» »

kateri cpu izbrati

kateri cpu izbrati

kyloren ::

Pri sestavi PC, me zanima kateri cpu bi bilo pametno vzeti? Rabim za delo s programi za obdelavo zvoka: cubase, vts-ji, občasno unity in animiranje z maya. Zaigram pa tudi kakšno sp igro na 2560x1080. Razmišljal sem o Ryzen 1700. Je bolj primerno vzet kakšnega Intela i7? Več stvari preberem bolj zmeden že postajam :)

D3m ::

Ryzen 1700.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kyloren ::

kako je pa kaj s temi intel caffe lake? Kako zelo bo vplivala na kvaliteto delovanja tudi matična plošča? ter katere so kvalitetne za AM4?

DamijanD ::

Nekje sem enkrat bral, da naj bi ravno pri obdelavi zvoka bil intel boljša izbira, ker je vse "kao" ful optimizirano za intla. Pa mislim, da ni bil govor o samih performancah, ampak o tem, da stvar dela stabilno brez nekih USB težav jada jada.
Ne vem pa ali je kaj v resnici na tem...

globoko grlo ::

lol
sem slišal da je damijanD testni ai slo techa
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

ziga1990 ::

kyloren je izjavil:

Pri sestavi PC, me zanima kateri cpu bi bilo pametno vzeti? Rabim za delo s programi za obdelavo zvoka: cubase, vts-ji, občasno unity in animiranje z maya. Zaigram pa tudi kakšno sp igro na 2560x1080. Razmišljal sem o Ryzen 1700. Je bolj primerno vzet kakšnega Intela i7? Več stvari preberem bolj zmeden že postajam :)


Glej AMD ryzen je sprememba na trgu na katerem je intel prevladoval in tudi coffe lake kaže na to da je Intel vzel Ryzena resno.
Edina slabost Ryzena je bila to da programi niso bili optimatizirani za njega a sedaj se vsaj posodablja programe da podpirajo Ryzene.

Jaz bi vzel Ryzena 1700 katerega imam sam in sem odlično zadovoljen z njim je tudi lepo hladen idla mi na 27 stopinjah ob lažjih obremenitvah(surfanje,youtube,filmi) pa ima 30-33 stopinj tudi ko sem ga benchal mi ni šel čez 50 stopinj.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DamijanD ::

globoko grlo je izjavil:

lol
sem slišal da je damijanD testni ai slo techa


Misli si kar si hočeš. Nažalost zdajle tistega članka nisem našel - zadeva pa tudi mene zanima, ker bom tudi sam moral kmalu menjati mašino in sem načeloma za AMDja razen, če bodo kakšni testi kazali drugače. Sem pa našel tole:
So the big problem here appears to be inefficiency at lower buffer rates. The ASIO buffer is throwing data at the CPU in quicker bursts the lower you go with the setting, so with the audio crackling and breaking up it seems that the CPU just isn’t clearing the buffer quickly enough once it gets to around 70% CPU load at those lower 64 & 128 buffer settings

več

shintaro ::

kyloren je izjavil:

Pri sestavi PC, me zanima kateri cpu bi bilo pametno vzeti? Rabim za delo s programi za obdelavo zvoka: cubase, vts-ji, občasno unity in animiranje z maya. Zaigram pa tudi kakšno sp igro na 2560x1080. Razmišljal sem o Ryzen 1700. Je bolj primerno vzet kakšnega Intela i7? Več stvari preberem bolj zmeden že postajam :)


sam sem v vst-jih, pa audio in to..

Vse kar je quad core naprej, bo več kot dovolj. Nevem pa za animiranje zahteve...

opeter ::

Programi so (bili, vsaj v preteklosti) praviloma optimizirani za Intelove procesorje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kyloren ::

Vprašanje je tudi kako se dejansko programi obnesejo na več kot 4 jedernem cpu. Animiranje ni primarno, audio zadeve (cubase 5) itd. pa kot sem videl pa delujejo slabše na več jedrih. Ampak ali se to v praksi res pozna ali ne, no ja nevem.

kyloren ::

Kako je pa z platami? Berem komentarje na mindfactory in se precej pritožujejo glede plat za AM4, ker ne pri enih ne dela to pri drugih ono, problemi z biosi itd. Je to res?

ziga1990 ::

kyloren je izjavil:

Kako je pa z platami? Berem komentarje na mindfactory in se precej pritožujejo glede plat za AM4, ker ne pri enih ne dela to pri drugih ono, problemi z biosi itd. Je to res?


Moja ASUS B350-PLUS mi dela brez težav pa ni nekaj High end plata
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

kyloren je izjavil:

Kako je pa z platami? Berem komentarje na mindfactory in se precej pritožujejo glede plat za AM4, ker ne pri enih ne dela to pri drugih ono, problemi z biosi itd. Je to res?


Ne. To so nevšečnosti, ko so plate prvič na police prišle.
|HP EliteBook|R5 6650U|

camx ::

AsRock Fatal1ty AB350 Gaming K4, brez težav poganja Ryzena 1700 in G.Skill TridentZ na 3000MHz (2933 v resnici).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

kyloren ::

hvala za odogovore.

Katere ploščo se splača vzet?
MSI B350 TOMAHAWK AMD B350 ( https://www.mindfactory.de/product_info... )
ali
MSI X370 GAMING PRO AMD X370 ( https://www.mindfactory.de/product_info... )

Ali je tudi res če imaš ploščo od proizvajalca npr. MSI, da bo potem sistem boljše deloval tudi če so ostale komponente kot npr. grafična od poizvajalca MSI, ali pa so pri tem zanemarljive razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kyloren ()

MostWanted ::

nima veze

če ti ni problem 30EUR vzemi gaming pro

Zgodovina sprememb…

styx ::

Zivjo. Da ne odpiram nove teme...
je nadgradnja CPU iz phenom x4 955 na intel i3 8100 vredna? razmisljam o novem a ne dragem PCju ...

Dr_M ::

Itak da je to dobra nadgradnja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Iz quad na quad. How original.

Ne splača se. Glej raje Hex.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

styx ::

saj zato vprašam :). Če se pozna razlika med phenom x4 955 in i3 8100 in seveda če ta razlika ni minimalna? Sodeč po branju po spletu bi naj bil tale i3 hitrejši. Rabim za peščico programov.

D3m ::

Programov?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

glede ipc je i3 konretno hitrejši + manj požrešen in bo lep upgrejd, imo..

D3m ::

Vzame dual core Pentium in navije, če rabi samo IPC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

zakaj bi jemal 6c+, če je že 8100 konkretno boljši..

D3m ::

Saj ni povedal kaj dela. V tem primeru je tudi pentium odličen nakup. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Gledam na Idealo.de in se cudi ceni Ryzen 1400. SKor 200 EUR. Cena na ravni Ryzen 1600. WTF

styx ::

rabim za photoshop, android studio, tu pa tam kakšen adobe premiere (ampak res osnovne stvari). Dela tudi to vse na phenomu solidno, ampak je že vse skup postalo malce počasno. Tudi stvari se počasi odpirajo itd. Koliko sem bral bi verjetno bila ta nadgradnja vredu na kakšen i3 8100 ali celo 8350k.
Hvala za mnenja ;)

D3m ::

i3 z najvišjo frekvenco.

Se bo poznalo sploh zaradi novejših HW inštrukcij.
|HP EliteBook|R5 6650U|

styx ::

Za i3 8100 ali 8350K moraš obvezno imeti plato Z370 ali deluje tudi na Z270?

D3m ::

Z370
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RYZEN - OC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
26161894 (11164) strumf666
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716899 (4365) špela113
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158637 (52008) Predator X

Več podobnih tem