» »

Štipendija

Štipendija

««
35 / 39
»»

nejodagreat ::

Naslednje šolsko leto ti še ne bo treba vračat, če pa potem spet ne narediš letnika bo pa treba.

Veron ::

danes dobil odločbo za podaljšanje (2. stopnja)

tt2 ::

Kako je s štupendijo po 26. letu? Trenutno nimam štipendije, ampak bom marca dopolnil 26 let, kar pomeni, da se prihodki družinskih članov več ne štejejo pod dohodke za štipendijo ali kako je s tem? A je kdo kaj več seznanjem s tem?

Janez113 ::

Zdravo!
Imam eno kratko vprašanje. Trenutno sem prvi letnik pravne fakultete in dobivam zoisovo štipendijo. Naslednje leto se nameravam prepisat in me zanima ali moram štipendijo vračati ali mi samo za eno leto miruje.

Lp

hojnikb ::

vprašaj pr csd..
#brezpodpisa

Veron ::

Je tudi izjema, piši na javni sklad in oddaj prošnjo za spremembo programa. Če ti oddobrijo, celo obdržiš štipendijo, vendar ne za 1. letnik novega programa, ampak samo od 2. dalje

Aleksandar0 ::

Zdravo imam eno vprasanje. Namrec leta 08/09 sem bil vpisan v 4 letnik srednje in sem prejemal stipendijo. Letnika nisem opravil in sem imel naslednjo leto stipendijo v mirovanju , letnika zopet nisem optavil in so mi potem aprila 2011 poslali da moram povrniti vso stipendijo. No takrat posljem prosnjo zakaj nisem opravil letnika v dveh letih in da nimam od kje vrniti ter da sem trenutno opravil 4 letnik in da se pripravljam za maturo. Dobim odgovor da ne rabim vrniti. Super veselje. Vpisem se na faks lansko leto, dobivam stipendijo, opravim letnik. Letos drugi letnik isto dobivam stipendijo in danes dobim odlocbo da mi mojo prosnjo ne morejo ugoditi moram tisto stipendijo za leto 08 09 vrniti. Kako je to mozno ce so mi ze enkrat odgovorili na to zdaj so pa zopet odprli to temo (fora je da sem tisto odlocbo- odgovor imel dve leti v predalu in je na koncu vrgel). Kaj naj naredim

DOOM_er ::

Katera štipendija? Tukaj težko povemo kaj konkretnega
Robots will steal your job. But that's OK

xsum1 ::

celada je izjavil:

Ker si vložil oktobra za tisti mesec ne dobiš štipendije, torej dobiš za november, december in januar. Načeloma štipendija pride v petek če 10. v mesecu pade na soboto ali nedeljo toda ker je to praznik se zna zgodit da bo štipendija že 7ega (ali pa 11ega nisem ziher).

tole. Mene zanima, ce so kolegici napisali, da ji vloga velja od 1.2 ali od 21.2 (ne vem tocno, v glavnem februarja) a ne bi potem morala danes dobit stipendijo za 3mes? So ji dali samo za dva, ali bo se potem naslednji mesec za nazaj? Sicer vem da je konc feb. Morala se nekaj dopolnit podatke, ampak datum vloge so ji napisali da je od 1.2, ker prva vloga je bila vlozena 31.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

St235 ::

štipendija kot vem se izplačuje za nazaj. Torej ji do sedaj pripadata dve štipendiji. Februar in marec, ker aprila še ni konec.

xsum1 ::

potem pomeni da bo Maja dobila za april in maj?

DOOM_er ::

maja bo dobila za april, junija za maj.
Robots will steal your job. But that's OK

nejodagreat ::

Stara mama se je po smrti svojega moža (mojega starega očeta) nekaj tednov nazaj preselila v našo hišo. Je možno uredit, da bi pri ugotavljanju izpolnjevanja pogojev za štipendijo upoštevali tudi njo kot člana gospodinjstva? Če bi nas bilo 5 namesto 4, bi povprečna plača na člana gospodinjstva kar precej padla, njena penzija je pa itak na nivoju malo boljše štipendije.

z3ro ::

Zanima me, kako je z zadnjim letnikom študija in štipendijo. Ponavljal sem 2. letnik (štipendija mi miruje), oktobra grem v 3. letnik. Vem da sem za 3. letnik ponovno opravičen do štipendije, zanima pa me kaj se zgodi če potem ne diplomiram takoj (ali mogoče ne uspem takoj opraviti vseh izpitov ali kak drug razlog). Bi potem moral štipendijo vračati ali je za zadnji letnik drugače? Gre za državno štipendijo.

PrimozR ::

Obstaja stvar, ki se ji reče 'absolventski status' (oz. po novem podaljšanje študija). Štipendijo še vedno prejemaš.

technolog ::

Ne, njemu ne pripada, ker je ponavljal letnik!

PrimozR ::

Hm, a je bil takrat že v veljavi nov zakon?

Blaz90 ::

Če 3. septembra zagovarjam magistrsko nalogo, a bom potem še dobil 10. septembra in oktobra štipendijo?

northpole1 ::

Pozdravljeni,

mene pa zanima kaj je s štipendijami za deficitarne poklice ta zadeva se že dolgo vleče,razpisa pa od nikoder,čeprav bi naj bil v začetku poletja.Ve kdo kaj več o tem?lp

janchu ::

Lepo pozdravljeni,
Mene pa zanima kako je s tem, namreč končala sem 4.letnik in sem vsa leta dobivala državno štipendijo, sedaj se vpisujem v 1. Letnik študija ali je mogoče da se vpišem in ne zaprosim za štipendijo torej ne oddam vloge, končam prvi letnik recimo neuspešno torej ga ne zaključim, vendar se v naslednjem letu vpišem na drugo višjo šolo. Ali po tem takem dobim štipendijo če za njo zaprosim, za naslednje leto?

Zelo bi bila vesela odgovora.

DOOM_er ::

lahko, sam sem dobil zoisovo po tem ko sem se prepisal na drug faks.

En dobronameren nasvet, če boš štartala s takim mišljenjem, če ne naredim bla bla... ne boš naredila
Robots will steal your job. But that's OK

janchu ::

Najlepša hvala za odgovor :)

Hvala, saj vem da to ni glih spodbudno da ze na zacetku reces da kaj ce pa ne naredis.. Ampak zanimalo me je pač če zaradi tega potem ne morem dobiti štipendije kljub temu ce je za tisto študijsko leto ne dobivam :)

someone155 ::

lep pozdrav!

imam nekaj vprašanj glede državne štipendije in bi prosil za pomoč

študiram mehatroniko na višji šoli(2 letni program). opravil sem prvi letnik, ter se vpisal v drugi(zadnji) letnik programa. med redno prakso sem delal v podjetju, kamor sem kasneje po končani praksi še zahajal pomagati, ko je bilo veliko dela. sedaj pa mi je šef podjetja ponudil zaposlitev z oktobrom, ko mi poteče status študenta. vendar pa še nisem opravil vseh izpitov, tako da bi moral letnik ponavljati. če bi obdržal status študenta, bi mi štipendijo zamrznili za eno leto. ker pa bi se zaposlil, pa bi moral štipendijo vračati takoj.

ali obstaja kakšen način, da sem zaposlen in v tem tekočem letu naredim izpite(ki so mi ostali) in diplomo, ne da bi pri tem moral vračati štipendijo?

hvala za odgovore!

lp
Življenje je preenostavno... Zakompliciraj si ga! =)

St235 ::

Obstaja, greš na CSD, pojasniš situacijo in z njimi predebatiraš možne scenarije.

Kot je meni znano se štipendija zamrzne za eno leto ne glede na tvoj status. V tem letu dni moraš potem predložit dokazila, da si uspešno zaključil letnik za katerega si prejemal štipendijo.

loprex ::

Ok par vprašanj. Bil sem zlati maturant tako da mi pripada Zoisova štipendija. Zanima me kaj se zgodi če po prvem letniku faksa nimam povprečja 8,5. Štipendija je v tem primeru v mirovanju je tako? Ni potrebno nič vračati? Kako je tisto leto ko je Zoisova v mirovanju, imam pravico do državne štipendije ali velja mirovanje tudi za državno?

NejcSSD ::

Živjo, a kdo kaj ve, za katero štipendijo lahko kandidiram
Imam povprečje 9,9+ in top 5% generacije.
Zoisova od Javni sklad RS ne pride upoštev, ker nimam mednarodnega dosežka.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

fanboy555 ::

loprex je izjavil:

Ok par vprašanj. Bil sem zlati maturant tako da mi pripada Zoisova štipendija. Zanima me kaj se zgodi če po prvem letniku faksa nimam povprečja 8,5. Štipendija je v tem primeru v mirovanju je tako? Ni potrebno nič vračati? Kako je tisto leto ko je Zoisova v mirovanju, imam pravico do državne štipendije ali velja mirovanje tudi za državno?


Kolikor vem ti štipendija ne pripada avtomatsko če si zlat, temveč potrebuješ še izjemen dosežek. Naj me popravi kdo, če se motim.

dasf ::

loprex je izjavil:

Ok par vprašanj. Bil sem zlati maturant tako da mi pripada Zoisova štipendija. Zanima me kaj se zgodi če po prvem letniku faksa nimam povprečja 8,5. Štipendija je v tem primeru v mirovanju je tako? Ni potrebno nič vračati? Kako je tisto leto ko je Zoisova v mirovanju, imam pravico do državne štipendije ali velja mirovanje tudi za državno?


Rabiš še izjemni dosežek da lahko sploh kandidiraš.
Če ne izpolnjuješ pogojev za nadaljnje prejemanje (8,5 ali top 5% ali izjemni dosežek) ti štipendija naslednje leto miruje, ni treba nič vračat.

NejcSSD ::

NejcSSD je izjavil:

Živjo, a kdo kaj ve, za katero štipendijo lahko kandidiram
Imam povprečje 9,9+ in top 5% generacije.
Zoisova od Javni sklad RS ne pride upoštev, ker nimam mednarodnega dosežka.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

PrimozR ::

Jah če imate doma dovolj nizke prihodke, potem za državno. Ali pa kadrovsko. Oz. morda za športno, če imaš dosežke ranga skorajšnjega obiska OI. To je pa se mi zdi več ali manj to.

drola ::

NejcSSD je izjavil:

Živjo, a kdo kaj ve, za katero štipendijo lahko kandidiram
Imam povprečje 9,9+ in top 5% generacije.
Zoisova od Javni sklad RS ne pride upoštev, ker nimam mednarodnega dosežka.


Lahko kandidiraš za Zoisovo. Še enkrat dobro preberi pogoje.
https://drola.si

NejcSSD ::

Dej mi jih ti razloži prosim (ne razumi narobe), ker jih razumem, kot
sem napisal.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dasf ::

drola je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Živjo, a kdo kaj ve, za katero štipendijo lahko kandidiram
Imam povprečje 9,9+ in top 5% generacije.
Zoisova od Javni sklad RS ne pride upoštev, ker nimam mednarodnega dosežka.


Lahko kandidiraš za Zoisovo. Še enkrat dobro preberi pogoje.


Nein, rabi študijski uspeh (povprečje ali top 5%) in izjemen dosežek. Ni pa treba da je mednarodni, štejejo npr. zlata priznanja, uvrstitve med top 3 na državnih tekmovanjih, raziskovalne naloge, umetniška dela ipd.

Če ne izpolnjuješ pogojev za državno ti ostanejo edino še kadrovske, ali pa za študij v tujini.

tt2 ::

Vem, da se je o tem že verjetno pisalo, ampak je preveč, da bi iskal, poleg tega pa so se verjetno stvari tudi vmes spreminjale. Kako je namreč z državno štipendijo in pa študentskim delom. Ali lahko zaslužiš preko študenskega servisa neomejeno, ali je kakšna meja, ali nič, da ti pol ni treba vračati štipendije?

PrimozR ::

Jah meja je cenzus. Zaslužek na študentu se ti šteje v prihodke.

St235 ::

tt2 je izjavil:

Vem, da se je o tem že verjetno pisalo, ampak je preveč, da bi iskal, poleg tega pa so se verjetno stvari tudi vmes spreminjale. Kako je namreč z državno štipendijo in pa študentskim delom. Ali lahko zaslužiš preko študenskega servisa neomejeno, ali je kakšna meja, ali nič, da ti pol ni treba vračati štipendije?


Vračat zaradi večjih prihodkov ni treba, lahko pa se zgodi, da naslednje leto ne dobiš štipendije.

nokaut240 ::

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če prav razumem, dodatka za vrsto oz. področje izobraževanja ni več?

Muuu ::

Mene pa zanima sledeče. Od maja naprej sem dobival državno štipendijo, ker sem dopolnil 26 let. Letos bom zaradi statusa športnika še naprej imel podaljšan vpis v isti letnik kot prejšnje leto (ne bom namreč ponavljal). A je kaka možnost, da bi še prejemal štipendijo, dokler se pač ne zaokroži 12 mesecev ali pač ne? :D

GA_PI ::

nokaut240 je izjavil:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če prav razumem, dodatka za vrsto oz. področje izobraževanja ni več?


To zanima tudi mene, nikjer nobenih oprijemljivih informacij.

Hindsight ::

Jst pa zej ne vem za Zoisovo, a morš napisat študentski dom kot začasno prebivališče al ne?

technolog ::

GA_PI je izjavil:

nokaut240 je izjavil:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če prav razumem, dodatka za vrsto oz. področje izobraževanja ni več?


To zanima tudi mene, nikjer nobenih oprijemljivih informacij.


Ni več, ne. Še več, pri Zoisovih štipendijah tudi ni več dodatka za uspeh.

Rahuk ::

Ali bomo letos tisti, ki prejemamo državne štipendije in bivamo v študentskem domu upravičeni do dodatka za bivanje?

abamia ::

Zdravo,
mene pa zanima kolikšen je cenzus za šolsko leto 2014/15? Je še vedno 53% ali se je povišal?

Zanima me tudi, za katero obdobje upoštevajo študentski zaslužek, če se prijavim v decembru 2014 za državno štipendijo?
1. 1.1.2013-31.12.2013
2. 1.12.2013-1.12.2014
ali kakšna druga varianta?

Hvala!

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GA_PI ::

Mene pa zanima po katerih 'pravilih' oz. zakonih sedaj oni sploh določajo štipendije in npr. dodatek na uspeh.

Po novem zakonu LINK naj bi se gledalo na ECTS točke + uspeh.

Po starem pa se je upoštevalo samo uspeh LINK2.

Namreč sestra je dobila znesek, ki je enak po starem, jaz pa nič čeprav imam vse ECTS točke in povprečje nad 8 (in ne nad 8,5 kolikor velja po starem in ima sestra).

Imam namen it se na CSD malo pozanimat, ker letos je bila taka zmešnjava glede štipendij: na spletu je objavljeno nekaj, v realnosti pa vse drugo.

Vaše izkušnje?

martincek1 ::

Pred skoraj dvema mesecema sem vložil prošnjo za državno štipendijo in so mi na lokalnem CSD (Kranj) zatrdili, da bom rezultat obravnave izvedel v roku dveh mesecev. Je kdo vlagal pred mano in lahko potrdi, da se držijo obljubljenega, ali bi bilo pametno poklicati in vprašati kakšno je stanje? Ker težil zaenkrat nebi rad, ampak vseeno raje težim kot čakam še kakšen extra mesec :) Hvala že vnaprej.

hojnikb ::

si dau noter prošnjo za prednostno obravnavo ?
#brezpodpisa

martincek1 ::

Ne. Nisem niti pomislil na to...

jurre ::

@martincek1
poskusi poklicat in malo povprašat. Ko je vlogo dala sestra od punce (ne v Kranju) konec avgusta (srednja šola) je dobila v dobrem tednu odločbo, da ima odobreno. Ko pa je dala vlogo punca konec septembra (hodi na faks) in po več kot 2 tednih ni bilo nič, je klicala tja in so ji rekli, da to pa ne gre tako hitro (odločba itak iz istih izračunov, ista familija, isti prihodki...). Potem je dobila odločbo v roku slabega tedna, gor pa je bil isti datum, kot tisti, ko je klicala tja.

martincek1 ::

Zanimivo... bom verjetno res kar poklical v ponedeljek in vprašal kakšno je stanje, sploh glede na prebrano na prejšnjih straneh.
««
35 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296295 (3131) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459448 (7274) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395320 (3872) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012177 (10329) alum

Več podobnih tem