» »

Asus vs. Gigabyte

Asus vs. Gigabyte

techuser ::

Kako ste zadovoljni z znamko Asus? Namreč jaz sem vedno kupoval Gigabyte izdelke, pa naj si bo to grafična ali matična plošča. Sem zadovoljen ampak me zanima, če je izdelki Asus tudi v redu v primarjavi z Gigabyteom?

Machete ::

Vse je vredu. Tu je vsaka nadaljna debata brezvezna. Asrock, Gigabyte, Asus, Msi itd.. nimaš kaj falit, razen če imaš neko smolo, kar pa je skoraj nemogoče ugotoviti, kje je verjetnost večja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ferjuc ::

Že mnoga leta je znano, vsaj za grafične kartice, da so gigabyte daleč daleč za skoraj vsemi! Sploh v high-edn segmentu! To ima Asus neprimerljivo bolj poščihtano!

Alien123 ::

ferjuc je izjavil:

Že mnoga leta je znano, vsaj za grafične kartice, da so gigabyte daleč daleč za skoraj vsemi! Sploh v high-edn segmentu! To ima Asus neprimerljivo bolj poščihtano!


definiraj.. Drugače se je gigabyte kar pošlihtal. MSI je nekdaj bla tudi najbolj porazna firma, zdaj ne več tak

ferjuc ::

Definicija:

imel sem in še imam nekaj komadov 1080 ti gaming (oc)g1/windforce - vse glasne kot, da bi poslušal pralni stroj na centrifugi ali pa vzleteti letalo! In da ne govorim o katastrofalnih temperaturah; takoj si na 80 stopinj!

Edino dobro gigabyte hlajenje je aorus, ostalo pa vredno a ma nič.

darkolord ::

Pri osnovnih ploščah ni omembe vredne razlike med Asus in Gigabyte. Cca. 10 let sem uporabljal izključno Gigabyte, sedaj sem - brez posebnega razloga - presedlal na Asus, in je vse isto OK.

Edina razlika, ki jo opazim, in ne vpliva na funkcionalnost, je ta, da ima Asus Q-connector, da lažje vštekaš kabelčke od ohišja.

techuser ::

HvalB! Bral sem teste za asusove grafične kartice in imajo veliko slabše performance za isti rang kot so primerjali druge proizvajalce.

hojnikb ::

In kje si bral te teste ?
#brezpodpisa

ferjuc ::

...za asusove grafične kartice in imajo veliko slabše performance...nemogoče, ker čip je čip. Nikjer ne more bit isti čip ful slabši? Kvečjemu je tu razlika hlajenja in navijalskega potenciala...

In tudi mene zanima kje berete te blodnje?

hojnikb ::

Verjetno kr bol na pamet al pa "baba čula baba rekla"..
#brezpodpisa

ferjuc ::

Že od nekdaj je dejstvo, da crkne lahko vsaka stvar ne glede na proizvajalca in cenovni rang. Crkne/nagaja Asus kot tudi Gigabyte in vsi ostali. Ampak da bo pa en čip deloval veliko slabše kot drug isti čip, larifari ja.

Alien123 ::

ferjuc je izjavil:

Definicija:

imel sem in še imam nekaj komadov 1080 ti gaming (oc)g1/windforce - vse glasne kot, da bi poslušal pralni stroj na centrifugi ali pa vzleteti letalo! In da ne govorim o katastrofalnih temperaturah; takoj si na 80 stopinj!

Edino dobro gigabyte hlajenje je aorus, ostalo pa vredno a ma nič.


Pol še nisi slišal od msi r9 390. Kot da bi grafična hotla poletet iz kište vun

hojnikb ::

To ni MSI kriv, če je amd delal pečke..
#brezpodpisa

ferjuc ::

Točno tako...MSi je vsaj zame TOP za grafične kartice, kot za ostale izdelke!

AMD na drugi strani pa že vsi vemo, da samo na plakatih lapa koliko so oh in sploh in bojo naredili to in ono; na koncu pa vedno pride en sekret ven, ki zahteva elektrarno in pa klimo za hlajenje!

klinker ::

Sem tudi jst samo gigabyte vcasih kupoval, pa se jim je kvaliteta zadnja leta kr poslabsala.
Trenutno sem z Asrock platami kr zadovoljen, grafe pa od MSIja po vecini montiram

Alien123 ::

hojnikb je izjavil:

To ni MSI kriv, če je amd delal pečke..


Ja še vseeno se lahko na 100% venti vrtijo pa so tiho oz tišji..

ferjuc ::

...Ja še vseeno se lahko na 100% venti vrtijo pa so tiho oz tišji...

tudi res, ker gigabyte hlajenje je bazirano na tistih treh malih nič vrednih ventilatorjih na zelo visokih obratih, msi ima pa 2 ali pa tri večje in itak delujejo tišje in bolj učinkovito!

Alien123 ::

ferjuc je izjavil:

...Ja še vseeno se lahko na 100% venti vrtijo pa so tiho oz tišji...

tudi res, ker gigabyte hlajenje je bazirano na tistih treh malih nič vrednih ventilatorjih na zelo visokih obratih, msi ima pa 2 ali pa tri večje in itak delujejo tišje in bolj učinkovito!


Z 2080 oc verzijo je hlajenje vrhunsko..

Treer ::

Alien123 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

To ni MSI kriv, če je amd delal pečke..


Ja še vseeno se lahko na 100% venti vrtijo pa so tiho oz tišji..


Je ni AMD-jeve "High-end" grafe (v narekovajih zato, ker so glede na konkurenco kvečjemu high-mid-range :));((), ki bi bila tiha, že med browsingom ne, kaj šele pri gejmanju...:P Mogoče, če bi gor dal kak ogromen procesorski hladilnik, recimo kako Noctuo, na stock variantah pa ni šans. Ko smo že pri 390-kah - imel sem jih priložnost slišat od XFX-a in od Asusa (celo Strix verzija) in je pod obremenitvijo vse glasno kot propeler od aviona...

Glede Gigabyta je pa tako, da ima vsaj v zadnjih letih med mainstream proizvajalci grafičnih daleč največji fail rate, tako da bi se mu osebno izognil, razen če veš, da boš grafo menjal pred iztekom garancije. Pa tudi do nedavna so bile med najglasnejšimi. Pri matičnih so malo boljši, a tudi ne več tako dobri kot pred 10 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Alien123 ::

Mi je vseeno.. itak mam 4 leta garancije :P

BorutK-73 ::

Moja Asus plata P5kc dela že 8 let 24/7. Asus > gigabyte

gddr85 ::

na 100% ni noben vent tih, razen mogoče kak 140-200, to pa je daleč od velikosti gpu ventov

klinker ::

gddr85 je izjavil:

na 100% ni noben vent tih


Ni res. Imas vente z razlicnimi rpm in je odvisno od proizvajalca kako ga je nastelal. 2000rpm ne bo tiho niti na 200mm ventu, medtem ko je en vsaj 92mm na 1000rpm kr tih. Seveda je tu se odvisno kake lezaje ima, oblika lopatic itd, ampak glasnost naceloma najbolj diktirajo rpm-ji.

lonewolf_ ::

klinker je izjavil:

gddr85 je izjavil:

na 100% ni noben vent tih


Ni res. Imas vente z razlicnimi rpm in je odvisno od proizvajalca kako ga je nastelal. 2000rpm ne bo tiho niti na 200mm ventu, medtem ko je en vsaj 92mm na 1000rpm kr tih. Seveda je tu se odvisno kake lezaje ima, oblika lopatic itd, ampak glasnost naceloma najbolj diktirajo rpm-ji.



Ni res, z arctic cooling dvema 92mm na 100% je bilo nekje 25db, ker so bli po mojem tu nekje z noctua venti (NF-F12), vsaj za sebe lahko tako rečem, grafa navita ni prišla čez 65°C.
Če dam 300€ za grafično in mam rad tišino še raskiram 60€ pa mam tiho pa hladno. Jeba je samo garancija, sicer sem premontiral enih 10 grafičnih hladilnikov pa z moje strani ni bilo nikoli nič narobe.

Pač plačaš kvaliteto, noctua venti po 8ih letih še vedno brez problemov, tudi ac F12 mi lepo delajo že več ko 4 leta, Vse ostalo kar je bilo sem pometal stran po dveh letih, zaradi slabih ležajev. Aja pa obe firmi sta mi nadomestne dele poslali brezplačno ob predložitvi računa, tudi po izteku garancije.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce RTX 2060 SUPER normalna temperatura v igrah?

Oddelek: Strojna oprema
253717 (2731) DeeCoy
»

varčen računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
161555 (1044) MStrix
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153779 (36889) Dr_M
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678299 (6760) Bramac ^^
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029002 (27047) kuglvinkl

Več podobnih tem