» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
326 / 361
»»

yogy ::

Fsegula62 je izjavil:

Dobra novica bo, ko dobimo userji na kablu višji upload, katerega čakamo zadnjih 5 let :D


Točno tako. Se podpišem pod tole izjavo. Skrajni čas je že, da preidejo od obljub k dejanjem. Sicer jih bo pa konkurenca kmalu prehitela, Telekom in A1 že vlečeta optiko.

strom_15 ::

yogy je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Dobra novica bo, ko dobimo userji na kablu višji upload, katerega čakamo zadnjih 5 let :D


Točno tako. Se podpišem pod tole izjavo. Skrajni čas je že, da preidejo od obljub k dejanjem. Sicer jih bo pa konkurenca kmalu prehitela, Telekom in A1 že vlečeta optiko.


Nekateri imamo Telemach optiko in imamo kar visok upload. Sam recimo imam doma 200/150 mbps (Gold trojka Extra). Se pa strinjam da je na coax-u upload problem. Menim, da je v letu 2020 (kar smo že skoraj) upload vsaj 100 mbps

starfotr ::

Svinjarija je, da delajo v 2020 tehnologije za asimetričnen prenos (GPON) in da ne ponujajo vsaj 1:2 up/down, kolikor ponuja tehnologija GPON.

webmaher ::

in svinjarija je da so tudi ABC serije še kar v SD... pa tudi HD je bolj bogi... ampak konkureca je pa še bolj boga :))

Orias ::

Fsegula62 je izjavil:

Dobra novica bo, ko dobimo userji na kablu višji upload, katerega čakamo zadnjih 5 let :D


... pa še bomo čakali po malem 5 let... :D. Kje je šele IPv6 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

delfinus ::

Za starse zelim aktivirati HBO Premium in Voyo preko Moj Telemach portala v tem promocijskem obdobju 16.12.2019 - 16.01.2020. Imata na novo EON Light in nikakor ne najdem tega v njihovem portalu ali mobilni aplikaciji. Kam so skrili?
Preko tega linka https://telemach.si/odprti-programi ne gre ker me AKTIVIRAJ ikona usmiri samo na Moj Telemach zacetno stran. Glupo kot zna le Telemach :).

lp, d.

-JM- ::

Zanimivo, tudi jaz imam od februarja na novo Eon Light in nisem trebal nič aktivirati.
Na Moj Telemach mi pod razdelek Televizija-spodaj pod EON-POVEZANE NAPRAVE piše:
Vklopljeni dodatni paketi in storitve:
Paket/storitev: HBO PREMIUM IN VOYO
Znesek: 0 €
Datum aktivacije:

gusto ::

Meni danes dela samo 2G. Ima Telemach kakšne težave? Lokacija LJ.
Have you tried turning it off and on again?

XS!D3 ::

gusto je izjavil:

Meni danes dela samo 2G. Ima Telemach kakšne težave? Lokacija LJ.

Meni v LJ dela LTE.

Dimnik ::

-JM- je izjavil:

Zanimivo, tudi jaz imam od februarja na novo Eon Light in nisem trebal nič aktivirati.
Na Moj Telemach mi pod razdelek Televizija-spodaj pod EON-POVEZANE NAPRAVE piše:
Vklopljeni dodatni paketi in storitve:
Paket/storitev: HBO PREMIUM IN VOYO
Znesek: 0 €
Datum aktivacije:


Enako je pri meni, imam pa še silver2 paket

delfinus ::

-JM- je izjavil:

Zanimivo, tudi jaz imam od februarja na novo Eon Light in nisem trebal nič aktivirati.
Na Moj Telemach mi pod razdelek Televizija-spodaj pod EON-POVEZANE NAPRAVE piše:
Vklopljeni dodatni paketi in storitve:
Paket/storitev: HBO PREMIUM IN VOYO
Znesek: 0 EUR
Datum aktivacije:


Hoj, ja pri meni osebno na Gold Trojka Extra je tudi tako. Je aktivirano in deluje. Vsi, ki smo kdajkoli prej to ze aktivirali, zadeva deluje avtomatsko. Tako pise tudi na njihovi spletni strani. Ostali pa lahko aktivirajo preko portala.
No pri mojih starsih doma, ki imajo Telemach Light od prejsnjega tedna tega ni, niti ni nobenega aktivacijska gumba, da bi to lahko aktiviral. Bom poklical in bomo aktivirali s na klasicen nacin, ni druge.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

-JM- ::

Jaz tega nikoli prej nisem aktiviral in imam aktivirano...

yoco ::

A je to pravilno. Na "moj telemach" mi piše, da imam dve Conax kartici, kar je res. Takoj spodaj pa da imam dodaten digitalen sprejemnik, doma ga pa nimam, ker imam conax kartici. Zaračunavajo pa 3€ mesec.

starboi ::

Tako je , vse je regularno in pravilno.

Veron ::

info@telemach.si rabi 6+ (še ni odgovora) da odgovori na email. Zanimivo.

PS: ima kdo v moj.telemach.si vpisano modem in wifi možnosti (Telekom GPON)?

delfinus ::

-JM- je izjavil:

Jaz tega nikoli prej nisem aktiviral in imam aktivirano...

Po urgenci na telefonu so aktivirali HBO kanale. Se mi zdi pa cisto Telemachovsko, kjer pisejo, da lahko te promocijske storitve aktiviras tudi preko portala, ceprav ne mores, ker ni bilo nikjer nobene opcije za to. Zgleda pa, da morajo to storitev aktivirati najbolj frishni uporabniki, ki jih odprt HBo se ni polizal prej.

lp, d.

100mib ::

Ali ti sedaj piše, kot da imaš naročen dodaten paket s ceno?

delfinus ::

Cela zbrka je tam kaj pise kaj imamo in koliko je doplacilo. Evo slikce. Vse bi moralo biti 0€. Ampak, vem da so ze drugi imeli enak problem tako, da se ne sekiramo drugace bomo pa pac pritozba na racun.

]

lp, d.

harvey ::

Res pametna odločitev pri 200+ programih sranja, da gre ven Animal planet

Naročnike fiksnih telekomunikacijskih storitev obveščamo, da se 3. februarja 2020 iz Telemachovih digitalnih shem umikajo naslednji programi:
Animal Planet
DTX
Discovery Science
Food Network
FLN
Hvala za razumevanje,
Telemach
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

andy2k13 ::

harvey je izjavil:

Res pametna odločitev pri 200+ programih sranja, da gre ven Animal planet

Naročnike fiksnih telekomunikacijskih storitev obveščamo, da se 3. februarja 2020 iz Telemachovih digitalnih shem umikajo naslednji programi:
Animal Planet
DTX
Discovery Science
Food Network
FLN
Hvala za razumevanje,
Telemach


Se pravi SD in HD?

harvey ::

Se pravi SD in HD?

Jap, kar je v digitalni shemi bodo malo osvežili:(
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

-JM- ::

Fsegula62 ::

Vidim ja da jim grejo razmerja tukaj za odtenek bolje kot pri UL:DL
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

andy2k13 ::

Sej razen Discovery in podobnih poljudno-znanstvenih programov niti ne gledam. Ostalo solato si lahko vtaknejo kamor sonce ne sije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Silck ::

Kdaj bo pa večji UL? Obljubili so za konec poletja. A kdo ve katerega poletja?
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

yogy ::

Ne vem kaj mečkajo. Po mojem nočejo kar podariti teh 50 Mb, bo potrebno nekaj doplačat. 1 EUR, kot je to na optiki je sicer razumno ampak 30 EUR na kablu pa res pretiravajo. Jaz jih menjam takoj če bo možnost optike, zato se pa tudi nočem vezati.

imi ::

Ravno zaradi UL sem zamenjal z optiko od Telekoma - njihove obljube so mi počasi presedle.

yoco ::

A mejbi kdo ve, če je Voyo pošiljal kakšne mesige za december za vklop storitev? Danes na računu mi piše, da imamo vklopljen Voyo (7€) in je na fotrovo številko. Fotr prav da nič ne ve o tem.

yogy ::

A je tukaj kakšna dobra duša, ki ima prosti slot za aktivacijo EON Smart TV aplikacije in ga ne potrebuje.
Ker bom nekaj časa v tujini bi gledal EON na Smart TV. Vprašati ni greh :)

Daniel ::

V novih pogojih uporabe so določili mejo 50% uporabe v tujini oz. na tujih IP naslovih, tako, da je treba pazit. Tukaj je VPN dobra opcija.

yogy ::

A to za uporabo EON aplikacije? Kako pa definirajo kdaj je 50% uporabe. V obdobju enega meseca morda, ampak to bi pomenilo, da če si 3 tedne v mesecu v tujini in dostopal skozi tuje IP-je bi ti onemogočili dostop.... Kaj vse se ne spomni tale Telesmeh.

Daniel ::

Preberi si bodoče splošne pogoje za EON, bo več jasno.

Daniel ::

2.2. SPLOŠNA PRAVILA ZA ODJEMALCE
TV storitev EON je mogoče spremljati z odjemalcem EON SMART BOX, aplikacijo, nameščeno na Smart
TV ali aplikacijo nameščeno na napravo z ustrezno različico operacijskega sistema Windows, macOS,
Android ali iOS. Z enim aktivnim uporabniškim računom za TV storitev EON lahko upravičeni uporabnik
registrira različne naprave ali aplikacije za pregledovanje spletnih vsebin (skupaj: »odjemalci«, pri čemer
se v izogib dvomu več različnih aplikacij na isti napravi šteje za več odjemalcev). Z enim naročniškim
razmerjem je mogoče sočasno spremljati vsebine na isti lokaciji, na dopustnem številu odjemalcev
(multiscreen), kot je to za posamezen paket ali dodatek k naročniškemu paketu določeno v Ceniku
v formatu A/B, kjer število A predstavlja dopustno število vzporednih sej, število B pa predstavlja
dopustno število odjemalcev. Telemach si pridržuje pravico, da prekine zagotavljanje storitve sočasnega
spremljanja vsebin na več odjemalcih za naročnike in/ali odjemalce, ki se v obdobju dveh mesecev
med uporabo storitve EON več kot 50% nahajajo izven naslovnega IP prostora Telemacha oz. tako taka
uporaba funkcionalno odstopa od funkcije multiscreen. Omejitev ne velja za naročnike paketov EON
TV OTT in paketov samostojne televizije Total TV.


Kot sem že omenil, če imaš možnost in dovolj uploada, si uredi VPN na domačem naslovu. S tem se izogneš tem težavam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

XS!D3 ::

Verjetno želijo ravno to "posojanje" omejit, ker folk preprodaja prosta mesta na svojih računih (celo tu na slo-techu :)). Kar se mene tiče boljše to, kot da grejo T-2 way in first screen naprave zaklenejo na domač IP. Sicer imam dovolj uploada in doma postavljen VPN, tako da mi ni panike, ampak je lažje če lahko po potrebi box odnesem kamorkoli v EU in dela brez VPNja.

MrStein ::

Daniel je izjavil:

Preberi si bodoče splošne pogoje za EON, bo več jasno.

Ni ravno.

"več kot 50% nahajajo izven naslovnega IP prostora Telemacha"

več kot 50% česa?

Časa povezave? Časa predvajanja vsebine? Števila vsebin? Števila gledanih kanalov?

Če prvega v mesecu v tujini pogledaš en film, pa predzadnjega en film, nato pa zadnji dan meseca v Sloveniji en film, naslednji mesec pa nič, se šteje, da si v kršitvi? In blokirajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Keri so to pacienti...

Veron ::

Je kaka uporabna mala škatlica, s katero bi vzpostavil vpn med dvema lokacijama?

Daniel ::

Router s podporo OpenVPN, Rpi ali kaj podobnega z OpenVPN, Wireguard, ali ZeroTier na strežniški strani in klient sposoben vzpostavitve teh povezav na drugi. Recimo na Firesticku deluje Wireguard, OpenVPN še nisem uspel postaviti, deluje pa vse to na večini android boxov.

Predvsem je odvisno na čem nameravaš gledati TV.

Veron ::

Imam LG smart TV (webos, nevem katera verzija).
Ampak kolko berem webos nima VPN clienta kot app.

Badwolff ::

Se da telemachov ubee uporabiti za mesh? Oziroma kaj rabiš vse, če je ubee vse kar imam. V enem delu stanovanja je signal bolj slab, pada dol. Otroc se pritožujejo.

Han ::

Rabiš spodoben WiFi usmerjevalnik ali dostopno točko, npr. TP-Link Archer C6 za 40 eur.

Daniel ::

Veron je izjavil:

Imam LG smart TV (webos, nevem katera verzija).
Ampak kolko berem webos nima VPN clienta kot app.


Če ni drugega bo treba pač uporabiti nekaj vmes, če si dejansko toliko v tujini. Ali androidni box ali pa kakšno napravo, ki ti bo preko VPN servirala internet do TVja.

Badwolff ::

Han je izjavil:

Rabiš spodoben WiFi usmerjevalnik ali dostopno točko, npr. TP-Link Archer C6 za 40 eur.


a mi lahko mal več poveš, nimam pojma o tem.
Lahko tega archerja potem direktno povežem v mesh z ubeejem in ga namestim recimo nekam, kjer je še dober signal?
So to vsi stroški, al rabim še kaj?

Han ::

Ne, ker Ubee ne podpira MESH in ker Archer C6 ne podpira "WDS bridge" (repeater) načina.

Archer C6 lahko npr. uporabiš kot WiFi dostopno točko (Access Point), tako da ga povežeš z mrežnim kablom na Ubee. To se ti splača naredit v vsakem primeru, na Ubee pa izklopit praktično neuporaben WiFi. Verjetno boš že s tem rešil problem s pokritjem, kjer trenutno signala ni ali pa je izredno slab.

Če bi rad širil WiFi zgolj brezžično, potrebuješ "repeaterje", vendar je ta način najslabši, ker se signal in hitrost z razdaljo konkretno slabšata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Veron ::

Daniel je izjavil:

Če ni drugega bo treba pač uporabiti nekaj vmes, če si dejansko toliko v tujini. Ali androidni box ali pa kakšno napravo, ki ti bo preko VPN servirala internet do TVja.

Nisem v tujini, ampak samo na drugi lokaciji v Sloveniji.

Če prav razumem pogoje poslovanja, je tudi tukaj omejitev gledanja EON smart TV app (slovenija, ampak izven naslova priključka).

Daniel ::

Če si še zmeraj v Telemachovem IP prostoru ni problema, če si drugje pa boš rabil rešitev.

Veron ::

Je Telemach ip, ampak na drugi lokaciji v Slo.

Daniel ::

Potem ne bi smelo biti težav, saj zapis navaja:

med uporabo storitve EON več kot 50% nahajajo izven naslovnega IP prostora Telemacha

Kar pa ti ne boš.

Veron ::

cool 8-)

EDIT: ampak, če bi zamenjal ponudnika internet (A1 oz. T-2), bi pa moral nekako vzpostavit VPN.
Na primarni lokaicji že imam TP-Link WR940N (DD-wrt), kjer bi kreiral VPN server, potem pa nekaj poceni in čim manjšega kupit še na drugi lokaciji, kjer bo dd-wrt kot vpn client.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Daniel ::

A je DDWRT še živ? To bi postavljal OpenVPN?
««
326 / 361
»»