» »

Simobil nateguni da kar glava peče

Simobil nateguni da kar glava peče

Meizu ::

Nimam si kaj, da ne napišem enega rage topica o Simobilu, ki me je razočaral po dolgem in po čez.

Nisem presegel sms limita, ki mi ga določa pogodba, niti pogovorov.

Očitno so od nekje staknili, da sem nabil toliko prenosa podatkov, da moja naročnina sedaj znaša 112€. 8-O

Telefon imam nastavljen na 2G omrežje, vse možne posodobitve telefona in profilov so iz "samodejno" nastavljene na "izključeno". Na internet se povezujem IZKLJUČNO IN LE, če se obesim na wireless omrežje. Pa še to večinoma eduroam na faksu.

Od kje torej tolikšna naročnina?

In kot da to ni zadosti, jih kličem že uro pa pol in cel čas mi trobijo, da so vsi operaterji zasedeni. Zdaj, ali majo zaposlenega enega samega operaterja ali pa so so damn popular, da jih kličejo kar vsi po vrsti in čvekajo z njimi v nedogled. :/

tx-z ::

Klič še naprej, čne pa pejt tja pa vpraši. Pol se pa pizdi naprej če bo še razlog, al ga pa ne bo več :)
tx-z

Aston_11 ::

Si prepričan, da je to naročnina? Saj boš propadu.

Meizu ::

Je naročnina ja, ki naj bi znašala 18€ na mesec, krila pa naj bi 100mb mesečnega prenosa, 300min klicev v druga omrežja, 1000smsov in 1000min klicev v Simobil omrežju. Skoraj nič ne uporabljam prenosa podatkov, vsa posodabljanja imam vedno izklopljena, vse delam ročno, če se povežem na wireless. In imam vsak mesec redno tam kakšnih 50-60€ naročnine. Ni mi jasno od kod...

So me končno poklicali nazaj in mi je rekel, da lahko račun pošljem v reklamacijo na ponovno preveritev, ampak vsi, ki nismo naivni vemo, da s tem ne bom dosegel nič. Vredno je probat, ampak itak je logično, da bom mogu to plačat. Problem je, ker mi noben ne zna razložit, od kod takšne cene. Kot edino vprašanje, ki mi ga je operater zastavil je bilo, da če mi mogoče tega telefona kdo ne zlorablja. Mislim, facepalm skratka.

celebro ::

A ne pošiljajo privzeto razčlenjenega računa, kjer je zabeležen vsak klic / sms / dostop do interneta, skupaj s časom in zaračunano ceno? Če ne, ga pa zahtevaj. Ali pa poglej na moj.simobil.si

LeQuack ::

Reči, da ti pošljejo razčlenjen račun, kjer se bo videlo na kateri dan in približno ob kateri uri je bilo največ prenosa podatkov in tudi koliko je bilo prenosa v kB ali MB.
Quack !

floyd1 ::

Moj problem z njimi je sicer "malo" manjši, a še vedno tragikomičen. Kljub temu, da smo že dali skozi šolo z neupravičenimi stroški opominjanja (dobil sem dobropis za vsa leta nazaj), sem danes spet prejel položnico - ker je vse ostalo že davno plačano, tokrat le za stroške opominjanja - 1,45 EUR. Sem nalašč testiral, ker si nisem mogel pomagat, itak sem šel od njih. Že pišem pritožbo, a tokrat sledi še prijava na TIRS. Za vsak slučaj.

Meizu ::

Sem že zahteval. Račun gre pa v reklamacijo. Pa to ni res...

zolja ::

Tudi mi smo včeraj nekaj rabili telefonsko pomoč na Simobilu. Po pol ure zvonenja v prazno se je punca odločila in izbrala opcijo naj jo operater ko bo frej pokliče nazaj. Čez 15 min. je telefon 3-krat zazvonil in še preden je telefon sploh v roke prijela konec. Seveda je takoj nazaj klicala in po 20 min. ponovnega zvonenja v prazno obupala. Da ne govorim o obvestilih o zgrešenih klicih preko SMS-ov, telefon pa leži na mizi s polnim signalom. Simobil res sucks.

lp Zolja

luky ::

Fantje ne razumem kakšne zveze sploh ima če si priklopljen preko WI-FI s tem Si.Mobil.
Pa jaz sem doma priklopljen 24ur preko WI-FI pa še do sedaj nisem videl, da bi bil kje na računu omenjen za prenos podatkov, razen ko sem se priklopil na Mobilno omrežje, da izkoristim tisto kvoto, ki mi zastojn pripada.
luky!

rejven ::

to, da je simobil apn se strinjam. Nazaj na je treba it mobitel pa bo. Tam vse dela za kak€ na mesec več.

D3m ::

Po vseh prebranih postih ne vem, kaj sploh hočete oz. kakše probleme imate.
|HP EliteBook|R5 6650U|

flipflop ::

zolja je izjavil:

Tudi mi smo včeraj nekaj rabili telefonsko pomoč na Simobilu. Po pol ure zvonenja v prazno se je punca odločila in izbrala opcijo naj jo operater ko bo frej pokliče nazaj. Čez 15 min. je telefon 3-krat zazvonil in še preden je telefon sploh v roke prijela konec. Seveda je takoj nazaj klicala in po 20 min. ponovnega zvonenja v prazno obupala. Da ne govorim o obvestilih o zgrešenih klicih preko SMS-ov, telefon pa leži na mizi s polnim signalom. Simobil res sucks.

lp Zolja


A ma Samsunga oziroma android? Jaz sem imel isti problem, ko sem zamenjal telefon pa tega več ni.

moxon ::

Osebno sem v zanimivi situaciji. Med obračunskim obdobjem sem slab mesec dni nazaj dokupil podatke, iz 500MB / mesec sem prešaltat na 1.3GB / na mesec. Fora je pa v tem, da mi števec porabe za klice, sms itd normalno deluje, števec za prenešene podatke pa počiva na 800MB. Dejansko sem vsak dan na simobilovem internetu, mene sicer ne moti, ne bi pa rad da bi presegel karkoli in posledično več plačal. Sem pa poklical na simobil in jim povedal za to, očitno jih ne moti. No pač ne bom nikoli presegel 800MB :D

ducky ::

@ Meizu
Ma to sploh ni noben problem.. Poglejte razčlenjen račun in boste zadevo takoj rešili.. Sem 100%, da tega računa ne boš rabil plačat, razen če si dejansko presegel katero izmed zakupljenih količin..

Soor ::

@ Meizu

Si bil kaj v tujini ali pa živiš blizu meje?

xerror ::

Jaz sem zadnjič poslal pritožbo. Imam odprt trajnik in zadnjič sem malo pregledoval račune in so mi skoraj vsak mesel zraven računali 3 opomine ;( Plačano je bilo pa vse v roku, ker gre preko trajnika, pa tudi nobenega opomina nisem prejel. S storitvami sem zadovoljen, ker mi vse deluje tako kot treba, ampak če bodo še naprej tako srali, bom šel pač drugam.

Zmajc ::

Če imaš android v nastavitvah izklopi:
- paketni prenos podatkov v meniju wireless and networks-> mobile networks
- v accounts and sync izklopi avtomatsko sinhroniziranje podatkov in background data.

Spock83 ::

Z mami sva šla enkrat v Italijo za par dni. Ko je prišel obračun je bil račun znatno višji. Malo bolj pogledam postavke in vidim, da je bilo poslanih kao 10MMS in ne vem koliko SMS. Hehe mama skoraj ne uporablja telefona v tujini kaj šele, da bi SMSe pisala. :D

Sem poslal pritožbo na Simobil preko emaila in so zadevo hitro uredili.

mikic007 ::

Simobil ja, sem imel eno vecjo stalo, za katero sem bil sicer tudi sam kriv, vseeno pa je bila njihova praksa ob moji napaki in kasneje ob resevanju zelo zanimiva.

Se precej let sem sel na Simobil za 1 tolar, 2 leti. Nisem bil nekaj reden placnik, vedno sem zamujal par dni, ker sem placeval s stipendijo, ki pa je bila vedno kasnejsa (tega kljub poskusu, nisem mogel spremeniti, vedno so me posiljali na trajnik:).

In se odlocim jaz to zamenjat. In ker je bil ta december precej buren, jaz ze z novim operaterjem, seveda nisem takoj placal. Vmes so mi izklopili stevilko, vse tako kot treba, jaz sem to pac zelel urediti jaunarja. Vmes se se o tem pozanimam v njihovi poslovalnici, vse ok, moj nacrt je torej ok.

Januarja placam doma (kjer ni poslovalnice simobil) najprej zaostali racun, cez 3 dni pa v Ljubljani na poslovalnici se zaprem vse skupaj in se prepricam, da nimam vec nobenih obveznosti. Pricakoval sem sicer se poloznico za januar, ki sem jo seveda zelel placati.

Februarja res pride in je za ok. 18.000 sit. Narocnina, neki klici (sim ze od zacetka decembra ni videl telefona) in ponovni priklop (16k sit). Klicem, tezim in povsod isto, po splosnih pogojih mi avtomatsko vklopimo stevilko. Jaz brskam in tega ni bilo nikjer. Moral bi to sam zahtevati, bodisi s pisno zahtevo bodisi z faksom. Nic od tega seveda nisem.

Nato sem skoraj 2 leti dobival domov groznje iz neke avstrijske izterjevalske firme, na koncu bi moral placati ce 100.000 sit. Na sreco mi je odvetnik v se razlozil in na koncu nisem placal nic. Resil pa tudi ne, sako zapadlo je.

Pravna sluzba na Simobilu je bila porazna, vedno isto, najprej placaj, nato bomo pregledali. In sem ze skoraj placal, se dobro, da sem imel zunanjo strokovno pomoc, ki je zal vsak pac nima.

Zdaj ne morem vec odpreti racuna na simobilu, pa kdo bi to sploh hotel :)

kixs ::

Pojdite na moj.simobil.si in boste lahko spremljali vse podatke v podrobnosti.

lp

RobertDev ::

Tako, kot na stacionarnem telefonu, kjer lahko vtipkaš neke številke, in vsakič ko nekam kličeš se mu prikaže neka številka iz tujine, lahko kličeš zastonj, ampak tisti, ki ima to številko plača račun ko ti govoriš. Verjetno obstaja podobna fora za mobitele...
Da še dodam, verjetno to ni tukaj v tem primeru, ampak gre zgolj zato, da ne izklopite vseh prenosov, ki se odvijajo v odzadju, kar nabija ceno.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Tako, kot na stacionarnem telefonu, kjer lahko vtipkaš neke številke, in vsakič ko nekam kličeš se mu prikaže neka številka iz tujine, lahko kličeš zastonj, ampak tisti, ki ima to številko plača račun ko ti govoriš. Verjetno obstaja podobna fora za mobitele...


???

Pyr0Beast ::

T-2 all the way.
5€ in 100MB date.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosh ::

@Robert89 - ne. Niti pri mobilnem, niti pri stacionarnem ;) Razen, če na to pristaneš :)

RobertDev ::

Nimaš na kaj pristati, govorim o zlorabah.

St235 ::

Govoriš neumnosti. Približno tako kot tisto, ko te pokličejo iz +39xxxxxxxxx potem pa ne moreš prekinit zveze in podobne nebuloze.

igor0203 ::

Hm...danes sem opazil, da so povišali naročnino pri Orto v nulo paketu. Prej sem na mesec plačeval 27€ (OvN + Midi Plus + mobilno 201), zdaj sem pa dobil račun 29€.
Ne gre se mi za ta 2€, ampak bolj me zanima ali mi sploh lahko zaračunajo naročnino po novi tarifi, če sem pogodbo sklenil še po stari? Nisem pa dobil nobenega obvestila, da bo naročnina šla gor.

djordjevic ::

Pa saj o tem se je govorilo avgusta - poleg uvedbe nadomestila (ki ga potem ni bilo), so napovedali še podražitev večine paketov za 2 evra in 50-odstotno podražitev klicev v tuja omrežja. Simobil - vse zame. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

igor0203 ::

Nisem toliko na tekočem kar se tega tiče. So upravičeni do tega ali...?

zee ::

Seveda so upraviceni do dviga/spusta cen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zolja ::

Flipflop, se dogaja to na dveh različnih telefonih, na Samsungu z njihovim (se ne spomnim imena zdaj) kvazi smart sistemom. Ter na HTC-ju s Win Mobile 6.5.

LP Zolja

mikic007 ::

Zolja, lahko o tem poves kaj vec? Mogoce kaksno resitev?

St235 ::

igor0203 je izjavil:

Nisem toliko na tekočem kar se tega tiče. So upravičeni do tega ali...?


so upravičeni do tega, ti pa lahko enostransko prekineš pogodbo brez kazni (še vedno pa plačaš kazen za prekinitev morebitnega aneksa, oziroma moraš odplačat/vrnit telefon)

RobertDev ::

St235 je izjavil:

Govoriš neumnosti. Približno tako kot tisto, ko te pokličejo iz +39xxxxxxxxx potem pa ne moreš prekinit zveze in podobne nebuloze.

Sem videl na lastne oči, če ti ne veš prav če so zate neumnosti. Nimam te namena prepričevat.

T-h-o-r ::

imam simobil že od 2002, isto številko, predplačniško, pa ni bilo nobenih problemov nikdar

RobertDev je izjavil:

St235 je izjavil:

Govoriš neumnosti. Približno tako kot tisto, ko te pokličejo iz +39xxxxxxxxx potem pa ne moreš prekinit zveze in podobne nebuloze.

Sem videl na lastne oči, če ti ne veš prav če so zate neumnosti. Nimam te namena prepričevat.

lol, a pol ste pa baterijo ven vzeli, pa je še vedno klicalo a :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

RobertDev ::

Točno nekateri ste bolj trde glave tu in je potrebno utemeljit vsako izjavo. Moj citat se je nanašal na prvo izjavo o stacionarnih telefonih. Kako je z mobitelom in klici iz +39... nebi vedel.

Meizu ::

Soor je izjavil:

@ Meizu

Si bil kaj v tujini ali pa živiš blizu meje?


Ne, nič. Eno plačilo z moneto mam, ki znaša 3€, pol pa kr 50€ za prenos podatkov plačat, ostalih 60€ so pa očitno klici, ki jih sigurno nisem presegel.

St235 ::

RobertDev je izjavil:

Točno nekateri ste bolj trde glave tu in je potrebno utemeljit vsako izjavo. Moj citat se je nanašal na prvo izjavo o stacionarnih telefonih. Kako je z mobitelom in klici iz +39... nebi vedel.


Čaki, čaki. mi smo trde glave ti pa trdiš, da je mogoče klicat na račune nekoga tretjega brez njegove odobritve in vednosti?

Dajmno, tak idiotizem je možno verjet samo če boš dal kredibilen vir.

zolja ::

mikic007 je izjavil:

Zolja, lahko o tem poves kaj vec? Mogoce kaksno resitev?

Ne, ne poznam rešitve. Se ne dogaja pogosto, poleg tega smo pred nakupom novega telefona (ne zaradi teh zgrešenih klicev) in bomo videli če se bo zadeva kaj izboljšala. Je pa na tem forumu kar nekaj uporabnikov opisalo podobno težavo na Simobilu.

LP Zolja

Furbo ::

Eh dokler ljudje sploh ne ločijo kaj je naročnina (te mu zagotovo niso nabili na 100+€), kaj so pogovori, kaj so prenosi podatkov, je itak brez veze se ubadati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Tud zelo odvisno je od softwara na telefonu. Ko sem imel HTC Wildfire s tovarniškim Sense ROM-om mi je data nabijal brez vsakega razloga. Vklopim Data Connection in mi v 5 minutah prenese za 300+ KB podatkov, pa še vem ne kaj. Sedaj pa imam na istem telefonu Cyanogen 7.1 pa mi v ne vem, 3 urah prenese samo 30KB (nadzorujem s 3G Watchdog). Razlika kot noč in dan, sploh ker nima data plana in je glupo, da kr neki za brezveze nabija podatke če ni nobene potrebe sploh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Še zmeraj ti (smart) telefon nabija podatke bv.
In tega se 3/4 lastnikov takih telefonov ne zaveda.

D3m ::

to je pa zato, ker je SMART! :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihec87 ::

Kako že če imaš izklopljen podatkovni prenos..?

Se mi zdi da si operater včasih malo privošči-razlog je pa "zombi" telefon, nevešč uporabnik..

djordjevic ::

amigo_no1 je izjavil:

Še zmeraj ti (smart) telefon nabija podatke bv.
In tega se 3/4 lastnikov takih telefonov ne zaveda.

BS.
No grave is deep enough to keep us in chains.

branc ::

rejven je izjavil:

to, da je simobil apn se strinjam. Nazaj na je treba it mobitel pa bo. Tam vse dela za kak€ na mesec več.



Točno tako. Bil pri Mobitelu, Vegi, Simobilu, zdej sm pa spet na Mobitelu. Dražji, ampak ni nikol nbenih problemov, k pr NLB :)

zolja ::

Jaz tudi nikoli nisem imel težav z nezaželjenim prenosom podatkov. Res pa je da sem na Mobitelu. Mislim da je v večini primerov user error. Dejstvo pa je, da je android zaenkrat neprijazen do uporabnikov, ki so navajeni "trotl zihr" naprav. Super OS za uporabnike, ki jih tehnika vsaj malo zanima, stabilen, nastavljiv po dolgem in počez, a samo za nekoga, ki je pripravljen vložiti nekaj časa in znanja v nastavitev telefona. ICS naj bi bil korak bližje tudi tistim nekoliko manj tehnično podkovanim uporabnikom.

lp Zolja

Izaso ::

Tudi jaz sem razočaran nad Simobilom, nikoli več ne bi bil njihov uporabnik. letos je bilo že toliko tega, da se človek na koncu sploh vpraša če so še kredibilni, skoz neke spremembe, zavajanje in reklame u smilsu da ponujajo nekaj zelo ugodnega in dobrega za nas naročnike, potem pa v drobnem tisku ugotoviš vse natege. Tudi s tem prdplačniškim paketom so pihnili mimo, dejansko oglašujejo da so najcenejši potem pa ko se malce bolj poglobiš ugotoviš da niso, npr. Bob je celo skoraj 3x dražji od Tušmobila, če gledamo vrednost nakupa nove kartice SIM. Da o drugih cenješih variantah sploh ne govorim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844847 (18725) profii
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034927 (20031) Veron
»

Nova simobil orto ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513092 (9071) ;-)
»

Blokiranje številke (nadlegovanje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
108645 (8295) jizzer
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920254 (16840) Mitja358

Več podobnih tem