» »

camping

camping

Loki ::

zakaj se v sloveniji ne sme kampirat na prostem ala v stilu hodis cel dan, zvecer nekje sredi divjine postavis sotor in prespis.
raznih divjih zivali (volkovi, risi....) naj po nasih gozdovih nebi bilo vec, vsaj po mojih podatkih. zaradi vecjega tveganja gozdnih pozarov ali kaj?
I left my wallet in El Segundo

Vikking ::

Razlogov je miljon.

Recimo: Kako bi se ti zdelo, da bi nekdo prišel pa zakampiral pred tvojo garažo? tista t.i. dvijina je last nekoga in moraš vprašati za dovoljenje.
Poleg tega da t.i. divji kamperji pustijo za sabo tako usrano na nastlano (videl na hrvaškem par divjh kampov)...

Postavi si šotor na svoji parceli in kampiraj, verjemi ni da ne bo osebe ki bi ti lahko težila oz. spodila.

jype ::

Vikking> Recimo: Kako bi se ti zdelo, da bi nekdo prišel pa zakampiral pred tvojo garažo? tista t.i. dvijina je last nekoga in moraš vprašati za dovoljenje.

Recimo, skandinavci imajo to rešeno tako, da lahko kampiraš kjerkoli, če si 100 metrov od najbližjega poslopja in če s tem ne delaš škode.

Meni bi se zdelo čisto OK, če bi kdo kampiral pred mojo garažo, če bi imel garažo v TNP.

Vikking> Poleg tega da t.i. divji kamperji pustijo za sabo tako usrano na nastlano (videl na hrvaškem par divjh kampov)...

Govori zase. Jaz nisem še nikjer in nikoli pustil, razen malce poležane trave, nobenih sledov.

bluefish ::

ni nujno, da bo kamper za sabo pustil svinjarijo. Seveda pa se spet težko zanašaš na to, saj obstaja kar nekaj izjem, ki jim za tuje in okolje ni mar.

koyotee ::

raznih divjih zivali (volkovi, risi....) naj po nasih gozdovih nebi bilo vec, vsaj po mojih podatkih.


slabe podatke mas to
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kekz ::

Divje živali itak ne morejo biti razlog, saj ne vedo, ali gre za črno ali za organizirano kampiranje. ;)

Celo bližine zidanih bivališč se ne izogibajo prav pretirano. Ko se jaz ponoči pripeljem domov, skoraj vedno izpred moje garaže skačejo stran srne ali vsaj zajci, pa sem doma točno 3 km od centra slo. večjega mesta.

Tudi lastništvo je vprašljivo.
Takorekoč vsaka gmajna ima lastnika, pa kljub temu razni ljudje na veliko napirajo gobe, borovnice... lovijo divjad... in menda jim celo ne smeš prepovedati tega početja. :\

kekz ::

Pravi razlog je drugje.
Če divje kampiraš:
1. država ne ve, kje si
2. država nič ne kasira (davkov, taks...).

Opomba pod 1:
Pri nas morajo še vedno vsi prenočitveni ponudniki vsak dan javljati na policijo spisek svojih gostov.

Pred leti me je prav presenetilo, da v Nemčiji ni bilo treba pokazati nobenega os. dokumenta pri najemu sobe. Pa sploh nisem niti vnaprej plačal in celo vhod je od zadaj (nimajo kontrole nad vstopi/izstopi).
Očitno imajo bolj malo balkanskih gostov. :D

zcetrt ::

Če kampiraš dvije, ne plačaš turistične takse, ki bi jo moral. Hkrati "kao" bremeniš naravo.

Če bi bila miselnost in kultura ljudi na višjem nivoju, bi se tudi divje kampiranje laže toleriralo. Glede na to, da ljudje, ki gredo le nabirati borovnice v hosto, tam pustijo prazne pločevinke piva, plastenke in folijo sendvičev, pa je nejevolja in prepoved povsem smiselna.

Seveda smo si ljudje različni, a zaradi "slabših" predstavnikov trpi cela populacija. Čemu ne smem najeti avtomobila, če sem mlajši od 25 let oz. moram v najboljšem primeru plačati tretjino več? Jaz vozim pazljivo, ne prekoračujem omejitev hitrosti in nikdar niti ne pomislim, da bi vozil objestno. A me tega nihče ne vpraša.

Imam pa osebno zelo dobre izkušnje z divjim kampiranjem v Skandinaviji, kjer je le-to dovoljeno. Tudi v Italiji sem sicer prespal nekaj noči v divjini, a sem bil navzkriž z zakonom. So mi pa tudi lisice odnesle čevlje in nogavice. Slednjih nisem našel (čeprav jih tudi nisem pretirano iskal), čevlji pa so rahlo obglodani.

Letos pa potujem na Irsko, kjer je zopet legalno. Ampak, so pa tudi lisice...
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212708 (9747) Go-ahead
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235397 (4481) krneki0001
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841574 (22962) hammock
»

Kampiranje na Pagu

Oddelek: Loža
347800 (6608) c00L3r
»

Kempiranje s šotori na slovenski obali

Oddelek: Loža
4010570 (7411) para!

Več podobnih tem