» »

prvič na letalo

prvič na letalo

«
1
2

5tra ::

prosim za nasvet, grem prvič na letalo. Kolegica mi je kupila letalsko karto in na mail se mdobila informacije.

tam piše:
TRAVEL TIPS: Reconfirm your flights. Airlines may sometimes reschedule flights and modify flight timetables. Therefore we suggest you reconfirm the details of your trip by contacting the airline 48 hours prior to the departure.

kupila je na travelgenio.com, kakor vidim letalska družba je Swiss. kakor sem videal tam je kovček prečrtan (baggage),to pomeni da ne smem imeti prtljage? Popolnoma nič? ali lahko doplačam oz. kak strošek bo to? Prosim za nasvete, nimam pojma kaj je potrebno narediti :(

Vice ::

Jap pravilo Swiss družbe je "goli med oblaki".

HotBurek ::

Šolsko torbo nafili in vzameš zraven na letalo, kjer zložiš nad glavo (isto kot avtobus). Je pa keč, da ne smeš vzeti (v tej prtlagi, ki gre s tabo v kabino) pijače in jedače. Tudi razne kreme poberejo (vse gre v smeti). Cote, računalnik, knjige in take reči pa lahko imaš.

Še v vednost. Ta torba gre čez skener, tako da če imaš kak nož ali substance zraven, bodo to 100% vidli...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kixs ::

Meni za sendvic in piskote se nikoli niso tezili. Pijaca, krema in podobne reci, pa ne gre skozi. Potem ko si enkrat v Duty free coni, lahko nakupis kar ces.

LapD ::

Če gre za let po Evropi, lahko s sabo na letalo neseš majhen kovček ali torbo ali nahrbtnik - to se imenuje ročna prtljaga. Težak je lahko največ 8kg, velik pa 55 x 40 x 23 cm. Kakšna deka ali centimeter gor/dol ne bo problem, če rabiš kaj večjega ali težjega, bo šlo v prtljažnik letala, doplačala pa boš 100 eur. V ročno prtljago tudi ne smeš vzeti tekočin (oziroma minimalno), hrane, ostrih in nevarnih predmetov itd.

https://www.swiss.com/ch/EN/prepare/bag...

https://www.swiss.com/ch/EN/prepare/bag...
web&motion designer

smacker ::

K tekočinam spadajo tud parfumi in podobno... Lahko pa kupiš vse to v duty free coni, medtem ko čakaš na let ;) Kake drobnarije lahko stlačiš v žepe ali ročno torbico max. 40 x 30 x 10 cm (idealno za kak prenosnik), jakno lahko zvežeš okrog pasa,... Če premišljeno spakiraš, se da kr fajn "natovorit" ;)

5tra ::

ooo hvala :)

torej le eno malo večjo torbico lahko vzamem :( torej električne zobne ščetke ne smem vzeti?? a imam lahko še en nahrbtnik manjši za prenosnik oz. tablico, fotoapart DSLR?

torej poleg 55 x 40 x 23 cm lahko vzamem še eno 40 x 30 x 10 cm? ali bo problem če bo ta druga 50x40x20?

OrkAA ::

Ce rabis vec prtljage lahko vedno poklices letalsko druzbo s katero letis in jo dokupis. Pri adriji to stane ~30 evrov za obe smeri.

5tra ::

LapD sem pogledala njihovo stran hvala....100€ za prtljago me bi stalo... drago :(

Machete ::

Odvisno. Jo rabiš za maximalno izkušnjo kamor že greš ali ne. Glede na đabe karto, 100eur ni nek hud denar. Če pa gre za brezveznosti, ali stvari, ki jih na destinaciji kupiš za manj denarja od 100€.. potem pa drugače.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Pred kratkim sem imel 6 letov, pa glede velikosti in teže carry-on prtljage (majhen kovček) in personal itema (ruzak) niso nikjer komplicirali. Sam sem carry-on sicer imel znotraj dovoljenih dimenzij, personal item pa je bil načeloma prevelik, pa mi niso nikjer težili. Ker je bilo letalo dvakrat polno, so mi celo ponudili, da lahko carry-on dam v baggage brezplačno, kar sem tudi storil. So pa nekateri imeli res velike kovčke s sabo in niso nobenemu težili.

Letel sem pa z Brussels airlines, United, Virgin in Austrian airlines. Povsod sem imel zraven še baggage (velik kovček), ki pa sem ga samo na Virginu moral doplačati 25$, povsod drugje je bil že vključen.

Za Swiss se pa sama prepričaj kako pa kaj.

jernejl ::

Za razliko od tega, kar so zgoraj napisali... hrano lahko brez problema vzameš zraven, če ni tekoča.
Torej litrskega kozarca vloženih kumaric ali marmelade ne smeš imeti v ročni prtljagi.
Sendvič, čokolado, piškote in podobno pa lahko.

Električno zobno ščetko lahko vzameš, paziti pa moraš pri zobni pasti, ker spada med tekočine (mora biti majhna embalaža, do 100ml).

5tra ::

hvala vsem :)

flbroker ::

Dimenzije in teza rocne prtljage je odvisna od prevoznika!!! Ne obstaja standard v letalskem prometu, tako da poglej na spletni strani letalskega prevoznika s katerim letis ker je odvisno ali letis z nizkocenovnih prevoznikom ali "normalnim" in ali letis v EU ali izven EU. Ne more ti nihce tako na pamet dajat navodil.

Ce si hoces zivljenje olajsat, potem:

1. Ne nosi nic tekocega ali kremastega s seboj. (kupi si zobno pasto, parfum in kremo tam ko prispes ker to ni velik denar in potem vrzi vstran preden se vrnes domov - razen ce se ti da vse to pakirat v steklenicke do 100ml pa potem se to v zip bags)
2. Elektronske naprave lahko nosis s seboj, glej le da so baterije napolnjene.
3. Na poti si obleci kaj udobnega/domacega (trenirka ipd.), ce pa se ze mislis rihtat po zensko potem pa glej da nimas nekih obeskov, kovinski pasov ipd. na sebi, ker bos to morala vse dol slacit pri kontroli ker drugace skener piska.
4. Potni list, denarnico in boarding pass imej v jakni pri sebi (pri kontroli moras dat jakno dol ker gre skozi skener, glej da ne meces denarnice ipd. gor v tisto skatlo vsem na oci)
5. Glej da zraven vzames zdr. kartico za tujino
6. Ce mislis nosit se veliko prtljago zraven, potem pridi vsaj uro prej na letalisce ker moras prtljago cekirat na okencu tvojega letalskega prevoznika (kar zlahko najdes), ce pa imas samo rocno prtljago pa lahko gres komot do Gate-a.

Pravis da potujes z Swiss Airlines:
https://www.swiss.com/ch/EN/prepare/bag... (rocna prtljaga - ki gre s teboj v kabino)
https://www.swiss.com/ch/en/prepare/bag... (potovalna prtljaga - ki gre posebej)

Rocna prtljaga je en kos, tako da ne mores nositi zraven se ruksaka, pederuse, zenske torbice ipd. ker vecinoma komplicirajo, tako da moras vse stlacit v eno torbo. Ko prides na letalo imas na strehi oznacene sedeze, ostevilcenje se normalno zacne na tvoji desni in gre na levo, kolone pa od nosa letala proti repu. Dosti ljudi se vsede narobe potem pa se morajo presedat, je cisto enostavno, lahko tudi vprasas osebje ko prides gor.

Ce so ti kupili karto, potem jo moras cekirat online da dobis boarding pass ki ga lahko sprintas ali pa shrani PDF na telefon, oboje je OK ce letis v EU. Ko prispes, se samo drzi kolone da izhoda.

Vir: letim vsaj 6x letno v EU, ze ene 10let tako da sem na lastni kozi izkusil "lepote" nizkocenovnih prevoznikov. Swiss to ni, bos verjetno dobila za jest :) vendar ne kupuj nic na letalu ker je obicajno predrago. Ce si lastis kreditno kartico potem ne nosi kesa zraven.

gzibret ::

Vzemi ročno prtljago - manjši kufer, kot so ti že napisali. Zraven pa vzami še eno torbo za laptop, in še v njo zbaši čim več. Na ta način lahko s seboj vzameš kar precej stvari.

In seveda... nič kremastega (kalodont, šampon, krema ipd.), nič tekočega (deodorant) in nič ostrega (škarjice za nohte), razen, če je v pakungi do 100 ml. Vse to skupaj zapakiraj v eno mini proorno vrečko, da ne boš na security-ju iskala, kam si vtaknila tisti labelo. Napol prazen kalodont v tubi 125 ml ne šteje!

In še en trik... S seboj vzami 1.5 l prazno plastenko z zamaškom, in jo po security checku (kontroli) na Brniku nafilaj s slovensko studenčnico iz pipe na WC-ju. Boš prišparala precej evrov.

Srečno pot.
Vse je za neki dobr!

5tra ::

super hvala... aja še zdravstveno kartico in coris al vzajemno potrebujem? znotraj EU bom. katera je boljša oz. kje dobim najboljso, najcenejso? :/

tikitoki ::

5tra je izjavil:

prosim za nasvet, grem prvič na letalo. Kolegica mi je kupila letalsko karto in na mail se mdobila informacije.

tam piše:
TRAVEL TIPS: Reconfirm your flights. Airlines may sometimes reschedule flights and modify flight timetables. Therefore we suggest you reconfirm the details of your trip by contacting the airline 48 hours prior to the departure.

kupila je na travelgenio.com, kakor vidim letalska družba je Swiss. kakor sem videal tam je kovček prečrtan (baggage),to pomeni da ne smem imeti prtljage? Popolnoma nič? ali lahko doplačam oz. kak strošek bo to? Prosim za nasvete, nimam pojma kaj je potrebno narediti :(


REdko spreminjajo, sam ni nemogoce. Torej preveri par dni prej.

Prvic slisim za oznako precrtan kovcek. Na letalski karti ti pise, lahko v kilogramis ali kosih prtljage (en ko pomeni 23kg za economy class). TOrej, preberi svojo elektronsko karto, ker gor pise. Imajo pa tudi spletno stran.

Osebno nisem bil ravno navdusen na swiss air, se posebaj povezovalni leti, ki jih upravlja Helvetica.

HotBurek je izjavil:

Šolsko torbo nafili in vzameš zraven na letalo, kjer zložiš nad glavo (isto kot avtobus). Je pa keč, da ne smeš vzeti (v tej prtlagi, ki gre s tabo v kabino) pijače in jedače. Tudi razne kreme poberejo (vse gre v smeti). Cote, računalnik, knjige in take reči pa lahko imaš.

Še v vednost. Ta torba gre čez skener, tako da če imaš kak nož ali substance zraven, bodo to 100% vidli...


Da ti poberejo kreme ni nujno res, lahko ti jo samo preverijo in zapakirajo podobno k v duty free shopu. Glih k sem letel s swiss air je potnici pred mano zobno pasto in se neki druzga tko spakirala in dala nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Laptop se steje posebaj, se ne steje med kilograme prtljage (ce ga neses s seboj v kabino). Imas lahko en kos carryon prtljage + laptop. Torej vzami torbo za leptop in problem je resen.

Pa jakna ima zepe, dolocene stvari so tezke in majhne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

5tra ::

super hvala za odlične navete :)

mogoče še kak nasvet kje, kako dobiti poceni "prenočišče" npr. pristanes v enem mestu in bi eno noč ali dve tam prespal kje je najbolje kupiti oz gledati?booking? al kaj? nimam mastercard kartice...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mogoče poskusiš tole:

https://www.airbnb.com/

... samo (kolikor vem) potrebuješ nekakšno plačilno kartico, če želiš uporabljati storitve AirBnB-ja...

LP

Jože

ezyman ::

Na letalo sem šel z polno napolnjenim 30L nahrbtnikom, ki ustreza tem 'meram' za ročno prtljago in še dodatno veliko 'Toploader' podolgovato fotografsko torbo čez ramena. Ni bilo problemov. Večina letalskih družb dovoljuje tudi drugi kos ročne prtljage, treba je preveriti točno...

Okapi ::

5tra je izjavil:

super hvala za odlične navete :)

mogoče še kak nasvet kje, kako dobiti poceni "prenočišče" npr. pristanes v enem mestu in bi eno noč ali dve tam prespal kje je najbolje kupiti oz gledati?booking? al kaj? nimam mastercard kartice...

Trivago.

Tr0n ::

5tra je izjavil:

super hvala... aja še zdravstveno kartico in coris al vzajemno potrebujem? znotraj EU bom. katera je boljša oz. kje dobim najboljso, najcenejso? :/

https://www.zzzs.si/tujina

nodrim ::

Pri ročni prtljagi je ta kos do običajno 7 kg v navedenih merah, plus manjša torbica (ala ženska torbica ali manjša torbica za recimo fotoaparat). Potem je običajno tudi, da lahko vzameš laptop torbo, ki pa je spet načeloma lahko samo neka tanjša zadeva, v kateri imaš samo računalnik, napajalnik in par drobnarij.

Hrano lahko vedno vzameš, prepovedane so samo tekočine (za posamezen kos nad 100 ml) in nevarni predmeti (noži, samokresi in pilice za nohte (no joke)).

Glede dejanskih omejitev glede teže in dimenzij pa preveri v pogojih pri letalski družbi.

Invictus ::

5tra je izjavil:

super hvala za odlične navete :)

mogoče še kak nasvet kje, kako dobiti poceni "prenočišče" npr. pristanes v enem mestu in bi eno noč ali dve tam prespal kje je najbolje kupiti oz gledati?booking? al kaj? nimam mastercard kartice...

booking.com
airbnb.com
couchsurfing.com

Tu se dobi večina zadev. Kateri je cenejši, ni pravila. Preveriti moraš vse ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Tomi

Miha 333 ::

Pazi tudi na pravila glede litijevih baterij. Na letalo lahko neseš samo baterijo s kapaciteto do 100 Wh in sicer v oddano prtljago samo če so vstavljene v napravo, ta pa mora biti ugasnjena. Posamezne baterije, tudi powerbanks itd. lahko imaš samo v ročni prtljagi, ustrezno zaščitene pred kratkim stikom, še vedno samo do 100 Wh, se pravi Powerbank s kapaciteto 20.000 mAh ali več ti bodo odvzeli. Wh dobiš, če pomnožiš napetost v V in kapaciteto v Ah.

Vem, da se bo velika večina sedaj smejala (tudi jaz sem se), ampak nasvet ne more škoditi. Glej, da ne boš naredil iste napake kot moji sorodnici, ki po varnostnem pregledu nista odšli na označen izhod, ampak sta kar čakali tam in mislili, da bo nekdo prišel po njiju. Povzročili sta zamudo letala. Nerodna situacija, ker je prtljaga seveda bila že naložena in prtljaga brez potnika ne sme biti na letalu.

Torej, najprej Check-in oz. prijava na let (priporočljivo 2 uri pred načrtovanim časom poleta), kjer tudi oddaš morebitno oddano prtljago, nato čez varnostni pregled, kontrolo dokumentov in k označenemu izhodu (Gate).

Priporočljiv je tudi ogled napotkov na spletni strani odhodnega letališča, npr. za Ljubljano: http://lju-airport.si/sl/potniki-in-obi...

tikitoki ::

Vcasih se kar cudis kolk neumen je folk. Sem zasledil, da se je en tip pritozeval ,da je zamudil let. Vmes pa je napisal, da so mu rekli, da naj gresta do drugih vrat (sicer je bil problem v tem, da niso znali Italjansko in Italjani bore malo cesa drugega), cesar niso verjeli in so raje cakali kjer so bili.

Drugace pa sem se vedno nasel vse relevantne podatke na karti in zaslonih, kjer pise kam gres za posamezni let.

Invictus ::

Toliko butastih ljudi, ki so funkcioonalno nepismeni težko najdeš drugje kot na letališču.

Če spremljaš svoj let (piše tudi na karti) in poslušaš predvsem varnostnike kaj naredi ter prebereš navodila letališča in družbe preden sploh greš tja, potm nek nrmalno inteligenten človek ne bi smel imeti problemov.

Pa prosim, hodite normalno in ne sanjajte na prehodih... Nekaterim se tudi mudi ujeti letalo in rabijo prost prehod, da lahko stečejoi mimo. Predvsem biznis potniki, ki to počnejo večkrat na teden in imajo lete zelo zelo na knap...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Invictus je izjavil:


Pa prosim, hodite normalno in ne sanjajte na prehodih... Nekaterim se tudi mudi ujeti letalo in rabijo prost prehod, da lahko stečejoi mimo. Predvsem biznis potniki, ki to počnejo večkrat na teden in imajo lete zelo zelo na knap...


Naj pridejo na letalisce 5 min prej in ne bo nic na knap :D

piek ::

kixs je izjavil:


Naj pridejo na letalisce 5 min prej in ne bo nic na knap :D


Ti še nisi slišal za "connecting flight" ali kako ...

Pa kake zamude letal tudi povzročijo, da lahko par sto ljudi kar naenkrat teče po letališču (v različne smeri).
--- Finish it off if you started it! ---

kixs ::

Ce si izberes tako "na knap" povezavo, potem pac moli boga, da ne bo zamud. Pri povezanih letih sem vedno cakal vsaj debelo uro ali vec in dremal na terminalu. Imas pa prav, letalski promet je vcasih cel kaos.

Invictus ::

Saj ne zamujaš zaradi letala, ampak zaradi butastih turistov, ki so na letališču 1x letno in si niso prebrali navodil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Včasih nimaš izbire in "moraš" izbrati nekaj, kar gre na tesno, če ne želiš čakati 8-10 ur. Seveda s tem tvegaš, da boš let zamudil in boš moral čakati naslednjega. Ampak v večini primerov pa najbrž uspe in ujamemo tudi takšne lete.

dope1337 ::

Eno hitro vprasanje.

So ze uvedli pravilo "max 1€ za 0.5l planstenke vode na EU letaliscih"? Nisem letel ze kaksna pol leta, pa me firbec matra. K so bli zelo glasni glede tega kaksno leto dni nazaj, ker so s cenami vode resno naf*kaval folk (2€+ na 0.5l vode).

Lp
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Invictus ::

Nikoli ne kupujem vode, ker grem lahko v Lufthansa lounge in se nažrem in napijem zastonj :D.

In predvsem ne čakam pred gati z vso ostalo turistično rajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Travelgenio ::

Pozdravljeni , seveda vam lahko pomagamo pri informacijah o prtljagi. Prosimo, pošljite nam pošto na naslov customer.service@travelgenio.com z vašo kodo rezervacije in vam bomo povedali dovoljeno prtljago za vašo vozovnico. S spoštovanjem

5tra je izjavil:

prosim za nasvet, grem prvič na letalo. Kolegica mi je kupila letalsko karto in na mail se mdobila informacije.

tam piše:
TRAVEL TIPS: Reconfirm your flights. Airlines may sometimes reschedule flights and modify flight timetables. Therefore we suggest you reconfirm the details of your trip by contacting the airline 48 hours prior to the departure.

kupila je na travelgenio.com, kakor vidim letalska družba je Swiss. kakor sem videal tam je kovček prečrtan (baggage),to pomeni da ne smem imeti prtljage? Popolnoma nič? ali lahko doplačam oz. kak strošek bo to? Prosim za nasvete, nimam pojma kaj je potrebno narediti :(

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Toliko butastih ljudi, ki so funkcioonalno nepismeni težko najdeš drugje kot na letališču.

Če spremljaš svoj let (piše tudi na karti) in poslušaš predvsem varnostnike kaj naredi ter prebereš navodila letališča in družbe preden sploh greš tja, potm nek nrmalno inteligenten človek ne bi smel imeti problemov.

Pa prosim, hodite normalno in ne sanjajte na prehodih... Nekaterim se tudi mudi ujeti letalo in rabijo prost prehod, da lahko stečejoi mimo. Predvsem biznis potniki, ki to počnejo večkrat na teden in imajo lete zelo zelo na knap...


Mislim, da je problem v tebi. Ostali so se ze v otrostvu naucili izogniti oviram.

Problem pa nastane, ce letalisce ne zagotovi dovolj hitre obravnave potnikov in pride do kilometerskih kolon, kot so jih imeli v Dohi. ALi pa nesposobni in pocasni cariniki,..., kjer moras zal pocakati, ker bo tek mimo prinesel neprijetne posledice.

5tra ::

Super hvala vsem za nasvete. Torej vido sampon ipd. Imam lahko v prtljagi ki jo bom checkinala. To bom oddala, tisto torbico ki bom vzela na letalo s seboj pa bom imela fotoaparat dlancnik, polnilec, baterije, elektricno zobno scetko, polnilec zanjo, aja a ustne vode ne smem imeti tu...imam kar nekaj sminke, njo bo najbolje da dam v checkin prtljago?
Za prenocisce poiskat je tezje kot sem mislila povsod zelijo kreditno kartico mastercard ipd...tega pa nimam.... :-(

OrkAA ::

jernejl ::

Če nisi dokupila oddane prtljage oz. na karti ni navedena, potem imaš lahko dva kosa ročne prtljage (manjši kovček in torbico). Oboje neseš s seboj na letalo in ničesar ne oddajaš. Tukaj je omejitev tekočin - največ 10 kosov embalaže, vsaka je lahko velika največ 100ml. Med tekočine sodijo tudi razne kreme, zobne paste in podobno.

Če lahko imaš oddano (checkirano) prtljago, lahko daš tekočine tja, tam ni omejitev. Samo pazi, da bodo dobro zaprte - jaz jih običajno prelepim z lepilnim trakom in dam še v vrečko, da se slučajno kaj ne bi razlilo. Z oddano prtljago namreč ne ravnajo posebej nežno.
Mimogrede, oddana prtljaga se včasih tudi izgubi, torej vse vredne predmete in tiste, ki jih nujno potrebuješ, daj v ročno prtljago.

Za letalo se toplo obleči, ker zna biti včasih hladno (ali pa piha skozi kak zračnik). Kratke hlače in natikače bi odsvetoval. Pulover pa lahko vedno slečeš, če ti bo vroče... če ga nimaš pri roki in te dve uri zebe in piha po tebi, pa ni najbolj prijetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

OvCa77 ::

5tra je izjavil:

Super hvala vsem za nasvete. Torej vido sampon ipd. Imam lahko v prtljagi ki jo bom checkinala. To bom oddala, tisto torbico ki bom vzela na letalo s seboj pa bom imela fotoaparat dlancnik, polnilec, baterije, elektricno zobno scetko, polnilec zanjo, aja a ustne vode ne smem imeti tu...imam kar nekaj sminke, njo bo najbolje da dam v checkin prtljago?
Za prenocisce poiskat je tezje kot sem mislila povsod zelijo kreditno kartico mastercard ipd...tega pa nimam.... :-(

A imaš slučajno kartico od ter Visa Debit Ali Electron? Ker tudi ta pride v poštev.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

5tra ::

Mi je kolegica dokupila prtljago...jaz nimam nobenih kartic :/ a pri nobenem ponudniku se en morem dgovorit ko pridem tja in placam pa da so cene vidne vnaprej da ne bo drago...

RejZoR ::

tikitoki je izjavil:

Vcasih se kar cudis kolk neumen je folk. Sem zasledil, da se je en tip pritozeval ,da je zamudil let. Vmes pa je napisal, da so mu rekli, da naj gresta do drugih vrat (sicer je bil problem v tem, da niso znali Italjansko in Italjani bore malo cesa drugega), cesar niso verjeli in so raje cakali kjer so bili.

Drugace pa sem se vedno nasel vse relevantne podatke na karti in zaslonih, kjer pise kam gres za posamezni let.


Ma če znaš angleško ni panike. Pač vprašaš na info pultih al pa tete/strice na določenih izhodih kjer te registrirajo če si glede česa v dvomih al pa če ne veš kaj in kako. Razložiš situacijo in te bojo usmerili. Sem šel čez Dunaj in Prago in so bili povsod ful prijazni. Isto na letalu, če kaj ne veš vprašaš stevardeso/stevarda pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

seba-beba ::

Zdravo!

Doletela me je pot v FR...LJU - CDG - MPL. Vrnitev MPL - AMS - LJU. Na letalo grem prvič. Letim z AF oz. se vračam s KLM in Adrio. Imam samo ročno prtljago.

Imel bi nekaj vprašanj.
1. Ali je potrebno opraviti on-line check-in ali lahko to uredim na samem letališču na okencu. Kdaj moram najkasneje priti na letališče, če želim opraviti na letališču check-in?
2. Dobim pri check-inu boarding pass tako za LJU-CDG kot za CDG-MPL? Ga dobim mogoče tudi že za nazaj MLP-AMS in AMS-LJU?
3. Pri prestopanju na CDG grem lahko za "Flight connections" oz. "Transit Shuttel"? Moram ponovno opraviti kakšen check-in?
4. V primeru, da mi vzamejo ročno prtljago v LJU. Kje jo dobim potem na CDG ali MPL?
5. Ali zame tudi velja omejitev 8 kg za ročno prtljago na poti domov (Adria), čeprav je let od AF oz. KLM?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

LapD ::

1. Če narediš online check-in ter imaš samo ročno prtljago, greš na letališču lahko direkt na pregled prtljage. Če delaš check-in na letališču se postaviš v vrsto za tvoj let ... na Brniku ni treba biti pretirano prej, ena ura pred letom je precej varno.
2. Boarding pass dobiš za oba vezana leta v eno smer (tudi če narediš online checkin). Za nazaj moraš narediti nov checkin, da dobiš nov boarding pass. To boš moral narediti tam na lokaciji (verjetno na letališču, razen če boš imel dostop do printerja, ali pa če imaš aplikacijo od prevoznika). Izjema je, če letiš nazaj že naslednji dan, potem lahko narediš drugi checkin že doma.
3. Pri prestopanju ni checkina ... slediš oznakam na letališču do povezovalnega leta
4. Ročne prtljage ti ne bo nihče vzel, jo boš imel vedno pri sebi
5. Omejitve ročne prtljage veljajo od tistega prevoznika, ki te trenutno vozi. Torej ja, na zadnjem letu velja omejitev od Adrie, ampak za kakšno kilo se ne sekirajo
web&motion designer

OrkAA ::

4. točka drži z nekaj spremembami. Če je tvoja ročna prtljaga dovolj velika, se zna zgodit, da jo adria zbaše v prostor za prtljago. Ampak v tem primeru jo oddaš in prejmeš direktno pred letalom. Itak ti bo uslužbenec vse razložil, če se odločijo za to opcijo.

GupeM ::

Ročno prtljago ti lahko vzamejo. Ko sem šel v ameriko, so mi na check-inu rekli, da bo letalo polno in lahko dam svojo ročno prtljago v checked bagagge, kar sem tudi storil, saj sem tam tako ali tako že imel večji kufer. Tako mi med prestopanjem v Bruslju ni bilo treba s sabo vlačiti nobenega kufra.

Ko sem se vračal iz Amerike, so to delali ob boardingu. Ko sem se vračal, sem v ročni prtljagi tudi imel stvari, ki sem jih raje imel pri sebi. Imel sem srečo, saj sem bil na boardingu predzadnji, kateremu še niso vzeli prtljage. Vsi naslednji so prtljago MORALI oddati. Lahko so obdržali samo tiste manjše stvari, ki jih načeloma med letom pospraviš pod sprednji sedež.

Če si na check-inu dovolj zgodaj in na boardingu v prvih treh četrtinah, ti prtljage verjetno ne bo potrebno oddati. Drugače se lahko zgodi, da jo moraš.

Za check-in na Brniku je ena ura skoraj sigurno dovolj. Včasih, ko grem tja na malico, je zelo dolga vrsta za check-in. Pojem ponavadi v 15 minutah in ko se vračam z malice, ni nobene vrste več, tako da gre kar hitro. Na kakšnih večjih letališčih pa priporočajo 2 uri pred letom. V Turčiji po Eurobasketu sva rabila približno 1.5 ure, da sva naredila check-in, pregled passportov in security check.

seba-beba ::

3. Aha vredu, sprašujem zato, ker moram na CDG priti iz enega terminala na drug terminal. To je mogoče z dvema variantama...Transit Shuttel ali pa Shuttel Bus...torej izberem Transit Shuttel oz. sledim Flight Connection?

4. Če prav razumem, v primeru, da jo vzamejo...ni potrebno iti do Baggage Reclaim...temveč jo dobim takoj pri izstopu iz letala? Oz. jo dobim v CDG ali v MPL?

5. Piše mi tako..."flight" KLM, "operated by" Adria. Torej to pomeni, da se moram držati Adriinih pravil. Malo me moti, ker AF in KLM dovolita 12 kg...Adria pa samo 8 kg. Vračal se bom verjetno z nekoliko več prtljage...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()

OrkAA ::

seba-beba je izjavil:

4. Če prav razumem, v primeru, da jo vzamejo...ni potrebno iti do Baggage Reclaim...temveč jo dobim takoj pri izstopu iz letala? Oz. jo dobim v CDG ali v MPL?


Ce jo oddas na check-inu - torej tam kjer so tekoci trakovi, potem jo moras iskat na baggage reclaim. Ce jo oddas pred letalom, potem jo tudi prejmes na istem mestu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319036 (7247) iceman3
»

Ryanair kovček 10kg Check-In

Oddelek: Loža
163722 (3279) kow
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523912 (20845) xsum1
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305276 (4556) Buldožer
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017538 (16065) 2x'=2

Več podobnih tem