» »

Smiselnost rezervne gume

Smiselnost rezervne gume

1
2
»

smacker ::

Zakaj bi redno menjavali? Kupi michelin in po 10 letih je dobra za 250kmh. Če voziš do 130kmh, maš komot 20 let.

šernk ::

če menjate gume redno, potem nebi smelo biti problemov s kakšnim prebojem. kupujte pirelli ali pa michelin. sem se z 10 let starimi takimi pnevmatikami vozil 250km/h po avtocesti brez problemov.


ker sploh ne moreš nič povozit kar ti preseka gumo?

ali pa kak vijak kje? sem ga dobil v gumo, zvečer se še normalno vozil, zjutraj je pa avto stal postrani, da boš zadovoljen je bila guma continental TS850.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pika na i ::

smacker je izjavil:

Zakaj bi redno menjavali? Kupi michelin in po 10 letih je dobra za 250kmh. Če voziš do 130kmh, maš komot 20 let.

Povej kje se voziš, da se izognem tistim cestam.

bambam20 ::

Pika na i je izjavil:

smacker je izjavil:

Zakaj bi redno menjavali? Kupi michelin in po 10 letih je dobra za 250kmh. Če voziš do 130kmh, maš komot 20 let.

Povej kje se voziš, da se izognem tistim cestam.


Avtoceste. tam ne vozit.

Pika na i ::

bambam20 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

smacker je izjavil:

Zakaj bi redno menjavali? Kupi michelin in po 10 letih je dobra za 250kmh. Če voziš do 130kmh, maš komot 20 let.

Povej kje se voziš, da se izognem tistim cestam.


Avtoceste. tam ne vozit.

Pa Vojnik, Dobrna, Velenje...da se izognem tebi?

bambam20 ::

Pika na i je izjavil:


Pa Vojnik, Dobrna, Velenje...da se izognem tebi?


Brez problema. Tam se vozim zelo poredko. Tam ne gre 250 km/H.

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Arctander je izjavil:

Vso srečo s kitom, če presekaš gumo v kakšnih Dolomitih v nedeljo ob 18h. Lahko začneš kar iskati najbližje prenočišče. No, v bistvu ni treba do Dolomitov. Se lahko zgodi tudi pri nas, da si par dni brez avta, če je guma tako predrta oz. presekana, da se je ne da zaflikat in imaš kakšno ne ravno vsakdanjo dimenzijo gum, ki jih nima vsak vulkanizer na zalogi.

Da ne govorimo o tem, kakšno svinjarijo naredi tista pena v kitu znotraj gume. So vulkanizerji zelo "veseli", ko morajo pucat gumo in feltno.

Če se vam gre za tistih 10-15 kg ... zakaj potem ne vržete ven še tapet, zadnjih sedežev ... pa prišparate še ene 50 kg. Aja, pa pivskega trebuha tudi ni za zanemariti :D


Ne razumes poante...guma je skrita in se res nikoli ne rabi. Nepotrebna teza. Tudi ce predres pnevmatiko, se lahko vozis dalje. Jaz sem se s sraufom v gumi vozil precej casa brez da bi opazil. Bilo je cca 1 bara, ampak ni bilo opazno in avto se zaradi tega ni nic drugace "obnasal".


Yakaj sploh uporabljas gume? Mogoce lahko testiras, ce je to zarota proizvajalcev gum in se lahko bolje vozi po feltnah?

bambam20 ::

Dejansko res ne rabiš, če maš run flat gumo.

Netrunner ::

korenje3 je izjavil:

sem se z 10 let starimi takimi pnevmatikami vozil 250km/h po avtocesti brez problemov.


Kaj pa če bi ti jo razneslo?

Brane22 ::

Čudi me, da nihče tu nima gume v oblaku.
On a journey of life I chose a psycho path...

b3D_950 ::

ablačne gume
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Baja ::

s sabo vozim zlozljiv 3d printer. počeno gumo notri vrzes pa pride ven cela ;) za ziher je fajn, če zraven vržeš še eno lopato ostankov gum, pometenih s ceste, v najslabsem primeru je dober tudi gumijasti podplat obutve :P

edit: baje delajo črpalko, ki bo material poskrala iz ablačnih gum^, tako da nebo potrebno več reskirati obutve

edit2: ja, rezerva je vedno z mano, pa tu pa tam preverjena da še drži. verjetno more biti eden najlepših občutkov ko premontiraš gumo in ugotoviš da je prazna. če še dežuje ali sneži, zmaga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezervna pnevmatika ali komplet za popravilo pnevmatike

Oddelek: Na cesti
213695 (3013) DePalmo
»

Polnjenje gum do 4 bara?

Oddelek: Na cesti
273980 (2275) krneki0001
»

Set za popravilo pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322172 (15454) morosito
»

Težava - vijak v pnevmatiki.

Oddelek: Na cesti
235076 (4293) shadeX
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724024 (21390) krneki0001

Več podobnih tem