» »

Nakup novega akumulatorja

Nakup novega akumulatorja

i33a ::

Pozdravljeni, prejšnjo zimo ob hudem mrazu sem že imel težave z akumulatorjem (sem moram dvakrat užigati na kable) po tem, ko je avto nekaj dni miroval. Ker nočem, da bi kje obstal ob neprimernem trenutku sem se odločil zamenjati akumulator. Zanima me kje se običanjo bolj splača kupiti (na spletu ali pri mehaniku)?
Sedaj imam v avtu Varta akumulator (12V 44Ah 220A). Zanima me tudi, če moram kupiti akumulator z istimi specifikacijami in ali se lahko kje razlikuje?

Najlepša hvala za nasvete.

bambam20 ::

Slabši kot 44Amperov zagotovo ne. Za močnejšega pa ne vem.

matobeli ::

Če ti bo pasal v nosilec je lahko pri drugih dveh podatkih več.

Naročiš tam kjer je najceneje, znamka skoraj nima vloge, dokler ni res očitno nek kitajski jajc.

Miha 333 ::

Pazi tudi na položaj kontaktov (levi / desni plus).

IL_DIAVOLO ::

Dokler ne pocepne, se ne menja. Meni je tudi lani slabo vzigal...pri -15 je to pricakovano, sploh pri dizlu.

Kable in akumulator v kuferam 8-)

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dokler ne pocepne, se ne menja. Meni je tudi lani slabo vzigal...pri -15 je to pricakovano, sploh pri dizlu.

Kable in akumulator v kuferam 8-)


Nič ni pričakovano. To samo kaže na slab akumulator, če ima problem vžig pri -15.

matobeli je izjavil:

Če ti bo pasal v nosilec je lahko pri drugih dveh podatkih več.

Naročiš tam kjer je najceneje, znamka skoraj nima vloge, dokler ni res očitno nek kitajski jajc.



S tem se ne bom strinjal. zagotovo so akumulatorji priznanih znamk boljši in dlje zdržijo. Tudi pri užiganju pod lediščem.

Miha 333 je izjavil:

Pazi tudi na položaj kontaktov (levi / desni plus).



Tole tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

Sej se na ceni vidi. Teli za cca 50eur so vsi isti šmorn.

Pa ne pozabit da veliko prodajalcev da popust če zraven vrneš stato baterijo.

i33a ::

Kje imate pa boljše izkušnje s ceno? (Servisi ali preko spleta)

matobeli ::

Oboji ti dajo lahko enake znamke in oboji ti lahko prodajo ugodno ali pa te nategnejo.

Primerjaj cene in boš videl. Včasih je kje kakšna dobra akcija, če si član amzs tudi to poglej če imajo kaj itd.

IL_DIAVOLO ::

Drugace pa se zapeljes do trgovine z avtodeli, mu das prometno in bo on vse zrihtal. Garancije pa imas itak 2 leti.

drekodovce ::

podpri slovensko firmo in vzemi topla :)

janezvalva ::

pa ne kupovat zapečatenih

Heavy ::

drekodovce je izjavil:

podpri slovensko firmo in vzemi topla :)


+1, zelo solidna znamka. Pa katerega koli kupiš, poglej datum proizvodnje, da ni slučajno stal par let v skladišču.
#TeamFelix

tomazic89 ::

Potokar ima precej trgovin po sloveniji in vzame tudi star acc AFAIK

kixs ::

Glej, da dobis vsaj 5€ za starega.

Scorpia ::

Kot so ti svetovali, vzemi toliko velikega, kot ga se not spravis. Ce kaksna plastika ovira jo snames, edino ce ni res pritrjena z vijaki, takrat pustis. Dosti proizvajalcev spara z akumulatorji in dajo kvazi plastiko, da lepse izgleda. Ti priporocam 50-56ah in vimvec kratkosticne toka, tukaj ti bojo zarnice hvalezne. 44ah je obcutno premal, sploh ce je mal vec elektronike. Ce je pa kak jugic bo vec kot zadost tak akumulator.
////

Brane22 ::

Podpri Toplo.

OK, delajo po USA licenci mislim, ampak so slovenska firma s solidnim in poceni izdelkom.

Poglej tudi drobni tisk svojega avta. Če imaš solidno regulacijo polnjenja, potem se mogoče splača vzeti AGM aku, ki je ponavadi pardeset evrov dražji. AGM je načeloma sposoben večjih trenutnih tokov, je pa lahko problem z odhlapevanjem elektrolita. Če je aku neposredno ob mašini in če je ta bolj športna, se aku med življenjem lahko intenzivno greje.

Takrat je fajn, če lahko doliješ občasno malo vode, česar pri AGM ( z vodo natopljena krpa iz steklenih vlaken) ne moreš. Resda zna AGM reciklirati 98% odhlapelih plinov, a tudi to se enkrat izteče.
Pa fajn je. če lahko daš not večjo kapaciteto od nominalne. Se pravi recimo 70+Ah, namesto 45Ah ali kaj podobnega.
On a journey of life I chose a psycho path...

Dr_M ::

AGM majo zelo dolgo zivljensko dobo.
Moj zdele ze 9 leto se vedno dobro kresne, razen pri -20° je pa ze prejsnjo zimo malo pojamral (ampak se vedno v prvo vzgal).
Precej pomaga, ce ga nekajkrat letno napolnis s polnilcem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane22 ::

Aja, pa ne glede na to, kaj vzameš, če imaš možnost, ga je fajn 1-2letno nafilat na polno s polnilcem, sploh pred zimo.

NE bi zaradi tega aku trogal v iz avta v stanovanje, a če imaš parking pred bajto, pa obvezno.

V Lidlu in Hoferju imaš občasno trotl-ziher polnilček v akciji za €17 ali nekaj takega.
Dela povsem OK.
On a journey of life I chose a psycho path...

bobicek ::

Zanima me do koliko minusa lahko akumulator zdrži? Sprašujem za akumulator na traktorju, ki je v bistvu čist na prostem in me mraz, ki je napovedan malo skrbi. Sicer prvo rundo ko je bilo -7 je zdržal in je normalno vžgal tekom dneva, ko se je otoplilo. Ampak tole vreme, ko je ves čez pod nulo, ne vem če bo dolgo akumulator zdržal.

Kot drugo, imam tudi polnilnik za akumulatorje in me zanima, ali je treba akumulator odklopit ko se ga polni, ali lahko sponke ostanejo priklopljene?

Hvala za pomoč. (Y)

errhec ::

Če je akumulator dober mu temperatura ne škodi, zmanjša se mu samo kapaciteta in zagonski tok.
Akumulator lahjko imaš priklopljen, vendar odklopi polnilnik ko poizkušaš zagnati traktor.
dd

ginekk ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni, prejšnjo zimo ob hudem mrazu sem že imel težave z akumulatorjem (sem moram dvakrat užigati na kable) po tem, ko je avto nekaj dni miroval. Ker nočem, da bi kje obstal ob neprimernem trenutku sem se odločil zamenjati akumulator. Zanima me kje se običanjo bolj splača kupiti (na spletu ali pri mehaniku)?
Sedaj imam v avtu Varta akumulator (12V 44Ah 220A). Zanima me tudi, če moram kupiti akumulator z istimi specifikacijami in ali se lahko kje razlikuje?

Najlepša hvala za nasvete.


Vzemi najcenejšega svinčenega glede na zahtevano velikost, z garancijo. Recimo v Leclercu jih imajo dostikrat ugodno.
Sem preizkusil "kvalitetnejšega" Bosch S6 in ni bilo opazne azlike v življenjski dobi (bila pa je v ceni)

Bodi pozoren na dimenzije in kje sta priključka + in -, ker imajo iste modele za različno orientacijo. Če se da v isti prostor namestit večjega, vzami večjega. VEndarle akumulator mora bit privrščen, da ne skače v nobeno smer - torej poleg dimenzij morajo na nov aku ustrezat tudi obstoječi pritrdilni elementi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119202 (9549) FireSnake
»

Sončne celice + regulator napetosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
334014 (1682) Silici
»

Kje kupiti akumulator (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5021495 (17474) Miha 333
»

Akumulator - pravilna izbira

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144630 (3851) lovro535v2
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508947 (7847) RejZoR

Več podobnih tem