» »

Windows 10 vs Windows 8.1 za tablico

Windows 10 vs Windows 8.1 za tablico

IcyFox ::

Živjo, imam eno starejšo (2013) HP Elitepad 900 G1 tablico, ki trenutno poganja Windows 8. Sigurno bom sistem nadgradil, ampak nisem prepričan če bo zmožna poganjati Windows 10. Kakšno je vaše mnenje?

Han ::

Strojno Win10 ni bolj zahteven, je pa zelo vprašljiva kompatibilnost. Najprej preskeniraj net, če 10-ka deluje brezhibno na tej tablici...

IcyFox ::

Sem probal z WIN10, sicer so vse funkcije delale ampak je laggalo ko hudič (edge je triktrat crashal preden sem prišel do googla). Z Windows 8.1 mam pa probleme, nobene naprave ne zazna. Ne poveže interneta, zvoka ni, na kabelj internet ne dela... Pa noben driver tudi iz uradne strani ne pomaga...

Lonsarg ::

Če ti je crashal Edge tolikokrat so tudi na W10 driverji bli krivi. Ta tablica ima sicer Atom 2xxx, ki bo prihodnjih nadgradnjah W10 ne bo več podprt(trenutna W10 verzija pa ima 1 leto podpore), tako da bi vseeno sprobal W8.1 v funkcionalno stanje dat.

Te uradne strani so tko-tko, bo treba ugotovit katero internet čipovje je v zadevi, pa ročno driver za internet najti. Od tam naprej bo lažje, ker potem večino driverjev avtomatsko pobere če ima net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IcyFox ::

Kako pa bi to ugotovil?

IcyFox ::

Sem dejansko poskusil 15 različni driverjev za ta adapter, vsi napišejo da naprava ni present

IcyFox ::

Okej, rešil težavo, nevem zakaj me sploh preseneča, spet HP na delu. Pred namestitvijo driverjev bi moral instalirati njihov firmware pack, ki vklopi vse naprave in updejta biose. Po tem vsi driverji delujejo normalno. Trenutno vsi Windows 8 driverji delajo na Windows 10, mam pa en problem z youtubom. V kateremkoli browserju posnetek občasno stuttera ipd. Bi windows 8.1 bolje deloval z youtibom?

Han ::

YT kar konkretno obremeni procesor, tako da je verjetno težava v (pre)šibkem Atomu.

IcyFox ::

Se mi je kar zdelo, tisto da lahko vsaka poceni naprava lavfa youtube je očitno mit :)

Lonsarg ::

Za CPU dekodiranje vsekakor rabiš konkreten procesor. Lahko pa tudi najcenejša naprava dekodira katerikoli video, če ima hardware dekodirnik. Omenjena naprava ima ziher H.264 dekodirnik, samo zna biti, da youtube po novem servira svoj kodek(VP8-9-10), za katerega pa nimajo vse naprave dekodirnika, sploh starejše ne. Morda se to kje v youtube nastavitvah da izbirati, morda ne, nisem raziskoval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211306478 (3858) anjica
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442734 (29953) bajar
»

Windows 10 DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
9017331 (13487) next3steps
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13150165 (42560) opeter
»

windows 10 na star prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524222 (3781) trnvpeti

Več podobnih tem