» »

Reševanje spora - nasvet

Reševanje spora - nasvet

GummyBear ::

Naj najprej razložim situacijo:

Pred pol leta sem navezal stik s prijateljem iz otroštva (bom ga poimenoval Janez). Izvedel sem, da ima resne težave s prekomernim popivanjem (posledično pridejo s tem še druge težave, katere o katerih nočete niti sanjati) in je postal samotar. Ponudil sem mu pomoč in preko njega spoznal še njegovega edinega prijatelja (bom ga poimenoval Peter), ki mu tudi želi dobro... tako sem se spoprijateljil še z njim. Vse je bilo v redu, dokler se ni malo zapletlo:

Janez je že pred leti prekinil stike s svojimi domačimi, ohranil je le stik z bratrancem (katerega tudi sam poznam), to pa je skrbno skrival pred Petrom. Peter je namreč že od vsega začetka mnenja, da mu bratranec bolj škodi kot koristi. Ker smo bili prijatelji, me je Peter prosil za uslugo, in sicer naj pri bratrancu preverim nekaj informacij - in sem jih, ugotovitve pa zaupal Petru (menim, da je prav, da se resnica ve). Iz neznanega razloga pa je Peter vse to izblebetal Janezu... in na dan je prišla resnica, da se druži tudi z bratrancem, to pa skriva pred Petrom.

Zdaj je prišlo do spora. Ker sem vse to povedal Petru, je Janez jezen name... jaz sem mu jasno povedal po resnici, da dela napako, ko hrbet obrača tistim, ki mu želijo dobro, svojega rojaka (ki mu še največ pomaga) pa se takorekoč sramuje. Janez se mi je v sms-u opravičil, da je narobe odreagiral in mu je žal, jaz pa sem hotel sem rešiti stvari osebno (ne preko telefona, ampak za mizo). Par dni ga že kličem, da se dobiva in stvari rešiva odraslo, vendar je njegov telefon izklopljen. Predvidevam, da ga je nekam vrgel, saj sem mu ga nenazadnje jaz dal, do mene pa očitno še kuha zamero. Po drugi strani pa me je tudi Peter (s katerim sva se spoprijateljila - vsaj tako sem mislil) začel ignorirati. Pisal sem mu, ali je v stiku z Janezom, vendar tip ni odgovoril.

Za Janeza vsaj vem zakaj kuha zamero, Peter pa ne odgovori... niti ne pove, kaj sem naredil narobe, da me je začel ignorirati. Jaz bi rad samo rešil po odraslo, saj smo vsi stari od 27 do 30 let. Žalostno je, da sta bila eden do drugega neodkrita in drug drugemu prekrivala, zdaj pa očitno držita skupaj. Jaz pa sem bil pošten in obema povedal po resnici, sedaj pa se me oba izogibata... prijatelj, za katerega sem zmetal kup denarja, da bi mu pomagal iz težav, mi je zameril zaradi malenkosti (ker sem Petru povedal kaj imata z bratrancem). Vprašanje je tudi kakšne laži o meni je natrosil Petru, da je prekinil stik z mano.

Vem, zapletena zgodba, pa vseeno... kaj pravite? Sam sem tip človeka, ki hoče imet čiste račune - prikrivanje resnice in ignoriranje mi gre na K*, saj nismo v otroškem vrtcu - bodi odrasel in povej kaj te moti! Naj še vztrajam, da se stvari razrešijo ali je bolje da obadva odmislim, ker sta pokazala svoj pravi obraz? Kaj bi naredili na mojem mestu?

Tilen ::

Greš naprej. Včasih je potrebno narediti tudi to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ishmael ::

Zakaj se rineš v probleme. Pusti in idi dalje. Škode si naredil že dovolj.

Unknown_001 ::

To so situacije, kjer kot tretja oseba kljub dobrim namenom v vsakem primeru s svojo pomočjo samo mešaš drek.

Za nekoga tretjega se ne sekiraj. Nisi dolžan reševati njegove problematike pa tudi če sta bila nekoč prijatelja. Ti ne poznaš detajlne situacije niti nista tako blizu. Nimaš kaj rinit v gnojnico in upat da boš iz nje naredi Chanell no. 5

Časi so se spremenili, svet je šel naprej in tisto otroško prijateljstvo je v resnici izgubljeno.

Raje se posveti domačim in tistim ki so ti res blizu. Za ostale si navaden jebiveter in je škoda vsake sekunde sekirancije zanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Včasih pride čas v življenju, ko moraš določene ljudi odjebat. ker ti kradejo čs in načenjajo živce.

Tako prijatelje, babo, družino. Edino svojim otrokom se nikoli ne odpoveš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RegulusDraco ::

zakaj bi se prepiral z njim. Pozabiš ga in greš naprej.

Sploh pa se nimaš kaj vtikat v njegove odnose z družino in "poizvedovat" s kom je še v stikih in s kom ne.

Tip si je naredil drek, ti pa ga sedaj samo pridno mešaš, da še bolj smrdi in boš na koncu smrdel še ti. Umij si roke in pojdi proč.

GummyBear je izjavil:

Sam sem tip človeka, ki hoče imet čiste račune - prikrivanje resnice in ignoriranje mi gre na K*, saj nismo v otroškem vrtcu - bodi odrasel in povej kaj te moti!


v bistvu je to izjava nekoga v vrtcu, ki ne razume da včasih ne moreš biti odrasel in ne moreš povedat kaj te moti, ker ne veš niti kje začeti.

GummyBear je izjavil:

Naj še vztrajam, da se stvari razrešijo ali je bolje da obadva odmislim, ker sta pokazala svoj pravi obraz? Kaj bi naredili na mojem mestu?


Ko enkrat juho fajn preveč soliš lahko potem še tako mešaš in poizkušaš rešit, pa nikdar ne bo tak dobra kot je bila prej.

GummyBear je izjavil:

Jaz pa sem bil pošten in obema povedal po resnici, sedaj pa se me oba izogibata... prijatelj, za katerega sem zmetal kup denarja, da bi mu pomagal iz težav, mi je zameril zaradi malenkosti (ker sem Petru povedal kaj imata z bratrancem).


se pravi si se postavil vmes med njegovega edinega prijatelja in njega (to, da ste se igrali v vrtcu ne šteje) in pričakoval da se bo izšlo v tvojo korist. Pa se ni.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

GummyBear ::

Situacijo vbistvu kar dobro poznam. Edina stvar, ki je nisem vedel je to, da sta bratranec mojega prijatelja in prijatelj mojega prijatelja že od prej na bojni črti. Hecno pa je to, da oba hočeta temu mojemu kolegu le dobro, ampak imata vsak svoj pristop. Prijatelj (ki sem ga poimenoval Janez) pa nobenemu ne more reči ne, zato se z obema druži in vsakemu pove drugače. Zakaj pa ne, če ima od obeh korist. A ni simpl?

Saj me res ni nič briga, ampak vseeno: Tip je svoje domače izigral za lep denar, ki ga nikoli več ne bodo videli. Bratranec je očitno bolj šibak ali pa ima tako dobro srce, da mu po vsem tem še pomaga. Podobno je okoli prsta začel ovijati tudi tega svojega kolega, ki sem ga poimenoval Peter. Ker se mi je zdel dober in pošten človek, sem se moral odločiti ali se postavim na stran prijatelja (čeprav ne dela prav) ali naj bom pošten in naredim kar je prav - in sem se postavil na stran pravice.

Jaz sem imel čiste račune, z vsemi sem se dobro razumel, brez kakšnih zamer. To da so bili prej med sabo skregani, se mene ne tiče... vsi so vedeli, da imam z vsemi čiste račune in nimam kaj prikrivati... prijateljstvo naj bi menda temeljilo na zaupanju, ali pač? Sprašujem se le, kakšne laži je natrosil svojemu kolegu (ki sem ga poimenoval Peter), da me je odpisal brez kakšnega vprašanja ali pojasnila. Žal mi je, ker je tip dober človek in se pusti tako manipulirati, po drugi strani pa še marsičesa ne ve, kar jaz vem... lahko grem naprej in upam, da Peter ne bo zapravil preveč časa, denarja in živcev, ko bo ugotovil resnico o svojem kolegu, lahko pa mu vse to prihranim in mu pokažem zadnjih nekaj sms-ov, da izve resnico. Ne bi rad, da mi nekoč reče "Imel prav. Zakaj mi tega prej nisi povedal?".

Tilen ::

Še osel ne gre dvakrat na led, zakaj bi ti? Posveti se svojim pravim prijateljem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Unknown_001 ::

GummyBear je izjavil:

Situacijo vbistvu kar dobro poznam. Edina stvar, ki je nisem vedel je to, da sta bratranec mojega prijatelja in prijatelj mojega prijatelja že od prej na bojni črti. Hecno pa je to, da oba hočeta temu mojemu kolegu le dobro, ampak imata vsak svoj pristop. Prijatelj (ki sem ga poimenoval Janez) pa nobenemu ne more reči ne, zato se z obema druži in vsakemu pove drugače. Zakaj pa ne, če ima od obeh korist. A ni simpl?

Saj me res ni nič briga, ampak vseeno: Tip je svoje domače izigral za lep denar, ki ga nikoli več ne bodo videli. Bratranec je očitno bolj šibak ali pa ima tako dobro srce, da mu po vsem tem še pomaga. Podobno je okoli prsta začel ovijati tudi tega svojega kolega, ki sem ga poimenoval Peter. Ker se mi je zdel dober in pošten človek, sem se moral odločiti ali se postavim na stran prijatelja (čeprav ne dela prav) ali naj bom pošten in naredim kar je prav - in sem se postavil na stran pravice.

Jaz sem imel čiste račune, z vsemi sem se dobro razumel, brez kakšnih zamer. To da so bili prej med sabo skregani, se mene ne tiče... vsi so vedeli, da imam z vsemi čiste račune in nimam kaj prikrivati... prijateljstvo naj bi menda temeljilo na zaupanju, ali pač? Sprašujem se le, kakšne laži je natrosil svojemu kolegu (ki sem ga poimenoval Peter), da me je odpisal brez kakšnega vprašanja ali pojasnila. Žal mi je, ker je tip dober človek in se pusti tako manipulirati, po drugi strani pa še marsičesa ne ve, kar jaz vem... lahko grem naprej in upam, da Peter ne bo zapravil preveč časa, denarja in živcev, ko bo ugotovil resnico o svojem kolegu, lahko pa mu vse to prihranim in mu pokažem zadnjih nekaj sms-ov, da izve resnico. Ne bi rad, da mi nekoč reče "Imel prav. Zakaj mi tega prej nisi povedal?".


Pozabi in nehaj mešat drek.

Ne bit ko baba, ker trenutno tebi sam ti ni prav, da nisi imel zadnje besede pri sporu. Precenjuješ sposobnosti reševanja sporov in zdaj si pač spoznal da si v bistvu nemočen pri vsem skupaj. Nehaj delat budalo iz sebe in pojdi naprej. Raje se pravdaj zase in tiste ki so ti blizu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

marsovcek ::

So to mogoče tile ljudje?

aerie ::

Medvedki rešujejo svoje spletke na tehnološkem forumu ;)

lisaac ::

A ni to očitna troll tema? ..or is just me?

V primeru da je res, potem bom sam to reku : Televisia Presenta

[D]emon ::

Somebody call Telemundo, we have a new soap opera ready for them!

*sarcasm off*

OP: Zmesal si drek, zdaj pa ga nehaj mesati, ker ga bos na koncu zrl.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

najbolje je da se intenzivno vključiš kot mediator v reševanje problema.

btw; je slučajno to ta tema ko se je eden letos že neki jokal kaj je z njegovimi kolegi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Heavy ::

gruntfürmich je izjavil:

btw; je slučajno to ta tema ko se je eden letos že neki jokal kaj je z njegovimi kolegi?


Se mi zdi, da ne. V tisti temi je en spraševal kaj narediti, ker je našel starega kolega klošariti po mestu.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Integriteta Ustavnega sodišča

Oddelek: Problemi človeštva
274099 (2817) imagodei
»

Ender's Game (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16726213 (13502) ZaphodBB
»

Samostojni podjetnik

Oddelek: Loža
183437 (2732) Šimpanz
»

Pravila igre-stanovanjski problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5913100 (10874) Aston_11

Več podobnih tem