» »

kakovost mobilnega (LTE) omrežja

kakovost mobilnega (LTE) omrežja

kyloren ::

Zdravo, ker se začasno selim v tujino in tam nimam interneta sem razmišljal da bi si vzel mobilni internet. Gledal sem ugoden paket linije 20 Mbit/s. Ima kda izkušnje z mobilnim internetom in ali je hitrost v večjih mestih stabilna? Tu pa tam zaigram kaj prek steama. Če sem si prav preračunal bi morala biti hitrost downloada cc. 2,1 MB/s, ali se motim?

Lp

bambam20 ::

2.5 MB/s Katero mobilno omrežje tako stabilno? Po moje ga ni. Vsa nihajo.

kyloren ::

že že ampak so ta nihanja precej večja kot pri adsl liniji?

Mavrik ::

Ja seveda, pasovno širino si deliš z vsemi ljudmi, ki uporabljajo svoje telefone in naprave na eni bazni postaji. Poleg tega pa še na vse skupaj vpliva vreme in traffic shaping operaterjev.

Kako dobro bo delalo je predvsem odvisno na keri bazni postaji si in kako daleč od nje.
The truth is rarely pure and never simple.

Bakunin ::

na kteri bazni postaji si pa to pove SI info aplikacija

zee ::

kyloren je izjavil:

Zdravo, ker se začasno selim v tujino in tam nimam interneta sem razmišljal da bi si vzel mobilni internet. Gledal sem ugoden paket linije 20 Mbit/s. Ima kda izkušnje z mobilnim internetom in ali je hitrost v večjih mestih stabilna? Tu pa tam zaigram kaj prek steama. Če sem si prav preračunal bi morala biti hitrost downloada cc. 2,1 MB/s, ali se motim?

Lp


Pomagalo bi, ce bi povedal, kam se selis. Avstrija in Nemcija sta nekaj povsem drugega kot kaksna vukojebina nekje v Aziji, Afriki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kyloren ::

Graz, Avstrija. Staro stanovanje, ki nima ne optike ali telefonskega priključka.

Tilen ::

Mavrik je izjavil:

Kako dobro bo delalo je predvsem odvisno na keri bazni postaji si in kako daleč od nje.

Precej je odvisno od tega, če je uplink sploh optika. LTE ni problem oddajat. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

Za Avstrijo bi se ti morda splacal HOT. Za razumno ceno dobis precej podatkov + roaming po EU.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Heavy ::

kyloren je izjavil:

Ima kda izkušnje z mobilnim internetom in ali je hitrost v večjih mestih stabilna? Tu pa tam zaigram kaj prek steama



Za običajno rabo (youtube HD, torrenti, brskanje) je mobilni internet ok stvar. Tu pa tam se mu kaj zakolca, ampak v povprečju ne boš ločil če si na žici ali LTE omrežju. Druga stvar pa so igre. Multiplayer je pogojno igralen. Boš imel obdobja, ko bo šlo vse v redu, naslednji trenutek pa boš opazil soigralce leteti po zraku :)

Lahko narediš preizkus. Vzameš svoj telefon (če imaš 2GB ram na njemu, starejši znajo ovirati performanse) pa ga uporabljaš kot modem.
#TeamFelix

sonny1234 ::

kyloren je izjavil:

Graz, Avstrija. Staro stanovanje, ki nima ne optike ali telefonskega priključka.

A1 Avstrija ima super predplačniške pakete (Bfree). Sem uporabljal paket za 30 eur, neomejeno prenosa in hitrost sigurno čez 10 Mbit up in download. LTE dela odlično še na 2500 m visokih gorah, kaj da v mestu nebi (razen v kakšni kleti z 2 m zidovi). Majo pa tud cenejše pakete z omejenim prenosom. SIM dobiš v A1 Shopih. Pol vrednostnice pa povsod: marketi, pumpe, trafike. V Sloveniji take ponudbe niti eni ponudniki fiksnega neta nimajo.
Sem si umislil LTE ruter od Tp-Linka, da je vse brezžično... na E-Tec je za ene 100 eur. Če kdo kupuje, ne jemat od opraterjev, ker s temi ruterji in ključki mau nategujejo.

Pa mimogrede, še kolk poznam druge države... LTE je znotraj EU v vseh mestih dobro pokrit. Edino Nemčija ma ful omejitev glede prenosa - nekje na 2 GB so. Eni nemci menda hodijo na Nizozemsko in tam kupijo SIM in uporabljajo v Nemčiji, je roaming cenejši in ima več prenosa, kot domači operaterji. Za Francijo pa vem, da ima tudi podobne neomejene ponudbe kot avstrijci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051918 (27257) brez-imenko
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335526 (15997) modelno1
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255111 (3758) J.McLane
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen
»

Nov standard LTE Advanced bo nared do petka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
347649 (6864) guest #44

Več podobnih tem