» »

Kateri router?

Kateri router?

care20 ::

Zdravo

Ta telemachov router ima zelo slab signal,recimo v drugo sobo mi ze prekinja signal...sem klical podporo in je sam tehnik priznal,da imajo zelo slabe routerje in bi bilo najboljse,da kupim svoj lasten router ter ga povezem na na tega od telemacha,ter da poklicem njih in da bodo oni nastavli nastavitve...imam povezavo 100/5mb...mi lahkop prosim pomagate kateri router bi bil najbolji tam do 50e,lahko tudi kaksnega rabljenega z bolhe,naj bo cimbolj blizu koroske,ker bi ga se danes kupil...hvala vnaprej za odgovore
  • spremenil: bluefish ()

Han ::

Do 50 eur npr. TP-LINK AC1200 (ARCHER C6 V2.0).

Več pa v namenski temi - Kateri router?

pviran3 ::

Ne pozabit, da potrebuje prenosnik tudi dobro wifi kartico

care20 ::

laptop je asus rog tak da verjetno je dobra...telefon tudi ne vlece v spalnico ki je cca 5 m od routerja,vmes je 1 stena...prosim ce mi daste kaksen link z bolhe,pod regijo koroska...

kaj pa wifi extender,lahko deluje na njega?recimo to imam doma v predalu

https://www.google.com/search?q=tp+link...

a je to enako kot router?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

care20 ::

Han ::

Ne, to so 15 let stara Linksys jajca.

Glede na to, da ima Telesmehov router že v štartu slab WiFi, tudi z 'extenderjem' ne boš pridobil želene ojačitve signala in hitrosti.

Malo se umiri, preglej ponudbo routerjev čez vikend, naroči enega solidnega in počakaj nanj do sredine naslednjega tedna.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/m...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TOP ::

Samo za wifi ne rabiš ruterja,kupi AP točko in je,recimo Tenda odlične in zelo poceni tam 35e in zelo enostavna za nastavit.

care20 ::

Sem kupil tega v big bangu in deluje lepo ampak samo ce imam aktiviran en signal(2,4ghz ali 5ghz)...v primeru da imam oba vklopljena,deluje samo par sekund in potem router izgubi signal in se resetira

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Han ::

Preveri, če ima zadnji firmware... Pri tem pazi na verzijo routerja (V1 / V2)!

https://www.tp-link.com/en/support/down...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mzakelj ::

Če denar ni problem nabavi : https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...
Stroj kot se zagre. Men ni bilo škoda denarja.

care20 ::

dokler deluje,deluje dobro...potem pa vsakih toliko casa prekine signal in potem cez kaksno munito spet pride nazaj....sem klical na telemach in je tehnik rekel,da bodo tisti svoj modem nastavli na bridge,ker zdaj naj bi si nagajala en drugemu...je komu znano kaj od tega?bi lahko bil to problem?drgac na 5ghz deluje vseh 100mb na speedtestu in je zelo stabilno

care20 ::

Glede firmware mislim da je gor nalozen najnovejsi

lonewolf_ ::

za 30€ do linije 35/4(wifi) ti priporočam Kakšen xiaomi novejši, sam imam 3G model pa ga v letu in pol še nisem resetiral. Resda ne premore svašta, ampak do deset naprav bp. Sicer imam linijo samo 30/3 (ario), ampak v mojem primeru je čisto dovolj, ker nimam 5ghz naprav in deluje 2.4ghz na 4 antene. Lovi v klet ene 5/1, kar je čisto dovolj, če rabim kaj za pogledat ko kaj šraufam (nahaja se v 1. nadstropju). okoli hiše nese do okoli 50m. Pač, meni ni žal, da sem ga vzel, ker ima tudi gigabitni port. Definitivno boljša izbira proti wrt54gl in huawei315b ter tp link 1043nd - vse zmeče v koš. Mogoče malo težav z kitajščino, ampak novejši modeli imajo ANG jezik ( če se ne motim).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

1043nd (v2+, starejsi v1 ma bol svoh wifi) je se cisto ok zadeva z kasnim openwrt.
#brezpodpisa

Han ::

Si sploh izklopil WiFi na Telemachovi škatli?

care20 ::

Han je izjavil:

Si sploh izklopil WiFi na Telemachovi škatli?


zdaj sem izkljucil ampak spet prekida vsakih 5 min..nevem kaj je problem
pravzaprav se resetira samo,kadar ga obremenim s speedtest....drugace dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

care20 ::

Zdaj se pa ze vsako minuto resetira,ampak samo ko je vkljucen ethernet kabel v njega, brez njega se ne ugasa... Sem ze dal veckrat na factory reset, pa ne pomaga... Upam, da ga ne bom moral dati na servis, ker se bo vse skup zavleklo

TOP ::

Pa dobro ustavi se,lepo povrsti.Kupil si ruter,kaj si ga sam priklopu ali kako si ga nastavu,da deluje.

mzakelj je izjavil:

Če denar ni problem nabavi : https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...
Stroj kot se zagre. Men ni bilo škoda denarja.

Človek išče poceni ruter,samo za wifi ne pa Mikrotika,ki bo prej rabu šolanje za ga nastavit,wifi pa itak ne bo nič dlje lovil.In kaj rabi on Poe napajanje recimo.Človek ki ga kupi ve za kaj ga bo uporabil,samo za razširitev wifija menda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

care20 ::

Prklopu sm ga sam,samo ethernet kabel sem prikljucil iz glavnega modema port 1 v novi router port ethernet in deluje internet ampak sam 2.4ghz deluje tko kot mora,ce vklopim hkrati 5ghz se pa zacne router vsako minuto resetirati...ce pa imam samo 5ghz pa deluje morda 5 min...

TOP ::

Ruter nemoreš samo priklopit in dela ga je treba nastavit.Če daš v port 1 ga nastavi kot AP točka,če daš v Internet ali Wan ga moraš dat na PP0e.Daj ga da dela kot AP je najbolše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Zak0n ::

V nastavitvah od routerja mas system tools, system logs, kaj javi?

2.4ghz in 5ghz nastimi wpa2-psk in aes. Za 2.4ghz spremeni sirino kanala na 20mhz. Za foro nastimi samo na 802.11n. Na kakem app (wifi analyzer) preveri kateri kanali so manj zasedeni, pa tja nastavi.

Za foro nastavi locen SSID za 2.4/5ghz.

Pa se factory resetiraj vse, modem in wifi. Potem pa po vrsti przgi modem naj se vspostavi potem izklopi wifi oddajnik. Sele ko dele, povezi na router , przgi, pocwkaj da se vzpostavi in potem nastimi nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zak0n ()

care20 ::

sj sta locena SSID...za 5ghz mam na koncu 5G ampak ga moram izklopit drugace se router neprestano resetira...kaksen teamviewer bi prav prisel ce ma kdo cas :)

Han ::

Verjetno si dobil defekten primerek...

care20 ::

dvomim da je defekten...ker delata 2.4 in 5ghz hkrati medtem ko ni vkljucen ethernet kabel...verjetno je treba nastavit ppoe tok kot je nekdo ze napisal zgoraj ampak sem bolj levi za taksne stvari

MadMax ::

Si na routerju, ki ga uporabljaš samo kot wifi ap, sploh izklopil dns server?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

care20 ::

Nisem nic delal razen kabel priklucil...a res ni koga ki bi si vzel 5 min casa ter me resil muke preko teamviewer

MadMax ::

Sem se prej zatipkal... Ne dns temveč dhcp server mora bit izklopljen na tem dodatnem routerju. Ne smeš v enem omrežju imeti več kot enega, a eden je že od modema.


Se pravi prinesel si domov archerja, ga z modemom povezal v eno od LAN lukenj, nastavil SSID in gesla za WiFi in nič več?

Če je tako, pojdi še enkrat v nastavitve archerja in izklopi DHCP server (prej sem se zatipkal, torej ne dns ampak dhcp mora biti izklopljen).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

care20 ::

Sem izklopil dhcp in je interneta zmanjkalo

mzakelj ::

Ali pa vtakni kabel iz modema v WAN port :)

Han ::

Predvsem ti mora operater (telemach) preklopit glavni modem/router v t.i. "bridge mode".

care20 ::

To sem ze omenil zgoraj, upam da je v tem ptoblem... Jutri ga bodo postavli v bridge mode... Kaj pa potem bom moral mojega kaj nastavljat razne ip itd... Ker js nimam pojma o tem niti ne poznam koga ki bi se spoznal na to

Han ::

Po tem ni potrebno nastavit nič posebnega - greš čez uvodni setup in spremeniš le še kakšno malenkost, za katero veš, čemu služi...

care20 ::

Potem pa ne bo problema s tem...mislis damje mozno da mi zato prekida omrezje 5ghz?

hojnikb ::

nep, to je nekje drugje problem
#brezpodpisa

zunno ::

Kateri router bi mi priporočili za 3-nadstopno hišo (3x75m2)? Pač recimo do 50€, morda 70€.

care20 ::

Pa sem le danes docakal klic s telemach in je rekel,da njihovega routerja ne more postaviti v bridge mode,ker imam ip tv preko njega...rekel je da moram postaviti moj novi router na static ip...dal mi je neki ip 192.168.2.1...ostalo nic



Morda kdo ve kako naj izpolnim to?

Poldi112 ::

Pardon, spregledal ip. Netmask bo verjetno 255.255.255.0, za defautl gw jih pa pokliči ni vprašaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

vrossi46 ::

geneticsunny ::

Glede na to, da je Asus rog, si predstavljam, da je v redu... Spalnico loči stena (cca 5 m) od routerja, tako da tudi tja telefon ne seže. Če mi lahko pošljete povezavo do rubrike Koroška na bolšjem sejmu, bi bilo super - dumb ways to die

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kockish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63161191071 (19) GupeM
»

Router (2022)

Oddelek: Kaj kupiti
181340 (615) Master_Yoda
»

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
262875 (1999) Bencc
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831454 (24324) mevden
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221759 (1283) Jurrbe

Več podobnih tem