» »

Backup na zunanji disk

Backup na zunanji disk

486DX ::

Pozdravljeni,

rad bi vzpostavil nek osnoven backup za več računalnikov in sicer kar na zunanje diske. Razmišljam o npr. Robocopy batch skripti, ki bi po zagonu samodejno prekopirala vse datoteke (in mape) iz Namizja in Mojih dokumentov. S tem, da bi avtomatsko preskočila datoteke z enakim time stampom in velikostjo (torej nespremenjene datoteke) in prepisala le stare verzije z novimi in seveda prenesla na novo narejene datoteke.

Ali obstaja še kakšen enostavnejši, zaneslivejši, hitrejši način? Govorim o brezplačni varianti.

mlamat ::

Synkron

486DX ::

Hvala, a ne iščem orodja za (real-time) sinhronizacijo.

Iščem nekaj kar se bo delalo npr. konec dneva ali verjetneje konec tedna, torej priklop diska na računalnik, zagon batch datoteke in počakati da naredi svoje. Super bi bila tudi možnost inkrementalnega backupa, da bi lahko hitreje prekopiral veliko Outlookovo datoteko, namesto da se prepisuje cela...

Han ::

Cobian Backup je še vedno uporaben + npr. poceni Synology DS-216j. Outlookove PST datoteke ne moreš kopirat / backupirat, dokler je Outlook aktiven oziroma v uporabi. Pomagaš si lahko s plug-inom za backup, a žal ni inkrementalen - kopira celo PST.

https://outlookbackupaddin.codeplex.com/

mlamat ::

To se da narediti z navadnim Windows scheduled taskom, ki se odzove na event priklopa diska. V kombinaciji s MS SyncToy v command line načinu ne rabiš pisati nobenih skript.

Malo pogoglaj. Jaz sem si to enkrat naredil za USB ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

486DX ::

Takojšen začetek po priklopu diska je preveč avtomatizirano, kar želim je zadeva ki so na moj ročni ukaz sproži s klikom (lahko z zagonom skripte na disku), ki prične s postopkom kopiranje vsebine iz določenih map na lokalnem disku v določene mape na zunanjem disku, pri čemer izpusti prepisovanje enakih/nespremenjenih datotek in prepiše le spremenjene oz. nove datoteke, po možnosti inkrementalno za PST (vem da mora biti Outlook zaprt, to ni problem, hvala). Ali MS SyncToy omogoča vse to? Je zadeva zanesljiva?

janezvalva ::

486DX ::

Uporablja kdo RoboMirror (Robocopy GUI front-end)? Uporablja sploh kdo Robocopy?

Miha 333 ::

FreeFileSync

MIHAc27 ::

Še en glas za Cobian Backup. Ima vse kar ponavadi rabim.

Suhy ::

Tudi moj glas za Cobian Bakcup.
Cobian backup in outlook, a ne dela če obkljukaš "Use Volume Shadow Copy"?
Drugače pa, tudi jaz uporabljam tudi Codeplex.BackupAddin-Plugin za backup outlook-pst-ja, ko zaprem Outlook, naredi backup pst-ja, potem pa ta backup backupiras.. :)
Je pa Cobian ratal malo počasen ob določenih backupih, ker uporablja samo en procesor, a ve kdo kako ga prepričat, da uporablja vsa jedra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Suhy ()

Pero_SLO ::

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme si bom kar to sposodil. Zanima me kaj je bolje. Rad bi imel offline HDD backup, ampak imam slabe izkušnje z WD Booki, kateri so mi trije že crknili. Kakšni diski so v novih WD passportih? Ali naj kupim 2.5 WD black HDD in dam v neko ohišje in to je to? Rabim nekaj solidnega za družinske slike.

Hvala in LP.

Ishmael ::

Seagate eksterni diski so še slabši.

Imej več diskov za backup. To je minimalno.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

opeter ::

Jaz bi na tvojem mestu kupil vsaj en disk, raje dva. Na oba s primernim programom delaš kopijo. Tako boš imel programe na treh lokacijah/diskih.

V Windows okolju uporabljam Bvckup za kopiranje datotek.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ST-777 ::

Pero_SLO je izjavil:

Ali naj kupim 2.5 WD black HDD in dam v neko ohišje in to je to?
Bolje je, da kupiš HDD in ga sam daš v ohišje. Imam WD 1TB BLUE in sem z njim zadovoljen. Namenoma sem izbral model, ki ima le 5400RPM, je tih in se le malo greje, kar je pomembno, če je zaprt v ohišju. Bolje je tudi izbrati velikost 3,5" za arhiv, kot manjšo velikost, kjer so posamezni mehanski deli zelo stisnjeni in zato verjetno bolj podvrženi okvaram.

opeter ::

Strinjam se s ST-777. Disk je dovolj, če ima 5400-5900 vrtljajev, več itak ne boš mogel kaj dosti koristit, čeprav boš imel npr. USB 3.0 ohišje.
7200 RPM se bo pa precej bolj grel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pero_SLO ::

Potem bom pa WD Red 1TB 3.5 vzel za začetek + ohišje. Sej bom imel slike na treh lokacijah(PC HDD, SD kartica in offline HDD). Bo pomojem dovolj. Zanima me še Backup program, ki ti vsakič drugam prepisuje podatke po disku, da jih "osvežuje".

Hvala in LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
201992 (1144) Okapi
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372414 (1578) imagodei
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372876 (2383) Okapi
»

backup rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
172191 (1752) buros
»

Backup program

Oddelek: Programska oprema
71408 (1162) darkolord

Več podobnih tem