» »

GearBest in dostava

GearBest in dostava

1
2
3

Uporabnix ::

So mi na Pošti na mednarodnem oddelku rekli, da iz azije še vedno prejemajo pošiljke, ki so bile odposlane novenbra. Menda so imeli totalno blokado po tistem črnem petku... Tko da kr potrpežljivo. :)

gexi45 ::

A mi lahko kdo pove ki je narocil iz kitajske z PostNL tracking kako dolgo je trajalo od prejema stevilke za sledenje da se je pojavila v kerek koli sistemu. Probavam stran od PostNL in vse razlicne druge strani za sledenje pa ni nikjer se nobenih podatkov

Daniel ::

17track si poskusil?

gexi45 ::

Ja, sam ne najde nic. Sam prepozna stevilko da je od PostNL ampak nr najde nobenih podatkov.

Daniel ::

Meni sicer tudi ni pokazalo praktično ničesar, dokler se ni pošiljka zataknila na naši carini, torej kaj dosti efekta od tega trackinga tako ni.

gexi45 ::

Sploh se niso poslal, sam nalepko za posiljanje so natisnal. Sem glih dobo update od PostNL in Wedo. Info pa zj pravi Pre-advised

Mehmed ::

Od prejema stevilke pa dokler se zadeva premakne je teden dni dost pogosta stvar.

Uporabnix ::

Mi lahko prosim samo nekdo pomaga ugotoviti, kje je skladišče G-W-5? Oziroma pač ker kol G-W?
https://www.gearbest.com/smart-home/pp_...

modelno1 ::

AFAIK so G-W skladišča v Evropi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Uporabnix ::

In torej brez carine?
Dotično tole: https://www.gearbest.com/smart-home/pp_...
G-W-5, EUR127.75 + poštnina 4,47EUR, 2-3 dni.
Kako pa vem, če bo vtič evropski?

Ej hvala za pomoč... sem mal v časovni stiski :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

modelno1 ::

Prvo vprašanje strank (way way down) je ravno o tem. Je US plug. Malo nižje pa odgovorijo, da priložijo destinaciji primeren plug, verjetno vržejo zraven adapter.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

m3k ::

modelno1 je izjavil:

AFAIK so G-W skladišča v Evropi.

https://slo-tech.com/forum/t536019/p579...
Mirko tipka na radirko ////

Uporabnix ::

modelno1 je izjavil:

Prvo vprašanje strank (way way down) je ravno o tem. Je US plug. Malo nižje pa odgovorijo, da priložijo destinaciji primeren plug, verjetno vržejo zraven adapter.


Hvala za info.
To misliš, da priložijo pač US-EU adapter: https://www.google.si/search?q=US-EU+ad...

ali prav power adapter: https://www.ebay.com/itm/AC-110V-220V-T...

gexi45 ::

A je ze komu uspel od gearbesta dobit povrnjene stroske carine ? Pac js sem narocu TV box za 21.14 + postnina. In so na carini ustavl ker sem jim je zdela cena sumljiva, gearbest je gor prilimu na paket da je vrednost s postnino vred 9€. In zj bom verjetno zard tega moral placat carinsko posredovanje.

dc10 ::

Ja verjetno boš plačal, samo verjetno tisto postavko ugotavljanje vrednosti, ker na ceno 21,14 se ne plača carina ali ddv, lahko pa se te bodo usmilili in ne boš nič...:)

BorutK-73 ::

Pripravi 5EUR in osebni dokument ko bo prišel poštar z paketom.

Potem pa odprešdispute na GB in probaš izterjat teh 5EUR nazaj.

Zgodovina sprememb…

Uporabnix ::

Točno pred enim tednom sem naročil sesalec iz G-W-5, ki naj bi bil na zalogi. V "my orders" še vedno piše "Processing". Je to običajno?
Sem tudi že kliknil "Dispatch faster", ampak to verjetno nič ne pohitri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Daniel ::

gexi45 je izjavil:

A je ze komu uspel od gearbesta dobit povrnjene stroske carine ? Pac js sem narocu TV box za 21.14 + postnina. In so na carini ustavl ker sem jim je zdela cena sumljiva, gearbest je gor prilimu na paket da je vrednost s postnino vred 9€. In zj bom verjetno zard tega moral placat carinsko posredovanje.


Da, dobil povrnjene celotne stroške, točno tako, kot je Tomson opisal. Strošek je bil nekje 18 EUR. Imaš pa opcijo ali ti dajo dobropis + točke ali pa vrnejo na Paypal. Res vrhunska skrb za stranko, tako, da bom zagotovo še kupoval pri njih.

gexi45 ::

Sem dobo zj ta paket, sem ze pisal gearbestu in da vidim kaj bodo odgovoril.

dope1337 ::

Da se jz na hitr opisem svojo izkusnjo.

4.12.2017 sem narocil preko gearbest Telcast P10 Octa Core Tablet za 100EUR (za "cheapshit tablet" je zakon - priporocam) ter ovitek zanjo, izbral EU Express dostavo (China Warehouse oboje).

Na sledenje posiljke se sploh ne ozirati, ker je posodabljanje dejanskega stanja podn, cist nerealno glede na trenutno situacijo. No, okoli 10. januarja je prispel ovitek (po sledenju sodece - processing order xD) o tablici pa ne duha ne sluha. Edino kar je bilo uporabno glede sledenja, je bilo to, da sem vedel, da mi jo dostavlja DPD. klicem nas DPD (zacetek februarja), mi povedo da je bila samo ustvarjena nalepka, ter da je razbrati, da se nahaja v UK - klicem UK DPD (obupam, ker se me posiljajo sem ter tja po telefonu xD), pisem email na costumer support od UK DPD, mi po par dnevih odgovorijo, da ker gre za internacionalno posiljko, da je morajo povprasati svoj "export office". No, po par dnevih se kar nic, isti dan, ko sem pa hotel poslati se 1x email na costumer support mal bolj antipaticn email, mi pa na soboto dostavi slovenski DPD posiljko xD

Komedija vglavnem

P.S. pravkar pogledal status moje tablice (ki je ze slab teden dostavljena - se podpisal sem, da sem jo prejel) - shipped out xD

P.S.#2 carinskih postopkov ter davka ni bilo potrebno placati - cista sreca pomoje. Najprej sem itak mislil, da se je zataknilo na carini
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Aar2rk ::

Glede pošiljk, ki kar ne pridejo, imam svežo iskušnjo. Naročil sem par malenkosti na Gearbestu (3 paketi) (in Bangoodu in ebayu iz Honk Konga), vse med 3. in 9. januarjem. Vse pošiljke razen ene so prišle dokaj hitro, konec januarja, samo enega paketa, prvega naročenega, ni bilo od nikoder. Nakar dobim prejšnji teden klic s pošte, da imajo en paket, ki mu grozi, da ga pošljejo nazaj, kaj ga nočem ali kaj? Na srečo Gearbest natiska zraven telefonsko, če jim jo zaupaš.
Tako da je za zaplet očitno kriv založen paket na naši pošti.

oemdzi ::

Ali se da na GearBest kako filtrirati oz. iskati zgolj izdelke, ki jih lahko dobiš iz EU skladišča oz. brez carine?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Tomson ::

J-ronimo:

Je že kdo naročal na GB z opcijo registered air mail (Netherlands/Sweden)? Pol krajši čas dostave in prav tako brez dodatnih stroškov pošiljanja. Če je, kako je z obdavčitvijo in če še vedno velja vračilo stroškov carinjenja pri tej opciji?


Osebno že nekaj naročal, prišlo v 2-3 tednih, nekje v 50% se ustavi na carini, povračilo dodatnih stroškov s strani GB še vedno velja za vse RegisteredAirMail opcije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J-ronimo ::

@Tomson - hvala za informacijo. Spregledal, da se je odprla namenska tema.

oberskitona ::

Tomson po tvojem nasvetu sem kupil P10 teclast in ker smo izredno zadovoljni z njo bi pa se eno za babico :-) ampak trenutno je pa res zasoljena cena...
Za to ki jo mam doma sem iz eu skladišča plačal z poštnino vred 100 evrov trenutno pa je ta tablica 130 evrov pa še to iz kitajske.
Ali mi lahko priporočaš kakšno alternativo cenovno in po kvaliteti...lp

bitalinebit ::

Eno vprašanje: ne morem se registrirati na Gearbest. Ko pritisnem na 'Register' se nič ne zgodi (čeprav sem vpisal vse podatke). Če zaženem debugger in potem na 'Register' tam piše 'access denied'. Tu se moje znanje konča... Je imel že kdo kaj takšnega podobnega? Če ja samo povej temo in poiščem...

Mare2 ::

Imaš izklopljene piškotke? Kateri brskalnik? Pobriši piškotke in ponovi. :)

Tomson ::

Ali pa enostavno poizkusi v drugem brskalniku (Firefox, Chrome, Opera, MicrosoftEdge) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bitalinebit ::

Hvala za pomoč. Na androidu dela...

teddy81 ::

Hej vsi...

razmišljam o naročilu Gimbla iz EU skladišča in eno EU skladišče (Češka) ponuja DHL Expedited shipping (4,4€) z možnostjo insurance, drugo pa ponuja Registered Air Mail (9€) (skladišče v Franciji).
Kaj je bolje izbrat?

Kje zna bit manj težav? Ali sploh?
Hvala.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

Okapi ::

Kakšne težave? Tam dajo na pošto, tebi prinese poštar.

teddy81 ::

Okapi je izjavil:

Kakšne težave? Tam dajo na pošto, tebi prinese poštar.

V mislih sem imel, da pride do carine in odpirajo paket, ter jim potem moram pošiljati račun itd.

No, če ni razlike, potem itak verjetno, da naročim kar s to cenejšo verzijo dostave, pa najbrž brez zavarovanja. Bral sem različne izkušnje po tem forumu na različnih temah glede dostave iz Gearbesta.

Naročim pa vidim, kaj bo :)
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

adinfinito ::

Razmišljam o naročilu telefona iz GB, ampak po prebranih komentarjih verjetno doleti carina, četudi je iz G-W-5 skladišča (Češka), kar mi potem nabije na isto ceno, kot če bi tukaj kupil.

A ima kdo kak nasvet?

Sem še prebral: Gearbest carina (EU)

amacar ::

Ne vem kako si bral, očitno pa zelo slabo. pri GB iz EU ni carine.
Iz kitajske pa s PriorityLine pride brez carine (ni 100%, čeprav js sem še vse dobil mimo carine)

Mare2 ::

adinfinito je izjavil:

Razmišljam o naročilu telefona iz GB, ampak po prebranih komentarjih verjetno doleti carina, četudi je iz G-W-5 skladišča (Češka), kar mi potem nabije na isto ceno, kot če bi tukaj kupil.

A ima kdo kak nasvet?

Sem še prebral: Gearbest carina (EU)


Jaz sem prejšnji teden prejel tablico Chuwi surbook mini iz G-W-5 = Češka brez carinjenja. Niti ni šlo skozi kak carinski postopek.

To mislim da en slo-techovec Nikjozo skoz nekaj nabija s temi napačnimi informacijami. Sem mu napisal, naj neha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

adinfinito ::

Hvala obema za informacije. Jaz se pač navezujem tudi na (zaradi tega sem še rahlo zadržan):

mat xxl :: 3. nov 2017, 23:17citiraj
#
Zato, ker je to carinsko skladišče na območju EU . Torej je fizično EU, blago pa še ni sproščeno v prost promet v EU, zato naj dodajo eno tako rumeno nalepko, ki našim pove, da je treba postopke narediti.


stb :: 5. feb 2018, 15:44citiraj
#
Če je skladišče fizično locirano v EU to samo po sebi še ne garantira, da so poravnane že vse carinske obveznosti. Lahko gre za carinsko skladišče, kjer se skladišči blago preden so izpeljani carinski postopki.

Žal kitajci na carinsko deklaracijo zelo radi napišejo nerealno nizko vrednost in cariniki to hitro opazijo.


janezvalva :: 6. feb 2018, 11:22citiraj
#

no, pol ure zatem ko sem to napisal sem dobil po pošti. 8-)
ampak sem moral plačati ddv 22evrov pa še 10 evrov poštnih storitev.

hvala


Ales :: 8. mar 2018, 20:24citiraj
#

Ne ločiš med tem od kod izvira poštna pošiljka in med virom samega izdelka.

Kitajska roba v carinskem skladišču nekje v NL pač, prišla v enem od n kontejnerjev, ki vsak dan priromajo v njihova pristanišča, po možnosti še preden si ti to potem kupil. Normalno da sledi čestitka iz carine. Ne dobiš jo samo, če imaš srečo da gre mimo nepregledana.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Kot izgleda, da se pravna pravila prenašajo od enega slo-techovca do drugega (ne preko ustnega izročila - to je bila včasih stara metoda od ust do ust) temveč že novejših, modernejših metod - forumskih sporočil. :( Seveda se tu pogovarjamo o Gearbest-u.

cresh ::

Če je iz GW skladišča, ki so vsa EU, 100% brez carine.

BorutK-73 ::

Imho je carina za izdelke iz GW skladišč že všteta, ker so dražji kot isti izdelki iz Kitajske.

rezator ::

Sem pred skoraj mesecem narocil iz GearBest paket iz EU skladišča. Po sledenju sem videl, da je to bila Nemčija. Dogajalo se je sledeče: Nemčija 19.3.2018 17:49 Naročilo obdelano: Pripravljeno za UPS, Bologna Italy 21.3.2018 1:10, Brnik Slovenia 21.3.2018 17:51, Brnik Slovenia 28.3.2018 16:15 Ime podjetja ali prejemnika ni pravilno. No v glavnem ko sem klical na UPS Slovenia so mi povedali, da so paket poslali nazaj. Ampak jaz sem klical za ko je bil paket ze na poti nazaj. Ce bi prej, bi ga celo dobil. So mi povedali, da na paketu ni bilo naslova ulice, oziroma so bile samo prve 3 črke namesto 10 črk ulice. Bilo ni tudi hišne številke. Ker niso vedeli kam poslati, so poslali nazaj. Predvidevam da se je to zgodilo zaradi šumnika v naslovu, ki je 4. zaporedna črka v naslovu. Ampak do sedaj ni nilo nikoli narobe (Amazon, ebay, pa tudi že 2x sem preko gearbest-a naročil z istim naslovom s šumnikom. ni bilo težav)

Danes so mi Kitajci oz kdo pač to je, poslali to: "Your goods are back in our warehouse. This is a delivery error that is unfortunately beyond our control. " in da mi lahko pošlejo z doplačilom poštnine, ki je 8 usd, ali mi vrnejo GB točke v vrednosti 83 usd ali mi vrnejo na pay pal 83 usd. Jaz sem za paket dal 120 eurov. Piše, da pač vrnejo samo delno.

Jaz sem jim napisal, da to je njihova krivda, ker so niso napisali nepravilnega naslova, naj ne krivijo pošte. In zahteval, da mi pošljejo še enkrat na njihove stroške.

Se je komu že zgodilo kaj podobnega? Ne bom popustil, naj sami plačajo poštnino. Ampak se po drugi strani bojim, da se bojo pač sami odločili in mi vrnili 83 usd, če bom preveč zahteval da pošljejo na njihove stroške. Potem bom v minusu 50 evrov namesto 8 usd.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Okapi ::

Lepo paypal zaposli - nisi dobil robe, zahtevaš nazaj vse do zadnjega centa, ki si ga plačal, tudi poštnino. Paypal bo na tvoji strani.

Mare2 ::

rezator je izjavil:

Potem bom v minusu 50 evrov namesto 8 usd.



pri GearBestu so barabe. Sem izkusil na lastni koži. Paypal me je rešil.

Dr_M ::

Tudi jaz imam v naslovu sumnik, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi ga napisal v neko tujo trgovino, kjer ne vedo kaj s tem sumnikom pocet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dc10 ::

... po moje pa ni bil kriv šumnik, sem imel "skoraj" podoben primer, ampak na srečo so rešili... problem pa je bila neka nalepka, ki je bila zalepljena preko mojega naslova, kolko sem pa videl, so v SLO zaj... zadevo, ko so svojo nalepko gor prilepili in niso bili pozorni, kje je naslov...

rezator ::

Dr_M je izjavil:

Tudi jaz imam v naslovu sumnik, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi ga napisal v neko tujo trgovino, kjer ne vedo kaj s tem sumnikom pocet.


Do zdaj je vedno vse prišlo. Prez najmanjšega problema.

Kako zaprosim Paypal? Nisem čisto prepričan, da sem plačal preko Paypal. Ima GB možnost plačila direktno preko vise? Gledam paypal in pod plačila vidim, da žal nisem plačal preko njih.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Okapi ::

Potem pa banki, kjer imaš Viso, sporoči, da nisi dobil robe.

cresh ::

A kontaktne št.pa UPS ni imel?
Ker tko bi te lahko poklical.

rezator ::

To sem se tudi jaz vprasal. Ampak selej potem, ko je gb rekel, da bodo poslali na njihove stroske. Prej se nisem spomnil. Ampak zdaj je urejeno :) hvala vsem
Some people feel the rain. Others just get wet.

Mehmed ::

rezator je izjavil:


Se je komu že zgodilo kaj podobnega?


Popacilo sumnike dostkrat, odrezalo besede ob njih pa samo enkrat, sicer na ebayu.
Ce ti niso nujni jih ne uporabljaj pa bo mir.

SoulMan ::

Koliko časa bom moral približno čakati in bo šlo čez carino?

https://photos.app.goo.gl/g4pfdyXV4wusQ...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi Band 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35973951 (32170) DarwiN
»

Gearbest carina (EU)

Oddelek: Loža
4610606 (7466) Mare2
»

Prevzem paketa na pošti in Gearbest

Oddelek: Kaj kupiti
144127 (3804) OvCa77

Več podobnih tem