» »

Štipendija

Štipendija

««
36 / 39
»»

martincek1 ::

Sem poklical (tri dni pred iztekom 2mesečnega roka), odločbo dobim drug teden. Super.

Limona ::

da tukaj vprašam, je zdaj po novem letu spet kak rok da se lahko kaj vloži za pridobitev štipendije? ali do naslednjega šolskega leta ni nič?

hojnikb ::

a prvič zaprošaš al si že mel prej.. ?
#brezpodpisa

Limona ::

prvič

mislim nazadnje sem mel v tretjem letniku srednje šole zdaj sem pa prvi letnik faksa

pa kaj res nobeden ne ve?:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Limona ()

drola ::

Za Zoisovo je rok vsako leto ob pričetku šolskega oz. študijskega leta. Za državno štipendijo pa lahko zaprosiš kadarkoli.
https://drola.si

Limona ::

najlepša hvala :D

technolog ::

A je to res, da si ob prehodu na drugo stopnjo (mag. študij) letos moral kandidirat kot novi štipendist za Zoisovo?

Hindsight ::

Ve kdo kako je z dodatkom za bivanje pri Zoisovi če imaš subvencionirano bivanje v študentu? Sem pa novi štipendist. Ne vem več kaj si naj mislim, s tem novim zakonom je vse pomešano...

amacar ::

Mislim, da ga novi štipendisti ne dobijo več. Stari pa ga še dobimo.

Rahuk ::

Točno tak. Vsi, ki smo v šolskem letu 2014/15 na novo sklenili štipendijsko razmerje, nimamo več dodatka za bivanje v študentskem domu, pa nima veze, če si samo šel iz prve bolonjske stopnje na drugo, dodatek ti več ne pripada.

Hindsight ::

Mater jim, sej jo privoščim vsem, nimam nič proti tistim, ki živijo doma, sam majo pa 80 evrov manj stroškov če ne še več.. Me boli kurac če mamo subvencionirano bivanje, fer ni v nobenem primeru.

Gladi ::

Men ni fer da mate sploh štipendije, sam je namreč nimam. In kaj zdej?

m0LN4r ::

Sem se ravno za vikend pogovarjal z eno štipendistko. Dobivala je štipendijo + žepnino + plačano vse in zdaj jamra da nima nič.
A drugi smo pa lahko shajal z 20€/teden 70km daleč in plačeval še študenta...
Ja težko je, ko se enkrat navadiš na to da maš in zapraviš.

Ni fer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

technolog ::

Ni to mal nelogično, po navad je glih obratno, če nimaš štipendije, ti mogoče starši dajo žepnino? Ne pa da maš enkrat oboje hkrat, pol takoj za tem pa ostaneš brez obojega. Če so jo starši podpiral takrat, ko je mela štipendijo, naj jo pa še sedaj, ko je nima.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Eh ma kaki, sam vse zapravi. Če ma 100/m al 300/m nima veze, oboje izpuhti takoj. Ne večina štipendistov, ki sem jih poznal v študentu, so vsi dobivali ŠE žepnino (mama, ati, dedek, babica)
Zapravljiv človek pač.
*Pa tut prek študenta nekaj malega dela.

Ja lej, na tirševi, smetanovi, gosp. imaš ene par takih, kot si avte kupijo iz tega dnara. Pol pa razmisli.

Zelo nepravilno je razporejen denar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

technolog ::

Ma ja, sej maš prav. Na višji standard se ful hitr navadiš (recimo, da kupiš ful dober avto, te bo ta res osrečeval samo max pol leta), standard nižat je pa res težko / boleče.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Pa telefon 600+EUR in naročnina+obročno odplačevanje, pol jih pa žuli anede.
Če ti povem, da sem v pol leta z povprečnim delom zaslužil 4k preko študenta, pa se stem sam financiral.

Potem zračunaj koliko ma nekdo, ki ima štipendijo, šd delo, pa žepnino. In dela 150ur na mesec za vsaj 4EUR in to 3-4 leta in še več. Tudi 7-8 let ni redkost.

Kaj misliš zakaj obstaja tale zakon:
Nevzdrževani družinski člani s statusom: 9.996,50 EUR,
na leto ???
Ni za okras verjemi. Pred leti je bila meja 12-13k.

Aja taki potem ne naredijo faksa ali pa hodjo na nekaj uizi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimozR ::

m0LN4r je izjavil:

Pa telefon 600+EUR in naročnina+obročno odplačevanje, pol jih pa žuli anede.
Če ti povem, da sem v pol leta z povprečnim delom zaslužil 4k preko študenta, pa se stem sam financiral.

Potem zračunaj koliko ma nekdo, ki ima štipendijo, šd delo, pa žepnino. In dela 150ur na mesec za vsaj 4EUR in to 3-4 leta in še več. Tudi 7-8 let ni redkost.

Kaj misliš zakaj obstaja tale zakon:
Nevzdrževani družinski člani s statusom: 9.996,50 EUR,
na leto ???
Ni za okras verjemi. Pred leti je bila meja 12-13k.

Aja taki potem ne naredijo faksa ali pa hodjo na nekaj uizi.

Če dela 150 ur na mesec je itak na luftarskem faksu, torej ima lahko precej lahko tudi visoko povprečje in na ta račun še višjo štipendijo. Na nekem bolj resnem faksu je šlo nekih 100 do 150 ur na mesec samo za predavanja, vaje in prevoz od doma do faksa (in nazaj), razna poročila in projekte sem pa večinoma delal za vikende. Ni osnovnih pogojev, da bi zraven še delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

technolog ::

Ma ne, na dodiplomcu gre, če si sposoben. Jaz sem prišel čez dodiplomca IRŠM z minimalno dela.

PrimozR ::

Je res, da je bila 1. stopnja strojne lažja od druge, ampak druga stopnja(smer MGSP, sicer res, da je v samem vrhu zahtevnosti na strojni) je bila pa pekel. Medtem ko so drugi večinoma govorili, da je prva stopnja zahtevnejša od druge (kaki proizvodniki an FS, študenti drugih faksov, tudi tehničnih in naravoslovnih, imam jaz drastično drugačne izkušnje :)

EDIT: vaje so pri nas praktično vse obvezne. Torej 150 ur na mesec v veliki meri odpade že zaradi tega, razen če šteješ povprečje in čez poletje na mesec naklepaš 200 do 250 ur ter si robot. Jaz slednje sreče nimam, se precej težko spravim k učenju, torej si pred izpiti rad vzamem kar nekaj časa frej (kadar seveda delam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

m0LN4r ::

Enkrat se prepišeš, enkrat ponavljaš, enkrat izredno napreduješ, vzameš si absolventa in podaljšaš absolventa, tak se je delalo faks
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimozR ::

No sej, neresno faksiranje torej :P

hawkwood ::

Ne vem za strojno, ampak na elektro 2. stopnja nisem imel nobenih problemov delati povprečno 30ur na teden. Nikoli nisem padel izpita in imel povprečje cca 9,2. Skratka, pri naših faksih se definitivno da zraven delati 100+ ur na mesec. Tko da 1000EUR na mesec čist komot zaslužiš ob rednem študiju.

EDIT: Lažem, en izpit sem moral ponavljat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hawkwood ()

m0LN4r ::

No zdaj pa razmisli, kam se vpiše večina. ekon, ped, itn. So več na šihtu, kot faks+učenje skupaj.
Pač ni fer. Ne šolski sistem in ne ŠD in ne štip.
Samo, ker so v večini zaslužkarji, sprememb nebo tako hitro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

lmorgh ::

nisem vsega bral...
torej:

se štipendija šteje v kak davek/dohodnino? dobivam malo več kot 1000€ na mesec v drugi državi. vem da moram prijaviti račun (ki je tudi odprt v drugi državi) dursu. sem že pisal na durs, pa so rekli, da so posredovali nekam naprej, od takrat pa nobenega odgovora več.

hotwheels ::

Kaj mi lahko nekdo prosim razloži to kot trotlu, ker mi več ni nič jasno. Jaz imam minimalno državno štipendijo, poleg faksa letos delam tudi ob vikendih in ko je med tednom čas, dobim okoli 200€ na mesec. Če prav razumem je zelo verjetno, da naslednje leto zaradi tega dela ne bom dobil štipendije ker se šteje med dohodek, jaz pa sem že tako na pragu nekje?! Zato ker delam ne bom dobil štipendije? Se sploh splača potem delat, jaz bi reko da ne za taki znesek če to drži. Kaj pa se glede tega spremeni zdaj februarja?

m0LN4r ::

Skoraj si zadel. Vse je odvisno, koliko je na koncu dohodnina na družinskega člana. Če prekoračiš pač ne dobiš.

Koliko in kateri zakon si si pa prebral, da ne razumeš? Saj je dovolj jasno napisano za vsakega, ki je končal OŠ.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hotwheels ::

To kar piše na strani od CSD, ker ni logike v tem, zato mi ni jasno ce sem to razumel. Očitno sem. Kdo pa je to skupaj spisal pa očitno nima logike. Če ne delaš dobiš denar, če delaš pa ko te hebe.

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

Si kdo prebere tole preden vpraša?
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Malo še to preglej pa potem vprašaj, če kaj ne razumeš. Datumi so polek in še marsikaj se najde na tej strani.

Ja glej tko pač je. Gleda se dohodek ali delaš ali pa ne.

Tisti, ki res študirajo nimajo časa za delat. Pa smo tudi bli za 20EUR na pragu pri dohodninski lestvici in nismo dobili štipendije.
Tak, da nobenih cekinčkov ni blo, pa praktično gledano se gre o isti družini, kot tisti ki je pa 20EUR pod pragom in dobi štipendijo pa še dela.
Torej je ta zadnji v bistvu v večjem plusu, kot ta prvi.

Kak to ni fer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrimozR ::

hotwheels je izjavil:

To kar piše na strani od CSD, ker ni logike v tem, zato mi ni jasno ce sem to razumel. Očitno sem. Kdo pa je to skupaj spisal pa očitno nima logike. Če ne delaš dobiš denar, če delaš pa ko te hebe.

Kaj te hebe, saj dobiš denar od dela o.O

SIcer pa ja, sem bil tudi v položaju, ko sem brez državne ostal zaradi par EUR na mesec (za po vrhu vsega na račun se mi zdi izplačila varčevanja ali nečesa podobnega).Nimaš kaj, ni vredno jamrati, je bolje potrpeti in/ali najti drugo rešitev, če je možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hotwheels ::

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Tisti, ki res študirajo nimajo časa za delat.
Torej je ta zadnji v bistvu v večjem plusu, kot ta prvi.
Kak to ni fer.

Se konkretno motiš, jaz imam težek študij, pa ga delam z dobrimi ocenami, kljub temu, da poleg študija tudi delam. Če pa taki kot ti delajo te zakone pa se ne čudim. Govoriš kar nekaj, če se ti učiš cele dneve ter cele vikende za faks še to nikakor ne pomeni, da to delajo vsi, ker se da dobre ocene tudi na težkih faksih dobit z toliko dela da ostane še čas za študentsko delo! Pač odpade sedenje pred računalnikom pa nabijanje iger par po par ur na dan.
Kako je v večjem plusu? Ti sediš doma pa si za to plačan, nekdo drug pa v tem času trdo dela pa je enako plačan.
Jaz tukaj ne vidim niti ene fer razlage.

m0LN4r ::

Težek študij na FERI? Ma nemoj,
smo drugi tudi hodili tja. Za povprečje 8 na FERI, moraš samo sproti vaje naredit in to je to.
Vprašaj koga na FZV ali medicini ali, ki redno dela sproti vse izpite, koliko ma časa za delo. Polek sočasnih praks, ki niso plačane, pa še za malco in prevoz rabiš.
Da neboš se na trepalnice postavil ti povem kako gre: zjutraj ob 8:00 _moraš_ na faks do 12-13h, potem pa ob dveh moraš bit na delovnem mestu prakse, ki ni ne plačana, nimaš prevoza in niti malice. Ja še za en normalen obrok nimaš časa.
Kdo ti bo polek tega še šel delat?

Ti sediš doma pa si za to plačan,

Meni niso nikoli nobene štipendije plačali pa se ne bunim.

Govoriš kar nekaj, če se ti učiš cele dneve ter cele vikende za faks še to nikakor ne pomeni, da to delajo vsi, ker se da dobre ocene tudi na težkih faksih dobit z toliko dela da ostane še čas za študentsko delo!

Ja saj, ko se bo prinas začelo vpisovat za znanje in študiranje namesto papirja in statusa, šele takrat bodo konkretne spremembe.

Pač odpade sedenje pred računalnikom pa nabijanje iger par po par ur na dan.

Vidiš motiš se. Jaz sem igral 10% časa, 30% časa je bilo dovolj za CELOTEN faks, ostalo pa je blo ŠD delo in luftanje.
Zdaj po faksu bi pa rajši zapravil teh 50% za hobby povezanim z faksom ali kaj drugega.

Edit: eh pretiravam, za faks sem porabil 10-20ur na teden. Nikoli več in to na težkem FERIju.


Štipendije nisem dobil, ker sem zaslužil ravno tolko, da nismo bli več "revni" po izračunu. Pa kaj?
Sem pa zaslužil krepko več, kot bi pa dobil štipendije ja.
Tak da ja, na mesec bi se slišalo veliko napram štipendiji, ampak pri izračunu je pa blo 20EUR preveč. Jebiga.

Pa nehaj nakladat o revežih, ker sem iz najbolj zakotnega dela slovenije in ne rabiš meni razlagat kako je to.
Poznam tudi take, ki plačujejo izredno subvencioniran študentski dom, ampak se oseba trudi da čas vloži v svoje znanje in izobrazbo,
ker bo na koncu faksa al šel redno delat ali pa nazaj domov v revščino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

amacar ::

Medicinci? Ja je težko, ne bi pa o tem, da se skos učijo in nimajo nič časa. Čist isto ga feštajo kot ostali, ter hodijo na rekreacijo itd itd. Pa ne posploševati glede na cel FERI, ker imaš žnj programov in niso vsi enako zahtevni, sploh če primerjaš neke medijske komunikacije.

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
zanima me kako je kaj s tem vračanjem štipendije. Namreč lani sem bil na FERI-ju, 1. letnik in nisem naredil... nato sem se prepisal na drug program (FERI), ampak tudi letos ne bom naredil... sem pa imel lani državno štipendijo, letos je seveda nimam.... Kdaj bom moral to vračati, če, in kako? Do sedaj še nisem dobil kakršnekoli pošte povezane s tem...

Hvala vam za pomoč, LP

hojnikb ::

pojdi na svoj CSD, razloži jim svoj primer in boš dobil vse informacije
#brezpodpisa

XKEKAX ::

hojnikb je izjavil:

pojdi na svoj CSD, razloži jim svoj primer in boš dobil vse informacije

Ja, sem pričakoval kakšen bolj konkreten odgovor, mogoče koga s podobnimi (istimi) izkušnjami... bi se raje prej kako drugače informiral. Druga opcija je pa seveda to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XKEKAX ()

hojnikb ::

tko mal hiter pregled google zadetkov pravi, da je možno tudi odlog plačila in plačilo na obroke. Pač, čist konkretno ti bojo povedal na CSD.
#brezpodpisa

XKEKAX ::

Ker sem danes slišal, da si baje sam dolžen to javiti CSD... koliko pa je na tem res, pa nevem.. zato sem vprašal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XKEKAX ()

hojnikb ::

seveda. Sam morš it na csd in razložit svojo situacijo. Sicer boš čez nekaj let (ali prej) dobil lepo položnico za poln znesek + obresti.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Tu boš dobil exactno iste informacije, kot če bi jih pogooglal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bella_trix ::

Zdravo,

imam eno vprašanje. Če ti je Zoisova štipendija eno leto mirovala, je nato pogoj, da jo naslednje leto dobiš nazaj povprečna ocena 8.5 (pri tem se štejejo ocene iz tekočega leta) ali moraš izpolnjevati pogoje za ponovno pridobitev štipendije (se pravi ful visoko povprečje in neki posebni dosežki)?

valkyrie ::

Živjo, torej če živiš v svojem stanovanju, kako se gleda dohodke za državo štipendijo?

lp

xsum1 ::

Neki me zanima, če maš moža ki ima na računu 800eur za stroškovne zadeve, pustmo starševski dogodek... tu lah zavrnejo če vidijo to? Je kak cenzus na celo družino?

Drugače pa ni prijavljen na istem naslovu kot jaz/družina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

m0LN4r ::

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Malo poglejt tudi vlogo za uveljavljanje, kaj moraš vpisat...

Sicer pa če dobiš dobiš, če ne pa ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GabrieLeo ::

m0LN4r je izjavil:

Sem se ravno za vikend pogovarjal z eno štipendistko. Dobivala je štipendijo + žepnino + plačano vse in zdaj jamra da nima nič.
A drugi smo pa lahko shajal z 20€/teden 70km daleč in plačeval še študenta...
Ja težko je, ko se enkrat navadiš na to da maš in zapraviš.

Ni fer.


Čutim...:8) Imel kolega, ki je dobival štipendijo+žepnino, a starši so večinski lastniki gozdov v tistem kraju. Ko so mu zvišali štipendijo na 200 so ravno prenavljali 5 let staro kuhinjo
ker pač denar.

xsum1 ::

@m0LN4r TO SMO ŽE VSE BRALI- tako da me zanima v praksi, če kdo pozna kakšno situacijo kjer so zavrnal/odobril na podlagi tega

martincek1 ::

Mene zanima, ce se studentom drz. stipendija izplacuje tudi se za mesec september (oktobra)? Na mddsz sicer pise "eno leto za posamezen letnik", ampak nebi dal roke v ogenj da 100% velja in raje vprasam.

PrimozR ::

Do sedaj se je, razen ko zaključiš stopnjo šolanja (takrat, ko zaključiš). Po maturi ni štipendije, po diplomi, če diplomiraš junija, itd.

martincek1 ::

Super, hvala za informacijo. Mi je prihranjeno klicanje na CSD jutri. Ponavadi so septembra tako zasedeni, da se na telefon sploh ne oglašajo.

WallSreet ::

Ok ljudje. Glede na to, da je tale tema o štipendiji upam, da mi ne bo treba odpirati nove teme. Medtem ko imate drugi štipendijo imam sam problem, da jo moram vrniti, ker nisem opravil letnika zato bi lepo prosil, če bi mi lahko nekdo pomagal oziroma svetoval, kaj storiti, da bi mi recimo ta znesek, ki sem ga dolžan vrniti zmanjšali. Ali je sploh možno, da ti zmanjšajo znesek oziroma, ali je imel že kdo podobno izkušnjo, ki jo je pripravljen deliti.

Pri odločbi, ki sem jo prejel piše:

Oseba lahko v roku 60 dni od izvršljivosti odločbe s centrom za socialno delo, v primeru neupravičeno prejetega otroškega dodatka, denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, državne štipendije, subvencije malice in kosila, oziroma z izplačevalcem pravice, v primeru neupravičenega prejetja ostalih pravic iz javnih sredstev, sklene dogovor o načinu in času vračila neupravičeno prejetih sredstev ali pri izplačevalcu pravice vloži vlogo za odpis oziroma delni odpis dolga. Odlog ali obročno plačilo se lahko dogovori za največ tri leta.

Se pravi je možno, da mi če ne drugega vsaj zmanjšajo znesek? Recimo, če mi je eden od staršev brezposeln itd...

hvala za vse odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()
««
36 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277782 (4771) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296328 (3164) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459477 (7303) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395350 (3902) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012293 (10445) alum

Več podobnih tem