» »

Študija za EU: piratstvo ni tako škodljivo

1
2
»

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Problem kinov niso filmi, ampak vsaj v Koloseju, folk ki tja pride žret...


Seveda so filmi tudi problem, se posebaj zadnaj leta je bilo bore malo filmov, ki bi bili vredni ogleda. Pravzaprav bi nam naredili uslugo, ce bi bilo to sranje tezje dosegljivo in bi prihranili dragoceni cas za kaj bolj smoternega.

c3p0 ::

Fritz je izjavil:


...in se ne zna kulturno obnašat. Se strinjam. Zame je ogled filma v kinu vedno bil socialni dogodek, katerega sem se rad udeležil a so razmere v kinodvoranah tako degradirale, da filme raje gledam doma ali pri prijateljih.


Temu se sicer da izognit. Ne greš pač filma gledat prvi teden ob prime-time uri. Nato so dvorane na 3/4 prazne in raznim prežvekovalcem kokic, instagramerjem ipd. se lahko ogneš. Kje so časi, ko je vsakršna hrana in pijača v kinu bila prepovedana.

solatko ::

Piratstvo je najcenejša reklama - Bill je odpustil programerja, ki je Office in Windows naredil manj dostopen Office 2010, saj je hotel biti tudi na piratskem trgu prvi.

Sicer pa stvari, ki se ne piratizirajo, verjetno tudi kvalitetne niso, torej niso vredne denarja, za katerega se ponujajo.

Pred leti so kanadčani predlagali uvedbo prispevka na internetno povezavo v višini 2dolarja/mesec in bi se lahko na internetu prosto ogledovali, poslušali, download-ali vsebine, avtorske pravice pa bi se pokrivale iz tega sklada. Proti so bili največji svetovni producenti filmov in glasbe, tako, da je ta pobuda padla v vodo in raje veliko več denarja, kot ga prihranijo, porabijo za lovljenje piratov, nelegalnega downloada,...... namesto, da bi sprostili vsebino in pobirali od vsakega potega nekaj drobiža, kar bi pri dobrih zadevah, pomenilo kar velika sredstva.
Prispevek bi se namreč pobiral od vsakega priključka na svetu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Grey ::

Fritz je izjavil:

@ grey
Digitalni model za 3D printer je zapis in ga ne gre enačiti s končnim 3D izdelkom, za katerega potrebuješ materialna sredstva in katerega odtujitev je kraja.

V sodobnem svetu, v 21. stoletju, je velika večina izdelkov najprej digitalnih, ker gre v veliki meri za Računalniško Podprto Konstruiranje. Zato take fajle lahko enačimo s končnim izdelkom.

Z drugimi besedami, to je končni izdelek v meta-obliki - vmes med abstrakcijo (idejo) in izdelkom (fizično stvarjo). Idej je malo morje. Za meta-obliko izdelka pa si že porabil neka sredstva (denar/čas in znanje).

Predstavljaj si, da si vložil v raziskave in razvoj tega 3D modela ogromno časa (znanja in denarja) in poanta je, da zaslužiš nekaj s tem. Potem ti pa nekdo nekako odtuji te datoteke in jih naredi javne ali pa uporabi v svojem podjetju.

Če to ni kraja, potem naj Revoz sedaj uploada vse digitalne modele delov za avtomobile. Jih bomo sami rezkali in printali doma. Bo šlo čez? Mislim, da ne.

BigBoss ::

Komunizem ?
A ni Marx enkrat rekel, da ko bodo proizvodna sredstva dovolj razvita, bo dobil vsak po svojih potrebah, ne pa po svojih zmožnostih.
skratka, spletno piratstvo je začetek Komunizma.
:)

Fritz ::

Grey je izjavil:

Fritz je izjavil:

@ grey
Digitalni model za 3D printer je zapis in ga ne gre enačiti s končnim 3D izdelkom, za katerega potrebuješ materialna sredstva in katerega odtujitev je kraja.

V sodobnem svetu, v 21. stoletju, je velika večina izdelkov najprej digitalnih, ker gre v veliki meri za Računalniško Podprto Konstruiranje. Zato take fajle lahko enačimo s končnim izdelkom.

Z drugimi besedami, to je končni izdelek v meta-obliki - vmes med abstrakcijo (idejo) in izdelkom (fizično stvarjo). Idej je malo morje. Za meta-obliko izdelka pa si že porabil neka sredstva (denar/čas in znanje).

Predstavljaj si, da si vložil v raziskave in razvoj tega 3D modela ogromno časa (znanja in denarja) in poanta je, da zaslužiš nekaj s tem. Potem ti pa nekdo nekako odtuji te datoteke in jih naredi javne ali pa uporabi v svojem podjetju.

Če to ni kraja, potem naj Revoz sedaj uploada vse digitalne modele delov za avtomobile. Jih bomo sami rezkali in printali doma. Bo šlo čez? Mislim, da ne.

Nabijaš. Že danes je na spletu ogromno 3D modelov, ki so jih avtorji sami dali v javni prostor. Zadevo se da kopirati tudi s 3D-skeniranjem ali reverse engineeringom.

Sodobni avtomobili so preveč kompleksen in zahteven izdelek, da bi lahko zanje dobil enostaven 3D model in da bi jih lahko kdo 'printal' doma.

BigBoss je izjavil:

Komunizem ?
A ni Marx enkrat rekel, da ko bodo proizvodna sredstva dovolj razvita, bo dobil vsak po svojih potrebah, ne pa po svojih zmožnostih.
skratka, spletno piratstvo je začetek Komunizma.
:)

Ne vem, če je to rekel ali napisal, zagotovo pa je napisal, da je za uspešen prehod v socializem potreben visoko razvit kapitalizem. Bi se kar strinjal s tem. Zagotovo ne gre zlahka v tako razvito družbo iz neke pol-fevdalne agrarne družbe. Kar vzbuja skrb je to, da je Marx imel v mislih zelo izobražene delavce, ki jih tehnološko visoko razvit kapitalizem potrebuje a je med temi danes velika večina fach-idiotov, katere mediji zelo uspešno poneumljajo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

schlomo ::

Meni je bolj uprašljivo, zakaj se piratske strani sploh lahko registrirajo?
Na primeru DailyStormer je več kot očitno, da bi lahko v enem dnevu skenslali obstoj teh strani.
Morda je zaslužek na drugem mestu in je za njih na I. mestu širjenje sporočila ki jih hočejo spraviti med ljudstvo?

BigBoss ::

BigBoss je izjavil:

Komunizem ?
A ni Marx enkrat rekel, da ko bodo proizvodna sredstva dovolj razvita, bo dobil vsak po svojih potrebah, ne pa po svojih zmožnostih.
skratka, spletno piratstvo je začetek Komunizma.
:)


Bolj natančno :
"Od vsakega po njegovih zmožnostih, vsakemu po njegovih potrebah".
Govori o komunistični ureditvi in sicer, da :
vsak prispeva kolikor lahko in vsak dobi, kolikor potrebuje.
Kaj ni to lep opis torrentov ?

schlomo ::

BigBoss je izjavil:

vsak prispeva kolikor lahko in vsak dobi, kolikor potrebuje.


Jaz težko snemam filjme, zato jih samo kradem.
Težko delam, zato sem na sociali.
Fantje, dajmo dvignit davke, ker jaz rabim več.

Unknown_001 ::

Problem je ker vsak raje dvigne roke in se prepusti sistemu, ne razume pa da je on sam del sistema in s šlepanjem goljufa tudi sebe.

Report: Nimaš stanovanja? Average Joe: Naj država zrihta.
R: Nimaš denarja? J: Naj država zrihta.
R: Nimaš interneta? J: Naj država zrihta.
R: Bi šel gledat tekmo? Naj država zrihta karto in prevoz.

Report: "Bi kaj prispeval skupnosti?"

Average Joe: "Jah ne morem, veste sm tak revež, vse me boli, nimam možnosti neki narest, dejte mi raj pomagat. Aja pa ne smete me obsojat. "

Tako to gre...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

oxyuranus ::

Marvin je izjavil:

Aaaahaaa, se pravi je definicija kraje samo, če se zmanjša zaloga. Torej če bi ti delal recimo na področju pisanja kode, bi te tvoj šef komot lahko nategoval pol leta, da ti bo plačal, ko boš program napisal do konca. Ko bi ti to končno opravil, pa ne bi imel nič proti, da bi šef tvojo kodo pobasal brez plačila tebi in jo uporabil za svoje potrebe, tebi pa rekel, da ti itak ni nič ukradel. Saj nimaš nič manj kode na zalogi!

Taki ignorantski "argumenti" se žal uporabljajo zlahka le dokler nisi ti tisti, ki se mu krade.


Marvin, po definiciji, mora biti za to, da je kraja, nekdo oskodovan. Ce pa tisti, ki nekaj skopira vsega skupaj tako ali tako ne bi kupil (kar je studija DOKAZALA), potem nekako to tezko oznacis za krajo. Mogoce dobrodelno dejavnost proizvajalca. Piratsvo ima en dober ucinek, zbija ceno prenapihnjenim vrednostim softwara, cez kar bi se sam sicer se nekako pritozeval, ce ne bi obstajali, oprostite izrazu, kreteni, k s svojim zastonjskim programiranjem zbijajo ceno softwaru in placam programerjev do te mere, da je piratstvo zanemarljivo.

Mimogrede, se za ostale, ce ne bi bilo v stari jugi piratsva, bi verjetno bila edina programerska zabava ljudi v sloveniji vezana na abakus. Piratiziranje softwara je fantasticno povecalo racunalnisko opismenost cele Juge in s tem tudi Slovenije. Zal pa se stanje drasticno slabsa.
(primer, photoshopa ne rabim in ga ne uporabljam, sem se pa za foro pred leti igral z njim, ker mi je bilo zanimivo, za zabavo... kupil ga pa nikoli ne bi, predrag in ne rabim)
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Golaz ::

schlomo je izjavil:

Meni je bolj uprašljivo, zakaj se piratske strani sploh lahko registrirajo?
Na primeru DailyStormer je več kot očitno, da bi lahko v enem dnevu skenslali obstoj teh strani.
Morda je zaslužek na drugem mestu in je za njih na I. mestu širjenje sporočila ki jih hočejo spraviti med ljudstvo?


Preprosto, internet je bil zgrajen z mislijo na odprt sistem kjer lahko vsak komunicira s kom želi in širi kaj želi. Za lastnike spletnih strani še vedno veljajo zakoni države v katerih se strežnik nahaja. Verjetno še nisi slišal za rek: "Innocent untill proven otherwise.". Tako ,da če bi rad koga utišal imaš na voljo vsa pravna sredstva države "kršitelja".

Me pa zanima, kaj je tako narobe s piratskimi stranmi in DailyStormerju, katere zakone misliš da kršijo?

oxyuranus ::

schlomo je izjavil:

Meni je bolj uprašljivo, zakaj se piratske strani sploh lahko registrirajo?
Na primeru DailyStormer je več kot očitno, da bi lahko v enem dnevu skenslali obstoj teh strani.
Morda je zaslužek na drugem mestu in je za njih na I. mestu širjenje sporočila ki jih hočejo spraviti med ljudstvo?


Temu se rece svoboda govora, ce se komu pride na pamet kaksna cenzorska ideja, naj si gre osnove svobode prebrati, ocitno je zgodovino sprical ali je prezabit, da bi razumel. Spada v popolnoma enako skupino omejencev kot dailystormer in se kdo, ce njihove (in tvoje) ideje padejo na plodna tla, ni problem v njihovih idejah ampak v ljudeh, ki jih absorbirajo. Meni se zdi dailystormer pomilovanja vredna stran, kjer imajo primitivci moznost izrazanja. Kot jo imas ti na slotechu.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Glugy ::

djabi je izjavil:

Geho je izjavil:

Včasih smo piratiziral na polno. Zakaj? No money, no funny. Dejansko, če nimaš keša, pač ne moreš kupit in ker hočeš imet, pač piratiziraš.


Bolj pomembno vprašanje je: zakaj hočeš imet?


Daj ljudstvu kruha in igre pa ne boš imel resnejših družbenih nemirov al pa nenormalno veliko nagnjenj h kriminalu. S tem "kupuješ" mir ; ki ga nisi uspel zagotoviti z kruhom in vsem ostalim ; mir pa kot vemo koristi vsem. Tudi večini multinacionalk to koristi. Koristi gospodarstvu; državi in družbi na splošno.

Korist je večja od škode.

Truga ::

Marvin je izjavil:

Slovenija je tako majhen trg da za večino založnikov pač ni vreden omembe.

Sepravi ni problema ce vse zloadam.

bambam20 ::

Truga je izjavil:

Marvin je izjavil:

Slovenija je tako majhen trg da za večino založnikov pač ni vreden omembe.

Sepravi ni problema ce vse zloadam.


Ne!

Nas je premalo. V kino gre dobra 2 milijona gledalcev na letni ravni. To ni nič.

Truga ::

po te logiki tud nima veze ce kdo piratizira. posamezniki so tko premajhen market

bambam20 ::

Truga je izjavil:

po te logiki tud nima veze ce kdo piratizira. posamezniki so tko premajhen market


Sam grem v kino na letni ravni pogledat tiste 3 filme, ki se mi zdijo vredno, da jih finančno podprem. OStalo je iz mojega zornega kota drek, ki ga ne bom financiral. Tudi, če bi piratstvo zatrli popolnoma, pa ga ne morejo bi še vedno šel v kino 3-4 krat na leto.

CD.-je bi si pač presnemaval oz. bi plačeval enemu piratu 3€ za DVD poln mp3 klasik.

SeMiNeSanja ::

A se samo meni zdi, da je tale Marvin moral biti brezmadežno spočet?

Če nekdo skopira mp3 datoteko je po njegovo grdi grdi pirat, lopov, tat, kriminalec.

Če pa on svoj avto zaparkira nekje, kjer ga nebi smel, ali ne plača parkirnine, je pa mestni redar baraba, ne pa on.
Vidim take tiče in tičke, ki mi parkirajo na moje zasebno parkirišče, pa me še grdo gledajo, ko jim omenim, da tista rampa (ki so jo obvozil zaradi prenizkega robnika) ni postavljena za okras. Glede na Marvinovo definicijo kraje, so tudi to tatovi, lopovi in kriminalci?

Je že hudir, če je 'kraja' legitimna, ko ti je v korist. Ko ti je v škodo, pa obsojanja vreden zločin.

P.S.: zgoraj napisani umotvor je avtorsko delo.
Citiranje brez izrecne privolitve avtorja se smatra za kršitev avtorskih pravic.
(mogoče me to odreši replike gospoda brezmadežnega)

gus5 ::

BigBoss je izjavil:

Govori o komunistični ureditvi in sicer, da :
vsak prispeva kolikor lahko in vsak dobi, kolikor potrebuje.
Kaj ni to lep opis torrentov ?
Ta stran je 'komunistična'. Podnapise uporabljaš, kolikor te je volja, prevajaš pa le, če se ti da in če znaš. 8-)

bambam20 ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Vidim take tiče in tičke, ki mi parkirajo na moje zasebno parkirišče, pa me še grdo gledajo, ko jim omenim, da tista rampa (ki so jo obvozil zaradi prenizkega robnika) ni postavljena za okras. Glede na Marvinovo definicijo kraje, so tudi to tatovi, lopovi in kriminalci?


Zakaj jih opozorjaš? Raje postavi Obvestilno tablo, da je zasebno zemljišče, kjer je prepovedano parkiranje.
Če to ne pomaga pokličeš odvoz vozila.

Obstajajo pa sicer tudi malce manj humane metode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oxyuranus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

P.S.: zgoraj napisani umotvor je avtorsko delo.
Citiranje brez izrecne privolitve avtorja se smatra za kršitev avtorskih pravic.
(mogoče me to odreši replike gospoda brezmadežnega)


:)) Lepa!
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

ahac ::

gus5 je izjavil:

Ta stran je 'komunistična'. Podnapise uporabljaš, kolikor te je volja, prevajaš pa le, če se ti da in če znaš. 8-)

No, ja... 90% "prevajalcev" tam niti dobro ne razume angleščine, kaj šele, da bi znal prevajat. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

lunamit ::

Nenavadno da ni nihče omenil, da nas država pa lahko mirno okrade iz naslova piratstva.

Private copying levy @ Wikipedia
https://slo-tech.com/novice/t141911/0
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

Jupito ::

Truga je izjavil:

Marvin je izjavil:

Slovenija je tako majhen trg da za večino založnikov pač ni vreden omembe.

Sepravi ni problema ce vse zloadam.


Verjeno kršiš neko pravico nerazgledanih in neinformiranih, da te enačijo z onim, ki krade gorivo iz Darsovih buldožerjev. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

jype ::

Fritz ::

jype je izjavil:

O, še več novic: https://arstechnica.com/gaming/2017/09/...

V kolikor so ta dejstva resnična, toliko slabše zanje, bi rekli MPAA & Co. Ko je pa toliko bolje nabijati war against piracy, war against drugs itn. itn. Reč sicer ne pomaga, se pa da s tem izgovorom lepo omejevati pravice državljanov in jih kriminalizirati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FTad ::

Mi lahko nekdo pojasni, zakaj se pravzaprav temu rece kraja? Saj je vendar nekdo npr blue-ray kupil zase ter se odlocil in ga dal svojevoljno na net, da si ga drugi tudi od njega snamejo. Torej ni bil film ukraden od produkcijske hise.

Truga ::

Nekoc, ene 300 let nazaj ce se prov spomnim, si je nekdo zmislil da bi blo fino avtorjem dat monopol nad njihovim delom. Mislim da se je zacelo s 14 leti al neki takega. Tak da ce napises dobro knjigo, da mas neki od prodaje.

Jasno je lobiranje nesramno bogatih ljudi ki so od svojega dela zasluzili miljarde v zadnjih ~100 letih to izrodila v lifetime+75 let (mrtveci morajo tud od necesa zvet, ne?), in zacela ta monopol uveljavljati po vsaki sili, pa naj stane kar hoce.

In zdaj smo kjer smo.

St235 ::

FTad je izjavil:

Mi lahko nekdo pojasni, zakaj se pravzaprav temu rece kraja? Saj je vendar nekdo npr blue-ray kupil zase ter se odlocil in ga dal svojevoljno na net, da si ga drugi tudi od njega snamejo. Torej ni bil film ukraden od produkcijske hise.


se ne, izraz kraja uporabljajo posamezniki, ki ne razumejo tematike in prodajajo nebuloze.

Fritz ::

@ FTad
Če si prebral prejšnje poste v tej temi, bi moral že imeti odgovor na tvoje vprašanje.

Truga je izjavil:

Nekoc, ene 300 let nazaj ce se prov spomnim, si je nekdo zmislil da bi blo fino avtorjem dat monopol nad njihovim delom. Mislim da se je zacelo s 14 leti al neki takega. Tak da ce napises dobro knjigo, da mas neki od prodaje.

Jasno je lobiranje nesramno bogatih ljudi ki so od svojega dela zasluzili miljarde v zadnjih ~100 letih to izrodila v lifetime+75 let (mrtveci morajo tud od necesa zvet, ne?), in zacela ta monopol uveljavljati po vsaki sili, pa naj stane kar hoce.

In zdaj smo kjer smo.

Začetki monopola segajo v čas razmaha tiskanja knjig v Evropi in so bolj politični kot ekonomski. Monopol nad kopiranjem so želele oblasti (vladarji) in to predvsem zato, ker so bile knjige internet tistega časa in so želeli imeti nadzor nad tem kakšne ideje se širijo med tlačani.

Kdor se želi o monopolu nad kopiranjem avtorskih del poučiti, ima na razpolago zelo dobro knjigo dr. Bogataj Jančičeve:
http://www.ipi.si/sl/publikacije/avtors...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

BigBoss ::

ahac je izjavil:

gus5 je izjavil:

Ta stran je 'komunistična'. Podnapise uporabljaš, kolikor te je volja, prevajaš pa le, če se ti da in če znaš. 8-)

No, ja... 90% "prevajalcev" tam niti dobro ne razume angleščine, kaj šele, da bi znal prevajat. :P


Mislim, da Marx kakovosti ni omenjal .... :)

Truga ::

Fritz je izjavil:

Začetki monopola segajo v čas razmaha tiskanja knjig v Evropi in so bolj politični kot ekonomski.

Govorim izkljucno o avtorskih pravicah, in kako so nastale, in zgleda sem si zapomnil pravilno:
History of copyright law @ Wikipedia

Fritz ::

Truga je izjavil:

Fritz je izjavil:

Začetki monopola segajo v čas razmaha tiskanja knjig v Evropi in so bolj politični kot ekonomski.

Govorim izkljucno o avtorskih pravicah, in kako so nastale, in zgleda sem si zapomnil pravilno:
History of copyright law @ Wikipedia

Tole piše na povezavi, katero si podal:
The origin of copyright law in most European countries lies in efforts by the church and governments to regulate and control the output of printers.[6] Before the invention of the printing press, a writing, once created, could only be physically multiplied by the highly laborious and error-prone process of manual copying by scribes. An elaborate system of censorship and control over scribes did not exist, as scribes were scattered and worked on single manuscripts.[7] Printing allowed for multiple exact copies of a work, leading to a more rapid and widespread circulation of ideas and information (see print culture).[6] In 1559 the Index Expurgatorius, or List of Prohibited Books, was issued for the first time.[7]

Wiki ni nujno zanesljiv vir, še manj pa velja, da je bistvo vsega v prvem odstavku na Wiki strani.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Truga ::

"origin of thing" ni isto kot "thing". Temu kar opisujes pri nas recemo cenzura, ne avtorske pravice.

Skratka, to je nekaj kar se je popolnoma izrodilo, in bo treba pocasi malo spremenit. Te zakoni zadnje cajte delajo vec skode kot koristi, saj preprecujejo ustvarjalcem delat na receh ki so nekatere stare ze preko 100 let (kakorkoli zadeve obrnes, vecina ustvarjalnih del danes je derivat necesa drugega). Dvojna svinjarija je, bogate korporacije tipa Disney so obogatele s priredbami zgodb v public domainu (zgodbe bratov Grimm), zdaj pa sedijo na copyrightih, in ce nardis risanko sneguljcice ti bojo se gate stozili s tebe. Toj en velik zajeb.

Fritz ::

Saj v tem je point, nekoč se je ščitilo oblast, danes pa interese založnikov. V zakonodaji, ki pokriva monopol nad kopiranjem avtorskih del, dobrobit avtorja nikoli ni bila osrednja tema, ker je zakonodajalec imel vedno drugačne interese. Nekoč so to bili interesi oblastnikov (ki so neredko sami določali zakone), danes pa so to interesi založnikov (MPAA, RIAA & Co.).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

SeMiNeSanja ::

Malo se pri vsem tem tudi pozablja, da je 'war against piracy' izredno dobičkonosna gospodarska veja. S tem se na zahodu ukvarja morje odvetniških pisarn, ki si delijo mastne dobičke iz tega naslova. Zadeva je precej podobna tisti 'Parkiriščni mafiji".

Če torej odvetniške pisarne s to dejavnostjo mastno služijo, si tudi lahko mislite, da nobena od njih založniku ne bo rekla "dajte no nehat preganjat te mulce, ki si kopirajo vaše filmčke". Saj niso nori, da bi žagali vejo na kateri sedijo.

Ker se gre za pravnike, pa imamo dejansko opraviti z dokaj vplivnimi akterji, ki seveda potem tudi lobirajo pri politikih, da se ja nebi slučajno zadeve proglasilo kot bagatelo in njim odvzelo kravo molzarico.

PaX_MaN ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Malo se pri vsem tem tudi pozablja, da je 'war against piracy' izredno dobičkonosna gospodarska veja. S tem se na zahodu ukvarja morje odvetniških pisarn, ki si delijo mastne dobičke iz tega naslova. Zadeva je precej podobna tisti 'Parkiriščni mafiji".

Če torej odvetniške pisarne s to dejavnostjo mastno služijo, si tudi lahko mislite, da nobena od njih založniku ne bo rekla "dajte no nehat preganjat te mulce, ki si kopirajo vaše filmčke". Saj niso nori, da bi žagali vejo na kateri sedijo.

Ker se gre za pravnike, pa imamo dejansko opraviti z dokaj vplivnimi akterji, ki seveda potem tudi lobirajo pri politikih, da se ja nebi slučajno zadeve proglasilo kot bagatelo in njim odvzelo kravo molzarico.

[CITATION NEEDED].
Kopiorajti ni čisto nič drugačen od "Pravila Slo-techa", samo pač na (nad)državni ravni.

bambam20 ::

Koliko kopij originala lahko narediš po slovenskem zakonu? Mislim da 4 ali 5.

Truga ::

PaX_MaN je izjavil:

[CITATION NEEDED].

Moj kolega v nemciji je eno noc pomotoma leechal brez vpnja in dobil cez 2 tedna poloznico od neke odvetniske firme, in pol se je s svojim odvetnikom (prov pisarna ki dela "proti" tem copyrighter prisarnam) zmenil kako pa kaj in nakoncu moral placat vse skup ene 500e.

Kr fucked up, really.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

tikitoki ::

A kej kaze, da se bo to zacelo dogajati v SLoveniji?

bambam20 ::

tikitoki je izjavil:

A kej kaze, da se bo to zacelo dogajati v SLoveniji?


Ne.

Truga ::

Slovenija je premajhen trg za to. Tam se jim splaca, ker jim vsak 100ti placa, in od miljona leecherjev vsak stoti je se vedno lepa stevilka. V sloveniji mas leecherjev vse skup tok kot jih tam nasanka. :D

St235 ::

bambam20 je izjavil:

Koliko kopij originala lahko narediš po slovenskem zakonu? Mislim da 4 ali 5.

Ce govorimo o javno predvajanih avdio video vsebinah, potem do tri za lastno uporabo.

Truga je izjavil:

Slovenija je premajhen trg za to. Tam se jim splaca, ker jim vsak 100ti placa, in od miljona leecherjev vsak stoti je se vedno lepa stevilka. V sloveniji mas leecherjev vse skup tok kot jih tam nasanka. :D

Da o tem da leachanje kot tako, samo po sebi sploh ni prepovedano, ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gus5 ::

ahac je izjavil:

gus5 je izjavil:

Ta stran je 'komunistična'. Podnapise uporabljaš, kolikor te je volja, prevajaš pa le, če se ti da in če znaš. 8-)

No, ja... 90% "prevajalcev" tam niti dobro ne razume angleščine, kaj šele, da bi znal prevajat. :P
Misliš na slovenske prevode? Večina slo-prevodov je OK, tisti, ki niso, pa so tako in tako popljuvani. Don't worry, živimo v Sloveniji, kjer je (ne)upravičena kritika pogostejša kot pohvala (za prostovoljski trud).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube škoduje prodaji glasbenih albumov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17640483 (34609) [D]emon
»

Zaprtje Megauploada povečalo internetno prodajo filmov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
275600 (3805) mtosev
»

Švica: piratiziranje v osebne namene ostaja zakonito (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6923328 (19360) MrStein
»

Kinematografi lani z rekordnimi prihodki

Oddelek: Novice / Rezultati
82705 (1985) HunterMan
»

Evropski parlament potrdil predlog Gallojeve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
26574175 (69598) marS

Več podobnih tem