» »

Android in NTFS ali drugi format

Android in NTFS ali drugi format

Scorpia ::

Nabavil sem si tablico izkljucno za video vsebine. Problem se pojavi pri datotekah vecjih od 4gb. Kako prepricati tablico, da bi brala microsd ki ima datotecni sistem NTFS, lahko tudi kateri drug datotecni sistem, samo zelim, da prek zunanjega bralnika dostopam prek windowsa (lahko tudi prek namenskega programa).
Zelim izkljucno za microsd, za usb kljuce sem si ze nastimal, da tablica prebere ntfs.
////

BlaY0 ::

Večina ima podporo za extfat.

Če ti bere NTFS ključke, potem ne vidim razloga zakaj ti ne bi tudi SD kartice. v končni fazi je razlika samo v imenu naprave oziroma particij...

Scorpia ::

Ntfs mi bere prek programa, zal pa sd ze sam android zavrne in da obvestilo da je pogon poskodovan. Tako da program ne vspe priti do vsebine sd kartice.
////

BlaY0 ::

A ta program nuca ROOT dostop?

Jah nič, sformatiraj SD kartico v extfat in poskusi...

Mavrik ::

Scorpia je izjavil:

Nabavil sem si tablico izkljucno za video vsebine. Problem se pojavi pri datotekah vecjih od 4gb. Kako prepricati tablico, da bi brala microsd ki ima datotecni sistem NTFS, lahko tudi kateri drug datotecni sistem, samo zelim, da prek zunanjega bralnika dostopam prek windowsa (lahko tudi prek namenskega programa).
Zelim izkljucno za microsd, za usb kljuce sem si ze nastimal, da tablica prebere ntfs.


Sformatiraj kartico / USB ključe v exFAT, večina Androidov to zna brati.
The truth is rarely pure and never simple.

Scorpia ::

Ni mi problem v exfat formatirati, ker potem pride problem z windowsi. Poznate program s katerim bi lahko dostopal do sd kartice v exfat?
////

Mavrik ::

Windowsi že dolgo podpirajo exFAT (točneje od WinXP dalje).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Scorpia ::

Zanimivo ker mi zadnjic win 7ka ni hotela brati ne prek bralnika in ne prek tablice/telefona. Ceprav na telefonu normalno. Zgleda imam problem drugje.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook in zunanji disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
7800 (664) Reaper
»

Format diska za max kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
161550 (1161) opeter
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567779 (6519) Pithlit
»

USB ključ - ntfs ali fat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112990 (2646) mirch
»

exFAT particija na hdd disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81549 (1454) RejZoR

Več podobnih tem