» »

Bolniška po 90 dneh (nadomestilo)

Bolniška po 90 dneh (nadomestilo)

Beki89 ::

Lep pozdrav...

Prvič odkar sem zaposlen sem na bolniskem staležu... Zdravnica mi je rekla da lahko po 90 dneh bolniske (15. bo 90 dni), lahko zahtevam nadomestilo plače oz. ne vem tocno kako se reče točno..
Je kdo ze to uveljavljal. Kako to poteka? Ali to delodajalcu potrebno reči ali kaj na zzzs? Sem iskal po internetu pa mi ni kaj bolj jasno vse skupaj..
Gre pa za bolezen.

Hvala za pomoc vnaprej.

MadMicka ::

Se pravi, dobivaš vsak mesec nadomestilo plače, potem pač ni problema, samo moraš javljati delodajalcu glede bolniške.

Če pa delodajalec slabo stoji in ti ne plačuje nadomestila, potem pa se lahko obrneš na ZZZS, ki bo nadomestilo plačeval direktno tebi.

Beki89 ::

Gre za nadomestilo po 90 dneh neprekinjene bolniske. Pac dobis neko razliko ki je med placano bolnisko in plačo.. Ker ko si na bolniski dobis placano mislim da 80%. Tako da nekaj v temu smislu se gre. Naj pa bi to delodajalec sam posedoval naprej. Tako mi je rekel vsaj sodelavec ki je pred nekaj casa isto bil na bolniski vec kot 3 mesece...

smacker ::

Sem enkrat že raziskoval to. Nadomestilo plače ti dobiš v vsakem primeru za takrat ko ne delaš - tako se uradno reče plačilu za dopust/bolniško. Izplača ti ga delodajalec. Ko gre za neprekinjeno bolniško 30 dni ali več, ti nadomestilo plača ZZZS. Navadno ti delodajalec nakaže plačo in kasneje pošlje zahtevek na ZZZS za povračilo teh sredstev. Ti nisi pri tem nič v dobičku/izgubi, ker je vseeno od koga dobiš denar. Po 90 dneh se edino spremeni odstotek nadomestila, pri boleznih je do 90 dni 80%, od 91. dne naprej pa 90%. To ti mora računovodstvo avtomatsko upoštevat. Iz prakse imajo podjetja kar težave z razumevanjem naših zakonov, velikokrat se te stvari ne obračunavajo skladno z zakonom (če jih greš brat, se temu sploh ni za čudit).
Tukaj je obrazložen primer spremembe odstotka: http://help.minimax.si/sl/nadomestila-p...
Nisem pa pravnik, tak da me ne 100% držat za besedo.

Scorpia ::

Ne reče se nadomestilo ampak solidarna pomoč. Pri nas (javni sektor) urejamo prek sindikata. Prineseš odločbo od zzzs-ja po oni urejajo naprej. Tako da se pozanimaj pri sebi, kako to gre.
Mogoče ti bo tole v pomoč: http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov...
////

dottor ::

Vem da je tema že eno leto stara ampak obudil tole.

Gledam tukaj:
https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

Konec leta mi poteče pogodba in bom 2 leti zaposlen pri podjetju. Zanima me če mi pripadata le 2 meseca nadomestila (mlajši od 30 let) ali 3 meseci (9 mesecev do 5 let). Nadomestilo bi vzel v primeru da če takoj ne najdem druge zaposlitve (položnice in hrana, drugače ne gre).
Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matko ::

3 mesece po 80% tvoje povprečne plače

dottor ::

Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matko ::

pripada ti tudi odpravnina

dottor ::

To dvomim ker bom jaz tisti ki ne bo podaljšal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mancini ::

Potem ti tudi nadomestilo ne bo pripadalo, tako da bodi previden. Če boš na zavodu rekel, nisem hotel podaljšati, boš ostal brez

dottor ::

Na zavodu bom reku le da mi je potekla pogodba o zaposlitvi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213464 (5304) joze67
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532837 (7429) St235
»

Neto plača in bolniška odsotnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716122 (7473) MadMicka
»

Plača po bolniški

Oddelek: Loža
81934 (1249) Hexx
»

Odpovedni rok - denarno nadomestilo

Oddelek: Loža
194262 (2136) scipascapa

Več podobnih tem