» »

Neregistriran Skuter

Neregistriran Skuter

pswrld ::

Torej zanima me kako ja kaj z neregistriranim skuterjem ? Namreč kolega je z mojim skuterjem priletel na policijo jaz sem pa sedel zadaj brez celade.
Jaz sem dobil takoj poloznico 310e "polovičko" člen34 odstavek5 in pa člen56 odstavek9 in pa motor so zasegli.Kolega ima pa sodišče pa ni dobil nikakršne poloznice,
zdaj me pa zanima kako pa kaj s tem,ko plačam polovičko nebo dodatnih stroškov ? Ker je policist rekel da bo voznika stal odvoz in pa deponija skuterja,pa seveda voznik
ni imel izpita.

Lep Pozdrav

...:TOMI:... ::

Še premalo so te kaznovali. Jaz bi ti trajno prepovedal, da bi še lahko kdaj delal izpit.
Tomi

fikus_ ::

Ti si svoje dobil, kolega bo pa na sodišču (brez izpita, vožnja z neregistriranim skuterjem, stroški odvoza, deponiranja, . . .).

Če je/sta mladoletna, zna biti, da bo prišel ugodno skozi (brez izpita, neregistriran skuter) opomini pa to, za odvoz in deponiranje pa so stroški po "ceniku". Vse je pa odvisno od sodnika.

Imam občutek, da sta mladoletna, povejta staršem in se skupaj pripravite na sodnika. To bo lahko čez 6 mesecev ali +/-.

Ta šola je/bo nekaj stala, koliko bo vzgojna, bo pa pokazal čas.

AndrejS ::

Registracija skuterja je ene 50-60€ . Zdaj pa si preračunaj kaj se bolj splača. Lahko se ti zgodi da gre skuter na uničenje.

specing ::

Mogoče povejte, da niste vedeli, da je potrebno skuterje registrirati?

Nato pa ga prodajte in si za 500€ dajte predelati navadno kolo na 25km/h elektriko. Ni registracije, hrupa, smradu, svinjarije in zadevo brez problema dvigneš (+5kg na kolo). Strošek prevoza < 0,1€/100km.

pswrld ::

AndrejS je izjavil:

Registracija skuterja je ene 50-60€ . Zdaj pa si preračunaj kaj se bolj splača. Lahko se ti zgodi da gre skuter na uničenje.


Maš čisto prav sam sem ga imel predvsem za po makadamu.Glede uničenja bom pa videl a bo,ker je ze policist rekel da ga dobim nazaj ker nisem bil voznik.
Samo to je le slovenija.

BlackLight ::

Možnosti da gre v uničenje je skoraj enaka 0%, razen če gre za neko staro zjahano jajco, ki sploh ni primerna za na cesto. Postopek ob zasegu je ponavadi kar hiter cca 1 mesec do 2 pa si že na sodišču.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomos Flexer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612762 (3421) markasaso12
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512741 (4140) Gapi
»

prepoved delanja izpita za avto (B-kategorija)

Oddelek: Na cesti
113405 (2709) SaXsIm
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246429 (5592) steev
»

Prometna nesreca-vase mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
717163 (5570) Matev

Več podobnih tem