» »

Tiskalnik - Canon MP640 - čudne kartuše ?!

Tiskalnik - Canon MP640 - čudne kartuše ?!

SanAndreas ::

Zdravo! :)

Imam tiskalnik Canon Pixma MP640, ko sem eno leto nazaj kupil komplet vseh kartuš, potem pa zdaj si želim natisniti Word besedila (seveda samo črnobelo kot ponavadi), ampak tiskalnik mi pravi, da moram imeti notri še manjkajoče druge barvne kartuše, ki pa so že prazne (ena od teh barv pa še ne), čeprav do zdaj nisem še niti kakšne barve natiskal, samo črnobele, wtf?!

Kaj pa se je zgodilo z vsemi barvnimi kartušami, še vedno imam nekaj črnila na voljo, pa vendar ne morem natiskati?!

A se je tudi komu isto zgodilo in zakaj je temu tako? :|

Prosim za pomoč!

Hvala!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Han ::

Ob vsakem čiščenju in avtokalibraciji gre nekaj črnila v nič... Temu je tako, ker želi proizvajalec služiti s črnilom.

SanAndreas ::

Han je izjavil:

Ob vsakem čiščenju in avtokalibraciji gre nekaj črnila v nič... Temu je tako, ker želi proizvajalec služiti s črnilom.

A tudi enako za barvne kartuše razen črnila?

Ni mi jasno, kam pravzaprav gredo črnila v nič, misliš kar tako v zrak? :|
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Sumim Canon, da ima vgrajen časovni števec, da kartuše po določenem času prikaže kot prazne. Enako po določenem času odpove matična plošča.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MIHAc27 ::

Nekaj črnila se zgubi pri kalibraciji. Tinta je žal zelo občutljiva tudi na čas. Meni se je redno dogajalo, da se mi je kartuša zasušila (že po 1 mesecu netiskanja). In kljub temu da je bilo črnila še veliko, printati nisem mogel.
Potem imajo proizvajalci čipe, da zazna starost kartuše. Običajno le to leto ali največ dve.
Imajo pa tudi nekateri foro, da če nimaš vseh izpravnih kartuš, ne moreš tiskati nič.

Žal tako je.

Han ::

SanAndreas je izjavil:

Ni mi jasno, kam pravzaprav gredo črnila v nič, misliš kar tako v zrak? :|

Ko je enkrat kartuša odprta (v tiskalniku), nekaj malega črnila tudi izhlapi v zrak. Največ barve "gre v nič" (v poseben odpadni rezervoarček) pri čiščenju tiskalnih glav, ki se, če ne tiskaš pogosto, izvede skoraj ob vsakem vklopu tiskalnika.

t-slav ::

Ne skoraj, ampak ob vsakem vklopu tiskalnika oziroma še bolje tudi ko gre tiskalnik v stand-by.

Tako da si barvo porabil, oziroma jo je porabil tiskalnik, za čiščenje glave (ki je po možnosti tako ali tako vseeno zasušena) :)

Han je izjavil:

SanAndreas je izjavil:

Ni mi jasno, kam pravzaprav gredo črnila v nič, misliš kar tako v zrak? :|

Ko je enkrat kartuša odprta (v tiskalniku), nekaj malega črnila tudi izhlapi v zrak. Največ barve "gre v nič" (v poseben odpadni rezervoarček) pri čiščenju tiskalnih glav, ki se, če ne tiskaš pogosto, izvede skoraj ob vsakem vklopu tiskalnika.


Ne skoraj, ampak zagotovo ob vsakem zagonu, pa tudi ko se tiskalnik spravi v stand-by (preverjeno na MP550)

Tako da si barvo porabil (oziroma jo je porabil tiskalnik) za čiščenje glave, ki je po možnosti tako ali tako zasušena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t-slav ()

SanAndreas ::

Hvala vsem za nasvet, nisem vedel da je tako narejen tiskalnik, torej bo treba spet kupiti en nov komplet kartušev.

Zanima me, ali se da kako nastaviti v tiskalniku Canon Pixma MP640 tako, da bom lahko uporabljal samo črnila, ostale barvne kartuše pa bi rad izklopil oziroma da jih tiskalnik ne bo uporabljal, pač pa samo črnila v eni kartuši?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Han ::

Poskusi TOLE...

Han ::

Če želiš tiskati ali skenirati, moraš imeti v tiskalniku vse kartuše, ki morajo vsebovati črnilo.

miller31 ::

Ali pa kupi ČB inkjet tiskalnik.

Ala tole
http://b2b.avtera.si/src/article.php?ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

SanAndreas ::

Han, hvala bom probal.

Imam samo še eno vprašanje, da kakšna je razlika med dvemi kartuši za črnila in sicer:
- Kartuša Canon PGI-520BK (črna), kompatibilna (Kapaciteta: 20 ml.) - cenejši ?!
- Kartuša Canon PGI-520BK (črna), original (Kapaciteta: 19 ml.) - dražji ?!

LP
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Alexius Heristalski ::

Piše zraven. Druga je original in zato dražja, prva ni.

Če že kupuješ neoriginalne kartuše, nima smisla kupovati od naših preprodajalcev, priporočam tega kitajca na ebayju: colourperfect

Za dobrih 10 EUR (s poštnino) sem kupil dva kompleta kartuš za Canon MP550. Toliko, da dobiš občutek, koliko poberejo naši preprodajalci. Če potrebuješ samo črno:
4 črne za 9 EUR (s poštnino vred)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon MB5050 - izklop avtomatskega čiščenje glave

Oddelek: Pomoč in nasveti
51302 (1099) ST-777
»

Shranjevanje kartuš

Oddelek: Strojna oprema
91164 (924) Ikspe
»

Nakup tiskalnika - MFP (print/scan/copy)

Oddelek: Kaj kupiti
357904 (6630) miller31
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7220161 (17110) mat xxl
»

Test refillov za tiskalnike (Cosmo, Brane2, JR)

Oddelek: Strojna oprema
96154 (5047) Fukomuko

Več podobnih tem