» »

AMD - eno bolj, khm..., zacetnisko vprasanje

AMD - eno bolj, khm..., zacetnisko vprasanje

klas77 ::

Evo, ker sem zadnje case (skoraj) popolnoma nehal slediti napredku hardvera, bi vas prosil za malcek pomoci.

Razmisljam o malenkostni nadgradnji procesorske moci s takole situacijo. V strojcku imam Gigabyte plosco GA-7VRX. Po podatkih AMDjeve strani je najboljsi mozni oz. priporocljivi model v tej plati AMD Athlon XP 2600+ (266 FSB). Vecina trgovin v Sloveniji pa ima na voljo zadevice z oznako ATHLON XP 2600+/512 Barton. In seveda me zdaj zanima: a je to eno in isto, ali je tale Barton nezdruzljiv?

Lepa hvala...

ferdo ::

ATHLON XP 2600+/512 Barton ima 166MHz(333MHzFSB)

tvoja trditev (266 FSB) ne drži. malo pogooglej in se prepričaj.


Rad bi nadgradil, kaj pa imaš sedaj? Mogoče si v dilemi, če se ti splača? piši!...

PS: vedno se zgodi, da tisti, ki nekaj sprašuje poda pomankljive informacije, vse moramo iz vas ven potegnt... včasih se počutim kot živinozdravnik.... ko pomaga kravi****, sej na koncu je vse OK, sam več povej.

klas77 ::

Tisto o najboljsem moznem procesorju je copy paste podatek z AMDjeve strani:
http://www2.amd.com/us-en/recmobo/Detai...

Ampak ce nekako sestejem ena in ena, je torej Bartona, ki ima 333 FSB, nemogoce vgraditi v mojo plosco, ki jo priporocajo samo za 266 FSB procesorje...

Trenutno sem na AMD Athlon XP 1800+ s primernim okoljem za tak procesor - HD, RAM, etc. V glavnem se sluzbeno kar dosti ukvarjam z zvocnimi fajli, pa vsak dodaten MB in dodaten MHz pride kar prav. Denarnica zadnje case ni prevec navdusena nad vecjimi posegi, pa sem razmisljal o takih mini nadgradnjah - najprej procesor, pol nekaj rama, pol pa se HD.

ferdo ::

želim od tebe naslednje podatke!!

JE to tvoj služben računalnik ali domač?
povej kaj imaš:
osnovna plošča?
rami?
disk?
procesor imaš pa 1800+

PS: pa povedat moraš. s kakšnimi sredstvi raspolagaš v valuti SIT .

destiny ::

ferdo malj manj se razburjaj pa mal bolj natančno preberi 1. post. Fante je že takoj napisal da ma Gigabyte GA-7VRX. Ta plata temelji na Viinem KT333 čipovju in uradno NE podpira 333FSB procesorjev. Barton bo na plati verjetno deloval ampak ne pri 333 FSB pač pa pri 266 FSB (razen če overclockaš). 512 MB Cache-a ne bi smela bit nobena ovira. Dobiš pa po trgovinah še zmer A2400 in 2600 na 266 FSB (verjetno na Thorton jedru - okleščen Barton). Če si doma blizu Avstrije, ga kupi tam, ker se ga da dobit precej ceneje (za cene si poglej www.geizhals.at).

Če pa misliš prodat A1800+ in je na T-Bred jedru, mi pa pošlji ZS.

Dr_M ::

KT333 seveda uradno PODPIRA 333mhz fsb in bartoni delujejo bp gor.
mogoce bo potrebna samo nadgradnja biosa.
nic kriticnega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klas77 ::

Razumem drug Ferdo! :D

Plosca: Gigabyte GA-7VRX
HD: 60 GB Deskstar 7200 RPM 60xp
RAM: 512 DDR

Denarja? Ene 50k SIT bi slo. Lahko pa tudi vec, ce pade res dober predlog...

Bo zdaj v redu?

Pa ne se jezit... ;)

Dr_M ::

zdele sm mal pogledu po drugih forumih in zasledil podatek, da majo ver .1.1 te plate tezave z 166MHz fsbjem, tut s tbredB procesorji ki delajo na 166mhz...
ta tezava je odpravljena v ver. 2.0 te plate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Ah, nabavi mobilca 2500 pri 133FSB, pa bo. Pa še naviješ ga ko satan... :D

ferdo ::

ok, predlagam ti Mobilnega bartona 2500+ cca 25-27k SIT
Kakšne rame imaš? kapaciteta je solidna oz. čist OK, PC2700(ddr333) ali PC3200(ddr400) ali imaš še stare PC2100(ddr266) ?

V primeru, da imaš še PC2100(ddr266), ti svetujem nabavo hitrejših, te pa prodaš .

PS: jaz prodajam 2x256MB PC3200 tko za info. 17.000,ooSIT . Če si di"v"jak ;) oz. študente ti dam popust -10% .
PPS: ta ponudba velja samo zate! mihabarboric
PPPS: sej se nisem jezil, mi pa ni všeč, pomanjkanje informacij, drugič bom drugače pristopil :), pa vsem hvala za opozorilo.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

klas77 ::

Hja, bom priznal, da nimam pojma o tem kaksen natanko je tale moj RAM. A obstaja varianta, da to preverim, ne da bi jemal skatlo narazen?

Ferdo, glede tvoje ponudbe - ce mi v 4 letih se ni ratal spisat diplome, a sem potem se vedno student? :D

destiny ::

KT333 seveda uradno PODPIRA 333mhz fsb

Se opravičujem za izjavo :8) . GA-7VRX uradno ne podpira 333 FSB, čeprav temelji na KT333. Če mi kdo ne verjame si lahko ogleda link do Gigabyteove strani s podatki o plati: GA-7VRX Rev 2.0

Dead_Eye ::

Ta VIA je res smešna, da čipsetu oznako 333 in potem ne podpira 333FSB.....:\
The one and only

Dr_M ::

Dead_Eye: dej se1x preber to temo celo, predn pises bedarije.

uglavnem, v tem primeru je kriv gigabyte.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron

Oddelek: Strojna oprema
191652 (1366) Sami
»

Kje kupiti novega AMD Athlon XP 2600?

Oddelek: Kaj kupiti
161278 (963) boštjan
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894560 (3643) Sergio
»

Kak ram za KT266A

Oddelek: Kaj kupiti
131056 (847) Trojaner

Več podobnih tem