» »

Lightweight Sync program za backup

Lightweight Sync program za backup

barakus ::

Zanima me ali iamte kakšno priporočilo. Iščem neko _majhno_ aplikacijo za windows, za sinhronizacijo (enosmerno) oz. backup novih/spremenjenih fajlov iz nenke označene mape na USB kluč. Kaj naj uporabim?

Mavrik ::

Probaj SyncToy.
The truth is rarely pure and never simple.

Malajlo ::

če winXP, kar NT backup. Pa v scheduler skripto, ki preverja, če je ključek notri (če je težko dvoklikniti)

barakus ::

Sem nasel nekaj kar mi ful odgovarja. Sem dal na usb kluc .bat datoteko z xcopy ukazom.

Malajlo ::

Eh, cheap ;) Menda ja lahko kaj bolj resnega uporabiš?

opeter ::

Recimo kakšen Cobian Backup?
Od plačljivih pa Second Copy, morda Super Flexible File Synchronizer?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Malajlo ::

Goody ::

Allway Sync je dober

Okapi ::

Allway Sync je dober
In brezplačen, z omejitvijo nekaj deset tisoč kopirnih datotek na mesec. Pa tudi s pro različico za 15 evrov ne obubožaš. Jaz ga že dolgo uporabljam in sem zelo zadovoljen. Imaš tudi "portable" različico za na USB ključek.

O.

neres ::

barakus je izjavil:

Sem nasel nekaj kar mi ful odgovarja. Sem dal na usb kluc .bat datoteko z xcopy ukazom.

Čisto v redu varianta in to sem tudi hotel priporočiti. Oziroma robocopy namesto xcopy, ker je malo novejši. Od Viste dalje je tudi že vključen v Windowse.

barakus ::

Ma finta je, da nočem še dodaten service, ki upočasnjuje računalnik, iskal sem nekaj kar jaz rečem kdaj se požene in naredi backup na usb spremenjenih datotek. Vsi tej programi so bolj za sprotno backupiranje ane?

Okapi ::

Allway Syncu lahko nastaviš urnik, ali pa se zažene samo, ko vtakneš ključek v USB.

O.

Malajlo ::

In kaj je narobe z Briefcaseom? Ko vtakneš ključ v mašino, se sinhronizira. Brez servisov, brez dodatnega programja...

srus ::

Še en glas za Allway Sync.

gusto ::

Da oživim temo v 2018. Podobno vprašanje kot OP. Na prenosni disk bi ročno, enkrat na teden/mesec delal backup slik in dokumentov. Torej priklopim disk, zaženem program in mi updata spremembe na prenosnem disku. Primer:

Dokumenti HDD -> Dokumenti Zunanji disk
Slike HDD -> Slike Zunanji disk

Mogoče po potrebi dodam še kakšno mapo. Da ne obrnem celega interneta me zanima, če kdo tu priporoča kakšen FREE program, ki bi to učinkovito naredil.

ratek ::

imagodei ::

Kaj je narobe z:
robocopy C:\Folder_A X:\Folder_B /MIR /XJ /R:10 /W:3


kjer je C:\Folder_A source in X:\Folder_B destination?

Robocopy je že po defaultu dostopen v Windows (v Command Promptu), če vedno kopiraš popolnoma enako, si lahko narediš en BAT oz. CMD file, ki ga zaženeš, ko vstaviš USB.

/MIR "prezrcali" vsebino iz source na dest. Konkretno, vse kar je v source, kopira v destination, datoteke ki so že na destination preskoči; hkrati briše datoteke in mape, ki jih ni več na sourcu.
/XJ pomeni, da ne kopira junction pointov.
/R:10 pomeni 10 ponovnih poskusov, če datoteke ne more prekopirat (če je odprta v drugem programu)
/W:3 pomeni, da med ponovnimi poskusi počaka 3 sekunde.

Če vpišeš ROBOCOPY /?, dobiš še cel kup switchev, s katerimi lahko granularno nastavljaš, kaj želiš kopirat (npr. naj kopira samo *.jpg, naj izpusti določene direktorije...)
- Hoc est qui sumus -

gusto ::

Hvala obema, programa še nisem preizkusil, tole z robocopy pa deluje v nulo. Zanimiva rešitev. Bom videl kaj bom uporabljal na dolgi rok.

imagodei ::

Samo pazi! /MIR switch dejansko briše datoteke iz cilja, če jih na izvoru ni več. Se pravi, če imaš na izvoru datoteke A, B in C in prvič zaženeš robocopy, ti bo te datoteke prezrcalil na ciljno mapo. Če kasneje zbrišeš datoteko A iz izvorne mape, dodaš pa datoteko D, nato pa zaženeš robocopy z /MIR switchem, boš tudi na ciljni mapi imel samo še B, C in D.

Skratka, /MIR vedno ustvari zrcalno kopijo.

Če to ni tisto kar hočeš, naštudiraj druge switche. Robocopy zmore kar veliko tega.
- Hoc est qui sumus -

AmokRun ::

Okapi ::

imagodei je izjavil:

Samo pazi! /MIR switch dejansko briše datoteke iz cilja, če jih na izvoru ni več. Se pravi, če imaš na izvoru datoteke A, B in C in prvič zaženeš robocopy, ti bo te datoteke prezrcalil na ciljno mapo. Če kasneje zbrišeš datoteko A iz izvorne mape, dodaš pa datoteko D, nato pa zaženeš robocopy z /MIR switchem, boš tudi na ciljni mapi imel samo še B, C in D.

Skratka, /MIR vedno ustvari zrcalno kopijo.

Če to ni tisto kar hočeš, naštudiraj druge switche. Robocopy zmore kar veliko tega.

Sem ravno hotel dodati, da odkar je terabajt diska 50 evrov ali manj, je greh karkoli brisati z rezervne kopije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

arhiviranje - inkrementalno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
223095 (2052) Nikonja
»

robocopy

Oddelek: Programska oprema
242628 (2067) driver_x
»

Program za avtomatsko sinhronizacijo dveh map

Oddelek: Programska oprema
82285 (2142) pegasus
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372890 (2397) Okapi
»

Program za kopiranje map

Oddelek: Programska oprema
51578 (1519) jan01

Več podobnih tem