» »

Canon MB5050 - izklop avtomatskega čiščenje glave

Canon MB5050 - izklop avtomatskega čiščenje glave

rose2288 ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali lahko na Canonu (serije 5000) izklopim avtomatsko čiščenje glave? Nočem bankrotirati zaradi porabe kartuš ob tem čiščenju. Tiskalnik čisti glavo ob vklopu, izklopu in po tiskanju, skratka cel čas ... Na samem tiskalniku sem že preverila vse nastavitve in nikjer ne najdem kakšnega izklopa čiščenja. Ima še kdo tak tiskalnik in bi mi znal pomagati?

Nejcos ::

Ink jet tiskalnike se ne ugaša. Ko ne delujejo ne porabijo nič elektrike, enkrat na par tednov pa porabijo čisto malo barve zato da se glave ne zasušijo. V glavenm pusti ga prižganega in ne bo problemov z barvo.

avian2 ::

Imam starejši inkjet tiskalnik, ki nima tako agresivnega režima čiščenja glave. Rezultat je to, da če kak teden ali dva ničesar ne natisneš, je izpis popolnoma zanič zaradi zasušenega črnila v glavi. Potem gre ponavadi tako, da natisneš nekaj, prekolneš printer, ročno sprožiš čiščenje in natisneš še enkrat. Skratka, nobenega prihranka črnila in več slabe volje.

wasd ::

Sepravi zrihta glave tiskalnik sam? Se mi je pred kratkim glava zamašila na prejšnjem tiskalniku, ker sem ga redko rabil (seveda bil ves čas ugasnjen), prižgal sem ga le na povprečno 10 dni ko sem kaj natisnil.
Sedaj pa imam pri novem naštimano budilko, da vsako nedeljo sprintam eno barvno stran. Je to sploh potrebno? (Canon MG6850) Ali torej zadošča da je le ves čas prižgan in sam na vsake tok mal premelje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

rose2288 ::

Nejcos je izjavil:

Ink jet tiskalnike se ne ugaša. Ko ne delujejo ne porabijo nič elektrike, enkrat na par tednov pa porabijo čisto malo barve zato da se glave ne zasušijo. V glavenm pusti ga prižganega in ne bo problemov z barvo.


Sedaj tiskalnika ne ugašam. Čiščenje se je zmanjšalo na -1. Ker tiskalnik čisto po vsakem tiskanju čisti glave. Torej sploh ni rešitve za ta model tiskalnika?

avian2 je izjavil:

Imam starejši inkjet tiskalnik, ki nima tako agresivnega režima čiščenja glave. Rezultat je to, da če kak teden ali dva ničesar ne natisneš, je izpis popolnoma zanič zaradi zasušenega črnila v glavi. Potem gre ponavadi tako, da natisneš nekaj, prekolneš printer, ročno sprožiš čiščenje in natisneš še enkrat. Skratka, nobenega prihranka črnila in več slabe volje.


Po tej logiki je canon očitno super oh in sploh, ker se avtomatsko sam čisti in se čiščenja ne da izklopit. No, bomo videli, čez koliko mesecev bo spet treba nabavit kartuše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rose2288 ()

ST-777 ::

rose2288 je izjavil:

... No, bomo videli, čez koliko mesecev bo spet treba nabavit kartuše.
Originalne barvne kartuše za inkjet tiskalnik so drage, če ne rabiš barv, je laserski č/b tiskalnik bolj ugodna varianta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335716 (26364) Tomi
»

Tiskalnik - Canon MP640 - čudne kartuše ?!

Oddelek: Kaj kupiti
122424 (2260) Alexius Heristalski
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111527 (1377) anika87
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434220 (3291) Zheegec
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433766 (3190) TheJack

Več podobnih tem