» »

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

PrimoZ_ ::

Kako se kaj obnese KVM za virtualizacijo na workstationu predvsem v primerjavi z VMware Workstation ?

Predvsem me zanima podpora za USB passtrough, GUI konzola, pavziranje VM-je če npr. ugasneš računalnik in nested virtualizacija.
Rabil bi poganjat Win 8.1 in 10 kot VM z delujočim Hyper-V.
Na Vmware Workstationu to dela, vendar košta $$ :) Pa me zanima kako je stanje na Linux+KVM ?

zavajon ::

Sam imam izkušnjo z Virtualbox na Ubuntu server.
Deluje, USB passthrough dela, za GUI obstaja phpVirtualBox.
Če ugasneš host, grejo virtualke v nekakšen "aborted" status (v bistvu je to power-off).
Da se nastaviti auto power-on virtualk.
Nested virtualizacije ne podpira.
Skratka, ni perfekten, a dela, glede na ceno je kar dober pp ;)

Me pa tudi mene zanima, kako je s KVM, ker bomo najbrž v bodoče rabili SCSI passthrough, česar pa Virtualbox ne podpira.

sas084 ::

Primerjave z VMware ti ne morem dat, ker VMWare ne uporabljam, USB/PCIe passtrough dela, je pa odvisno kakšen hardware maš oz. kako dobro maš izolirane posamezne device po iommu grupah. GUI konzola za upravljanje je virt-manager, ki pa nima vseh funkcjonalnosti pokritih, se pa da z virsh zrihtat vse ostalo. Zagon/pavziranje VM-ja ob zagonu/ugašanju računalnika dela z libvirt-guests. Nested virtualizacija zgleda da je podprta, kuk dobro dela nevem, ker jo ne uporabljam.

PrimoZ_ ::

@sas084

Hvala.
Kaj pa za display, uporabljaš vnc ali spice oz. ali je najbolje uporabljati kar native zadeve, npr. RDP ?

Kako delajo novejši Winsi pod KVM ?

link_up ::

usb bo sel vedno skozi...za pci pa rabis malce vec dela in komponent :)
In and Out

sas084 ::

Sam uporabljam spice, kera varjanta je najbolj optimalna nevem, verjetno najboljš sprobat vse kombinacije pa potem vidiš katera ti najbolj ustreza za posamezen tip virtualke. Windowsi načeloma delajo tekoče, bili so problemi s tipkovnico na Windows7, 8 in 10 pa sta mela probleme z miško vendar so zadevo z novimi drajverji flexVDI popravli.

FX6300B ::

najbolj optimalen je pomoje Spice , ampak je še vseeno največji problem 3d HW acceleration, ki ga še vedno ne podpira (spice), sicer če virtualke upodabljaš za kakšen webserver , NAS itd tako kot jaz potem se nimaš kaj za bati. sem na serverju fural Proxmox, zadeva zakon, je pa res da za kakšen pci pass al pa usb moraš vse to narediti ročno, v quemu konfiguraciji , ker web ui tega nima, imaš pa pri spicu tudi tako da lahko mu lahko passthrough-aš tudi usb device na clientu, npr si nekje na nekem laptopu in passthrough-aš usb ki ga imaš priključen na laptop, trenutno testiram Xen server ampak mi je že žal da sem sploh prešaltal, vrjetno kmalu nazaj 8-)
May the force be with you!

PrimoZ_ ::

Jaz bi imel KVM na svoji delovni postaji, da lahko še vedno poganjam Windowse za razvoj. Spice/vnc ubistvu ni tako pomebno v končni fazi bo verjetno najbolje deloval RDP dostop.

BlaY0 ::

Itak. Ne vidim neke uporabne vrednosti GUI konzol pri vsakodnevnem delu. Meni konkretno RDP zadošča.

PrimoZ_ ::

sas084 je izjavil:

Sam uporabljam spice, kera varjanta je najbolj optimalna nevem, verjetno najboljš sprobat vse kombinacije pa potem vidiš katera ti najbolj ustreza za posamezen tip virtualke. Windowsi načeloma delajo tekoče, bili so problemi s tipkovnico na Windows7, 8 in 10 pa sta mela probleme z miško vendar so zadevo z novimi drajverji flexVDI popravli.


Ti flexVDI driverji so verjetno isto kot so Guest Additions za virtual box oz. VMware tools za vmware produkte ?

Kaj je razlika med temi FlexVDI ali pa temi (https://fedoraproject.org/wiki/Windows_... ?

sas084 ::

Tako je, to so guest additions za virtualke. Vseh razlik med flexVDI in fedora virtio drajverji ne poznam, mislm pa da so mel flexVDI prvi popravke za qxldod drajver, ki je rešu mouse lag v Windows 8 in 10. Vidim pa da se da dobit virtio-win-0.1.141-1, tko da verjetno vsebujejo tud qxldod popravke. Probi zadnjo verzijo od fedore, če boš mel kakšne probleme probaj kombinirat s flexVDI drajverji.

FX6300B ::

z windowsi boš imel probleme če jim neboš dal kkšnega GPU-ja, oz rabiš nekako 3d HW acceleration, drugače šteka kot hudič

ja ko se že omenja za vse uporabi virtio driverje, namreč so najhitrejši
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5718788 (5001) MrStein
»

Poganjanje virtualnih mašin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
558060 (6624) Pesimist
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396755 (5881) Isotropic
»

VirtualBox

Oddelek: Pomoč in nasveti
341736 (1141) fosil
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5011418 (8225) Buggy

Več podobnih tem