» »

[HTML/CSS] Footer se noče prilepiti na dno strani

[HTML/CSS] Footer se noče prilepiti na dno strani

IcyFox ::

Pozdravljeni, sem bolj nov v izdelavi spletnih strani in sem naletel na eno težavo. Prej sem uspešno naredil ta footer na vse strani, ko pa sem danes naredil drugo stran (z identično kodo, razlika je le da nima stranskega menija oz. sidebara), se footer noče prilepiti na dno, ampak nekako lebdi nekaj pixlov nad njim. Problem s kodo je opisan tudi na Stack Overflovu(post sem naredil jaz, nobena od rešitev ne deluje...)

amacar ::

Meni izgleda ok na jsfiddlu (https://jsfiddle.net/h3f30nwa/ )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

IcyFox ::

Res je čudno, bom jutri verjetno ponovno naredil samo to stran tako, da bom prvo footer naredil, pa bom videl v čem je težava

FX6300B ::

da bi imel footer vedno na dno moraš vse v bodyu oviti z wrapperjem npr tako
<div id="container">
   <div id="header"></div>
   <div id="body"></div>
   <div id="footer"></div>
</div>


in uporabiti css da ti htm,body nastavi height na 100%; margine in paddinge lahko daš na 0 da nimaš robu

containerju daš relativno pozicijo, in min-height na 100%;

potem pa da footer spraviš na dno, da je vedno tam mu daš absolutno pozicijo in bottom:0, širino 100% in pa seveda višino - absolutna(footer) znotraj relativne(container) povzroči da bo footer na dnu containerja in ne celotne strani...

css koda:

html,
body {
   height: 100%;
   margin: 0;
   padding: 0;
}
#container {
   position: relative;
   min-height: 100%;
}
#header {  /*header je prvi element v containerju, zato mu ni treba nič nastavljat in bo vedno pri vrhu*/
   background: red;
   padding: 10px;
}
#body {
   padding: 10px;
   padding-bottom: 60px;   /* višina footerja */
}
#footer {
   position:absolute;
   bottom: 0;
   width: 100%;
   height: 60px;   
   background: green;
}



you are welcome 8-)
May the force be with you!

IcyFox ::

Sem že poskusil to, se zelo čudno obnaša ko okno resizam (footer je na sredini ipd.)

IcyFox ::

Tako, sem poskusil rešit težavo, ampak ni uspelo. Problem je očit v tem, da je malo contenta na strani, ampak ne vem kako naj to rešim (nočem dodajati več contenta)

IcEk` ::

Ena izmed rešitev je uporaba flexboxa:

https://jsfiddle.net/neyec2hc/

googleg1 ::

IcyFox je izjavil:

Tako, sem poskusil rešit težavo, ampak ni uspelo. Problem je očit v tem, da je malo contenta na strani, ampak ne vem kako naj to rešim (nočem dodajati več contenta)
Nekdo ne poslusa. FX6300B ti je podal univerzalno resitev.

smacker ::

ugly but simple hack je da content boxu nastaviš min-height in ga s tem prisiliš da potisne footer na dno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

FX6300B ::

smacker je izjavil:

ugly but simple hack je da content boxu nastaviš min-height in ga s tem prisiliš da potisne footer na dno


glede na to da šele začenja z html in css, priporočam da ne uporablja teh ugly "hackov", ker se jih je potem vrjetno hudič odvadit..

rešitev ki sem ti jo dal bi morala delovati, povej še z katerim brskalnikom odpiraš stran, samo ne reči da je kakšen internet explorer ;((

drugače pa ga meni v fiddlu pokaže čisto na dnu je možno da ti da na body margin?, probaj v css dodati
 body { 
    margin: 0;
}
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

eric_cartman ::

Pojdi v developer toolse in poglej kaj ti ga meče višje. Ali je kriv padding ali pa margin. Klikni na footer pa boš videl kje je problem.

Sm imel podoben problem, ko sem delal stran responsive z media queries-i. Rešil tako, da sem containerju nastavil padding-bottom na 0 in margin-bottom na 0. V footerju pa sem isto to vsilil potem.

Ne vem kako po pravilih je to.. Ampak delalo pa je.

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

Dejansko ne znam razložit zakaj, ampak po tem ko sem danes vso kodo spremenil na staro, je to začelo delovati. Vseeno hvala za pomoč

FX6300B ::

ni problema, samo da ti deluje in se lahko naprej učiš, tudi mi smo enkrat rabili nekaj časa da smo vse skupaj dojeli, no vsaj jaz , če pa rabiš še kaj pa kar napiši :P
May the force be with you!

IcyFox ::

Hvala lepa za pomoč, imam definitivno namen nadaljevati :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330920 (55069) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151808 (1536) kr?en
»

Ocena? Kako bi dodal podstrani?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6826 (691) shadeX
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62289 (2236) amaze646
»

CSS min-height

Oddelek: Izdelava spletišč
51392 (1274) snow

Več podobnih tem