» »

VirtualBox

VirtualBox

ThomasSGS ::

Mi lahko kdo razloži kako se uporablja VirtualBox ker ko zaženem virtual windows 7 mi neki napiše da ne dela ?

kloko ::

Razpiši se malo bolj obširno, kaj si počel do sedaj in kaj se izpiše takrat, ko po tvoje ne dela...

L.p., Kloko

ThomasSGS ::

Sem ga naložil in kliknil New ime sem dal poskus in dal sem windows 7 in next, memory size sem dal 192 MB in kliknil next in sem izbral Create a virtual hard disk now in sejm dal Create potem sme izbral VDI dal next in še enkat next in potem sem dal 10,00 GB file location and size in dal create.
Potem se zaženil sistem in je na črnem zaslonu pisalo FATAL: NO BOOTABLE MEDIUM FOUND ! SYSTEM HALTED !
In zdaj me zanima če je to samo virtual - brez da se installera na disk in da to ni potem da mi res installera operiacijski sistem na disk ?
In kako naj to popravim da bo delalo ?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Zelo bogato si dodelil. Kako pa pričakuješ, da bo w7 delal na 192 MB in 10 GB? Naredi prvo 1 Gb min, 20 GB disk min, pa še bo obojega premalo. Glede napake pa v nastavitvah nastavi, da se bo zagnal disk, na katerem imaš inštalacijo (bodisi DVD, bodisi IMG). Oziroma moraš še nastaviti, da imaš tak drive v VBOXU in nato, da naj uporabi ali DVD v dvd-ju ali image.

ThomasSGS ::

In zdaj me zanima če je to samo virtual - brez da se installera na disk in da to ni potem da mi res installera operiacijski sistem na disk ?

fosil ::

Instalira se na virtualni disk, na tvojem trdem disku (host) pa virtualni disk zgleda kot ena datoteka.
Zato tudi rabiš instalacijski dvd za instalacijo.
Tako je!

ThomasSGS ::

Ali mi to kaj prostora vzame na disku ?
Ali bo potem tudi bo zagonu pravega računalnika kazalo da izbiram me ddvema operacijskema sistema ?

Aston_11 ::

Menda, da ti vzame. Ne ne bo ti pokazalo.

Morda pa ti kaj trolllaš?

ThomasSGS ::

Koliko pa ti vzame ?

Aston_11 ::

Toliko, kot naštimaš. Če pišeš 20 GB, ti vzame 20 GB. To je nekaj podobnega, kot da bi razdelil dist na particije, s tem, da v tem primeru nastane velika datoteka, ki jo VBox tretira kot disk.

ThomasSGS ::

In potem ta opracijski sistem ki je naložen lahko zaženeš samo v virtualbox ?

Aston_11 ::

Tako je.

donfilipo ::

Eno opozorilo samo, ker marsikdo ne ve dokler ne izgubi kakih 20 ur.

V virtual boxu je grafična memorija omejena na 128MB (no s CLIjem se da povečat na 256 in to je vse:), driver za grafiko je pa varen...ampak zanič...torej od vaše grafe ništa8-)
Včasih zajebava tudi kaj drugega, ampak v principu je pa zadeva fajn.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Daedalus ::

Sem ga naložil in kliknil New ime sem dal poskus in dal sem windows 7 in next, memory size sem dal 192 MB in kliknil next in sem izbral Create a virtual hard disk now in sejm dal Create potem sme izbral VDI dal next in še enkat next in potem sem dal 10,00 GB file location and size in dal create.
Potem se zaženil sistem in je na črnem zaslonu pisalo FATAL: NO BOOTABLE MEDIUM FOUND ! SYSTEM HALTED !


Winse inštaliraj v virtualca, pa bo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dahakka ::

Pozdrav vsem skupaj!

Ker imam dokaj podoben problem, si bom sposodil temo :) Uglavnem, prav tako sem se spravil instalirat Windows 8 v VirtualBoxu. Dodelil sem 3gb rama, 2 jedri, rezerviral 200 gb prostora, dodelil 512 mb grafičnega pomnilnika, omogočil 3d podporo in instaliral Windows 8 iz msdna. VirtualBox teče na Ubuntu 12.04. Problem nastane pri poganjanju os-a in sicer stvar deluje tako počasi, da je os zelo neučinkovit! Čakam do 5 minut, da pridem do uporabniškega vmesnika metro, programi se zaganjajo zelo počasi. Deluje tako počasi, da je os neuporaben tudi za brskanje. Če želim oditi na določen url mi črke vnese po dobri minuti ali celo več :( Celotna stvar deluje tako kot da bi imel kakih 512 rama ali še počasneje. Ubuntu teče na računalniku perfektno z vsemi updatanimi driverji.

Lp

carota ::

Kaj pravi task manager v W8 (RAM, CPU, %)?

amigo_no1 ::

Kateri cpu imaš ?

Dahakka ::

task managerja sploh ne morem odpret. Ga zaženem, čakam pol ure, da se sploh pokaže ikona v opravilni vrstici nato obupam. Dejansko čakam pol ure. Imam pa intel core i3.

fosil ::

V win8 v virtualboxu ne smeš naložit guest additions.
Če naložiš, se zgodi to kar si opisal.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Dahakka ::

ddajam še to, da opravilno okno v ubuntuju kaže pravilno porabo oz dodeljen pomnilnik virtualki, prav tako procesor in disk.

še odgovor na komentar uporabnika fosil: guest additions nimam nameščenega, sem pa skišal namestit ob prvem zagonu os-a, vendar je windows preveč štekal, da bi mi sploh omogočil namestitev dodatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dahakka ()

ThomasSGS ::

Se pravi da moraš imeti iso !
Ali obstaja še kakšen program da bi lahko namestil samo da je preprostejši ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dahakka ()

Aston_11 ::

Kaj bi ti namestil in kaj ni vbox dovolj preprost?

ISO ali pa DVD. Z imageom je bolj enostavno, ne rabiš pečt dvd-ja, če vlečeš s travnika.

Dahakka ::

En predlog uporabniku vozilo. Če nameravaš svojo hvaležnost izražati s provokacijo in poneumjanjem uporabnikov foruma, kateri ti skušajo pomagati tvojim (neprevečinteligentnim) vprašanjem, bi jim bil sam tvojem mestu hvaležen, da ti sploh kdo pomaga. Če je pa tvoj namen izključno zajebavanje pa se raje obrni na kakšno socialno omrežje :) - Določen tip žensk bi oboževale tvojo pozornost.

ThomasSGS ::

Samo ampak ko hočem za preiskus installerati windows xp mi kaže da bo installeralo na disk in bo pol pri zagonu računalnika tud pokazal ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dahakka ()

Invictus ::

Najprej se nauči kar virtualna mašina sploh pomeni, preden gnojiš tukaj.

In uporabi Google.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ThomasSGS ::

Jaz neznam na virtualco naštimat internet! Ni kdo pove kako se da virtualco to nardi ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dahakka ()

Aston_11 ::

ThomasSGS ::

Mene za internet zanima ! Ker neznam ga naštimati, ker sem posredno povezavo z kablom ampak virtualec ne zazna !

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dahakka ()

Aston_11 ::

Porkodio, pol pa vprašaj, ne da zajebavaš!

carota ::

Glede na odnos uporabnika vozilo predlagam bojkot njegovih vprašanj ...

@vozilo: Google ti bo v pomoč.

Blinder ::

pa je varno v virtualboxu formatirat particijo(tisto njegovo virtualno, druge itak virtualbox ne vidi) ko se inštalira recimo nek linux?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fosil ::

Zakaj pa ne bi bilo varno?
Kaj te skrbi se bo zgodilo?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Blinder ::

da nebi mi kaki mbr od ... računalnika prepisalo. Gledam ukaze v vodiču, mkinitcpio ... Pa inštalacija boot loaderja v virtualboxu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Zakaj so že pogruntali virtualne mašine ??????

Ampak cel kup trollov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Cel virtualni disk je ena datoteka na tvojem pravem računalniku, tako da se nimaj kaj zgodit.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010976 (7783) Buggy
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911761 (8164) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610199 (6646) kriko1
»

Sun kupil še innotek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
275076 (3766) mspiller

Več podobnih tem