» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
30 / 50
»»

beta1 ::

Kaj bomo sedaj naredili z zaklepanjem EONa?

Na vikendu uporabljam EON Smart TV app preko Telekom mobilnega omrežja. Televizije ne mislim tovorit domov, da bo 50/50 razmerje.

Vikend je v popolni beli lisi. Ni DSL, Kabelske, optike. Ni Telemach, niti A1 mobilnega omrežja (2G only). TOTAL TVja ne morem imet, napačna stran hriba, pa še gozd je napoti.

VPN? Doma imam dva viška routerja TP-link 841Nv14 in 741NDv2. Kako si lahko sedaj s tem pomagam? Niti ni mi jasno, kako bi server router dobil WAN IP, ker bi bil za Ubee modemom.

Dobro so nas zafrknili. Po vezavi grem na Telekom. Bom že neki tiny PC ali box dobil, da bo Neo tekel preko browserja.

bedarija ::

a se bodo res v to spustili. kdaj pa naj bi to stopilo v veljavo? torej mi ne preostane drugega kot da mobilno aplikacijo naložim na TV, fak.

beta1 ::

Saj tudi mobilna aplikacija so 50/50 ( če prav razumem).

Torej če imaš npr. na mobilnem telefonu BOB, Hofer, A1 itd... si v riti. Boš moral doma na svojem telemach fiksnem internetu (wi-fi) gledat 50% časa.

Gone ::

Bo/je kakšna sprememba pravil? Kje to piše?

beta1 ::

UPC> triera> Telemach tema. stran 326, nekje na sredini. Skopirano iz novih pravil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seminal ::

Saj če imaš doma smart tv aplikacijo na TV ali pa na mibox, shieldu ni panike. Požere ogromno podatkov. Brez tega pa si kar v riti ja

Daniel ::

beta1 je izjavil:

Kaj bomo sedaj naredili z zaklepanjem EONa?

Na vikendu uporabljam EON Smart TV app preko Telekom mobilnega omrežja. Televizije ne mislim tovorit domov, da bo 50/50 razmerje.

Vikend je v popolni beli lisi. Ni DSL, Kabelske, optike. Ni Telemach, niti A1 mobilnega omrežja (2G only). TOTAL TVja ne morem imet, napačna stran hriba, pa še gozd je napoti.

VPN? Doma imam dva viška routerja TP-link 841Nv14 in 741NDv2. Kako si lahko sedaj s tem pomagam? Niti ni mi jasno, kako bi server router dobil WAN IP, ker bi bil za Ubee modemom.

Dobro so nas zafrknili. Po vezavi grem na Telekom. Bom že neki tiny PC ali box dobil, da bo Neo tekel preko browserja.


S temi TpLink boš zelo težko naredil kaj uporabnega. Sem ravno včeraj flashal 741ND na OpenWRT, pa mu ostane tako malo prostora, da je zanesljivo delovanje vprašljivo. App uporabljaš direkt na TV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

beta1 ::

Ja. Direkt na TV. Samsung TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

bedarija ::

seminal je izjavil:

Saj če imaš doma smart tv aplikacijo na TV ali pa na mibox, shieldu ni panike. Požere ogromno podatkov. Brez tega pa si kar v riti ja


tu se ne gre za une ki doma uproabljajo aplikacijo, saj se za te osebe nič ne spremeni. gre se da folk jemlje pakete eon in potem preda EON smart TV aplikacijo prijatljem/otrokom/itd ki potem v svojem stanovanju naročijo samo internet in potem furajo aplikacijo. tako delam tudi sam na T2 omrežju.

Zak0n ::

bedarija je izjavil:

seminal je izjavil:

Saj če imaš doma smart tv aplikacijo na TV ali pa na mibox, shieldu ni panike. Požere ogromno podatkov. Brez tega pa si kar v riti ja


tu se ne gre za une ki doma uproabljajo aplikacijo, saj se za te osebe nič ne spremeni. gre se da folk jemlje pakete eon in potem preda EON smart TV aplikacijo prijatljem/otrokom/itd ki potem v svojem stanovanju naročijo samo internet in potem furajo aplikacijo. tako delam tudi sam na T2 omrežju.



Ce ima neka oseba doma dodaten racunalnik, oz. ze na svojem lahko 24/7 laufa eon za kak dan, dva. In stem pridobis na kvoti, ki jo lahko pol nekdo drug ponuca izven telemachov ip :P

beta1 ::

Sem klical na telemach. Dobil taksen odgovor, da se manj vem ko prej.

Naj se nekdo se pozanima kako je z temi eon aplikacijami in eon smart tv app na drugih onrezjih

bedarija ::

Zak0n je izjavil:


Ce ima neka oseba doma dodaten racunalnik, oz. ze na svojem lahko 24/7 laufa eon za kak dan, dva. In stem pridobis na kvoti, ki jo lahko pol nekdo drug ponuca izven telemachov ip :P


to že, samo pomoje teče ločen čas za EON smart TV aplikacijo in EON aplikacijo (tisto ki jo na mobi, komp, tablici uproabljaš) in pa itak imajo za smart TV aplikacijo narejeno da lahko samo 1 na enrkat uporabljaš in da lahko samo 1x na mesec zbrišeš napravo. kar bi v teoriji pomenil da gledaš od 1-15 na enem TV znotraj omrežja, potem vrtiš od 16-30 zunaj omrežja in ponovi vajo =) 15 dni televizije na mesec lol

beta1 ::

Najbolje, da če se še kdo to pozanima. Kako je točno z EON smart TV app in drugim ponudnikom interneta.

LP

Daniel ::

beta1 je izjavil:

Ja. Direkt na TV. Samsung TV


Če bojo zaćeli komplicirat boš moral TV speljati direktno preko kakšne naprave z VPN klientom. Ali pa uporabiti Androidni BOX z OpenVPN ali WireGuard. Morda bi slo tudi z Zerotier ampak tam mi še manjka izkušenj, da bi vedel povedati, če je takšna konfiguracija možna.

Ales ::

Samo za informacijo, EON Android TV aplikacija se ne pusti kar tako nahecati z VPN-jem na isti Android napravi, sem poskusil z Wireguardom.

Daniel ::

Kako pa si preveril preko česa se je povezala aplikacija?

Ales ::

V sami aplikaciji, pod nastavitvami, v statusu omrežja, se je videlo dejansko lokalno omrežje in ne VPN omrežje. Tudi pri sami vsebini se je EON povezoval na strežnike, kot bi bil v Sloveniji, čeprav je VPN šel čez drugo državo, in bi se po DNS-u moral na druge. To slednje je bil moj namen.

Preko Wireguarda in lastnega DNS resolverja sem sicer za box peljal promet preko VPN, v browserju npr. je bilo ok.

Najlažja rešitev bi verjetno bila druga naprava z VPN na omrežju pred boxom... Se še nisem lotil.

reeves ::

-JM- je izjavil:

Zaenkrat ni druge rešitve.
V zgornjem videu je bolj podrobno opisano, meni je uspelo, vendar ne v prvo. Zataknilo se je, ko bi moral klikniti na "START DAS DEMO" pa se ni nič zgodilo. Do tega koraka je šlo brez problema.
Problem je bil, ker očitno daljinec ni bil pravilno uparjen z boxom in je deloval samo v IR načinu, torej mora obvezno delovati preko bluetooth-a

Kdaj ti je pa to uspelo? Ker v novejših boxih ni wrapperservice fajla. Na mojem ga ni, pa tudi v komentarjih na prejšnjem videu ima nekdo isti problem.

mat xxl ::

Če to naredijo, je to čista svinarija, sam sicer uporabljam šena kartice Conax ker mi je to bolje, za ogled nazaj, pa sem si omislil Android box z app jem in kodo, ki so mi jo dali, tu verjetno ni problema je na njihovem internetu, grem pa tudi kam na vikend in vzamem ta mali Android box z daljincem z sabo, tam pa mu delim Mobitel LTE omrežje preko gsm ja in TV deluje. To naj bi jim bilo problem.....

Ja če jim bo res bo pač treba na T-2 preklopiti ni druge......

Ales ::

mat xxl je izjavil:

Če to naredijo, je to čista svinarija, sam sicer uporabljam šena kartice Conax ker mi je to bolje, za ogled nazaj, pa sem si omislil Android box z app jem in kodo, ki so mi jo dali, tu verjetno ni problema je na njihovem internetu, grem pa tudi kam na vikend in vzamem ta mali Android box z daljincem z sabo, tam pa mu delim Mobitel LTE omrežje preko gsm ja in TV deluje. To naj bi jim bilo problem.....

Ja če jim bo res bo pač treba na T-2 preklopiti ni druge......

To jim ni problem.

Problem jim je folk, ki preprodaja dostopne podatke tretjim osebam.

-JM- ::

reeves je izjavil:

-JM- je izjavil:

Zaenkrat ni druge rešitve.
V zgornjem videu je bolj podrobno opisano, meni je uspelo, vendar ne v prvo. Zataknilo se je, ko bi moral klikniti na "START DAS DEMO" pa se ni nič zgodilo. Do tega koraka je šlo brez problema.
Problem je bil, ker očitno daljinec ni bil pravilno uparjen z boxom in je deloval samo v IR načinu, torej mora obvezno delovati preko bluetooth-a

Kdaj ti je pa to uspelo? Ker v novejših boxih ni wrapperservice fajla. Na mojem ga ni, pa tudi v komentarjih na prejšnjem videu ima nekdo isti problem.


Očitno to gre samo na Kaon Boxu, ki ga dobijo tisti, ki so na Telekom optiki...

XS!D3 ::

Ales je izjavil:

V sami aplikaciji, pod nastavitvami, v statusu omrežja, se je videlo dejansko lokalno omrežje in ne VPN omrežje. Tudi pri sami vsebini se je EON povezoval na strežnike, kot bi bil v Sloveniji, čeprav je VPN šel čez drugo državo, in bi se po DNS-u moral na druge. To slednje je bil moj namen.

Preko Wireguarda in lastnega DNS resolverja sem sicer za box peljal promet preko VPN, v browserju npr. je bilo ok.

Najlažja rešitev bi verjetno bila druga naprava z VPN na omrežju pred boxom... Se še nisem lotil.

Sej lokalno omrežje (ki ima itak lahko uporablja poljuben naslovni prostor) pri tem ne igra vloge in se tudi ne spremeni. Važen je javni naslov, s katerim dostopaš do njihovega servicea in ta bi se moral spremenit, če ti VPN dejansko deluje. No meni se je na EON smart TV appu in tudi vpliva na to, na katere strežnike se poveže, ter kateri kanali so dostopni/zatemnjeni.

Sicer pa vrjemem, da folku, ki zadevo uporablja za lastne potrebe, ne bodo težili, kdor pa zadevo nelegalno prodaja naprej pa.... Še vedno je to bolj praktična omejitev, kot pri konkurenci. T2 TV app sploh ne deluje iz drugega naslova IP, tako da v vsakem primeru rabiš VPN, Telekom pa aplikacije za TV sploh nima (box pa tudi načeloma rabi multicast, ki je na voljo samo na njihovem omrežju).

MaTiCeK_ ::

Danes so mi iz Telemacha prišli priklopit Eon Smart Box. Zamenjali so ga za stari D3 box. V menjavo sem privolil, ker bom sedaj imel za 5 eur nizji racun vsak mesec.

Imam pa že cirka kakšno leto doma Xiomijev MiBox S, na katerem sem ze sedaj gledal Eon, Netflix, Plex, HBO in Youtube.

Nad Eon Smart Boxom sem razočaran. Kot prvo ne podpira niti HBO GO appa niti Netflixa. HBO sem sicer uspešno sideloadal, kar sem poskusil narediti tudi z Netflixom, vendar app zazna, da je na nekompatibilni napravi, pokaže popup in te vrže ven. Pa čeprav se pod popupom naloži cel app!
Druga stvar, ki me moti je občutno slabša hitrost delovanja napram Mi Boxu S.

Za vas imam zdaj 2 vprašanji.

1. Ali obstaja kak workaround za Netflix, tiste ki sem jih našel vsi uporabljajo telefonski/tablični app na TVju. Ko sem obupal, sem poskusil tudi to, vendar ni delovalo...

2. Kako pogosto Telemach posodablja software na tem boxu? MiBox S je konec decembra že dobil updejt na Android 9. Pozna kdo kakšne plane?

Zak0n ::

Telekomunikacijski operaterji Telekom Slovenije, Telemach, T-2 in A1 so uporabnikom ob epidemiji novega koronavirusa brezplačno nadgradili dostop do televizijskih vsebin. Kot so poudarili, so se za potezo odločili zaradi posebnih okoliščin, zaradi katerih bodo morali ljudje več časa preživeti doma.

M.B. ::

Mogoče neumno vprašanje ampak doma smo končno katodno televizijo za Tanko menjali in je LG, ki ima EON aplikacijo gor. Ko jo odpreš pokaže kodo ki jo morš na spletno stran vpisat, da se prijaviš. Mi pa ni jasno kam se jo naj vpiše, sem bil na moj.telemach in na eon.tv pa mi ni jasno kam. Ali je to možno samo na posebnih EON paketih? imamo namreč gold trojko.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zak0n ::

M.B. je izjavil:

Mogoče neumno vprašanje ampak doma smo končno katodno televizijo za Tanko menjali in je LG, ki ima EON aplikacijo gor. Ko jo odpreš pokaže kodo ki jo morš na spletno stran vpisat, da se prijaviš. Mi pa ni jasno kam se jo naj vpiše, sem bil na moj.telemach in na eon.tv pa mi ni jasno kam. Ali je to možno samo na posebnih EON paketih? imamo namreč gold trojko.



V portal moj.telemach, https://moj.telemach.si/naprave/tv#smar...

miko22 ::

https://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Ob...
Kaj pa je odprto? Meni nič ne dela novega.

Zak0n ::

Če imas custom seznam, mors kanale dodat oz. pojdi na ALL seznam. Video klub je odprt (kar so smeli odpret)

M.B. ::

@Zak0n: Zgleda ne gre: Samo to je vidno: slika
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Zak0n ::

Hmmm. Jst mam se en okencek za kodo. Mozno da zato, ker je gold paket in ne EON?

Dimnik ::

Ti si sedaj pod napravami, pojdi pod nadzorna( zgoraj v vrstici) in potem se ti prikažejo okenca, eon, eon in slikca tv, klikneš in daš aktiviraj smart tv in vpišeš kodo

PrimozR ::

Jaz imam input field za aktivacijsko kodo na istem zaslonu, med EON napravami in 'Navodila za upravljanje z naročnikimi razmerji ...' tekstom.


EDIT: klik na upravljanje s SmartTV-ji me vrže na isto stran, kot sem jo prilepil zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

meho7 ::

7€ na mesec za Pickbox mora biti nateg desetletja :))
Ultra low budget vsebina 8-O

bedarija ::

noben "slovenski" streaming service ni na nivoju. tudi voyo ima podn izbiro.

M.B. ::

@Zak0n Če grem na nadzorno ni nikjer za dodajat naprav. Slika. Naprave lahko dodajam edino če grem na "Televizija" v zgornjem menuju, kjer me vrže na sliko ki sem jo najprej pripel, kjer pokaže samo EON naprave brez smart TV.

@PrimozR: Kateri paket pa imaš, da to vidiš?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bedarija ::

ti imaš paket gold trojka aktiviran decembra, ne vem kako je to možno ker tega paketa ni več v ponudbi. zraven tega paketa ne dobiš aplikacije za TV, zato tudi te žmožnosti nimaš. TV aplikaciaj pripada pri EON full in EON premium, ob kakšnih akcijah pa tudi v najnižjem paketu EON light (trenutno je akcija in dobiš zraven brezplačno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

PrimozR ::

EON Premium.

Urajmal ::

Tisti ki imate telekomovo optiko, ali je EON box priklopljen na modem samo z UTP kablom ali tudi potrebuje koaksialni kabel? Kakšna je tu logistika. Pred časom vem da so zahtevali da sta oba kabla speljana po hiši. In ali delujejo programi v živo v tem primetu tudi samo preko UTP kabla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

gorann ::

Navaden utp kabel. Koaksialni je mende samo pri telemach omrezju mozen.
A ima kdo problem z izgubo zvoka na eon boxu, do zdaj sem ze dvakrat imel enak problem. Izklopil box za kaksno minutko in je delalo, zdaj pa tudi to ne pomaga, sem brez zvoka. Tv dela normalno, zvok je v drugih aplikacijah.

Veron ::

Urajmal je izjavil:

Tisti ki imate telekomovo optiko, ali je EON box priklopljen na modem samo z UTP kablom ali tudi potrebuje koaksialni kabel? Kakšna je tu logistika. Pred časom vem da so zahtevali da sta oba kabla speljana po hiši. In ali delujejo programi v živo v tem primetu tudi samo preko UTP kabla?

Pri Telekom optiki je samo eth kabel in EON box potrebuje zgolj internet povezavo.

Torej, če daš modem v bridge mode, potem moraš STB priklopit na ruter.

M.B. ::

@PrimozR in @Zak0n zgleda bo treba paket menjat. :( @bedarija nevem zakaj je nazadnje bil aktiviran decembra.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Urajmal ::

@Veron, @gorann, lepa hvala!

fruc900 ::

Ali kdo ve kako rešiti tole, aplikacija se normalno naloži iz trgovine play, ko pa aplikacijo zaženem pa se pokaže tole:



na napravi je naložen android 9.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

Corleone ::

Lahko na Mi Box S z naloženo EON TV aplikacijo uporabljaš glasovno upravljanje (iskanje), enako kot na original EON boxu?

Ali pa na katerem drugem boxu, ki ima voice control?
I'll give you an offer you can't refuse!

igor19 ::

M.B.
prijavi se v aplikacijo moj.telemach preko telefona.
Tam lažje zrihtaš glede eon na smart tv.

Obssesen ::

Zdravo,

Prebral sem delno to temo, pa drugo o EONu pa o T-2 pa imam še vedno vprašanja.

Trenutno imamo Telekom Optiko (stari modri paket, star box, mega shema) + 1 mobitel, vendar je cena za to visoka (70€), sploh glede na konkurenco. Telekom kot je opisano v večih temah želi 29€ tudi od obstoječih za svoj NEO in vezavo, tudi če bi potem bila cena nižja. Sicer net dela dobro, od karantene je bilo nekaj težav, a se je uredilo. Sploh upload je dober 40mbps na wifi samo z njihovim modemom, s kablom verjetno še bolje.

1) Mi lahko Telemach ali T2 omogoči enako dober upload ali imajo limitirano na tistih 10mbps?

2) Gledam EON Full paket, kar se najbolj rabi so športni programi (ŠTV in SK, vidim da T2 nima SK HD v nobeni shemi) in pa filmski (tu vidim, da je Telemach v prednosti pred T2). Podvprašanje, je tu bolje razmisliti o VOYO (vidim, da niste ravno zadovoljni) ali HBO GO opciji v namene filmov s podnapisi?

3) EON/NEO/T-2 Box in HBO GO - vse to sploh deluje na TVju, ki še ni Smart TV?

4) Telemachov TV za 1€ akcija je na voljo le tistim, ki se priklopijo na njihovo omrežje in ne na Telekomovo, če sem prav razumel iz pogojev in zato za nas odpade?

5) Ponudbe (po prebiranju tem sem doumel, da je ob optiki najbolje na 2 leti menjati, če želiš najboljše ugodnosti...):
Telemach EON Full 250/10 51€ + paket VEČ 7,4€; prve 3 mesece 29,90€;
T-2 Oranžni Optimum 100/10 49€ + časovne funkcije 4,99€; prvih 12 mesecev 30€ (tu nimam SK HD, Eurosport HD, nekaterih filmskih), imam pa mobilne storitve
Sem vse pravilno navedel?

Hvala lepa.

-JM- ::

Obssesen je izjavil:

Zdravo,

Prebral sem delno to temo, pa drugo o EONu pa o T-2 pa imam še vedno vprašanja.

Trenutno imamo Telekom Optiko (stari modri paket, star box, mega shema) + 1 mobitel, vendar je cena za to visoka (70€), sploh glede na konkurenco. Telekom kot je opisano v večih temah želi 29€ tudi od obstoječih za svoj NEO in vezavo, tudi če bi potem bila cena nižja. Sicer net dela dobro, od karantene je bilo nekaj težav, a se je uredilo. Sploh upload je dober 40mbps na wifi samo z njihovim modemom, s kablom verjetno še bolje.

1) Mi lahko Telemach ali T2 omogoči enako dober upload ali imajo limitirano na tistih 10mbps?

2) Gledam EON Full paket, kar se najbolj rabi so športni programi (ŠTV in SK, vidim da T2 nima SK HD v nobeni shemi) in pa filmski (tu vidim, da je Telemach v prednosti pred T2). Podvprašanje, je tu bolje razmisliti o VOYO (vidim, da niste ravno zadovoljni) ali HBO GO opciji v namene filmov s podnapisi?

3) EON/NEO/T-2 Box in HBO GO - vse to sploh deluje na TVju, ki še ni Smart TV?

4) Telemachov TV za 1€ akcija je na voljo le tistim, ki se priklopijo na njihovo omrežje in ne na Telekomovo, če sem prav razumel iz pogojev in zato za nas odpade?

5) Ponudbe (po prebiranju tem sem doumel, da je ob optiki najbolje na 2 leti menjati, če želiš najboljše ugodnosti...):
Telemach EON Full 250/10 51€ + paket VEČ 7,4€; prve 3 mesece 29,90€;
T-2 Oranžni Optimum 100/10 49€ + časovne funkcije 4,99€; prvih 12 mesecev 30€ (tu nimam SK HD, Eurosport HD, nekaterih filmskih), imam pa mobilne storitve
Sem vse pravilno navedel?


Hvala lepa.


1. Imam paket EON light na Telekom optiki in imam hitrost 100/100 verjetno pomotoma (ampak enako ima tudi sosed)
2. Za športne programe ne rabiš EON Full, ker so vsi pametni že v osnovnem paketu
3. Za filme in ostalo instaliraš Kodi na EON box, ki deluje še kar solidno, lahko bi bila bitna hitrost nekaj večja, ampak...
4. Akcija za tv je samo če si na njihovem omrežju...
5. "Telemach EON Full 250/10 51€ + paket VEČ 7,4€; prve 3 mesece 29,90€;" - kje si videl, da je pri EON full zraven paket VEČ ???

XS!D3 ::

-JM- je izjavil:


3. Za filme in ostalo instaliraš Kodi na EON box, ki deluje še kar solidno, lahko bi bila bitna hitrost nekaj večja, ampak...

Kodi je zgolj predvajalnik. Bitna hitrost je odvisno od fajla ali streama, ki ga v njemu odpreš. Mogočne zna bit edino HW omejitev pri kakšnih blurayih z višji bitrateom 50+ Mb/s.

-JM- ::

Ja sem se nerodno izrazil, mislil sem na bitno hitrost Telemachovih programov preko EON BOX-a
««
30 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959285 (1170) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348224 (1117) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933618 (2028) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138041 (9832) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311095 (5487) Daniel

Več podobnih tem