» »

Kateri Backup program

Kateri Backup program

pravnik ::

Iščem en čisto easy program za "backupe". A mi mogoče zna kdo svetovati. Namen imam zgolj: npr. prenesi mapo x, mapo y, mapo ... na disk qq, pa če je po možnosti še avtomatičen proces npr. vsak pon ob 08:00 pa še toliko bolje. Samo, da bi bil res lahek za uporabo.
Vesel bom vsakega namiga. Hvala vnaprej!

sonceeek ::

Jaz že več let uporabljam Second Copy in je res fantastičen.

Nastavim exact copy in mi naj naredi kopijo D diska na USB disk in potem recimo vsak mesec program poženem in mi naredi kopijo samo tistega kar sem spremenil(staro pobriše).

Boljšega programa še nisem videl.

Lahko nastaviš tudi, da ti najprej pokaže kaj vse bo delal, da se prepričaš, če je vse ok, lepo ti naredi tudi poročilo, če se je vse prekopiralo in zakaj se kaj ni,...

pravnik ::

Jaz že več let uporabljam Second Copy in je res fantastičen.

Nastavim exact copy in mi naj naredi kopijo D diska na USB disk in potem recimo vsak mesec program poženem in mi naredi kopijo samo tistega kar sem spremenil(staro pobriše).

Boljšega programa še nisem videl.

Lahko nastaviš tudi, da ti najprej pokaže kaj vse bo delal, da se prepričaš, če je vse ok, lepo ti naredi tudi poročilo, če se je vse prekopiralo in zakaj se kaj ni,...


Iščem, pa mi najde samo exact audio copy. A mi lahko poveš točen naslov ali pa (še bolje) link do njihove strani? Hvala!!!

mastah ::

za tvoje potrebe je windows backup cist zadosti, lohk pa tudi nrdis batch skripto da skopira mapo in jo das v task scheduler

sonceeek ::

Če še kdo želi odličen in preprost program za backup podatkov(Second copy) naj mi pošlje zasebno sporočilo in mu pošljem link.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sonceeek ()

neres ::

Windows backup je bolj tako (vsaj v XPjih), nimaš niti fajlov direktno na vpogled ampak samo en velik bkf fajl.

Jaz glasujem za batch skripto (robocopy), ki jo daš v task scheduler, če že rabiš avtomatizacijo. Zelo na easy, brez bloata, ki ga prinesejo nekateri programi z GUIjem... Če te zanima kako točno se naredi povej. Seveda sklepam da uporabljaš Windowse (katere pa?).

sonceeek ::

Skripta je za nekoga, ki ne obvlada zelo "čudna".

Sam sem preiskusil cel kup programov in boljšega in preprostejšega od Second copy nisem našel.

imagodei ::

sonceeek,

na javnem forumu pa ne bi objavil linka? :|
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Second Copy je shareware. Licenca stane 30 $.

Link: http://www.centered.com/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sonceeek ::

Tako kot ostale se tudi tega da dobiti ceneje;)

Drugače je pa 20EUR za nekoga, ki rabi preprost program in zanesljive kopije, to dobra naložba.

Še posebej mi je všeč, ker sam ugotovi katere datoteke sem od zadnjega backupa spreminjal in mi potem kopira le te in ne vedno kar vse kot ostali programi.

kogledom ::

Kot je že neres rekel - kaj pa je narobe z 'xcopy "x:\source" "y:\dest" /e /y' ? Odpreš beležnico napišeš izvorne mape in destinacije in shraniš kot .cmd file, ki ga zaženeš po potrebi (oz. task scheduler). Free & easy, res da ni GUI ampak saj na koncu itak samo na ikono klikneš ko imaš enkrat nareto.

sonceeek ::

@Kogledom pri tem gre za to, da bi moral potem vedno kopirati recimo cel disk 500GB.

Če si pa namestiš Second copy-pa samo enkrat prekopiraš vse nato ti pa sam kopira samo še dodane in spremenjene datoteke, kar pomeni, da je backup vsega narejen v petih minutah.

R-S-LoVe ::

Nero Backitup.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

sonceeek ::

Z Nerotom sem enkrat skoraj zgubil vse podatke.

Ker nero ti naredi stisnjeno kopijo in jo potem lahko odpreš samo s točno tistim Nerotom.

Ker pa je bila to starejša verzija mi potem nova ni odpirala tega backupa in komaj sem potem našel staro verzijo, da sem lahko prišel do podatkov.

Najbolje je, da ti naredi enako kopijo brez kakšnega stiskanja podatkov.

R-S-LoVe ::

U to z verzijo pa nisem vedel. Hvala.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

neres ::

@Kogledom pri tem gre za to, da bi moral potem vedno kopirati recimo cel disk 500GB.

Če si pa namestiš Second copy-pa samo enkrat prekopiraš vse nato ti pa sam kopira samo še dodane in spremenjene datoteke, kar pomeni, da je backup vsega narejen v petih minutah.

Robocopy prav tako skopira samo novejše [spremenjene] datoteke.

Bellzmet ::

Isto Allwaysync (nekaj takšmega).

Okapi ::

Jaz uporabljam Allway Sync in sem z njim zelo zadovoljen.
http://allwaysync.com/
Imaš brezplačno različico, ki je omejena s številom datotek, ki jih shrani (40.000 na mesec). Če se izkaže, da rabiš več, pa plačaš 14 evrov za neomejeno pro različico.

O.

mtosev ::

kaj pa manjka windowsovem backupu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kogledom ::

Ok, dodaš še /d parameter in ti prav tako skopira le novejše/spremenjene file.

Daedalus ::

Cobian backup. Podpira incremental, full, kompresijo, šifriranje... pa še đabe je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Duhec ::

Še en glas za Cobian.

krho ::

Še en glas za Cobian :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

maia ::

www.fbackup.com je tud točno to kar iščeš!
je zastonj, brez kazga sranja.
lahko ga nastaviš npr. vsak dan ob isti uri.
lahko narediš "full" backup, ki ti zazipa fajle - ta je potem vsak dan kompleten.
al pa "mirror", ki naredi direkt kopijo in potem vsak dan samo update-a kar se je spremenil.

verjetno pa je dost isti kot cobian. mogoče kdo ve razlike oz. zakaj en in ne drug?

Daedalus ::

Kolko sem pogledal na hitro, fbackup ne zna naredit full backupa recimo ob nedeljah, pol do naslednjega full backupa inkrementalne dnevne backupe, ob tem da si lahko izbiraš, kolko setov za nazaj naj obdrži. To je zelo koristno, če je kdaj kdo kaj preveč pobriše, se pa to ugotovi čez kaka dva tedna, recimo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fosil ::

Še moj glas za Cobian
Tako je!

Karen ::

Jaz imam tudi cobian, za sinhronizacijo pa Freefilesync - oboje free.

imagodei ::

Ko se že omenja sinhronizacija... A še kdo pozna kaj podobnega free programja za sinhronizacijo? Konkretno npr. nekaj takšnega, kot so Windows offline files (ki pa žal delajo samo za mapo My Documents)?

Npr, da imaš NAS, na katerega shranjuješ svoje dokumente, ampak če greš s prenosnikom iz podjetja, imaš lokalno kopijo teh dokumentov. Si pri stranki in napišeš nek zapisnik, popraviš eno obstoječo pogodbo in ko prideš nazaj v podjetje, se ti avtomatično sinhronizira nazaj na NAS (in če se je kaj spremenilo na NAS-u, ti sinhronizira lokalno kopijo).
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Allway Sync sem že omenil. Do 40.000 sinhronizacij posameznih datotek na mesec je brezplačen, registracija je pa 14 EUR. Zna vse živo.

O.

srus ::

Še en glas za Allway Sync. Sicer strogo gledano gre za program, ki je namenjen sinhronizaciji datotek, vendar je za domačo rabo tudi zelo spodoben in enostaven backup program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

imagodei ::

OK, ;) fajn tale Allway sync. Zadeva je Free samo za Moderate personal use. Kaj pa, če gre za rabo v profesionalnem okolju, na 20+ računalnikih? Potem plačaš 29,99$ za posamezno licenco oz. 600+ $ za 20+ računalnikov. :|

A kakšne povsem free alternative, ki bi sodila v približno enak rang pa ni?
- Hoc est qui sumus -

Daedalus ::

Kaj pa, če gre za rabo v profesionalnem okolju, na 20+ računalnikih? Potem plačaš 29,99$ za posamezno licenco oz. 600+ $ za 20+ računalnikov. :|


Pol pač plačaš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrkAA ::

Če ti backup težko pridobljenih podatkov ni vreden 600$, potem pač najdi drugo rešitev.

imagodei ::

OrkaAA,

Ain't that smart? Tole, kar sem napisal prejle, pa se tebi ne zdi iskanje druge rešitve:
A kakšne povsem free alternative, ki bi sodila v približno enak rang pa ni?


;) Joj, joj.
- Hoc est qui sumus -

OrkAA ::

Ah, se mi je zdelo, da je nekdo višje že omenil rsync.

Torej, jaz take primere rešujem z rsyncom v cronu/init skriptah/bashrc skriptah/postup network skriptah/karkoli pač že.

Ales ::

Za Windows in Linux, open source, preprosta in zmogljiva: Areca Backup.

Podpira, med drugim:
- filter po končnicah, direktorijih, itd.
- kompresijo, enkripcijo
- inkrementalni, delta in polni backup
- združevanje starih arhivov
itd.

wired ::

Sprva sem tudi jaz za sync uporabljal Allway Sync. Ker sem mesečno presegel tisto kvoto, sem poskusil Microsoftov SyncToy.
Zadeva je seveda preprostejša (manj možnosti) kot prej omenjeni, vendar meni zadostuje.

Okapi ::

Potem plačaš 29,99$ za posamezno licenco oz. 600+ $ za 20+ računalnikov.
29,99 $ je uradna cena, ampak imajo v bistvu ves čas special offer 19,99 $ + 9.99 $ vsaka dodatna licenca. Se pravi, da te pride za 20 pecejev 142 evrov.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202007 (1159) Okapi
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273625 (2720) axee
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372425 (1589) imagodei
»

Program za arhiviranje, beckup

Oddelek: Programska oprema
152732 (1092) Icematxyz
»

Avtosinhroniziranje USB ključa

Oddelek: Programska oprema
91535 (1134) jan01

Več podobnih tem