» »

Štipendija

Štipendija

««
31 / 39
»»

overlord_tm ::

A je ze kdo dobil odlocbo za Zoisovo? Al bodo spet potegnili do naslednjega leta?

martincek1 ::

Je že kdo dobil odločbo od gorenjskega CSD?

Guesttt ::

martinček1, kolegica, ki je vlogo oddala za menoj jo je že prejela, jaz pa še čakam :( Ne vem kaj jim je letos..

Kdaj si pa oddal vlogo?

kriko1 ::

Koprski CSD tudi štrajka :>
Prejšnji teden smo klicali in sestro so imeli v obdelavi, mene pa ne ker to je že preveč in ne morejo vsega naenkrat.
Odločbe pa še vedno ni prejela, tako da računam na odločbo nekje v januarju, prvo nakazilo pa februarja ali celo marca.

Zalarovsky ::

max. državna štipendija letos za 100€ manjša kot lani. En popravek zakona je zrihto, da ni več dodatka za prevoz, ni pa tudi dodatka na dohodek...

Toliko o večjih štipendijah, ki so jih oblubli!

Aja, pa da ne bom krivičen do mame države: po novem ti subvencionirajo mesečno karto za vlak al pa bus :|

PrimozR ::

Kako ni dodatka na dohodek, seveda je (razredi ostajajo). Dodatka za prevoz pa res ni, ampak je karta like 20 € na mesec. Kar je pa win-win za vse, tudi za tiste, ki štipendije nimajo(nimamo).

Lonsarg ::

Najmanjša štipendija je res 100€ manjša, kot je bila, tak da država kar precej prišpara... Največja pa je 190€ osnova, ki pa je bila prejšna leta še celo malenkost manjša, vendar zaradi ukinitve dodatkov je skupna računica tudi za najvišjo še vedno malenkost znižanje.

Guesttt ::

To da rečejo, da je vloga v obdelavi, je le razlog, da se te hitro znebijo! ;) Meni so enako odgovorili 21.novembra pa do danes še nisem prejela odločbe.

kriko1 ::

Ja čisto možno, sestra do sedaj še ni dobila nič, torej je bil izgovor :)
Mislim dej no. Lenobe. Enkrat bi rad tam delal, po mojem je to najbolj zahtevno delo na svetu.
Srsly, faks sem dal na stran raje hodim sedaj delat imam vsaj nekaj od tega, kot pa tisti "fiktivni papir".

Smurf ::

Cisto mozno, da se caka na naslednje leto in nov proracun, ker trenutno ni denarja.

tt2 ::

einstein :P ::

Mogoče kdo ve, kdaj jo spet mi, dijaki dobimo? Baje, ko si 18 star, je to res? In kolikšna sploh bo?

Hvala, lp

Sem vedel, da je nekje ta tema, pa je nekako nisem našel :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Dobil nakazano v petek za oktober in november. Aleluja:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kriko1 ::

Kako se izračuna cezus za štipendijo?
Lani sem jo imel, letos je še sestra zaprosila in smo izvedeli po telefonu da ji ne pripada ker je meja nekje 57, izračunali pa so 63. Imetje se ni spremenilo, plače staršev niti... Kje je finta (ona je tudi sedaj študent)?
Potemtakem tudi jaz ne dobim

freesty ::

Zgleda, da so dvignili kriterije oz. upostevajo kaksno stvar vec.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

pEACH ::

PrimozR je izjavil:

Kako ni dodatka na dohodek, seveda je (razredi ostajajo). Dodatka za prevoz pa res ni, ampak je karta like 20 € na mesec. Kar je pa win-win za vse, tudi za tiste, ki štipendije nimajo(nimamo).


karta je res 20 € ampak kaj pa tisti ki se ne vozijo z avtobusom ali vlakom? če mene vprašaš bi mogla bit državna štipendija omejena samo na uspeh (dober-pravdober) ker malkera firma še štipendira dandanes drug problem pa je da plače samo še nižajo, vse pa je iz dneva v dan dražje. in potem starši z večimi otroki naredijo kaj? dobro službo pa je tudi težko dobiti, moja frendica ma 7 stopnjo pa dela za 600 €...tto sranje da pri 18 letih dobiš štipendijo so pa nardil itak zrd tega ker jih 7/10 nardi 3 letno šolo, gre na šiht ali pa se šola ob šihtu...
congrats, you fucked up everything.

PrimozR ::

Za uspeh imaš že Zoisovo, kaj ti ni jasno?

Subvencionirana vozovnica ti je načeloma omogočena 'od vrat do vrat'. Če nimaš javnega prevoza od vrat pa tough luck. Jaz ga nimam.

pEACH ::

vem da je za uspeh že zoisova, apak vseeono...ja puhneš na celi črti ;)
congrats, you fucked up everything.

maxipin ::

Jaz sem letos vložil za zoisovo štipendijo in dobim nazaj njihov odgovor, da ne ustrezam kriterijem, ker se pred tem nisem odpovedal državni štipendiji za trajanje srednje šole.

Torej jaz bi se moral prvo odpovedati državni štipendiji, nato pa vložiti za zoisovo, če mi jo pa zavrnejo mi jo pa zavrnejo in tako bi lahko ostal brez obeh. Plus to da takrat sploh še nisem vedel za to. Točk pa naj bi imel dovolj zanjo ;((

technolog ::

Točno tako. Velja tudi obratno, kdor je kandidiral za državo.

Sem se jaz nekaj pizdil glede tega nekaj strani nazaj.

Lonsarg ::

Jaz sem vedno vlagal zoisovo in državno hkrati, izpolnil obe vlogi in oddal tistim za ZOISOVO, oni pa so potem oddali v mojm imenu še za državno, če bi jo dobil,v nasprotnem primeru so mi dali zoisovo.

Veron ::

je še kdo tak, ki ni dobil odločbe za zoisovo (podalšanje, podiplomc)?

kombinezon ::

Jst, podiplomc.

tt2 ::

Po mojem še noben. Malo spremljajte stran za zoisove štipendije. So šele pred kratkim končali z vlogami za srednješolce.
http://www.sklad-kadri.si/si/stipendije...

kombinezon ::

popravek-dobil danes odločbo.

amacar ::

Js včeraj, dva sošolca zaenkrat še nič.

oslak ::

Dober dan zanima me nakaj v zvezi z šolanjem če gdo ve namreč letos bom zaključil 4.letnik tehnik računalništva in ker bi rad imel še naziv elektrotehnik sem se odločil da se bom vpisal še enkrat v 4.letnik samo v drugo smer z šolo smo se vse že dogovorili samo zalomi se pri štipendijah kadrovske mi ne uspe najt z državno, ki jo zdaj dobivam pa nevem a mi bodo dali ker bom še enkrat vpisan v 4.letnik čeprav bom program tehnik računalništva zaključil uspešno. No zdaj me pač zanima a bom dobil državno štipendijo ali me bodo obravnavali kot ponavljalca ?

Hvala za odgovore.

Lonsarg ::

Štipendijo dobiš za vsak letnik enkrat, kater študijski program jih ne zanima. Dobil si jo torej za 1-4letnik, še za absolventa ti pripada, to pa je to.

martincek1 ::

Zanima me, kako je z izplačilom državne štipendije... vlogo sem oddal oktobra, ta mesec pa prejel odločbo. Dobim v februarju nakazano za november, december, januar in februar ali samo za tri mesece? Malo nazaj sem klical na CSD pa mi je ženska rekla da dobim 3 štipendije, samo mi ni jasno zakaj, če se to že 4. mesec. :) Sploh zato, ker ženski ne verjamem, ker je med drugim rekla tudi, da štipendijo dobim 8.2, ko je državni praznik :))

celada ::

Ker si vložil oktobra za tisti mesec ne dobiš štipendije, torej dobiš za november, december in januar. Načeloma štipendija pride v petek če 10. v mesecu pade na soboto ali nedeljo toda ker je to praznik se zna zgodit da bo štipendija že 7ega (ali pa 11ega nisem ziher).

martincek1 ::

Torej se redna štipendija izplačuje za pretekli mesec in ne za tekoči?

PINki ::

Tako je.

freesty ::

Jaz dobim za nazaj. Sem dobil prvic decembra nakazano za oktober in november...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Veron ::

evo končno tudi moja odločba (Zoisova, podaljšanje, 2. stopnja)

Jerneja1 ::

Mene pa zanima če slučajno kdo ve, če so kakšne spremembe po januarju glede države štipendije ( da so kej zmanjšal cenzus da dohodke), in da bi se ponovno vložili vlogo ?

freesty ::

Jaz sem dobil za januar isto stipendijo kot prej.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

PrimozR ::

Ker imaš staro pogodbo. On sprašuje za cenzus.

st0jko ::

A lahko zahtevajo vračilo štipendije od nekoga, ki ima minimalno plačo, in ni dokončal študija zato, ker se je zaradi smrti skrbnika moral zaposlit, da sploh lahko preživi..?
keks?

St235 ::

Zahtevajo lahko, drugo pa je če bodo in če je kje vzet. Predvsem pa je bistveno vprašanje za kakšno štipendijo gre.

st0jko ::

Državno. Prvo prošnjo za odpis dolga so zavrnili, in že poslali trr, sklic in št. obrokov in zneske za odplačevanje. Še nekaj dni časa je za pritožbo. V gospodinjstvu jih živi 5. Edini prihodek je ta plača in ena pokojnina. Skupaj ~1200€
keks?

St235 ::

V minimalno plačo ne morejo poseč. Ravno tako ne morejo trgat iz "skupnega" prihodka gospodinjstva.

Kaj bolj konkretnega je pa ob tako skopih informacijah težko povedat.

Zero0ne ::

Kako je s statusom in štipendijami na 2. stopnji bolonjskega študija? Veljajo isti pogoji naprej?
uname -o

čuhalev ::

Zero0ne je izjavil:

Kako je s statusom in štipendijami na 2. stopnji bolonjskega študija? Veljajo isti pogoji naprej?

Da, če jo že imaš jo pač prejemaš naprej.

Veron ::

čist tako me zanima, če želiš prejemati zoisovo štipendijo še na absolventu, moraš imet v zadnjem letniku tudi povprečje 8.5+? (predvidevam da ja)

čuhalev ::

Ne nujno, lahko si med top 5 ali ustrezaš drugim pogojem. Če jim ne, moraš pač imeti povprečje.

Lonsarg ::

Absolvent se štej enako, kot bi to bil 4. letnik(oziroma 6. če se gre za po drugi stopnji), torej vse enako.

tt2advanced ::

ali ima kdo izkušnje s podiplomskih študijem v tujini? kje ste bli, kater program? kako je bilo s štipendijo? ali ste pridobili šolnino? kaj je šolnina vsebovala, tudi accomodation al sam pač obiskovanje predavanj ter študijsko gradivo? kam bi šli, če bi imeli možnost? kaj je krila štipendija (kapučino in rogliček zjutri pred predavanji al je blo vsaj da si si normaln food poplačal?

Zgodovina sprememb…

tt2advanced ::

http://www.uni-lj.si/studij_na_univerzi...
res nč pametnga s strani Univerze v Ljubljani..
ampak vmes se pa najde kaj npr. tole
http://www.indianembassy.si/news.asp?Fo... .. za kakšne posebne ljudi pač ;)
al pa tole..
http://www.uni-lj.si/mednarodno_sodelov...

martincek1 ::

Za državno štipendijo me zanima...

Pritožil sem se pred 4. meseci, tri mesece nazaj sem dobil sporočilo, da je šla pritožba naprej na ministrstvo. Nekje sem pred časom bral, da sem upravičen do odločbe v roku dveh mesecev po tem sporočilu, pa sedaj tega ne najdem. Če je kdo bolj vešč v iskanju citatov v uradnem listu, jaz ne najdem nikjer.

McHusch ::

To je res, ampak ti nič ne pomaga. Če ti drugostopenjski organ ne odgovori v 60 dneh (glej ZUP-1), nastopi pravna fikcija, kakor da je odločba negativna. Ostane ti le še upravno sodišče, kamor pa ne boš šel, ker stane.

V praksi najučinkovitejša metoda je, da počakaš in jim po telefonu/mailu težiš, naj že rešijo tvoj ugovor.
««
31 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277771 (4760) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296320 (3156) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459472 (7298) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395345 (3897) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012279 (10431) alum

Več podobnih tem