zadetkov smo imeli mi čez leta in smo se hitro sporazumno razšli. Se pa ve, da je treba pri nas delat, ampak denar in pogoji so pa v redu.

Bud_Bundy ::

Če je 15 zaposlenih je najbrž nekaj drugega kot 200+. Pri 15 daš delavcu več, kjer lahko in on ti vrne drugje, tudi za vsakega se ve koliko dela. Če je pa 200 ljudi, potem pa se zna ustvarit neko sovražno okolje in firme potem jamrajo "da ni delavcev". Sem pa videl, da več novih ljudi(%) odiide iz velikih firm, kot malih, tudi nezadovoljstvo, zna biti precej večje. Stara garda seveda ostaja, ker so ali navajeni, ali pa lepo ugnezdeni in se ščitijo med sabo.

MadMicka ::

Zakaj delati za usranega delodajalca se sprašuje Chuapoiz? Zato in toliko časa, dokler ne najdeš drugega, boljšega. Glede tega, češ, zakaj pa ne gre na svoje, je pa tako, da večina ni na svojem, ni vsak za to, niti nima vsak možnosti za to. Ne moreš biti tajnica, pa se nekega jutra zbudiš in rečeš, no danes bom pa šla na svoje in odprla gostilno ali pa zalaufala proizvodnjo, mislim, kake bolane.

Pa sploh se ne gre za to, ali greš lahko drugam ali ne, gre se za to, da se spoštuje pogodba in upoštevajo predpisi, to je temelj vsakega razmerja. In edini, ki zadevo krši v opisani situaciji, je delodajalec.
Teh preprostih stvari pa "podjetniki" ala Chuapoiz ne zapopadejo.

Utk ::

Tako kot gre lahko delavec na svoje, gre lahko tudi direktor sam v proizvodnjo štancat, v čem je razlika? Očitno nihče nikogar ne rabi, pri takem obnašanju.

111111111111 ::

MadMicka je izjavil:

Zakaj delati za usranega delodajalca se sprašuje Chuapoiz? Zato in toliko časa, dokler ne najdeš drugega, boljšega. Glede tega, češ, zakaj pa ne gre na svoje, je pa tako, da večina ni na svojem, ni vsak za to, niti nima vsak možnosti za to. Ne moreš biti tajnica, pa se nekega jutra zbudiš in rečeš, no danes bom pa šla na svoje in odprla gostilno ali pa zalaufala proizvodnjo, mislim, kake bolane.


Čisto klasičen odgovor. Jaz ne morem. Zato rabim denar. Nimam dovolj pameti. Itd... Za it na svoje ne rabiš ravno miljone, s.p. lahko odpre vsak, pazi država ti da še denar. Zakaj pa ne gre več ljudi v s.p.? Zato ker njega ne bo nobeden zajebaval, raje bo on delodajalca. Zakaj pa v opisani zadevi delavka ne prijavi delodajalca? Naj gre brž stran, ker ji noče priznati 2-3 ur, ker tako ni po zakonu. Naj gre v tožbo, majke mi, da bo svinja, ki ji daje delo plačala.

MadMicka je izjavil:


Pa sploh se ne gre za to, ali greš lahko drugam ali ne, gre se za to, da se spoštuje pogodba in upoštevajo predpisi, to je temelj vsakega razmerja. In edini, ki zadevo krši v opisani situaciji, je delodajalec.
Teh preprostih stvari pa "podjetniki" ala Chuapoiz ne zapopadejo.


Povej MadMicka imaš kakšnega zaposlenega? Imaš podjetje? V zakonu je miljon lukenj v katerih te lahko nategnejo, delavci, država in še kdo. Kako se spoštuje pogodba in predpisi s strani delavca? Tvoja teorija je odlična, kaj pa praksa? Si sploh kdaj naredila firmo ali startup ali samo natepavaš slamo na suho, kako bi stvari morale biti? Papir prenese vse, praksa pa pač ne.

Utk je izjavil:

Tako kot gre lahko delavec na svoje, gre lahko tudi direktor sam v proizvodnjo štancat, v čem je razlika? Očitno nihče nikogar ne rabi, pri takem obnašanju.

Misliš da v malih družinskih podjetjih direktor sedi na riti in grabi denar? Pozabi. Pri nas smo v familiji delali vsi, ko je bila kriza, jebeš direktor gor direktor dol.

Razlika je v temu, kje ustvarjaš dodano vrednost. Če se zaposliš pač hočeš svojih 8 ur naredit delo in ga dobit plačanega, če ima podjetje denar ali ne te ne zanima. Svoje delo narediš in pokasiraš. Delodajalec ti omogoči dopuste, bolniške in praznike in po neki uri te šiht ne zanima več. Direktor je pa v firmi 24/7 še ponoči jo sanja.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Ko Chuapoiz pravi, da "v zakonu je miljon lukenj v katerih te lahko nategnejo (delodajalca), delavci, država in še kdo", pri čemer je resnica ravno obratna, podjetja iščejo luknje, da "nategnejo" državo, še zlasti pri davkih, delavca in še koga (glej številne prisilne poravnave, stečaje, itd.), potem je stvar jasna, da s takim človekom, ki mu nič ni jasno, skupne točke ne bom našel.

Še tole dodam, tale človek ima samo srečo, da je imel fotra, ki mu je očitno uspel biznis, drugače bi delal za tekočim trakom.

mat xxl ::

MadMicka je izjavil:

Zakaj delati za usranega delodajalca se sprašuje Chuapoiz? Zato in toliko časa, dokler ne najdeš drugega, boljšega. Glede tega, češ, zakaj pa ne gre na svoje, je pa tako, da večina ni na svojem, ni vsak za to, niti nima vsak možnosti za to. Ne moreš biti tajnica, pa se nekega jutra zbudiš in rečeš, no danes bom pa šla na svoje in odprla gostilno ali pa zalaufala proizvodnjo, mislim, kake bolane.

Pa sploh se ne gre za to, ali greš lahko drugam ali ne, gre se za to, da se spoštuje pogodba in upoštevajo predpisi, to je temelj vsakega razmerja. In edini, ki zadevo krši v opisani situaciji, je delodajalec.
Teh preprostih stvari pa "podjetniki" ala Chuapoiz ne zapopadejo.


Neumno pišeš zadeve in gledaš samo eno stran...... poznam primere, ko so ljudje na bolniški, pa delajo, celo pri nas smo eno tako odpustili, je bila trgatev, pa je bila na bolniški, bi dobila dopust samo je bolje bolniška, pa ko jo je zasebni detektiv soočil, da mirovanje doma ne pomeni obiranje grozdja, je bila tako poparjena, češ, kako smo pokvarjeni delodajalec, da si drznemo v njeno zasebno sfero vpletati, da je bila malo manj bolana, pa se ji je zdelo, da bo dobro, da je na svežem zraku, vsekakor pa bolje, ko v topli pisarni .... no smo se sporazumno razšli.....

mat xxl ::

Utk je izjavil:

Tako kot gre lahko delavec na svoje, gre lahko tudi direktor sam v proizvodnjo štancat, v čem je razlika? Očitno nihče nikogar ne rabi, pri takem obnašanju.


Delavec, lahko seveda gre, pameten direktor bo pa našel nove, če ne drugače jih bo zaposlil iz Romunije in Bolgarije, bodo delali 12 ur brez problema za minimalca, s tem, da se jim piše 8 ur, pa še pristali bodo , da plačujejo 100 eur za namestitev .

Ali pa še bolje, direktor se bo naveličal jamraških zahtevnih delavcev in, dal orodje prepeljati na Kitajsko, kjer mu bo tamkajšnji proizvajalec štancal še za ene pol manj denarja ali več, kot pri nas, pa bistvo je, da jamranja ne bo rabil poslušati, kako je pokvarjen kapitalist, seveda bo pa tu zadržal razvojni in prodajni oddelek.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613527 (2629) BALIST4
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285156 (15499) destroyer2k
»

bolniška odsotnost - vprašanje...

Oddelek: Loža
476922 (4555) korenje3
»

Posredovanje zdravniškega kartona drugemu zdravniku zaradi pregleda pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619547 (17154) dope1337
»

odpoved

Oddelek: Loža
369468 (6605) bozicek

Več podobnih tem