» »

Avtoradio in dab antena

Avtoradio in dab antena

mat11 ::

Za v avtodom sem kupil Pioneer x6800dab, poleg sem dobil (verjetno ceneno) dab anteno za prilimat na šipo. Mislim, da sem jo prav inštaliral, lovi pa v Ljubljani bolj slabo oziroma skoraj nič. Verjetno je to problem antene? Kaj kupiti, da bo uredu lovilo? Gledam tudi razdelilce, ki uporabijo obstoječo FM anteno je to uredu? Kakšen nasvet bi mi prav prišel.
mat

dreta ::

Uporabi obstojeca ant. na avtu. Antena je antena. Vseeno a sprejema analogni ali digitalni signal.

mat11 ::

Je drugačni priklop. Si siguren da je za digitalni signal primerna FM antena?
mat

smacker ::

Dela tud z FM anteno. Pri avtih je najbrž res vseeno (razen če boš kako strašilo na streho zmotniral), pri hišnih antenah pa so razlike - posebna oblika antene omogoča boljše lovljenje DAB signala: http://www.aerialsandtv.com/fmanddabrad...

mat11 ::

Se pravi da bi rabil spliter. Kolikor gledam po ebayu so vsi z ojačevalcem. Bo to sploh prav delovalo?
mat

radmannsdorf ::

Jaz imam tole Pioneer, deluje super.

dreta ::

mat11 je izjavil:

Je drugačni priklop. Si siguren da je za digitalni signal primerna FM antena?


Popolnoma prepircan. Pri anteni je pomembno frekvencno podrocje za katero je narejena in prilagoditev antene na sprejemik/oddajnik. Kaksno vrsto modulacije bo antena sprejemala ji je popolnoma vseeno.

ToniT ::

Prodaja anten za digitalni signal je samo marketinški trik, da dosežejo višjo ceno. Kot je @dreta napisal, je pomembno, da je antena uglašena na pravilno frekvenčno področje. Vse ostalo je bulls**t!

b3D_950 ::

DAB+ oddajajo na 215.072 MHz, FM pa deluje med cca. 87-108MHz. To lahko pomeni, da so antene prilagojenje za ta freq. pas in zato lahko "slabše" lovi DAB+?

http://www.jimsaerials.co.uk/dab & fm/spectrum_r.gif
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

ToniT ::

b3D_950 je izjavil:

DAB+ oddajajo na 215.072 MHz, FM pa deluje med cca. 87-108MHz. To lahko pomeni, da so antene prilagojenje za ta freq. pas in zato lahko "slabše" lovi DAB+?

http://www.jimsaerials.co.uk/dab & fm/spectrum_r.gif


Se strinjam. Pač skrajšaš avtoradio anteno za polovico in si rešil problem. (Pod pogojem, da poslušaš samo DAB).

MTB ::

ToniT je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

DAB+ oddajajo na 215.072 MHz, FM pa deluje med cca. 87-108MHz. To lahko pomeni, da so antene prilagojenje za ta freq. pas in zato lahko "slabše" lovi DAB+?

http://www.jimsaerials.co.uk/dab & fm/spectrum_r.gif


Se strinjam. Pač skrajšaš avtoradio anteno za polovico in si rešil problem. (Pod pogojem, da poslušaš samo DAB).


Samo v primeru, da si imel 1/4 lambda anteno, kar zagotovo nimaš (75 cm).

mat11 ::

Pri radio Vili so bili kot vedno prijazni in ustrežljivi. Sprobali par stvari. Z spliterjem sploh ni delal Dab FM slabše. Probali orginal Pionner anteno za na šipo, ki dela perfektno.
Tako case close. ;)
mat

FireSnake ::

Kako je pri tem avtoradiu:
https://www.amazon.de/gp/product/B01CDN...

Ima dva vhoda (za analogni signal in za DAB). Jaz nimam digitalne antene in je tudi ne bi želel montirati na šipo ali kam drugam.

Kakšna je možnost, da (s kakšnim vmestnikom) to rešim?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bkova13 ::

Pozdravjeni!

Zanima me sledeče. Pred kratkim sem v avto montiral Pioneerjev Dab+ sprejemnik, med fm anteno in radiem sem dodal Dab vmesnik. Zadeva je taka da recimo v Zalcu lahko radio poslusam tudi med voznjo skoraj ne prekinja. Ko pa se peljem bodisi v Velenje ali Celje se pa signal zgubi ze po parih minutah voznje. Signala ni. Zanima me ali je signal res tako slab, da ga ni niti v Velenju (glede na to da je Plešivec cisto blizu) niti v Celju in da se sprejemanje dab signala ni dobro obnesla niti na AC proti Ljubljani.

Je mogoce kriv vmesnik? Je smiselno nabaviti original pioneer dab+ anteno (montaza na sipo), ki ima ojacevalec? Bo zadeva bolj poslusljiva ali ne bom resil nic.

Hvala za vaš čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkova13 ()

radmannsdorf ::

Jaz bi probal z original namesnko DAB+. Okoli 20€ pride.

OvCa77 ::

Raje strešno anteno, tista na šipi je bolj tako tako
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

radmannsdorf ::

Meni je original Pioneer dab+ za steklo delala v nulo. Še v dolini Radovna, kjer res nisem pričakoval. Skratka cela gorenjska, štajerska, primorska, posočje...

Endorino ::

si bom sposodo to temo. Da ne odpiram nove.
Imam skoraj nerabljen avtoradio. JBL. za njega sem dau 75€. Ker se je prejšnji avto prodau in tip ni hotu doplačat za skoraj nov radio sem ga zmontiro ven.
Sedaj sem ta radio zmontiro v narejeno polico.. ker pa sem iz prekmurja. Kjer na navdno anteno radio aktual ne vleče... Ok v mojem novem avto dela aktual brez problema.
Torej gre za različno anteno. IN sedaj bi rad kupil neko anteno da jo proklopim na ta radio ki ga bom uporabljo doma ko se kaj dela zunaj :_D ampak želim aktuala poslušat. Da pa nebi rad dau ene 30 evrov samo za enteno in pol nebi vleklo aktual.. prosim za vašo pomoč in nasvet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Zvok in slika
3197426918 (576) gb39
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
779985 (4946) stratosD
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411054 (6701) Juneau
»

Nastavek za dab anteno

Oddelek: Zvok in slika
91324 (1049) ahonen
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193458 (2720) AgiZ

Več podobnih tem