» »

letalski mitingi 2005

letalski mitingi 2005

pmodic ::

Gre kdo v Zeltveg na letalski miting letos? Oz. če je kdo že bil, se priporočam za informacije. Kaj pa letalska razstava v Parizu?

LoneWolf ::

Jaz resno razmisljam, da bi se letos zapeljal do Zeltwega, bom se videl, kako bom konec junija s casom. Air Power je vsekakor en najvecjih in najboljsih mitingov. Pariz je tudi OK, ampak je precej bolj komercialen, za industrijo, Zeltweg je za mnozice.

pmodic ::

Mogoče kdo ve, če kdo organizira potovanje v Pariz na letalski salon?

Pumpi ::

V Pariz se bistveno bolj splača it v lastni režiji (V Farnbourghu sem bil pred 2 leti in je bilo neprimerljivo ceneje), izlet na Air show v Pariz je imel pred leti v svoji ponudbi Kompas, sedaj mislim, da ga po nekaterih aero klubih organizirajo (predvidevam, da predvsem za člane).

Za info za Zeltweg se tudi jaz priporočam (na netu ni niti flying, niti static displaya, kar nas pa vse najbolj zanima, kajne ?).

še en uporaben link za obiskovalce let. razstav.
http://www.deltaweb.co.uk/asgcal/ewjun.... link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pumpi ()

Pumpi ::

Zeltweg oz. Airpower05 je mega. Sem bil včeraj cel dan tam in sem zato ožgan ko kuhan rak.

Tolk letalskih skupin na kupu še nisem videl. Super je, ker lahko takoj (in bolj objektivno - isto prizorišče in vremenski pogoji) primerjaš kakovost nastopov.

Iz Ljubljane je do Zeltwega 2 uri in četrt vožnje, potem pa se zabije pred letališčem kjer čakaš okol pol ure na parking. Pot čez Ljubelj do Celovca, po južni obvoznici do avtoceste proti Gradcu in Dunaju (A2), nato po njej cca. 67 km izvoz Mautendorf, po izvozu še 30 km po lokalnih cestah).

Za zamudnike je zdaj še čas, da ujamejo vsaj polovico drugega dneva
Program:
Program

Saturday 25 June 2005

TIME DISPLAYER AIRCRAFT
from 9:00 a.m.
AUSTRIAN AIR FORCE Saab 105 OE
F-5E Tiger II
Alpha Jet
AUSTRIAN AIR FORCE 4 Sud Aviation SA-3160 Alouette III
PLANE SAILING Catalina
RAF Hawker Harrier GR-7
HEINZ Messerschmitt Bf 109
THE FLYING BULLS Chance Vought F4U-4 Corsair
North American T-28B Trojan
KRAUS Boeing Stearman
THE FLYING BULLS Chance Vought F4U-4 Corsair
North American T-28B Trojan
NETHERLANDS F-16 Fighting Falcon
PATRULLA AGUILA CASA C-101 Aviojet
THE FLYING BULLS North American B-25J Mitchell
RED BULL DeHavilland DH-110 Sea Vixen
RED ARROWS Hawk T. Mk.1
LEUTERT DeHavilland DH-115 Vampire
Hawker Hunter
SWITZERLAND F/A-18 Hornet
LEUTERT DeHavilland DH-115 Vampire
Hawker Hunter
PEROUTKA Yakovlev YAK 11
approx. noon
COLLING CM 170 Fouga Magister
PEROUTKA Yakovlev YAK 11
PLATTNER/PUCHER Zlin 126
Piaggio P-149
Cessna L-19
Piper PA-18
TEAM 2000 4 Saab Safir 91D
MIRRORFLIGHT Blanik L13
EADS Citation
TEAM 2000 4 Saab Safir 91D
MIRROR FLIGHT Blanik L13
HSV SALZBURG Skydiving Performance
THE RED BULLS 4 Sukhoi 29
1 Sukhoi 31
HSV SALZBURG Skydiving Performance
SWITZERLAND Cougar AS532UL
approx. 1:30 p.m.
BELGIUM F-16 Fighting Falcon
PATROUILLE SUISSE 7 F-5E Tiger II
AUSTRIAN AIR FORCE 6 Saab S35 OE Draken
AUSTRIAN AIR FORCE Saab 105 OE
RED ARROWS Hawk T. Mk.1
AUSTRIAN AIR FORCE Saab S35 OE Draken
RED ARROWS C130 K Herkules
SLOVENIA Pilatus PC-9
BREITLING Lockheed Super Constellation
RED BULL Air Race
Price Giving Ceremony Air Race
AUSTRIAN AIR FORCE Helicopter Display
ASAS DE PORTUGAL 2 Alpha Jet
approx. 4:30 p.m.
PATROUILLE DE FRANCE 9 Alpha Jet
SWEDEN Saab Gripen
GERMANY Eurofighter
AUSTRIAN AIR FORCE Helicopter Display
HUNGARY MIG 29
FRECCE TRICOLORE 10 MB 339 PAN
FRANCE Dessault Breguet Mirage 2000
GRUPPO VOLO Alenia G222
Aermacchi AMX
AUSTRIAN AIR FORCE Saab S35 OE Draken

LoneWolf ::

Jaz sem tudi sel pogledat v Zeltweg vceraj (petek) - super. Organizacija dobra, program pa tako nabit, da se ves cas nekaj dogaja in tezko drzis koncentracijo vseh 9 ur. Zbirka slavnih akrobatskih skupin je strasna, toliko atrakcij na enem tezko dozivis, pa tudi veliko solo nastopov je impresivnih - Mig-29 in F-18 sta za gledalce klasa zase, pa tudi Avstrijci na draknih in saabih 105 ne sparajo afterburnerja. Tudi na tleh je veliko za videt, domov sem prinesel 162 fotk, vecino iz staticnega dela, v zraku je z mojim digitalcem tezko posnet kaj pametnega. Ce koga zanima, lahko dam na net.
Za danes ste ze malo pozni, ampak ce takoj skocite v avto, lahko ujamete se zadnjih 5 ur - se se vedno splaca. Obvezno s sabo sencnik in soncno kremo, stol ali vsaj brisaco, pa veliko tekocine...

Uradne strani mitinga ni se noben povedal: http://www.airpower05.at

coldman ::

Samo informativno da povem: 3. julija ob 15.00 uri na letališču Levec(zraven Celja) bo tudi letalski miting. Ne bo takšen kot v kakšnem Zeltwegu ampak vseeno dost vredu za Slovenijo: http://www.airshow-celje.com/

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coldman ()

Pumpi ::

Ja sem ravnokar opazil, da bo letalski miting tudi 3. julija v Celju. Škoda, da program ni vsaj natančno opisan. Najavljena je udeležba tujih (in domačih) vojaških letal, za katere pa se ne ve niti od kod prihajajo, niti kdaj letijo.

Pa vstopnina v Celju je 1.000 SIT. In kaj dobijo gledalci zanjo ??? Za primerjavo, miting v Zeltwegu je brez vstopnine. Je pa res, da je (bilo) potrebno za parkiranje plačati 5 EUR.

Po moje, vse stroške pokrijejo iz prihodkov od reklam, sponzorjev, pa tudi gostinski in trgovski prostor oddajajo. Na takšen način so vsi zadovoljni, še najbolj pa mi, gledalci, ker je program tako lahko res kakovosten.

Zgornji miting je dokaz, da je z malo organizacije vse mogoče. Avstrijci imajo sedaj v Zeltwegu vsako leto nekaj, enkrat letalski miting, enkrat Formulo 1. Pa še vnaprej veš, da bo tudi v bodoče tako in lahko (leta vnaprej) načrtuješ obisk.

Kljub vsemu zgoraj napisanemu (moja kritika je izključno dobronamerna) bom vsekakor šel tudi na celjski miting, saj bo tam tudi zanimivo (upam). Npr. Orla nisem videl v zraku odkar so ob osamosvojitvi zaprli vojaško letališče v Cerkljah. Je bil pa leta 2000 (leto gor ali dol) tam dober miting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pumpi ()

LoneWolf ::

No ja, tezko primerjas miting v Zeltwegu in tega v Celju, gre za dva popolnoma razlicna koncepta. Ce ze, bi lahko primerjal Cerklje 2000 in Zeltweg - oboje pripravlja vojska oz. drzava, v celjskem primeru pa bolj skupina lokalnih entuziastov. Vseeno, ljudje bodo imel kaj za videt tudi v Celju, pridejo madzarski Mig-29, NATO bo prispeval F-16, Hrvati pa Miga 21. Mimo pride se Adria s CRJ, ostalo bo pa bolj pod razno, sploh za mnozice, ki pridejo samo zaradi vojaskih reaktivcev. Ce je komu odvec dajat jurja, se bo enako dobro videlo tudi s par travnikov stran, zamudil bo samo staticni del razstave na tleh (nic pretresljivega IMHO, par chopperjev, sportna aviacija pa to...)

gzibret ::

Danes bil v Zelltwegu. Super in vroče do dežja, 200.000 obiskovalcev, veliko grmenja in statičnih razstav, poslikal 3 filme..... Super! Pa še brezplačno.
Vse je za neki dobr!

whatever ::

Lonewolf: Bi te prosil če lahk daš na net enih par slik.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LoneWolf ::

Evo vam fotke z AirPower05: klik.
Na hitro zlozeno skupaj in opremljeno s komentarji, lahko da sem kaj falil.

Ce link slucajno ne dela, pocakaj par ur ali kak dan - nova pod-domena je, lahko traja kak dan, da vsi DNS strezniki pridejo na tekoce, ceprav SiOL-ov DNS ze ima record.

Pumpi ::

Lonewolf,

lepe fotke si posnel, škoda za baterije, saj so bili Red arrows pa Frecce tricolori res odlični.

Zjutraj si bil pa zgoden, saj sem ob prihodu ob 9.15 ujel Mig 29 v zraku, Katalino pa sem sploh zamudil.

Sicer se sam še nisem spravil k nakupu digitalca,.... pa mi je sedaj kar žal ...

nimitz ::

LP! Nerad odpiram novo temo, zato bom kr tle vprasal. Zanima me kdaj in kje bodo kaksni major letalski mitingi? Recimo naslednji teden bo v murski soboti, ampak na zalost ne morem it.
S.E.A.L.

sniffo ::

v bližini:

- Murska sobota
- Kecskemeti (Madžarska) http://www.repulonap.hu/airshow/rovatok...
- Brno http://www.airshow.cz/

LoneWolf ::

Glej npr. tule: Airshows 2007
Pariski bo ze cez dober teden, drugace pa septembra Brno. AirPower07 v Zeltwegu je letos zal odpovedan in prestavljen na drugo leto, Avstrijci imajo stalo s prevzemom eurofighterjev.

sid911 ::

LIhkar sem prišel iz MS in sem celi navdušen:D.

PS, če kdo namerava jutri it tja OBVEZNO naj gre k Mi-24 Hind-u ;)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Matek ()

edge540 ::

Jaz pa nisem mogel it v MS ker imam danes izpit iz matematike:\

Še ena stvar ki si je ne bom odpustil nekaj let.;( :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalski mitingi 2018

Oddelek: Šport
333365 (1147) JeBelaCesta
»

Letalski mitingi 2012

Oddelek: Loža
102768 (1487) fosil
»

Letalski mitingi 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526753 (4350) Dr_M
»

letalski miting Rivolto, nedelja, 4. september Frecce Tricolori

Oddelek: Loža
133785 (2338) iggy
»

Letalski show - Slovenske konjice??

Oddelek: Loža
61289 (1113) lonz

Več podobnih tem