» »

Manjši vgradni zvočnik za frekvence od cca. 55 Hz dalje

Manjši vgradni zvočnik za frekvence od cca. 55 Hz dalje

mojca ::

Iščem zvočnik (lahko je tudi samostoječ, a vgraden zna biti bolj primeren) za vgradnjo v prenosen MIDI inštrument.

Kit je sestavljen iz Arduina, RPi-ja, LEDic, DIY ojačevalca - vse to teče na 5 V. Z malce zmoglivejšim polnilcem USB adapterjem dela celo kar na USB-ju, vendar je ideja, da bi to delalo tudi na baterijo (recimo set litijevih 18650).

Zaželjene karakteristike:
- ne pretežak (nekje četrt kilograma je meja) in ne prevelik (meja okrog 15 cm, raje manjši, lahko jih je tudi več)
- za silo pokriva frekvence od 55 Hz dalje (idealno do 20 kHz); preden kdo reče, da to ne gre: moj nizkocenovni Samsungov telefon čisto OK igra nižje tone, samo pretih je
- idealno delan za 5 V (čeprav lahko napetost tudi dvignem, a to zakomplicira dizajn)
- maksimalna glasnost in kvaliteta, ki jo lahko pri teh omejitvah iztisnem iz zvočnika (ali več njih)

Lahko bi imela tudi npr. dva zvočnika, nizkotonca in visokotonca.

(Če pa ima kdo še dodatno idejo za ojačevalec med RPi-jem in zvočnikom, bom tudi vesela namigov. Trenutno uporabljam eno samozlotano trivialno vezje iz parih komponent, kar sicer reši problem glasnosti, a verjetno ni ultra kvalitetno.)

b3D_950 ::

za ojačevalec: http://store3.sure-electronics.com/2-x-...

Supply voltage: DC 4V to 12V

+2 zvočnika: http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh...

čeprav pri zvočniki moraš malo experimentirat, ker je dosti odvisno kako bo igral od tega kam ga namontiraš (oblika/volumen škatlee)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

mojca ::

Vau, hvala za fantansticen prirocnik. Sicer se z obliko v prvi fazi se ne bom prevec ukvarjala (najprej moram resiti prevec drugih vprasanj in problemov :), ampak literatura je super.

PS: sicer ni absolutno nujno, da mora biti zvocnik priklopljen na 5 V. To je zgolj prirocno, ker vse ostalo tece na 5 V, pa ce bo res treba biti glasen, se se vedno lahko priklopis na pravo/tazaresno ozvocenje. Ce se izkaze, da s 5 V ne zvozim zelene jakosti, bom seveda razmisljala o visji napetosti.

Tea Time ::

Hi,

poglej še ZS. S 5 V pride z ojačevalcem PAM8403 (očitno sorodnik tega v linku zgoraj) v manjši sobi glasnost do te mere, da se še komot pogovarjaš (glasno, a gre).
PAM8803 nisem poznal do sedaj, samo poglej karakteristike - zelo podobne PAM8403. Lahko povem, da je z dokaj cenenimi zvočniki (ki pa so za svoj denar zgleda odlični) na PAM8403 zvok kar zelo dober in poslušljiv (glasba). Mislim pa, da ti tole ne bo zadostovalo za karkoli resnega. Je pa dovolj, da v sobi malo poigraš kak instrument.

LP
Have a break!

prowb ::

Kaj pa ce bi "kanibalizirala" kar kak BT zvocnik? Vecinoma se vsi polnijo preko usb, tako da imas zadovoljen pogoj glede 5V in relativno soliden ojacevalnik. Kako pa je s prostorom? Ce ga je dovolj (recimo par litrov), potem je izbira zvocnika dosti lazja...

prowb ::

Se kaj že dogaja s tem inštrumentom?

Bi me zanimalo, kako kaj izgleda :)

mojca ::

Tole je en mali demo (pred vdelavo zvočnika; čas me malo baše in še nisem lotala, čeprav dva zvočnika že imam doma za testiranje), ampak je vse skupaj še v zgodnji prototipni fazi.



(Prostor se teoretično lahko naredi, ampak par kil ne bo nihče nosil naokrog, tako da mora biti zvočnik dovolj majhen.)

Imam sicer manjši problem. Brez ojačevalca RPi ne da čisto ničesar od sebe in sploh ne morem igrati. Zvok preko HDMI-ja na televizorju ima tako latenco, da je čisto neuporabno. Z ad-hoc ojačevalcem iz enega opampa je bil pa glas na ozvočenju (včeraj sem prvič testirala priklop na profi ozvočenje) obupen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

videc ::

Kot ti je predlagal prowb... Vzemi bt zvočnik, po merah je ok, frekvenčno je ok, 5V ima, samo še prklop na izvor zvoka urediš in je to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

Oddelek: Zvok in slika
425615 (4809) Darko!
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610337 (8283) čuhalev
»

mini audio ojačevalec - pokanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61182 (997) Highlag
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475859 (4107) Primož12
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265042 (4639) jRk0

Več podobnih tem