» »

Klimatska naprava z montazo do max 800€

Klimatska naprava z montazo do max 800€

TheBlueOne ::

Pozdravljeni,

glede na to, da je jesen in da poletje odhaja me zanima, ce je kdo zasledil bolj ugodne cene klimatskih naprav? Bi bil vesel kaksne konkretne ponudbe z montazo, favoriziram klime Panasonic in Mitsubishi.

Hvala...

kingsix ::

kamiKaZaA ::

Jaz sem letos kupil Panasonic KE 35 TKE in me je prišlo ( ponudba v nabiralnik ) z montažo vred 749,90€. Ko sem naročil so mi 3. dan prišli in zmontirali. Specifikacije naprave: Hladilna moč: 3,4kW ; Poraba el. energije pri hlajenju: 1.09 kW.

Sem zelo zadovoljen s to napravo.

TheBlueOne ::

Tole GREE so mi ponujali, ampak sem bral po tujih forumih, da je nekje na dnu pri kvaliteti. S tocno tim Panasonikom se trenutno spogledujem, ampak me je zanimalo, ce je glede na to, da je konec sezone kaksno posebno znizanje.

kingsix ::

Imajo Daikin kompresor in 5 let garancije. Ostali pa leto-dve. Toliko o kvaliteti.

V prejšnjem stanovanju sem imel Mitsubishi za cca 1.2k.. sedaj sem dal not tole za 7xx € in ne vidim popolnoma nobene razlike v samem hlajenju in gretju. Edina razlika je manj kakovosten daljinec.

Magic1 ::

kingsix je izjavil:

Imajo Daikin kompresor in 5 let garancije. Ostali pa leto-dve. Toliko o kvaliteti.

V prejšnjem stanovanju sem imel Mitsubishi za cca 1.2k.. sedaj sem dal not tole za 7xx € in ne vidim popolnoma nobene razlike v samem hlajenju in gretju. Edina razlika je manj kakovosten daljinec.

Sej Mitsubishijevo tudi dobiš za 7xx€, pa še kvaliteten daljinec ima. Opazil pa tudi ne boš popolnoma nobene razlike v samem hlajenju in gretju.
Kaj si že želel povedati?
Magic

kingsix ::

um...to da ima še vedno le 2 leti garancije in daljinec pri cenejši Mitsubishi ni nič kvalitetnejši.
Aja..pa še WiFi vmesnik moraš kupit posebaj + ene 50EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

TheBlueOne ::

kingsix je izjavil:

Imajo Daikin kompresor in 5 let garancije. Ostali pa leto-dve. Toliko o kvaliteti.


Garancija praviloma ni odraz kvalitete ampak prej predvidene uporabe. Tisti, ki nekaj resnicno potrebujejo in imajo na podrocju izkusnje praviloma ne kupujejo nizkocenovnih znamk. Na kompresor jih ima kar vecina pet let garancije, kar je verjetno standard proizvajalcev.

Nekih posezonskih akcij na klimatske naprave potem ni? :) Jaz sem pravzaprav racunal, da bo na koncu sezone mozno najti kaksno, ki kotira kaksen rang visje za podobno ceno.

kingsix ::

Meni je so zadnje dve leti crknile tri elektronske naprave, ki so imele 2 leti garancije po cca 3. letih. Vsaka bila preko 1k€. Ker pač izgleda, da nimam sreče pri tem gledam, da ima zadeva 5 let garancije. Razni odrazi predvidene uporabe so nepomembni - 5 let je 5 let in 2 leti je 2 leti. Ko sem pred meseci klical okrog, je edino Gree imel 5 let garancije. Mislim, da je bila ena trgovina, kjer so ponujali 3 leta na vse klime, nekateri tudi le 2 leti na Gree.

Glede nizkocenovnih znamk- če daš 800€ za Mitsubishi si tudi dal nizko ceno in temu primeren je tudi produkt. Tu sanjat o neki višji kvaliteti za isti denar je brezveze. Za ta denar pač skušaš dobit največ. Če sanjaš o ne vem kaki kvaliteti etc. pa bo treba zapravit bistveno več kot to.
Poznam pa inštalerja v Slo in enega ki dela v UK - oba montirata vse znamke, večino Mika in Gree in prav z nobeno ni težav. Težave so z kakšnimi Samsung, LG in zadnja leta Panasonic. Tudi monter, ki je montiral mojo, je povedal podobno.

Pravzaprav ima večino znancev neke no-name klime in bp služijo namenu.

Magic1 ::

Lej, večino ljudi ima klimo za tistih par ekstremnih dni čez leto pa za izven kurilne sezone jo še kdaj zalafajo. Jaz jo novembra zalaufam in dela do aprila. Zadnjih deset let še nisem imel problemov. Jaz nebi šparal v mojem primeru glede 200€, za omenjene primere malo prej pa je popolnoma vseeno kakšno klimo imajo.
Magic

driftar22 ::

pri izbiri klime je treba vedeti precej za kaj sploh jo nucaš. če jo rabiš zgolj za hlajenje je recmo mitsubishijev model ki te pride okol 750€+ odvisno od moči naprave TOP izbera. Za moje pojme je tko da najcnjej Mitsubishi je boljši kakšne no name znamke.
Primer DM serija se jo da dobit tja okol 700-800€ https://svet-klime.si/klimatska-naprava...

Drgač pa mislim da je letošna AP serija v cenovnem razredu do 1100€ dost dobro razmerje med kakovost cena https://svet-klime.si/klimatska-naprava...

drugače se pa usak sam odloči.. najcnej je ponavadi najdražje. usaj kar se tiče servisiranja pa rezervnih delov.

Splača se tudi prebrat čisto tko pred nakupi npr:
https://svet-klime.si/katero-klimo-izbr...
https://svet-klime.si/najboljse-klimats...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: SloLord ()

starfotr ::

A ti primanjkuje dela v te vročini? Moraš biti pa res slab klimaš, če nimaš dela in moraš spamat vsepovsod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Kaj kupiti
60151166538 (1476) Netrunner
»

Klima naprava in območje delovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
294005 (3056) kloko
»

katera od teh treh klim?

Oddelek: Loža
6907 (704) s6c-gEL
»

Klimatska naprava predvsem za hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
81633 (1461) Brias
»

KLIMATSKA NAPRAVA ZA SOBO VELIKOSTI 25m2

Oddelek: Loža
83162 (2877) easyrider3

Več podobnih tem