» »

Spletne trgovine, paypal in pošiljanje brez sledenja

Spletne trgovine, paypal in pošiljanje brez sledenja

Okapi ::

Nekatere trgovine, recimo Gearbest, omogočajo pošiljanje z ali brez sledenja. A kdo ve, kaj se zgodi, če naročiš brez sledenja in roba ne pride. A trgovina (ali Paypal) vrne denar, kljub temu, da ni bilo sledenja?

Sicer nisem podrobno bral drobnega tiska, ampak če robe ne dobiš, načeloma eBay ali Paypal vrne denar, tudi če je bilo poslano brez sledenja. Tako da pri pošiljanju brez sledenja načeloma tvega trgovina, ne kupec. Ko kaj prodajam na eBayu, zato vedno pošljem s sledenjem, tudi če bi kupec raje cenejše pošiljanje brez sledenja.

Skratka, moje vprašanje je - ali kje piše, da se, če izbereš cenejše pošiljanje brez sledenja, prostovoljno odrečeš možnosti vračila denarja, če robe ne dobiš? Ima kdo kakšne tovrstne izkušnje?

Assass1n ::

Banggood mi je vrnil brez težav, tudi če kaj crkne vrnejo denar po tem ko jim posnameš video. Same dobre izkušnje.
Na gearbest sem bolj malo naročeval, je vedno vse prišlo in brez težav.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

OZZY ::

Bolje požret tisti 1 ali 2 za sledenje kot pa brez pri pakaetih do cc 20 eur.. Manj komplikacij. Sam vedno naročim z sledenjem.
Go with the flow.

Okapi ::

Ni stvar v dodatnem evru za sledenje, ampak v dodatnih 5 evrih, če gre carina preverjati vrednost paketa.

Komplikacij, če naročiš brez sledenja, ni nič več. Razen če roba ne pride, zato pa tule sprašujem, ali vseeno dobiš denar nazaj. Od kitajskih trgovin, kjer ne moreš izbirati načina pošiljanja, in ki pošljejo brez sledenja, dobiš mirno denar nazaj, brez komplikacij (samo sporočit moraš, da nisi dobil). Varuje te tako ebay kot paypal.

Nisem pa siguren, če takšno vračilo velja tudi v primeru, da si kot kupec sam hotel pošiljko brez sledenja. Teoretično obstaja možnost, da se s tem prostovoljno odrečeš možnosti vračila, če roba ne pride. Skratka, da tveganje postane tvoje, ne od trgovine.

kalorijagr ::

Kje je povezava med registrirano pošiljko in ugotovljanjem vrednosti pošiljke? Dodatno plačaš le v primeru, če cn22 ni pravilno izpolnjen.

Okapi ::

Povezava je v (nedokazani) hipotezi, da so cariniki ali poštarji bolj pozorni na pošiljke s sledenjem, ker pač upravičeno sklepajo, da je v tistih brez sledenja samo poceni roba. CN22 pa praktično nikoli ni pravilno izpolnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Paypal praviloma vrne denar ce se posiljka brez sledenja zgubi, ker je odgovornost prodajalca, da dokaze da je bil paket dostavljen.

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

CN22 pa praktično nikoli ni pravilno izpolnjen.


Kadar posebej naročim (v opombah) oz. sporočilu pošiljatelju se kar dstikrat zgodi, da pravilno izpolnijo.

Bolj me moti (beri, mi gre na k....), ker cca 30% robe ne deluje pravilno, škrt roba. Kljub temu sem spet naročil tale avto polnilec:

https://www.aliexpress.com/item/5V-2-1A...

Nasedel sem ceni. Prejšnji teden je koštal le $ 0.56. Upam, da bo delal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291532987 (4721) dr.Akula
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311600 (3344) opeter
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519709 (9111) BorutK-73
»

GearBest in dostava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10522921 (12614) SoulMan
»

Pošiljanje iz Aliexpressa/eBaya

Oddelek: Loža
262327 (1356) MIHAc27

Več podobnih tem