» »

Vodno

Vodno

UWO (un.walking obj.) ::

A mislite, da bi bilo hlajenje dovolj učinkovito, če bi dal v sistem en 70x70 cm velik hladilnik BREZ VENTILATORJA? Torej bi bilo to vodno hlajenje pasivno.
Črpalko bi dal 2700 l/h.
A bi hladilo dovolj?

c3R4R ::

Črpalka je dost močno, če bo imela 1200l/h pretoka...

Torej bi bilo to vodno hlajenje pasivno.
Odvisno od površine hladilnika (torej reber)... Ampak jst bi še zmer naredu aktivno hlajenje....Na hladilnik daš 2 120mm venta pa je....;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

morphling1 ::

NEEEEE, miljon litrov na uro ti ne bo pomagalo pri odvodu toplote iz tako malega radiatorja (sploh pa brez venta) na okolico, hladilo ti bo slabše, kot najslabši aktivni zračni hladilnik.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

UWO (un.walking obj.) ::

Radiator ni majhen (70x70 cm)
Rad bi pa pasivno, ker nočem slišat brnenja ventov;)

Jackal ::

@morphling1: Mislim da si malo zaj**** :D
70x70cm je za moje pojme ogrooooomen hladilnik.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Fury ::

morph je pomoje mislu mm namest cm.. tko sem tut jest prvo dojel pa mi ni blo jasn kaj prbijas :) drugac pa pomoje da bi blo tko - zadeva bi se vse bolj segrevala dokler se nebi pregrela.. ker nekej more ces pihat drugace toplota nima kam.. more vsaj mrdat zrak.. mozno pa da bi delal :P ampak bi slabo hladil :)

morphling1 ::

Sorry my bad. Ja mislil sem mm. Še vedno neprimerno bolje čisto minimalen prepih (popolnoma tih vent) kot pa popolnoma brez venta. Kljub veliki površini bo naravna konvekcija dovolj učinkovita šele, ko bo prišlo do dovolj velike delta T med vodo in okolico. Pomoje pod 15 stopinj nad okolico niti slučajno ne moreš pričakovat s pasivno hlajenim radiatorjem.
Raje nekaj čisto počasi vrtečih se ventov (čim večjih) pa bo efekt neprimerno boljši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

res je da je najbol če je velik ventov pa jih daš loh tud na 5V pa bo zlo tiho ampak tud brez ventov se da...sm jest probou na radiatorju 16x24 s pumpo 600l/h pa je pri donclocku iz 1466 na 1200 in 1.4V temperatura bla ukol 40°C(sam to je epox pa je treba še mal dodat:D)...če sem mel gor 6 8x8 ventov je blo pa na 2400 pri 1.9V na 40°C...razlika je več kot očitna:D...ampak če se ti gre samo za tišino bo ta radiator več kot dovolj, pumpa je pa velik premočna

btw...kje si dobu tako pumpo??:\

UWO (un.walking obj.) ::

Pumpa je hydor seltz L40

Se pravi da ne bo šlo?

frenk ::

valda bo šlo ;)...sam navijat ne boš mogu:\

Golden eye ::

Da ne bo pumpa bolj glasna kot računalnik? A si to že pomislil:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

UWO (un.walking obj.) ::

Sem pomislil:D

Imamo enako pumpo v ribniku in je dobesedno ne slišiš. No mogoče če se ji približaš na 30cm

Jackass ::

Kolk pretoka pa naj bi imela pumpa? Kaj je optimalno?

A več kt je bolš je?

Hvala!
jAcKaSS

OwcA ::

Načeloma čim več, tem boljše. Bolj kot pretok je pomembno proti kakšnemu tlaku lahko črpa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

pa pri kolk nizkih temperaturah loh črpa:D

Jaka83 ::

Ni tolk važn, da je močna pumpa, 1000l/h je že čist zadost. Sej je vse pogojen, če bo voda dalj časa v hladilniku ... če bo voda hitrej krožla ...
Efekti so znani. V bistvu je važno samo to, da pumpa ne zabrejka (ne sfolga takega pritiska).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti big-ass satje za vodno hlajenje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566937 (6040) gorjanc
»

Tiborrr in nov megakuler :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322553 (1447) tiborrr
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977700 (4663) LittleDevil
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517224 (12306) the_unborn
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252243 (1670) VASkO

Več podobnih tem