» »

Prikazujejo se mi odprti portni na WAN strani

Prikazujejo se mi odprti portni na WAN strani

zguba ::

Pozdravljeni vsi skupaj. Sem nov uporabnik in res sem totalna zguba. Kaj dosti mi ne morete pomagati lahko pa mi odgovorite na eno vprašanje, ki me bega že nekaj časa.

Vedno sem skrbel, da se na WAN strani niso kazali nobeni porti in sem šel na stran https://www.grc.com, kjer obstaja možnost, da se poskeniraš in ugotoviš če imaš kak port odprt. Dolgo let sem mel od ponudnika seveda modem in potem sem inštaliral dd-wrt ali openwrt na svoj ruter in sledil navodilom, da sem dobil potem dobro oceno s omenjene strani. Potem sem bil prepričan, da sem varen na netu in sem bil zadovoljen sam s sabo.

Odkar pa ponudniki furajo te škatle, ki so modemi in ruterji hkrati pa se je vse spremenilo. Govorim tu o dveh ponudnikih. Sam sem na T2 medtem pa sta moja starša na telekomu. Ista zgodba v obeh primerih. Izklopim funkcijo ruterja, priklopim svoj ruter gor in vse deluje kot mora. Samo potem grem na omenjeno stran in skeniram svoj IP adreso pa se mi javljajo neki porti in se praskam po glavi potem. Na mojem ruterju jih ni, ker so bili prej uporabljeni in testirani. Meni ni nič jasno. Ne morem pa več mimo tega, da se mi kažejo neki porti odprti in to hočem to poletje uredit.

Poldi112 ::

Katere porte ti pa kaže, da imaš odprte?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zguba ::

Včeraj začuda, ko sem šel še nekrat skenirat, da ti povem kateri porti so odprti pa mi javi, da ni nobenega bilo odprtega. Kako je to ratalo mi ni cisto jasno. Vem samo to, da sem ruter ugasnil in ga cez čas ponovno vžgal, ker sem mel neke težave na računalniku pri zaznavi wifija.
Samo zakaj se mi potem danes prikazujejo potem spet odprti porti? Ruter sem ugasnil čez noč, ker je grmelo in bliskalo se je. Danes zjutraj ga prižgem, skeniram svojo ip in spet dobim odprte porte. Sicer mi jih javlja kot, da so "stealth."

Porti:

135
137
138
139
445
593

Mikrohard ::

Imaš UPnP vklopljen na routerju? Potem se ti avtomatično odpirajo porti, ki jih določen software "potrebuje".

misek ::

Saj Stealth status je ok ali ne?

Prilepi kakšen screenshot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328617 (29073) ignats
»

"Port scan" stanje na IPv4 omrežju (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558020 (6940) AštiriL
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217366 (6506) AC_DC
»

ARNES blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
282168 (1615) G2
»

Problem igranja CS preko ruterja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111529 (1362) mymoon

Več podobnih tem