» »

Procesor

Procesor

Leon123 ::

Kateri procesor kupiti i57600k ali ryzen 6? Ne morem se odlocit... Komp se bo uporabljal za igre in pa za 3d risanje v strojniskih programih. Sam se bol nagibam na i5...

DarwiN ::

Zunaj je že osma generacija Intelovih procesorjev. Torej 8600k. Ali Ryzen 1600.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Ghost7 ::

Leon, nagni se na i5 ali ryzen 1600, za igre bo super, za grafične risarije pa tudi.
Z i7 nevem, če boš dovolj profitiral za namen kot si ga navedel.

Leon123 ::

Nekako sem bol za intel...bi pa probal tudi ryzen..? recimo ta verzija https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Katero maricno bi priporocali za 8600K?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leon123 ()

DarwiN ::

Zaloga teh novih Coffee Lake procesorjev bo malce jeba v naslednjem mesecu, dveh. Razlog za to je vsaj dvojen: (1) Intel je zaradi pretečega Ryzena pohitel z lansiranjem te 8. generacije procesorjev in so posledično manjše zaloge v štartu; (2) Ljudje so zadnjih 6-7 let obtičali na 4-jedrnih procesorjih z bore malo napredka, in zdaj so kunčno tukaj 6-jedrniki, zato vsi vidijo priložnost za upgrade in grabijo... Skratka, pomanjkanje zalog + visoko povpraševanje = štala. In povrh še odtenek napihnjene cene.

Zato sem ti dal link do Mlacoma, kjer lahko dejansko naročiš procesor, in upaš na čimprejšnjo dobavo. Vsekakor pa velja, prej boš prednaročil, prej boš dobil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Leon123 ::

Leon123 je izjavil:

Nekako sem bol za intel...bi pa probal tudi ryzen..? recimo ta verzija https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Katero maticno bi priporocali za 8600K?

Ghost7 ::

Leon123 je izjavil:

Leon123 je izjavil:

Nekako sem bol za intel...bi pa probal tudi ryzen..? recimo ta verzija https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Katero maticno bi priporocali za 8600K?


Težko priporočam, ker ne vem kaj vse rabš, katere firme preferiraš.
Jaz osebno Gigabyte (gaming mašina - kadar dela trpi na 100% - Phenom X4 955) in Asus (server 24/7 že 4 leta), menda so odlične tudi MSI, Asrock je nazadnje ko sem kupoval bil bolj sra*je. Ne vem pa, kako je danes.
Vsekakor nekaj v rangu 100EUR +-20EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Leon123 ::

Paziti moram na chipset. Kolikor vem 8600 oz vse generacije 8 potrebujejo z370 chipset?

Leon123 ::

MostWanted ::

bo, vse 3 so dobre, sam pač preferiram msi. karkoli boš vzel, bo vseeno.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Zaloga teh novih Coffee Lake procesorjev bo malce jeba v naslednjem mesecu, dveh. Razlog za to je vsaj dvojen: (1) Intel je zaradi pretečega Ryzena pohitel z lansiranjem te 8. generacije procesorjev in so posledično manjše zaloge v štartu; (2) Ljudje so zadnjih 6-7 let obtičali na 4-jedrnih procesorjih z bore malo napredka, in zdaj so kunčno tukaj 6-jedrniki, zato vsi vidijo priložnost za upgrade in grabijo... Skratka, pomanjkanje zalog + visoko povpraševanje = štala. In povrh še odtenek napihnjene cene.

Zato sem ti dal link do Mlacoma, kjer lahko dejansko naročiš procesor, in upaš na čimprejšnjo dobavo. Vsekakor pa velja, prej boš prednaročil, prej boš dobil.


Ce je kdo zares rabil vec jeder, je ze kupil ali pri INTEL ali pa Ryzen. Vsem ostali pa se fucka, ce ni dejanske nuje.

DarwiN ::

I beg to differ. Imaš polne forume Sandy Bridge 2600k userjev, ki jih že par let srbijo prsti in bi radi na vso silo menjali platformo, tudi zaradi kakšnih mobo bonbončkov.. In zdaj so končno dočakali luč na koncu tunela, sploh tisti, ki prisegajo na Intel.

Sicer se je pa že Kaby lepo prodajal, povsem konkurenčno celo še po izzidu Ryzena... Potem veš, kakšen naval mora bit na te 6-jedrnike, ki nosijo podobno msrp ceno kot 4-jedrniki prejšnjih generacij.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Predator X ::

R5 1600 pa vzameš vsaj 2666MT/s ram.

D3m ::

Leon123 je izjavil:

Nekako sem bol za intel...bi pa probal tudi ryzen..? recimo ta verzija https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Katero maricno bi priporocali za 8600K?


Matično s Z370 vezjem, ker so edine, ki podpirajo CoffeLake.

Najcenejša se začne pri 121€ (funtech).

Za Ryzen bi priporočal, R5 1600 (konkurenca i5/i7) s priloženih Wraith hladilnikom za CPU.

Najcenejša plata se začne pri 54€ če gledaš malo boljšo 72€ oz. še boljšo 126€ (vse funtech).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ghost7 ::

MostWanted je izjavil:

bo, vse 3 so dobre, sam pač preferiram msi. karkoli boš vzel, bo vseeno.

MSI = čisti Kitajc: Micro-Star International @ Wikipedia

Slabo ali dobro ne vem, kateri kondenzatorji so uprabljeni. Asus na veliko reklamira: japanese capacititors i.t.d.
In že to te "potegne", zdaj ali je to marketing, al so res boljši ne vem.
Ljudje, ki imajo 10 let isti računalnik in še vedno dela tip-top...
Recimo sam imam gigabyte plato in amd phenom x4 že 10 let pa dela... S tem, da je CPU navit na 3700Mhz, deluje tudi na 3900, vendar samo kake pol ure, potem se mu "scufa" in se zresetira (pri igranju GTAV). Imam samo tower zračno hlajenje. Pridobim pa samo par FPSjev več, tako, da pi*dakanje ob rebootu, raje zamenjam za malo manj FPSjev. Grafična je GTX970.

Msi menda ponuja nor navijalski software, recimo kupiš še grafično od MSI in imaš menda že zato boljše predispozicije za navijanje kot konkurenca, ker se potem vse skupaj pokombinira.

Prej sem imel grafično od ATI in je bil SW odličen, ko so ga skombinirali še z navijanjem CPUja, ampak tu je bil posredi AMD.

bozgo88 ::

pozdravljeni!

Ker si sestavljam računalnik me zanma kateri procesor bolj priporočate?

RYZEN 5 2600X ali RYZEN 7 1800X

hojnikb ::

če staneta isto, potem 1800x
#brezpodpisa

smacker ::

Če iščeš p/p, potem verjetno 1700 (odvisno od trgovine se razume)

bozgo88 ::

1800x je 10EUR dražji, nima pa zraven hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozgo88 ()

D3m ::

2600X potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bozgo88 ::

za igre pa bo tudi verjetno dovolj zmogljiv

https://www.mimovrste.com/procesorji/am...

D3m ::

Ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti 9900K ali vsaj 8700K?

Oddelek: Kaj kupiti
7830 (656) Marko84
»

I9 9900k

Oddelek: Kaj kupiti
211572 (985) Seba22
»

Nakup osnovne plošče

Oddelek: Kaj kupiti
13583 (492) Han
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158100 (51471) Predator X
»

kje dobim v slo. že sestavljen i9 računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
62089 (1643) smacker

Več podobnih tem