» »

rabim pomoč pri navijanju procesorja P3!

rabim pomoč pri navijanju procesorja P3!

rockyboss ::

Prosim, če mi kdo svetuje kako bi lahko navil pentium 3 1000Mhz , na matični plošči ABIT BX-133 RAID !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :8)

rok.cerkovnik@guest.arnes.si
  • spremenil: asPeteR ()

njok ::

A tole si ze poklikal?

TribesMan ::

Tvoj primer je šolski, iz knjig (dobesedno, če ne verjameš vzemi v roko navodila od plate) Ker pa vidim da si še bolj frišen tle ti pa svetujem da si prebereš vse v onemu linku, ki ti ga je dal njok. Če ti še ne bo jasno je postopek sledeč...
Greš v BIOS -> SoftMenu III -> in nastaviš -> CPU operating speed: User define -> External clock: postopoma povišuješ -> Multiplier factor pusti pri miru, ker ga ne moreš spremeniti -> AGPCLK/CPUCLK: 1/2 -> Speed Error Hold: Disable.

Sam boš najbrž težko kej navijal če nimaš dobrega RAMa, ker tvoj CPU ma 133MHz vodilo, kar pomeni da če hočeš kej navijat moraš imeti RAM ki je sposoben delaovanja vsaj pri 150MHz, ker drugače bo bl mal efekta od navijanja.

Aja pa drugič uporabi funkcijo iskanje s katero lahko preiščeš kaj se je že pisalo o takih stvareh v preteklosti... Še posebej uporabno če maš v obdelavi malo starejše komponente.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s katerim procesorjem nadgraditi p4 2.6 GHz s478

Oddelek: Strojna oprema
352064 (1641) tiborrr
»

AI-OVERCLOCKING (Asus P4P800)

Oddelek: Navijanje
5970 (878) Tic
»

Navijanje pentiuma 3

Oddelek: Navijanje
482741 (2197) @ljash
»

[Do koliko?] Navijanje P4 2400/533

Oddelek: Navijanje
9969 (806) QuickShot
»

Kdo bi mi navil Tbred-B AMD 1800+xp..?

Oddelek: Navijanje
151433 (1271) mile

Več podobnih tem