» »

Ko se ti piše

Ko se ti piše

««
13 / 16
»»

nevone ::

A lahko kot spremno besedo napišeš še, "Kaj je pesnik hotel s tem povedati", da ne bodo zanamci ugibali, kaj stoji za tvojimi pesnitvami. :)
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Pomlad ga daje.

nevone ::

jype je izjavil:

Pomlad ga daje.


Pa ja ne že celo zimo? :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

togo ::

DVA

bila sta dva
ki sta se razšla
ne da bi se
sploh kdaj srečala

ko pa sta se srečala
mleko in štedilnik
odložil sem pero
ker mi je
po zažganem zasmrdelo

8-)

togo ::

STARA KOST

stara kost je ležala na cesti
čakala da jo kdo pobere
odnese s seboj
pa nič

kdaj pa kdaj
prikaže se kak potepuški pes
jo povoha poščije in
brez vesti zapusti

tudi črv jo obide
saj ni to da se je boji
ko pa je suha in trda
od nje koristi ni

8-)

togo ::

BIK + ZAJEC = VOL

bik je tulil na hribu
kravo je klical
ni je bilo

videl je zajca v grmovju
a prišel je mesar
mu odrezal jajca
bika v hipu ni bilo več

vol je pridrvel s hriba
gmovje poteptal
vršičke pogrizel
zajca požrl

8-)

togo ::

MOČ ZMAGOSLAVJA

poljubljala sva se
ob srečanju
že davno
kot danes

nisem posadil drevesa
nisem poletel kot ptica
bil sem srečen

8-)

togo ::

KAKO LEPO

joj kako lepo
ko z repkom miga
sede leže takčko da
prijeten na pogled

joj kako lepo
vzemite ga še danes
kot dobri ljudje
poglejte še laja potiho

8-)

IN VSAK

in vsak ki ti reče
ga še ne pelješ dam
ne dam ne dam
vsaj kr tko ne
kr mal brez veze
al pa ker ni kaj počet

srce mi krvavi
spomin nikdar ne zbledi
žalost za vedno ostane
ko pa sem sam zajočem
nikdar več prav zares
ali pač te nočem

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: togo ()

togo ::

PRAZNA STRAN

prazna stran je pred menoj
lepa ženska za menoj

je želja in prepričanje
je tudi reklama na tv

nikoli ne vem
kja naj si želim

8-)

togo ::

MALO OSTAREL

zdaj ko sem samo malo ostarel
ravno toliko da šarm se pokaže
naj povem vam uspešen sem

kaj vam mar če dol mi pade las
saj človeško sem kosmat
za vse vas poln upanja

8-)

togo ::

TAKRAT

takrat si dejala pridem
čas košnje je že davno mimo

sedimo ob kotlu
kuhamo žganje
lepo se imamo

jeseni sem bil vedno srečen
vse se mi strne v celoto

8-)

KOLIKOKRAT

kolikokrat sem že pogledal na uro
vsako sekundo posebej prištel
koliko časa je že minilo

koliko je že preminulih
želeli so biti z nami
kolikokrat naj ti povem

ne prekinjajte me
nimam časa za vse
vestno prištevam

nikogar nisem pozabil
nikomur nisem dolžan
nobena sekunda ni bila zaman

8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: togo ()

windigo ::

Morda se sliši kot slaba šala, ampak ciniki že vemo, da so slabe šale vsaj v politiki navadno še kako realne.

In zdaj vemo tudi, kje so meje svodbodnega sveta in na katerem nivoju poteka boj med svobodo in suženjstvom.

Molekule svobode vas bodo osvobodile. Najprej vašega denarja, preden vas kakšen vročinsko induciran tornado osvodbodi še preostalih zemeljskih spon in preseli kot Marijo s telesom vred direkt v modra nebesa.

Še dobro, da imamo na drugi strani še vedno same zdrave sile.

In resničnost je tisto platno, na katerem se vrti snuff movie, na eni strani smo vsi tisti s trdimi tiči iz Ellisovega Manj kot nič, na drugi, ob projektorjev do produkcije, pa tisti iz Surkovega Okrog nič.

Nič. Gremo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

Pika na i ::

PCT - Pacific Crest Trail

To je 4270 kilometrov dolga pot od San Diega do Kanade (ali v obratni smeri), ki jo opraviš peš, v enem kosu.
PCT

Zemljevid

Priprave za to, so zelo temeljite. Začnejo se s pridobivanjem dovoljenja za PCT.

Povprečno se naredi 30 - 40 km na dan. 5 mesecev na poti.
Zato je primerno lahka oprema zelo pomembna.
Pomembno je, da imaš kar potrebuješ in ne tisto, kar misliš, da boš potreboval.


Okrbovanje s hrano, na 5 - 7 dni.
Logistika je ključna. In morebitno tovarištvo na poti.


Kaj gre lahko narobe? Marsikaj. Ali pač nič.
To so kraji grizlijev in črnih medvedov, pum, klopotač in...komarjev.
V resnici so najbolj najedljivi vroče puščavsko sonce, nalivi, sneg in strele sredi gore.


Zakaj človek to počne?
Če se ozrem okrog, ljudje počnejo mnogo bolj neumne stvari.


Samo eno življenje imaš, izkoristi ga!


Po 22 dneh in 700 kilometrih.

PAZI NASE!
IN SREČNO HODI!

js, 2.6.2019



js, 16.6. 2019
1123km, na milji 702. Se odloča ali je in bo dovolj varno za hojo preko štiritisočaka. Veliko snega je še.

Odloči se pametno. Samo eno življenje imaš, ne zapravi ga!

PAZI NASE!
IN SREČNO HODI!












Vrnila sem se......



........a naj napišem, v to kuuuuu Slovenijo?

togo ::

DVAJSETDOSEDMIH

gledam te v oči in lažem
ali pa tudi ne
pa kaj ti mar kaj počnem

po licu solza zdrsne
v lužo pljuskne
jo lahko kdo vidi tam

kdo sem jaz in kdo si ti
mogoče le dve različni stvari
vendar delaj se brezhibnega

molčim in si mislim svoje
bedak sprašuje ker je v dvomih
kaj je moja druga stran

samo pogled odvrneš pa že uživa
slasti se predajam
ko zaprem oči in rečem zbogom

8-)

jype ::

Pika na i je izjavil:

........a naj napišem, v to kuuuuu Slovenijo?
Dobrodošla. Nič se ni spremenilo, ko te ni bilo, odprla se je le ena nepomembna trgovina, ki je zmotila par poženščenih tipov na forumu.

Pika na i ::

jype je izjavil:

Pika na i je izjavil:

........a naj napišem, v to kuuuuu Slovenijo?
Dobrodošla. Nič se ni spremenilo,

A greva na, ti na kokto js pa na limonado, enkrat te dni?

Da se ni nič spremenilo? Vse se mi zdi še bolj podivjano, ljudje se sploh ne znajo več zabavat in normalno družit. Pa povem ti, da pri nas ne bo NIKOLI kolesarskega raja.
Res se bom preselila na Sever............ker mi gre čedalje bolj na jetra ta bolana norišnica.

togo ::

KAPILARE POKAJO

kapilare pokajo
notranje krvavim
kdo bi vedel
kako močna je želja
da izkrvavim

močan je pritisk
v želodcu se nabira
počasi čez usta mezi
prekipi skozi nosnice
šprica tudi iz ušes

le oči te gledajo belo
ko vse se že rdeči
kdo bi vedel
kako močna je želja
da ne izkrvavim

8-)

FrRoSt ::

Draga moja Pikica. :)

Opravičujem se ti, ker sem si izposodil za objavo tvojo temo. Sicer sem hotel (tole) objaviti v svoji rubriki pod Dokumentarni filmi, pa so mi temo nekoliko zakneli, dali za nekaj časa na ohlajanje :)), ker se je pregrela od moderatorskega brisanja, ali pa imajo kakšne druge tehnične težave.

Zato objavljam tukaj. Brez zamere. :)

zveri, živina, dlaka, z dušo in telesom, žarek upanja

Siolnetov portal mi počasi postaja kar simpatičen. Po tem ko so se lansko leto posvetili iskanju, ocenjevanju in propagandi za sladoled v teh vročih poletnih mesecih, so se letos lotili novih tem...
Ne vem, koliko spremljate in koliko, če vas sploh zanima ves ta hrup in gonja okoli zveri, ki so se menda razpasle in namnožile v naši prelepi deželi. Take in drugačne....
Jaz pa živim v upanju, da bom nekega dne , ko me ne bodo več preganjali zaostanki in kronično pomanjkanje časa, obiskal tole družinsko kmetijo Sedmak in te čudovite fante.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jype ::

Pika na i je izjavil:

jype je izjavil:

Pika na i je izjavil:

........a naj napišem, v to kuuuuu Slovenijo?
Dobrodošla. Nič se ni spremenilo,

A greva na, ti na kokto js pa na limonado, enkrat te dni?
Lahko, ko pridem nazaj.

windigo ::

Qualia, qualia, da bi me udavila
ili mozag savila i skroz ošašavila
neka glupa qualia u nedoumicu me stavila,
o, o, o, o

Bora Đ. Strawson, filozof



"Fijense" in pa "fijate" ste dve obliki ene mojih ljubših španskih besed, v slovenščino bi ju prevedel s "poglej", pri angleščini pa bi me etimologija morda celo potegnila, da bi napisal kar "fix yourself". Velelnik zahteva pozornost, le ta pa, da se najmanj ustaviš, če ne celo malo prestaviš v drugačen svet, da bi lahko dojel, kar ti govorec sporoča.

In ko mi Galen Strawson pravi, da zanikam zavest, rabim kar pošten premik, da bi lahko vsaj približno pogledal, kaj šele razumel, kaj mi želi povedati, če bi mi vse spone in vijaki in podobne metafore to sploh dovolile.

Meni precej ljuba pozicija in pogled na svet je tisti, ki ga je Stanislaw Lem podaril Trurlu in Klapavciju, genialnima demiurgoma, stvarnikoma, (oz.kreatorjema za tiste, ki gledajo svet bolj črno belo), ki s potezo čopiča dodata punčkam še nekaj lepote in z zavojem izvijača fantkom nekaj duhovitosti, potem pa se večino zgodbe praskata po glavi, ali ali v njih plešejo samo nevroeletrokemična stanja, ali morda občutijo čisto prava qualia.

Tisti naši predniki, ki so bili bolj praktične sorte, so včasih rekli, da če bo ploščato, bo lopata, če bo špičasto, bodo pa vile. Oziroma če gaga kot raca, hodi kot raca, zgleda kot raca, potem je najverjetneje raca. Navdušenci nad teorijo, pa bodo trdili, da je trditev, da je to raca, čisto navadna raca, če seveda nima ustrezne podlage in razlage. Ali nam vse to jezikovno prekopicovanje lahko pomaga, da priracamo tudi do zavesti?

Thomas Nagel ima najbrž kar prav, da nikdar ne bomo vedeli, kako je biti netopir. Ali mačka. Ali ljubljena oseba, s katere srečo in zadovoljstvom in mislimi se lahko neko obdobje skoraj obsesivno ukvarjamo in katere bolečino čutimo skoraj kot svojo. Pa vendar mi niti na misel ne pride, da bi jim zanikal tisto subjektivno čutenje, čeprav so mi v otroštvu večkrat morali razlagati, da prašički in telički, ki so jih vozili v klavnico, ne čutijo tako kot mi.

Menda niti ni problem, da ne bi priznavali drugim njihove subjektivnosti, njihove posebnosti in enkratnosti. Problem je v da jo poskušamo objektivizirati, hkrati drugače in podobno, kot takrat, ko žvižgamo za kakšno kiklo. Recimo, ko mislimo, da bi lahko, podobno kot Trurl in Klapavcij, ustvarili nekaj in potem do konca zgodbe gruntali, ali v tem plešejo samo nevrokemična stanja, ali so to čisto prava qualia. Ker qualia imajo očitno takšne qualitete, da jih nequalia ne morejo kvalitetno poustvarili, saj če bi jih lahko poustvarili, bi morali prej vedeli, kako je biti netopir. In če ne bi poustvarjali in bi namesto tega raje ustvarjali neke nove gizmote, ali bi se lahko zgodilo, da bi gizmo tam nekje okrog polnoči razvil subjektivnost in namesto prijazno ustvarjenega kosmatinčka namenjenega crkljanju, razvil qualia čisto pravega hudomušnega, če ne že kar hudobnega gremlina? Če smo še lahko načrtovali in popravljali gizma, pa glede gremlina niti ne vemo več, kako je biti gremlin in ga kot takega niti ne moremo več popravljati ampak samo še zažgemo. Ja vem, tudi vi včasih obupujete nad otroki, če ne nad otroki, pa nad bedaki in morda bi jih kdaj, pomislite, kar zažgali, ampak jih namesto tega raje vljudno opomnite, morda kaznujete in še kako drugače popravljate. Ne trdim, da deluje, vsaj ne preveč dobro, ampak trudite se pa vseeno in s tem z behaviorističnim arzenalom napadate in ogrožate njihovo menda dragoceno subjektivnost.

Pa s tem ni nič narobe, to so počeli tudi vaši starši in njihovi starši in tako dalje, pa jih ni nihče obtoževal, da s tem zanikajo zavest. Topogledno ste nevarni šele vi, ki ste prekopirali grobo zgradbo netopirjevih možganov in koncept nevronov, za tisto vmes pa postavili generativno nasprotujoče omrežje, da se samo nauči vsega tistega vmes in ga spustili, da poleti v simulirano votlino, ki jo poganja računalniška moč z ognjem katere bi lahko sredi hude zime ogrevali manjše blokovsko naselje ali zminirali bitcoin ali dva. Ampak vi še vedno nimate pojma, kako je biti netopir, kako je biti simulirani netopir pa verjetno še malo manj. In simulirani netopir verjetno tudi ne ve, kako je biti netopir, kot tudi, kako je biti drug simulirani netopir. In ne veste niti, ali simulirani netopir kaj čuti. Sprašujete pa se, podobno kot Trurl in Klapavcij, ali lahko kaj čuti, četudi nimate te spretnosti, da bi mu z obratom izvijača vlili še nekaj duhovitosti, čopiča pa tudi bolje, da ne primete v roke, ker iz tega izvirajoča qualia ne bodo nič kaj impresivna.

Vse to bi bila najbrže norost, če ne bi bilo za njo metode. In slednja se tudi, podobno kot tista Metoda, okrog katere sem se precej neodločno in neodločeno pred leti smukal, sprašuje, kakšna je korist od teh občutkov in čutenj, če pa to ne sproži nobene odločitve, če torej to ne rezultira v neki spremembi in nekem vedenju. Če ti občutki ne vplivajo na nič, na nobeno vedenje, ne prožijo nikakršne akcije, če lahko enako funkcioniramo brez njih, kaj naj z njimi, če se že strinjamo iz prvoosebnih izkušenj, da obstajajo in samo negibno opazujejo in čutijo? Če pa imajo kakšno funkcijo, ali je slednja tako v temeljih drugačna, da je ne bi uspel ujeti noben GAN?

In tukaj se poti ločijo, subjektivnost subjektivne izkušnje je kvalitativno tako drugačna, da je ni mogoče simulirati, pravijo eni in je privid, pravijo drugi. Najverjetneje pretirano glorificiran in niti ne preveč zapleten visokonivojski varnostni mehanizem, ki hkrati upošteva okolico, dogodke, lastne načrte in različne predvidene reakcije nanje, vsaj tako bi rekli tisti, ki pravijo, da če bo špičasto bodo vile, če bo ploščato pa lopata.

Ne vem. Vem pa, da mi kot otroku ni bilo prijetno, ko sem razmišljal o tem, da bi lahko telički in prašički na poti v klavnico čutili podobno in podobno močno kot sam. In če se je to še nanašalo na prašičke in teličke, je bilo še težje s pohojenuimi in utišanimi črički. Za stroje pa se nekako takrat ni spodobilo, da ne bi žagali stran glav in parkljev zaradi etičnih dilem, ali pa ker jih od vsega trpljenja okrog njih empatično boli nevronsko omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

Pika na i ::

Dragi moj FrRoSt
Kadar je vse rdeče, so zagotovo tehnične težave, verjemi, poznam to.

Saj veš, da ne zamerim. Sem seveda tudi prebrala, z veseljem. Imata pošlihtano po glavi, brata Sedmaka.
Vzel me boš s sabo, ko boš šel na njuno kmetijo. S kozli imam dobre izkušnje in morda si pozabil, da imamo tudi pri nas tornjaka. Njegova pojava je dovolj, da je zdaj mir pred lopovi. Da je v bistvu en navihan in prijazen medvedek, naj ostane med nama.
Ohladilo se je. Mislim, da se približuje zima, juhej!
P.s.
Medvedi so se pojavili tudi pri nas. Ga ni hriba, kjer ga ne bi slišali.
Gobe rastejo in borovnice, mogoče so medvedje to izvedeli?

Le kam so šli vsi medvedji objemi...............


Fajn bod!

FrRoSt ::

Draga moja Pikica na i

Naj za konec, čisto za slovo od tega foruma, opozorim še na:

Žvižgači digitalne dobe, (Digital Dissidents), nemški dokumentarni film, TVSlo1, 14.07.2019, 22:10h!

Morda bi koga zanimalo... :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pika na i ::

Krasne želje, na voljo pa samo telefon. Človek bi si populil vse lase.
Ampak jaz sem ženska in si ne pulim las.
Rešitev obstaja.
Všeč mi je da ti je všeč.

Poljub na meni ljubo mesto.
Jasno, vrni ga. Tja kjer vre. Še. Vedno. Še.

Igra.
Za dva.
Ki se jima da.
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

2019 - v sršenjem mestu

windigo ::

Tistega dne je VelikiKit sestopil s konja. VelikiKit seveda ni bil pravi kit, sicer bi ga konj pošteno najebal še v risankah, bil je čisto navaden poba, večinoma nenevaren, prej suhljat kot debel, s hišo, ženo, otroki, konjem in dolgočasnim življenjem v majhnem mestu, vendar je iz nekih nikomur ravno jasnih razlogov želel, da ga povsod na družabnih omrežjih in v virtualnih svetovih kličejo VelikiKit. In tu sem tudi jaz naletel nanj. Ampak dovolite mi, da se najprej predstavim. Sem GBH, imam pa še nekje dvajset drugih imen, tega niti ne uporabljam zelo pogosto, ampak mi je ljubo iz mladosti. Imam tudi veliko prijateljev. Tudi prijatelji imajo veliko imen. Skupaj smo prava virtualna vojska. In jaz sem njen poveljnik. Delno zato, ker to vojsko sestavljam in upravljam že leta in ker razmišljam strateško in dolgoročno, imam ustrezne izkušnje, delno zato, ker mi je sam Crni dodelil to nalogo in mi nihče od teh ki to vemo in štejemo, tu ne skače zares v zelje.

In ko je VelikiKit tistega dne sestopil s svojega visokega konja, je naletel na Črno kraljico. Črna kraljica je bila sokrajanka VelikegaKita in v svojem ne povsem javnem življenju subica, ki se nam je pred časom pridružila. Za moj okus je sicer čisto preveč komplicirala s safewordi in podobnim sranjem, znala pa se je kdaj vživeti tudi v kakšno drugačno vlogo, odigrala pa sva kar lep repertoar samo z mojo uniformo Crne Legije. Bila je gamerka, ki jo je kot polna luna veščo vozila privlačnost do pasivno agresivnih igralcev, še posebej mladih in neizkušenih fantov, ki jih je vedno uspešno pripeljala do igranja vloge, v kateri je bila hkrati navidez povsem nemočna, hkrati pa je dejansko imela praktično ves nadzor in vso moč v odnosu. Nato se je v kakšnega zatrapala in situacija se je zato lahko celo obrnila na glavo in potem smo se morali mi igrati reševalce in gasiti požare in se iti varuške odraslim otrokom. Ti pobje so jo skratka pripeljali do nas in mi smo jo vzgajali do stopnje, ko smo ji lahko zaupali tudi kakšno manj zahtevno nalogo, ki jo je kar zavzeto izvedla.

In imeli smo nekaj težav na zanimivem delu omrežja, na katerem so se zbirali bolj tehnično in posledično tudi najverjetneje precej zavrti in konzervativno orientirani mladi pobje, naravni revzervoar za rekrutiranje, kot sem pojasnjeval sodelavcem. To večinoma niti niso bili zagrizeni gamerji, sicer glavni kanonfuter v naših besednih in že tudi siceršnjih spopadih, kjer smo uspešno poželi kar večino sodelujočih. Ampak na tem delu omeržja je ravno še dovolj velik delež feministk in antifafarjev bil v še vedno debatah bil precej uspešen in so nam že dve leti uspešno razbijali ustvarjanja navideznega konsenza in normalizacijo naše agende, moderatorji pa so nam onemogočali uporabo večine sicer uporabljanih tehnik prevlade, zmerjanja, poniževanja, groženj in še marsičesa drugega. To vse smo sicer počeli, ampak v zelo omejenem obsegu, v zasebnih spročilih. Glavni moderator javnih debat tam pa je bil prav VelikiKit.

Zakaj se vendar odrasli možje tukaj igrajo virtualne vojake se morda sprašujete zraven. Spomnite se nastanka NDH. Če mislite, da so bili komunisti v drugi svetovni vojni zviti in organizirani, so ti rabili dobre tri mesece, da so izstrelili prvi metek proti Nemcem. En mesec po napadu sil osi na Jugoslavijo pa je na pogorišču zrasla in delovala cela Nezavisna država Hrvatska, z vojsko, delujočo upravo, sodišči, policijo, koncentracisjkimi taborišči, že tisočimi pobitimi Srbi in čisto solidnim mednarodnim priznanjem. V enem mesecu iz ilegalne organizacije do funkcionirajoče države. Za to je bilo potrebno kar precej priprav in organizacije in sodelovanja zelo različnih profilov ljudi. In potreben je bil pristanek večine javnega mnenja, saj država samo s terorjem, brez lokalne podpore vendarle ne more nastati. Nismo še tam, ampak počasi prihaja naš čas. Poleg tega nismo nič kaj ilegalni, ampak lepo integrirani v visoke državne strukture, organe pregona, razna omrežja, da o siceršnji ljudski podpori niti ne govorim. Zato je Crni določil kot eno od glavnih prioritet prisotnost in normalizacijo naših ciljev in našega razmišljanja v javnem življenju, vključno z mediji. In kjer ne gre povsem zlepa in zlahka ...

Morda si mislite, da sedaj sledi zaplet poln vročega in rahlo kinky seksa, z nekaj nasilja, kot v kakšnem dobrem holivudskem akcionerju. Ampak v večini primerov, je to čisto preveč komplicirano in pa tvegano, zares potrebno je šele pri kakšnih narcisoidnih psihopatih in podobnih polopicah, pa še to, ko se plan A že sfiži. Veste kaj povsem dobro deluje pri večini ostalih: bambi eyes. Nemočna deva prosi za pomoč in zraven prav milo utripa s tistimi dolgimi trepalnicami, ki obrobljajo veeliike očke, v katerih se morda zalesketa kakšna solzica in vsi princi Valianti tega sveta nemudoma zdrvijo na pomoč. Sin ... matura ... izgubila podatke in če prav poznam Črno kraljico, je zraven potočila solzo ali dve in zraven mahala z USB ključkom. Sinu se o kakšni izgubi podatkov ni prav dosti sanjalo, ampak v teh krajih in časih je pač že čisto običajno, da takšne stvari urejajo mame. Pokvarjene datoteke in pa rootkit na ključku smo seveda pripravili mi in delovalo je zelo verodostojno. Prav tako so bili vsaj na prvi pogled čisto verodostojni posnetki in fotografije VellikegaKita v določenih ne povsem zakonitih situacijaj, ki nam jih je omogočil ustvariti razvoj sodobne tehnologije. Da slik golih otrok, čemur sicer v našem poslu rečemo kar atomska bomba, niti ne omenjam.

Predstavljajte si, da dobi policija namig, da se na vašem računalniku nahaja marsikaj za njih zanimivega. Lahko se še tako trudite z razlagami o deepfakih in kažete detajle slik, ki ne ujemajo s prikazanim, pa da te vsebine v sekundarnih streamih datotek oznaćenih kot priljubljene nikakor niste mogli opaziti, ko se policistom obeta napredovanje, ker so ujeli nevarnega pedofila in tožilke ne zanima in ne razume niti slabe desetine tega, kar ji želite povedati, boste svojo nedolžnost morali braniti na sodišču. O vas pa bo Pop TV poročal v prime timeu in tudi če imate dovolj denarja, da boste slučajno pravnomočno oproščeni, lahko po deset letih preganjanja samo še najprej spremenite ime, nato pa se izselite kam na Finsko. Pa še to ne bo pomagalo, tehnologija omogoča, da kdo morda poišče vašo sliko, zato ne pozabite niti na plastičnega kirurga. Odkar so naši ljubi bivši komunisti vrgli to atomsko bombo na Magajno, seveda niti pri nas noben pravi pedofil ne hrani več svojega materiala nešifriranega, poleg tega ga za vsak slučaj niti nima doma. Šifra pa, če je le predolga in težko zapomnljiva in zato slučajno kje zapisana, je ta zapis dobro zaščiten s steganografijo oz. skrit vsem na očeh. Gleda pa občutljive reči samo na računalniku, ki ga občasno reformatira in reinštalira, to počnemo in naučimo naše sodelavce, ki sodelujejo v kakšni bolj občutljivi operaciji tudi mi. In kadar gre za računalniške strokovnjake in ljudi, ki vedo nekaj o OpSec, dobi takšna oseba na računalnik še RootKit, ki poskrbi, da se "dokazi" ne izgubijo prehitro.

Vse, kar je rabila storiti Črna kraljica, je bilo vtaknit USB ključek v računalnik VelikegaKita. To je bil veliki vrhunec in cilj te operacije. Ne poznam holivudskega režiserja, ki bi to znal narediti napeto in gledljivo, da ne bi publika zraven na široko zehala in na koncu rekla samo meh. Še razno dopisovanje, ki zdaj pride na vrsto, ne more biti nevemkako zanimivo. Odpri to in to datoteko na domačem računalniku in poglej vsebino. Blokiraj jypea, sicer... In seveda vem, da je žabe potrebno kuhati počasi. Ko si enkrat v zares vroči vodi, pa je nemogoče kar skočiti ven. Takšne imam najraje.

Oh, še to, zakaj se vam tukaj izpovedujem. Veste, ne da se mi za prav čisto vsakega od vas vnaprej pripravljati posebnih operacij. Pač niste vsi VelikiKit. Nekateri dobijo tudi korenček, drugi pa samo palico. Ko naslednjič od vas zahtevamo, da umaknete zahtevo za izbris, to raje storite, da se ne boste potem sekirali, da niste ubogali, ko smo vas vendar lepo in prav vljudno prosili in opozorili.

jype ::

windigo je izjavil:

Blokiraj jypea, sicer...
Pa saj ni Jezus, da bi lahko čudeže delal.

Gagatronix ::

windigo je izjavil:


bla bla bla bla bla


A lahko tl;dr ?

windigo ::

Gagatronix je izjavil:

A lahko tl;dr ?

Aktualno: Začeti je treba gristi, ne več samo renčati.
Drugače sem pa samo malo prepakiral v kratko, seveda izmišljeno štorijo duh časa in siceršnje dogajanje tukaj, nekaj iz zasebnih sporočil, nekaj iz javnega dela.
Ker pišem počasi, bi bil zapis že sam še krajši, če bi le znal obdržati rep in glavo.

jype ::

Odgovor na tisto nebulozo o levičarjih je lahko le "Smo vas opozarjali, da boste želi vihar, pa niste poslušali - zdaj pa imate." (ali pa link na europolovo statistiko, ki ima bistveno drugačne podatke od navedenih v publikaciji na fakemediju24: https://www.europol.europa.eu/sites/def... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

windigo ::

In Marko Crnkovič morda spet postane relevanten (potem ko se je v ocenah razvoja medijev povsem izgubil)

Gagatronix ::

windigo je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

A lahko tl;dr ?

Aktualno: Začeti je treba gristi, ne več samo renčati.
Drugače sem pa samo malo prepakiral v kratko, seveda izmišljeno štorijo duh časa in siceršnje dogajanje tukaj, nekaj iz zasebnih sporočil, nekaj iz javnega dela.
Ker pišem počasi, bi bil zapis že sam še krajši, če bi le znal obdržati rep in glavo.


Aha, SDS opranec. Hvala, te bom dal na ignore.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: windigo ()

togo ::

LJUBIM TE

ljubim te globoko v sebi
ljubim te povsem preprosto
ljubim te ker si ti
ljubim te ker si to želim

ljubim te ko si z menoj
ljubim te ko te nosim v sebi
ljubim te neprestano
ljubim te samo tebe

8-)

Pika na i ::



Vrača se, zaradi vremena in snega, na preskočene milje. So menda najlepši del poti in tudi najbolj visok in mu ne dajo miru.

Že mesec dni nima nobenega dežja. Nosi četrti par čevljev. Vsi paketi vedno prispejo točno.

Nima ene slabe besede za Američane.
Pravi pa, eeeeeeeej, si imela prav, v Sloveniji se čist preveč jamra, sploh ne vemo, kaj imamo.


Nekje v okolici jezera Tahoe se nahaja, menda je čudovit. Da so krasni kraji in ljudje, je rekel že neštetokrat.

Dva meseca in pol, hitro je minilo.

Ne pozabi na muziko za medvede! In PAZI NASE!

windigo ::

Interviews with hideous women (#1)

...
X: There is zero content to your story, you just blame women like many before you did. But there are still some facts conspiciously missing from this and all of the previous statements: why don't men have the balls (cojones) to admit to the reasoms they are witholding sex from their partners and face the consequences.
Y: If I may intervene: there is a plausible answer if you ignore the dogma that men and women are equal in all respects. Men have in average a lot more difficulties in expressing their emotions. While you and your friends exchange all the minutiae of your emotinal subtleties and discuss relationships in detail, we talk at length and with passion about the how well a football or a baketball team might perform. I am sterotyping a bit here, but there is more than a grain of truth to it. So man may be a lot less equipped to identify and discuss relationship problems or his emotional state. "We need to have a talk, a serious talk" might be compared to a boxing match between a contestant in flyweight and one in a heavyweight category. One contestant is furiously trying to score a point, while the other controls all the action and has complete control over the outcome of the match. And the end result is frustrating and of no value to the partners, the outcome was known in advance, one just risked permanent injuries, and the victory of the other is, because they are at least at least nominally partners, phyric.

Witholding sex, using sex as a weapon is IMO akin to using poison gas on a battlefield. It is possible to survive such an attack with a gas maske for a limited time, but you need a thorough decontamination afterwards to avoid injuries or even death. And use of poison gasses is considered a very dirty battle tactic. Even Lysistrata is staged quite infrequently. And witholding sex is not at all equal to dimnishing libido. The latter might be due to physiological causes, sometimes the causes are located mostly in the psyche, but they might be of the sort one is not completely aware of, much less able to solve it. We are not talking about "won't", but of "doesn't even know", or of "can't". And the changes in libido are normal, libido falls with the duration of a relationship. It dimnishes with age with men from age 25, it rises however with women somewhere into their late thirties or even early forties.

And the person with lower libido controls the sex within the relationship, the person with higher libido has to learn to deal with rejection and frustration. Relative change to the libido might cause the role reversal, the partner who used to be in control has to face frustration and cope with rejection. The other partner might not even notice that anything is different. Things to do: bear it, find innovative ways to propose sex, find new partners, help his partner find causes for more sudden changes, take a lover or two. None of this is a catastrophe.

But taking or assigning guilt and the guilty party, talking of witholding sex, when there is none, talking of not having cojones, this is a sure way to butcher a troubled relationship into a calvary.
X: My statemant was made from a clearly outsieder's point of view, not an insider's. But I did notice you did not suggest anyithing on how a couple could resolve a situation like this.
Y: I'm no insider either, we're all beating around the bush here, we're just guessing what the problem is (or problems are). There is plenty of generic advice lying around.
X: Well there is a clear communication breakdown in those couples. And they don't talk about it. The obvious solutions is that we need make men talk more and more honestly about their problems. You clearly should have provided advice on how to achieve this.
Y: Oh, you must be talking about the above described mixed weight category verbal boxing match, to which I should provide some advice. Well my advice in that case is: please tread lightly.
X: How does that help solve the problem? You advise here to just accept it, that nothing can be done.
Y: What problem exactly? You said I should advise you on how to approach the conversation about sexual problems in a ralationship. And I did provide an advice.
X: But the problem is, men do not want to talk. A constructive talk is clearly needed in this case.
Y: Well in that case this is especially good advice.
X: I don't think: "And the end result is frustrating and of no value to the partners ..." is an outcome of a good advice.
Y: Well the outcome could be easily much worse, end of relationship, grudges, ... so this is a good advice.
X: Nope.
Y: Doch!
X: Nein.
Y: Because you cannot stop arguing, even when you run out of arguments, this is even great advice.
X: You should consider it yourself then!
Y: I'm not the one who is arguing without arguments. :)
X: You never had any arguments to begin with.
Y: Oh, is this argument envy? I've been just argumentatively castrated (fortunately without any arguments).
X: Poor thing!
Y: Because of your sarcastic pity my advice is very much needed advice.
...

Pika na i ::

Ko sateliti odpovedo še tistim, za katere meniš, da se jim to ne more zgoditi, potem je pa res čas za alarme.
Ampak kot se rado zgodi, alarme se velikokrat presliši. Tečno, če je potem kdo nezadovoljen. In nesramno, da krivdo potem pripisuje uri.

-
Hvala za slikico. Že tako lep dan, si naredil še lepši. Včasih je res potrebno le malo razigranosti, navihanosti. Pika.
Velikokrat pogrešam Kitko, tudi ona je tako ležala. Črna sreča, kakor kaže, nezamenljiva.
Saj me, kdaj pa kdaj, napade želja, po drugi. Pa jih je preveč, ki milo gledajo in ne morem vzeti samo ene. Mogoče nekoč, če me spet sama poišče.

Dež je samo preletel streho, sestavljanje je zaključeno.
Res je, kadar potrebujem pomoč, rečem. Ko je ne, sem tiho in se mučim, z veseljem.

-
Mojih najljubših je res malo.
Imajo pa zato v srcu več prostora.

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

windigo ::

Interviews with hideous women (#2)

Y: Oh, yet another mass shooting in the States. Do you think the shooters are white supremacists, are victims mostly POC? Is a white idiot going on a shooting spree automatically a white-supremacist? Or just an idiot, with easy access to guns?.
X: A better term would be toxical machistas, because most of those people begin their "careers" with domestic violence, therefore prevention of domestic violence is key to fighting mass shootings.

The shooter was a 19 y.o. incel.
In most of the school massacres (which account to almost a half of all mass shootings) the perpetrators were school kids some even as young as 11 (yes eleven) years old. Most of theme had no history of bullying other kids in some cases they were victims of bullying.

Pika na i ::

FrRoSt je izjavil:

Divja

Hvala ;)
Vem, imam, bom. Ampak ne (še) zdaj. Ko bo doma.
Sicer pa, zadnje pozdrave sem dobila od tule

Zdaj gledam raje tole

Pika na i ::

Za tipa, ki ima prijatelja vegetarijanca
Kupi mu tole
Naj bi bil okus podoben (ali enak), nisem poskusila.

Pa tole si poglej

windigo ::

Interviews with hideous women (#3)
...
X: Innovations of capitalism prove, that the fear of "unlimited growth" is unfounded.
Y: If a system is exponential, like for example population growth, then we can either increase the system limits, for example increase food production with grain hybridizations of Borlaugh et al. or try to reduce the base of the exponential growth, like for example chinese one child per family policy. If we can reduce the growth rate from 1.03 (of some african countires) to 1.003 (parts of europe), we won't overpopulate the country so quickly. With fast growth of exponential systems comes a fast decline, when the base falls under 1, for example in an economic crisis. Or when fertility rate falls under mortality rate. If a war temporarily reduces economic wellbeing or population, the decline is not exponential, a long term economic crisis or fertilty decline are much more devastating. Innovation changes the growth limits, their impact on the the growth rate might be only indirect (they just provide the space for growth). For economy to grow exponentially, this space has to grow just as fast, or even faster or we at some point run into system limits. Some call the exponential growth singularity, because such an ability to innovate goes beyound human capabilities (taking population limits into account). In that case we can still talk about "unlimited growth". What it becomes difficult is to discuss our role in this process.
X: Well, the population has grown linearly in the last 50-60 years. With R2 very close to 1. https://blog.ucsusa.org/doug-boucher/wo...
Y: Population growth is not exponential only when the base is 1. Then it does not grow at all. It either grows or falls exponentially. The rest is usually down to statistical misuse and mistakes.
X: Doug Boucher is an eminent scientist. Linearly means negativeimpacts are in fact much smaller. You can check his data and use of statistics yourself. Btw. he is even left wing.
Y: It is quite well knwon that number of children per woman falls drastically when a familiy moves from a rural into urban environment. There has been a global move to the cities in the last 50 years. But this effect cannot last indefinitely. Sooner or later exponential growth or decline will return. All possible anomalies notwithstanding population growth and economic growth are exponential (you know, kids have kids, who have kids, who have ...)
X: Did you read that link? IN THE LAST 50 YEARS POPULATION ON EARTH HAS GROWN LINEARLY. This is not a local phenomenon.
Y: Yes, the process looks linear on a limited range in the dataset. Which is strange and for sure publication worthy. It does not claim the population growth is a linear process.
X: These are calculations for the last 50 years, where population growth has been much more sustainable than your exponential mumbo jumbo. That's why all the "eco" shouting.
Y: Somehow I cannot find that covariance is so high in the above article, just the correlation. And I thought I have problems wits statistics.
X: How about covariance for exponential growth in economy?
Y: Growth rate is defined as koeficient between economic output of this year and economic output of previous year. If we have a constant growth, the economic output grows exponentially with the base of "growth rate". Jesus, the basics. What covariance calculations do you need for that?
X: You said you needed covariance calculations to see if a system is linear or not. So where is it?!? And how is exponential growth unsustainable? Do we need to curb economic output, to make the system sustainable, like economy is zero sum game? But if you can only provide basic definitions one cannot expect answers to above questions.
Y: I have just yesterday explained to your colleague, that resource consumption needs to be marginally logarithmic, to avoid running into limits. He answered something on the lines of exponential poetry explosions.
For example if the value of cloud based neural net based learning doubles every year and we need energy for processing, which we can only add linearly, what are the constraints on energy consumption / value unit, if we do not want to run into energy limits?
X: I'll be a lot less poetic. Your problem is equating economic growth with resource consumption. In your opinion the only way to growth is in consuming more resources. The coal consumption for example, has declined.
Y: Well the only product I know, that can be produced with no resources is snake oil. You on the other hand seem to believe into infinite value of exponential explosions of poetry. I have started the debate with your colleague with Landauer principle, which says there is a theoretical limit to the minimum of energy needed to change on bit of information in storage.
X: Best selling snake oil is Marxism. Which brought a lot of prosperity. Not! The latest marxist disguise is ecology. But why don't you alone try in practice what you preach and leave the rest of us alone and claim all the glory when you solve the imaginary crisis. When you prove your worth then we will join.
Y: Deal, but only if your resource consumption does not grow exponentially in the meantime. Are you game?
X: No!
Y: Howcome, you said it yourself it is wrong to equate resource consumption with exponential growth.
X: Doing anything you say? Immense problem.
Y: Heavy must be your burden.
X: Not at all. I'm easy, easy like sunday morning.
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

Pika na i ::

Da, povsem možno je, da je porast bedakov, izkaz poglobljeno plehkih odnosov.
Tak čas je.
Logična posledica komuniciranja v stene.
Ampak brez skrbi, stene niso večne.
-
Pa res, ko sem se ravno spomnila - a veš, da ne bo, še vedno ni nebo?
-

Pet besed, da bi z njimi povedal, kaj vse sem ti?
Je lahko, pretežko?
Sem ti, za pet besed?
Mogoče tri?
Ne gre?
Le dve?
Razum.
Ne gre.
Gre!
Srce!





" 'O le'm, Kee sermerterk' k'ee hegor.
He said, I'll kill the Sun. "
(Coyote tries to kill the sun)

windigo ::

Zvezda

Poglej
V nočno nebo
Luna ki sveti
Močneje od zvezd je samo
Odsev

FormerUser ::

V 88. letu starosti je umrla pisateljica Toni Morrison. Pred kratkim sem prebrala njeno knjigo "Ljubljena" (Beloved,1987), ki me je kljub kruti tematiki, očarala. Naj počiva v miru.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gagatronix ()

togo ::

ENA ŽIVAL

nekaj pajku podobnega
samo da leti
zverina z dolgimi nogami
ena se ji vleče po tleh

manijak
razuzdana duša
kdo bi vedel kaj

8-)

Pika na i ::

Ajme.
Kot da nastopajo v pesmi, ki gre nekak takole - včasih je luštno blo zdej pa ni več tako (včasih smo vince pil zdej pa vodo)
Problem seveda je, ker ni več tako, ampak je, kot je, zdaj.
In seveda, je treba soditi in predvidevati, najhujše scenarije.
Preklinjam.
A je res potrebno, zasmraditi nove modele življenja?
Pa jasno, treba.
Vse, kar se ne sklada z doktrino, pridobljeno skozi leta, je neumno.
Ajme.
Prosim, spomni me, ko ti bom kaj modro neumnega pojasnjevala, na ta moj ajme ajme.
Lahko mi pa verjameš, da so že davno nazaj vedeli - nostalgija to je bol i čežnja srca mog - očitno se že takrat niso motili.
S tem ni prav nič narobe. Če na ta račun ne težiš tistim, ki si jo morajo šele ustvariti.
Res pa je tudi, da že dolgo nisem slišala, da na mladih svet stoji.
Preklinjam. Pa niso vsi stari kozli tako zadrti, no!


Kar, naj gonijo to traparijo.
Ampak jaz tiho ne bom.
Ker se mi nepoštene prakse, UPIRAJO.

togo ::

ČEVLJI

čevlji so nadvse uporabni
le da so mehki in udobni
potlej ne pomišljam
s kakšnim namenom na čevelj te dam

z vezalkami jih občudujem
po mili volji zavezujem
na rahlo ali zategujem
pogledi so različni

8-)

togo ::

ZVEZDA ŽARI V MENI

našel sem zvezdo
ki je padla z neba
jo vrgel nazaj
a ni zažarela

šel sem domov

videl sem mati
ko so jo odpeljali
klical sem jo
a se ni vrnila

8-)

togo ::

SPREHAJAŠ SE

sprehajaš se po parku
hodiš gor
hodiš dol
v roki je ogledalo

vse manj las
vse manj zob
vse bolj ohlapna koža

samo spominjaš se še

8-)

togo ::

LETO 1988

zbrali smo se v zapuščeni baraki
polnih žepov vreč in nahrbtnikov
ko je v daljavi zapiskalo

po zraku je frčalo kamenje
buške so rasle
kolena so se obtolkla

ostalo je le skalovje
in tu ter tam malo pomendrane trave
ko smo pobrali še zadnje odpadke za seboj

votla čelada je zadonela kako gong
postavili smo se v vrsto
vojne je konec
in zapeli
naša četica koraka

8-)

Pika na i ::

Eden redkih, pameti podvržen,
v glavi najbolj zdrav,
je stopil divje ovcam v bran.
Grdo.
Da spustil se je na drhal nivo.
Pljunil vse,
še tiste, ki o volku kaj vedo.
Hudo.


Da nič ni res, kar volk že dolgo pravi,
najbolj se ovca varje, v štali?
In psi s pastirji le v pravljici živijo?
Tako zelo, je pamet šla adijo?


Volkulja in četvero mladih gor s Planine me miri.
Podivjali so, odpusti jim, strah jih tare.
Morda, če zginemo, spet zlezli bodo iz omare.
Se zdi, da človek je na svetu najbolj srečen, sam.
Žal, ni alfa, ampak teleban.

togo ::

POLJUBLJAM TI

čakam te
pridi k meni
poljubljam ti ročico
poljubljam ti

pada sneg in se topi
padam pred tvoje noge
poljubljam ti nožico
poljubljam ti

tečem na avtobus
tečem v tvoj objem
poljubljam ti trebušček
poljubljam ti

gledam na uro
gledam v tebe
nikar se ne nasmej
ne bom te poljubil
ni mi do teh reči

8-)
poljubljam ti
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638027 (33577) vostok_1
»

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214503 (12763) KAVINSKY

Več podobnih tem