» »

Štipendija

Štipendija

««
30 / 39
»»

technolog ::

Jst sm pa študent, pa je še nisem. Ne skrbet.

Lonsarg ::

MIlton je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem dobil za zoisovo odločbo prejšni teden.

Si dijak ali študent?


Študent

MIlton ::

Jaz jo še vedno čakam. A je v odločbi slučajno tudi napisano, kakšne so omejitve za pridobitev letos?

Lonsarg ::

Na odločbi poleg zneska ne piše nobene pomembne informacije. Je pa vse isto kot vsa leta, nič se ni spremenilo, se da za vse informacije pogooglat. Edino kar se je spremenilo je, da letos ni več dodatka za prevoz.

ravior ::

Lonsarg je izjavil:

Na odločbi poleg zneska ne piše nobene pomembne informacije. Je pa vse isto kot vsa leta, nič se ni spremenilo, se da za vse informacije pogooglat. Edino kar se je spremenilo je, da letos ni več dodatka za prevoz.



To ni čisto res da se ni nič spremenilo....če pogledaš katere dohodke se upošteva in katere ne je zelo velika razlika. ;) Je pa tt odvisno kake dohodke imate vi doma, ker lahko da se pri vas ni opazila razlika... pri nekaterih drugih se pa opazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ravior ()

Lonsarg ::

Jaz sem govoril za zoisovo, kjer tisto pogodbo, ki jo podpišeš velja do konca šolanja. Obstajata pa samo dve različici, ena od ustanovitve Slovenije do pred nekaj leti(tastara, ki jo kmalu noben več ne bo imel) in druga tanova od takrat dalje.

Pri republiški pa se vsako leto sproti daje odločbe in lahko spreminjajo po mili volji to je res. In letos se dohodek izračunava malo drugače, še ene nove stvari se upoštevajo. Je pa res, da to izračunaš ti sam, že ko izpolniš in oddaš vlogo in že takrat veš koliko in če boš dobil.

IceBoX ::

Letos upoštevajo resnično vse. Dohodek, kmetijsko, delo preko študentskega servisa, obresti,...
Huh...

mag3 ::

Delo prek študentskega so meni že lani upošteval...
Sicer sem lani zaslužu samo 300€ letos pa 1000€ :D

PrimozR ::

Enako, študenca so tudi meni upoštevali že lani.

balkanec ::

So se komu upostevali fiktivne stroske v visini 2800 E pa ZUJf-u ?
Ti si ziher pozigalec !!!

PINki ::

Jaz sem oddal prosnjo 20 dni kasneje, kot moja punca in jaz sem dobil ze prejsni teden ona pa se ne. Ste ostali ze vsi dobili odlocbe, ali kdo se caka?

martincek1 ::

Fino bi bilo, če poveste datum oddaje vloge in datum prejetja odločbe, če ste jo prejeli. Pa seveda ali gre za državno ali Zoisovo.

Jaz sem oddal za državno na začetku oktobra, čakam.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Jaz sme oddal na prelomu meseca za državno (ne vem točnega datuma, mislim da že v oktobru), kot rečeno sem že dobil.

freesty ::

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Če imaš 36% potem spadaš v 2. razred ane?:)


Drugace pa jaz sem dal zadnega septembra in še zdaj čakam na odločbo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

_commandos_ ::

vlogo za podaljšanje državne štipendije sem oddal 20.9 in čakam na odločbo.

marjanmb ::

Nekje sem zasledil,da bi naj tudi mladoletni dijaki začeli dobivat državno štipendijo (kot so jo včasih). Je kaj resnice na tem?
Ali je to mišljeno šele po spremembi zakona naslednje leto?
Google ne najde infota.

Guesttt ::

Jaz sem vlogo za državno štipendijo oddala 13.09 in še nisem prejela odločbe. Kolegica jo je oddala teden dni za mano, na istem centru, obenem pa sva tudi obe2 stari štipendistki pa je dobila odgovor v 10 dneh. Ni ravno logično!

Sem pa kontaktirala CSD preko elektronske pošte in dobila celo odgovor že v dveh dneh, da se moja vloga celo obravnava in da naj bi pridobivali podatke iz drugih virov po uradni dolžnosti (kar pri moji vlogi ne bi smelo vzeti veliko časa). Ok to nekako zastopim, samo zakaj ne obravnavajo vlog po določenem zaporedju? Ali je pač en zaposlen na CSD toliko bolj sposoben, da lahko posamezno vlogo reši v dokaj kratkem času, spet drugi pa rabi dva meseca! Narobe svet ;)

St235 ::

Seveda je lahko razlika v samih uslužbencih (eden je vmes lahko tudi na dopustu, bolniški itd), je pa razlika lahko tudi v samem postopku. Če je tvoja kolegica vlogi priložila popolnoma vse priloge potem so lahko zadevo rešili v 10 dne, ti pa na primer tega nisi storila in morajo sami pridobit podatke pa seveda lahko traja, ker gre to čez več institucij in vedno lahko nekdo manjka ali pa si vzame več časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_commandos_ ::

laktnik a mogoče veš kaj so še ostale priloge razen potrdila o vpisu ni ocenah?

nuclear ::

Kako je bolana ta država in Janez Janša. Namesto, da dajajo v preživetje študentov, ubijajo najbolj pomembno skupino, da si bo lahko oni idiot filal za bajte.
To leto sem naredil letnik z 9.22 povprečjem, trenutno sem absolvent, delam mag delo.

Dela samo oče, ima skupaj 14.000EUR dohodkov neto(berem iz tiste odločbe). Meni so računali dohodek od študentskega dela iz leta 2010(what the fuck?), kjer sem imel 3500EUR dohodka. Za mamo so računali 2500EUR dohodka iz leta 2010(spet what the fuck), ko je izgubila službo.

Ti idioti so zdaj izračunali to vse skupaj v 20.000EUR dohodkov kao da imamo? Ne vem, kdo je tam zaposlen?

Conclusion: Dela samo oče, pa mi pride še da moram vrniti nekaj zneska za štipendijo(sicer je okoli 200EUR, ampak vseeno wtf Slovenija?)... Jebeni desničarski sds gnili.

Gre se za državno štipendijo seveda.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

ramiz?! ::

nuclear je izjavil:

Kako je bolana ta država in Janez Janša. Namesto, da dajajo v preživetje študentov, ubijajo najbolj pomembno skupino, da si bo lahko oni idiot filal za bajte.
To leto sem naredil letnik z 9.22 povprečjem, trenutno sem absolvent, delam mag delo.

Dela samo oče, ima skupaj 14.000EUR dohodkov neto(berem iz tiste odločbe). Meni so računali dohodek od študentskega dela iz leta 2010(what the fuck?), kjer sem imel 3500EUR dohodka. Za mamo so računali 2500EUR dohodka iz leta 2010(spet what the fuck), ko je izgubila službo.

Ti idioti so zdaj izračunali to vse skupaj v 20.000EUR dohodkov kao da imamo? Ne vem, kdo je tam zaposlen?

Conclusion: Dela samo oče, pa mi pride še da moram vrniti nekaj zneska za štipendijo(sicer je okoli 200EUR, ampak vseeno wtf Slovenija?)... Jebeni desničarski sds gnili.

Gre se za državno štipendijo seveda.

Človeku s pametjo na tvojem nivoju štipendije nebi dajal, oziroma bi od takih kasiral po 200€ v blagajno države.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

nuclear ::

Lepo, da uživaš v lajfu mihaz. In predvsem to, da nimaš nobenih skrbi, in da si PAMETEN. Bravo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ramiz?! ::

Sam še zdaleč nisem tak srečnež z denarjem kot ti, pa vseeno maš prav da uživam v lajfu.

Drugače pa če mi lahko izdaš eno zaupno informacijo: Kje si zvedel, da Janez Janša osebno manjša štipendije študentom, pri tem pa mu pomaga SDS? In po katerih informacijah bi ti Jankovič dvignil štipendijo?

Drugače pa če ti delavci v javnem sektorju narobe naračunajo, se lahko mirne vesti pritožiš in stvari mirno urediš, saj vsi vemo da naredijo precej napak. Ni pa ravno treba iz sebe delati bedaka in zato ker so ti narobe naračunali, pa za vsem tem stoji Janša....sam sicer ne verjamem da si absolvent zaradi tvojih izjav, ali pa si samo zaslepljen s politiko, kot 3/4 povprečnih Slovencev.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

ramiz?! ::

nuclear sam nikoli nisem imel nobene štipendije, vendar ob študiju delam in si sam služim denar. Dokler pa boš ti vlekel denar od države in se jokal ker so ti malo znižali štipendijo pa mi oblizni kosmata jajca človek nesposobni, še prej se pa na zavod prijavi, da boš še tam kaj potegnil za nedelo
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nuclear ()

Lonsarg ::

@nuclear, sumim, da tvoja mama ni podala izjave, da razlogi za prihodke za leto 2010(torej služba) ne obstajajo več, ker potem mislim, da bi dobil za njo 0EUR, vsaj en tak pravilnik sem enkje enkrat bral, birokracija pač...

je pa zakon za vse enak, VSI prihodni brez izjeme, ne smejo biti višji od 65(ali tu nekje) procentov minimalne plače na družinskega člana. In 20000EUR/36(2+3 člani*12 mesecev) pride 555EUR, kar je več kot 65% minimalne plače, je tako že od osamosvojitvije SLovenije. Z edino razliko, da so z novosprejetimi zakoni res zmanjšali republiško za tiste, ki so samo malo pod 65%, medtem ko za tiste, ki so pod 30% še vedno dobijo isto.

20 jurjev pač ni premalo za 3 člansko družino, niti po zakonu niti realno.

Čeprav jaz osebno bi ukinil študentsko delo in povečal republiške štipendije za 100%, tako zneske, kot njihovo število.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tt2 ::

nuclear je izjavil:

Kako je bolana ta država in Janez Janša. Namesto, da dajajo v preživetje študentov, ubijajo najbolj pomembno skupino, da si bo lahko oni idiot filal za bajte.
To leto sem naredil letnik z 9.22 povprečjem, trenutno sem absolvent, delam mag delo.

Dela samo oče, ima skupaj 14.000EUR dohodkov neto(berem iz tiste odločbe). Meni so računali dohodek od študentskega dela iz leta 2010(what the fuck?), kjer sem imel 3500EUR dohodka. Za mamo so računali 2500EUR dohodka iz leta 2010(spet what the fuck), ko je izgubila službo.

Ti idioti so zdaj izračunali to vse skupaj v 20.000EUR dohodkov kao da imamo? Ne vem, kdo je tam zaposlen?

Conclusion: Dela samo oče, pa mi pride še da moram vrniti nekaj zneska za štipendijo(sicer je okoli 200EUR, ampak vseeno wtf Slovenija?)... Jebeni desničarski sds gnili.

Gre se za državno štipendijo seveda.


Na katerem študiju pa si sploh?

PrimozR ::

Lonsarg je izjavil:

@nuclear, sumim, da tvoja mama ni podala izjave, da razlogi za prihodke za leto 2010(torej služba) ne obstajajo več, ker potem mislim, da bi dobil za njo 0EUR, vsaj en tak pravilnik sem enkje enkrat bral, birokracija pač...

je pa zakon za vse enak, VSI prihodni brez izjeme, ne smejo biti višji od 65(ali tu nekje) procentov minimalne plače na družinskega člana. In 20000EUR/36(2+3 člani*12 mesecev) pride 555EUR, kar je več kot 65% minimalne plače, je tako že od osamosvojitvije SLovenije. Z edino razliko, da so z novosprejetimi zakoni res zmanjšali republiško za tiste, ki so samo malo pod 65%, medtem ko za tiste, ki so pod 30% še vedno dobijo isto.

20 jurjev pač ni premalo za 3 člansko družino, niti po zakonu niti realno.

Čeprav jaz osebno bi ukinil študentsko delo in povečal republiške štipendije za 100%, tako zneske, kot njihovo število.

Kakšnih 65, cenzus za prejetje državne je 53.

EDIT: itak je pa druga cvetka ~7000 EUR v nekaterih primerih fiktivnega dohodka za vse SP-jevce, ki so ga uvedli zaradi tistih, ki so prikazovali nulo in se vozijo z Audiji. Ampak uvedli so ga pa za vse (pač da imaš na SP avtomatično ~7k čistega na leto za v žep).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Hm, pa res, en začasni varčevalni en neki ukrep so naredili, da je cenzus 53%
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Ker vem da je bil skozi okoli 65%, prav tako piše na tem linku, da po letu 2014 bo spet 65%(čeprav res dokaj malo denarja).

nuclear ::

Lonsarg je izjavil:

@nuclear, sumim, da tvoja mama ni podala izjave, da razlogi za prihodke za leto 2010(torej služba) ne obstajajo več, ker potem mislim, da bi dobil za njo 0EUR, vsaj en tak pravilnik sem enkje enkrat bral, birokracija pač...

je pa zakon za vse enak, VSI prihodni brez izjeme, ne smejo biti višji od 65(ali tu nekje) procentov minimalne plače na družinskega člana. In 20000EUR/36(2+3 člani*12 mesecev) pride 555EUR, kar je več kot 65% minimalne plače, je tako že od osamosvojitvije SLovenije. Z edino razliko, da so z novosprejetimi zakoni res zmanjšali republiško za tiste, ki so samo malo pod 65%, medtem ko za tiste, ki so pod 30% še vedno dobijo isto.

20 jurjev pač ni premalo za 3 člansko družino, niti po zakonu niti realno.

Čeprav jaz osebno bi ukinil študentsko delo in povečal republiške štipendije za 100%, tako zneske, kot njihovo število.


Pisalo je za leto 2010. V 2011 pa niso imeli nič od mame in od mene. Fora? Fora, da ne dela niti ona niti jaz. Torej če očetovo 14000 za leto 2011 uzamemo je to pod 50% na osebo.. To mi ni jasno, zakaj so oni za 2010 leto šteli, če smo 2012(skoraj konec zdaj).
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zalarovsky ::

PrimozR je izjavil:

Jaz sme oddal na prelomu meseca za državno (ne vem točnega datuma, mislim da že v oktobru), kot rečeno sem že dobil.


Se pravi, oddal si vlogo oktobra pa si dobil odločbo in nakazilo v novembru za mesec oktober???

Veron ::

jst sem oddal (zoisova) 14.09., pa do sedaj še nisem dobil odločbe.

_commandos_ ::

_commandos_ je izjavil:

vlogo za podaljšanje državne štipendije sem oddal 20.9 in čakam na odločbo.

odobreno odločbo sem dobil včeraj 28.11

PrimozR ::

Zalarovsky je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Jaz sme oddal na prelomu meseca za državno (ne vem točnega datuma, mislim da že v oktobru), kot rečeno sem že dobil.


Se pravi, oddal si vlogo oktobra pa si dobil odločbo in nakazilo v novembru za mesec oktober???

Odločbo ja, nakazilo ne.

Zalarovsky ::

Aha, ker jaz sem oddal vlogo 3.oktobra in danes mi socialna delavka pove, da so mi za oktober dali štipenijo na mirovanje (ker vloge nisem oddal do konca mesca septembra) in da zaradi tega za mesec oktober sploh ne bom dobil izplačila. In ker mi v dveh mescih niso uspeli naret odločbe (reveži, jih program zajebava...), mi jo bodo decembra, tako da bom prvo nakazilo dobil šele januarja za november!?!

Svetlik vsa čast...

amacar ::

In kaj je to takšnega? Tudi lani smo dobili januarja izplačilo za oktober, november, december. Imajo 60 dni časa od roka, tako da za študente to nanese od 10 oktobra do 10 decembra, ker pa izplačujejo 10. v mesecu je izplačano komaj v januarju.

nuclear ::

Mi lahko en prosim pove katera leta za dohodke v odločbi so vzeli pri vas vpogled? 2011, ali kaj starejšega?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zalarovsky ::

amacar je izjavil:

In kaj je to takšnega? Tudi lani smo dobili januarja izplačilo za oktober, november, december. Imajo 60 dni časa od roka, tako da za študente to nanese od 10 oktobra do 10 decembra, ker pa izplačujejo 10. v mesecu je izplačano komaj v januarju.


Point je da po novem zakonu ni roka in lahko vlogo daš kadarkoli. Ampak do štipendije si upravičen s prvim dnem naslednjega meseca - se pravi če si oddal vlogo oktobra bo prvo izplačilo novembra, okotber pa lahko kar pozabiš...

in glede na to, da je lani bil rok 6.10., mislim da je kar nekaj študentov oddalo vlogo oktobra. Se pravi se bodo vključno z mano pod nosom obrisali za oktobersko izplačilo...

nuclear je izjavil:

Mi lahko en prosim pove katera leta za dohodke v odločbi so vzeli pri vas vpogled? 2011, ali kaj starejšega?


Če nimaš dohodkov v 2011, pač vzamejo 2010. Boli njih, če je takrat tvoja mama imela službo zdaj pa je nima. Tudi to je prinesel Svetlikov zakon.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

@Zalarovsky, oprosti, sem malo zamešal, govoril sem za zoisove štipendije.

dunjapockaj ::

evo, meni so tudi upoštevali študentsko delo iz leta 2010, pa čeprav ga imam tudi v 2011!!!!
pa še druge stvari iz leta 2010!!!
jutri kličem, ker ne razumem!!!
zakaj iz leta 2010?

Emaks ::

Zdravo! Zanima me, ce je kksno zakonsko omejeno leto do katerega sem upravicen do drzavne stipendije? Ali jo prejemam do izteka/zakljucka fakultete?

Gladi ::

9. člen Zakona o štipendiranju namreč določa, da državno štipendijo lahko prejema oseba, ki ob prvem vpisu v prvi letnik višješolskega ali visokošolskega izobraževanja oziroma ob prvem vpisu na prvo, drugo ali tretjo stopnjo izobraževanja ni starejša od 26 let.

kombinezon ::

Je kdo izmed študentov višjih letnikov že dobil odločbo za Zoisovo?

amacar ::

Še nihče v našem letniku ni dobil odločbe. (3. letnik)

rotenon ::

Sem na sklad pred dobrim tednom napisal email kdaj lahko pričakujem odgovor in sem nazaj dobil tole:

Spoštovani,

trenutno je še prezgodaj, da bi natančneje predvideli kdaj bodo obravnavane vloge študentov, predvidoma pa se bodo te vloge obravnavale še v mesecu decembru in januarju, saj javni sklad trenutno obravnava še vloge dijakov. Veliko je tudi nepopolnih vlog kar dodatno vpliva na reševanje zadev.

Lep pozdrav,


Nevem kako je lahko prezgodaj, če je bil rok za prijavo že cela dobra dva mesca nazaj, sam pa sem oddal že dobre tri mesece nazaj. In si upajo napisat prezgodaj... Na srečo sam nimam problema, saj lahko preživim tud brez Zoisa ampak se mi pa zdi da je kdo lahko upravičeno razkurjen čez tole nesposobno birokratsko mašinerijo...

Guesttt ::

Lakotnik29, vložena je bila popolna vloga, tako, da to ni problem. Če zaposleni zamuja za 3 mesece (zaradi bolniške ali počasnega dela) pa mislim, da bi moral CSD mu pomagati, v primeru, da je tako počasen v primerjavi z drugimi referenti, pa bi kaj kmalu lahko iskat novo zaposlitev!

dope1337 ::

Vlogo za državno štipendijo oddal 1.10. (vem ja ... idiot na kubik - se pravi, da za oktober ne bo štipendije). Odobritev prejel pred slabim tednom. Danes padla prva štipendija.

Smo pa letos bili študenti RES slabo informirani s strani CSD. V primerjavi s prejšnimi leti, se mi zdi, da mi je gospa znala povedat veliko manj. No ... lahk da sm tudi naletel na takšno, ki se ji glih ni dal (pa ni blo gužve takrat).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Guesttt ::

dope1337, lahko zaupaš pri katerem CSD?

dope1337 ::

Celjskem. Sma pa s sestro oddala isti dan, vendar sem jaz osebno dobil odločbo kakšna 2 tedna kasneje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

mr1two ::

Če koga zanima, kaj se dogaja z njegovo vlogo, se splača poklicat na SCD, kjer je vlogo oddal.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

freesty ::

Danes dobil odločbo. Juhu. Štipendija naj bi bila v roku enga tedna:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
««
30 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277776 (4765) 111111111111
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296322 (3158) sandmodnigga
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459473 (7299) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395346 (3898) Volta
»

Zoisova štipendija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8012281 (10433) alum

Več podobnih tem