» »

A1 modem (bridge) + Linksys router

A1 modem (bridge) + Linksys router

mikko ::

Pozdravljeni,
iz Telekoma smo preklopili na A1. Postavitev je taka: Modem -> Linksys router (E2500) -> TP link wifi extender. Na Telekomu je vse OK delalo (PPPoE nastavitve), danes so mi dali pri A1 modem na bridge, na routerju sem samo spremenil username in password. Zadeva ne deluje, oz. vmes se je povezava vzpostavila za cca 5sec. Helpdesk pri A1 ni v nobeno pomoč. Ima morda kdo kakšno idejo za rešitev, v čem bi lahko bila napaka?

Hvala,
M.

D3m ::

mikko je izjavil:

Pozdravljeni,
iz Telekoma smo preklopili na A1. Postavitev je taka: Modem -> Linksys router (E2500) -> TP link wifi extender. Na Telekomu je vse OK delalo (PPPoE nastavitve), danes so mi dali pri A1 modem na bridge, na routerju sem samo spremenil username in password. Zadeva ne deluje, oz. vmes se je povezava vzpostavila za cca 5sec. Helpdesk pri A1 ni v nobeno pomoč. Ima morda kdo kakšno idejo za rešitev, v čem bi lahko bila napaka?

Hvala,
M.


Sem imel podobno postavitev.

Vendar ima modem od A1 dovolj dober domet, da nisem rabil extenderja in sem vse skupaj prodal nato prodal.

Si probal, če gre signal dovolj daleč, da ne rabiš ostalega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mikko ::

Iz routerja naprej imam še internet dalje preko elektrike, kar nujno potrebujem. Pri routerju sem sedaj naredil še hard reset, ampak ne pomaga...
Bomo šli pač iz A1 nazaj na Telekom... BTW, 3 dni smo bili brez interneta + televizije, toliko časa so potrebovali pri A1 za priklop... ;)

MaliJanez ::

Ne delaj usodne napake in idi vstran od smrdljivega A1, dokler še lahko

mikko ::

Napako smo končno odpravili - hvala Sašotu iz A1 tehnične službe. Napaka je bila v tem, da se A1 modem ni pravilno postavil v bridge način, potem je bilo potrebno preklopiti kabel, ki gre iz modema v router, v 1. slot na modemu. Končno dela!

D3m ::

Fajn.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zerdoner ::

Da si sposodim temo.
Doma imam sledeč problem. Imam A1 internetin v skrajajni sobi njihov modem/router. Ker mi v drug del stanovanja zelo slabo vleče njihov wifi signal sem dal na drug konc stanovanja linksys router in ga povezal z kablom od A1 modemom. Sedaj imam načeloma v dugem delu stanovanja wifi signal iz linksysa in na mobitelu mi deluje net brez težav na računalniku mi pa piše, da ni dostopa do interneta in je na ikonci pri uri narisan rumen klicaj. Na računalniku nimam nastavljenih nobenih IPjev in je vse na samodejno. Najbolj zanimivo pa je to, da ko sem zadevo priklopil mi je na računalniku net delal normalno nato pa kar naenkrat zadeva ni več delovala. Če se z računalnikom povežem na wifi od A1 signal dela net normalno...sicer upočasnjeno iz z prekinitvami, ker je šibek signal. Prav tako so nastavitve na Linksys routerju na defoult in nisem ničesar nastavlu.

D3m ::

PC ima problem z Linksys routerjem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zerdoner ::

kakšen? Je morda lahko krivo, da imam na linksysu naložen ddwrt in ne originala?

D3m ::

Kateri Linksys?

dd-wrt ni načeloma problem, če imaš router nastavljen primerno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zerdoner ::

wrt54gl v1.0 ali pa 1.1.

Router je uglavnem star ene 10 let. Router nisem nič nastavljal in je na tovarniških nastavitvah. Edino kar sem mu nastavil je geslo za wifi.

D3m ::

Lahko probaš z stock FW.

https://www.linksys.com/gb/support-arti...

najnovejši je 22.1.2016

4.30.18
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zerdoner ::

ugotovil kje je težava. Če odstranim geslo za dostop do wifi omrežja net dela. Kakor pa nastavim geslo wpa personal pa ni več dostopa do interneta. Kakšna ideja kako je to povezano?

LP

D3m ::

Samo WPA? Ali WPA2?
|HP EliteBook|R5 6650U|

zerdoner ::

samo WPA

D3m ::

Probaj WPA2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zerdoner ::

sem inštaliral stock fw in je upsešno naredilo...sedaj imam pa težavo, ker ne morem dostopat do routerja. Geslo admin kot kaže v navodilih mi javi, da je napačno. Je še možen kakšen drug dostop

D3m ::

Username: prazno
Password: admim

Admin*
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bizkit45 ::

Se opravičujem, če je že zgoraj napisano, ampak sem le preletel temo..
Kateri router dobiš pri optiki za A1? Ima vgrajen wifi? Imam možnost priklopa le ene naprave, brez da štemam.

Bizkit45 ::

nvm..že izvedel
GENEXIS HYBRID MODEM LIVE! TITANIUM-24 SET


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
382374 (397) geneticsunny
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716245 (3480) WaterBoy
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678002 (20407) Tilen
»

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

Oddelek: Omrežja in internet
242230 (1425) brez-imenko
»

Corrupted files - omrežje ne dela prav?

Oddelek: Omrežja in internet
372483 (1177) Zvitor

Več podobnih tem