» »

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije

««
2 / 17
»»

OrkAA ::

Dnevniski zapis 19.7.2017
--------------------------

Slo-tech ugotovi, da samostojni podjetniki niso povprecni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

jype ::

Mavrik je izjavil:

Taka panika in grožnje okoli selitve - zanimivo pa je da noben ni spakiral kufrov tri leta nazaj ko normiranci še niso obstajali.
Ti boš zdaj - in to samo zato, ker te je strah, da ti bodo normiranca ukinili.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

jype je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Taka panika in grožnje okoli selitve - zanimivo pa je da noben ni spakiral kufrov tri leta nazaj ko normiranci še niso obstajali.
Ti boš zdaj - in to samo zato, ker te je strah, da ti bodo normiranca ukinili.


V resnici bom obdavčen glih nekje toliko kot bodo novi normiranci ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

jype ::

Mavrik je izjavil:

4% obdavčitev ni vzdržna niti za države z nafto, iskanje sočutja na račun delavcev, ki izgubljajo najbolj osnovne pravice in zaščite pa je malodanne bizarno.
Tvoj slamnati mož je sicer impresivno dekoriran, a vsebina je še vedno iz slame.

Mavrik je izjavil:

V resnici bom obdavčen glih nekje toliko kot bodo novi normiranci ;)
"Novi normiranci" bodo tako obdavčeni samo do 110k CHF, potem se pa zabava nenadoma neha.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

jype je izjavil:

Tvoj slamnati mož je sicer impresivno dekoriran, a vsebina je še vedno iz slame.


Trend je očiten: https://podcrto.si/prekarno-delo-skodlj...
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

jype ::

Mavrik je izjavil:

Trend je očiten:
Ne, v resnici je slamnati mož drugje: Normiranci so trenutno obremenjeni z vsaj 10 odstotki davkov in drugih dajatev, ne s štirimi, pa nihče ni trdil, da normiranci ne bi plačali 20 ali 25 odstotkov, če bi jim toliko zaračunali - razen tebe in nekaterih tebi podobnih pretepačev slamnatih mož.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Mavrik je izjavil:

Taka panika in grožnje okoli selitve - zanimivo pa je da noben ni spakiral kufrov tri leta nazaj ko normiranci še niso obstajali. Tedaj pa je bila standardna D.O.O. obdavčitev ok? :P Dajte vsaj biti iskreni sami s sabo in ne lažnivi hinavci - tist ki mu je 20% davka preveč (in trenutno ne zgleda kot da bo bistveno več kot to) tudi ne bo plačal 4%.

4% obdavčitev ni vzdržna niti za države z nafto, iskanje sočutja na račun delavcev, ki izgubljajo najbolj osnovne pravice in zaščite pa je malodanne bizarno.

+1

Me zanima koliko ljudi se bo selilo v tujino zato, da bo prihranilo tistih max. 10k€.

Bistveno vecji problem je odliv ljudi iz klasicnih zaposlitev (ki niso davcno konkurencne) v spje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

poweroff ::

Jaz sem to že rekel par strani nazaj. Vseeno mi je, če obdavčitev povečajo. Ni problem, bom plačal. Ampak naj mi ne komplicirajo življenja. Moj idealni sistem bi bil, da plačam:

1) enoten (skupen) znesek znesek fiksnih prispevkov (to, da je treba ZZZS in ZPIZ posebej plačevati je že ene traparija). Ta znesek naj mi bo na začetku leta sporočen po mailu ali na drug enostaven način. To, da se moram prekopati čez po FURSove strani, da ugotovim kolikšni so prispevki je druga traparija.

2) davek/dohodnino, za napoved katere ne rabim doktorata. tako kot sedaj izpolnim en preprost obrazec in potem sistem sam izračuna vse potrebno.

3) ne rabim računovodstva, mešetarjenja s stroški, AI izračunov in simulacij... vodim knjigo izdanih in prejetih računov in to je to. To lahko moj davčni kontrolor kadarkoli pogleda, lahko račune tudi elektronsko FURSu pošiljam, in to je to.

4. država postavi sistem in GA NE DRKA naslednjih 10 let.

V bistvu bi bil zadovoljen že s 4. točko.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

konspirator ::

Mato989 je izjavil:

To je dobra strategija, preganjati ljudi, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost.


Ko boste normiranci presegli prihodke Microsofta ali Appla pa bomo govorili o VISOKI dodani vrednosti... zdaj ste samo relativno visoka dodana vrednost... ampak za vso dodano vrednost moramo vzet prvo v zakup koliko ste stali državo čez šolanje, ceste, zdravstvo itd... tega pa nihče ne računa...

Tako kot nihče ne zračuna če se finančno splača pošiljat otroke na drage operacije vredne 300k+ bo sploh tak človek kdaj to povrnil državi v obliki davkov ali ga financiramo ostali davkoplačevalci? Isto je za vas...

Ms, japka in ostali plačajo še manj davka kot normirani sp.
https://www.rtvslo.si/svet/50-najvecjih...


Matthai
4. država postavi sistem in GA NE DRKA naslednjih 10 let.

Na MF je en kup ljudi, ki delajo samo to, da drkajo ljudi in uvajajo spremembe - vsak mesec, vsaj 15 let zapored.
Računovodje in ostali v tej branži morajo redno brati https://www.revijaiks.si in hoditi na pojasnjevalne seminarje.
//info iz 2 roke
--

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

Hm, "rak rana". Me zanima utemeljitev za to definicijo/oceno. Bere se tako, kot da normiranci državo potiskamo na dno.

jype ::

poweroff je izjavil:

2) davek/dohodnino, za napoved katere ne rabim doktorata.
Kaj se ti prtožuješ, sej ti ga maš!

poweroff je izjavil:

naj mi ne komplicirajo življenja.
Če si privatnik, si družbeno nezaželjen. Sprijazni se s tem, ali pa bodi povprečen, tako kot vsi ostali.

BigWhale ::

OrkAA je izjavil:

Si morda pomislil, da ti ITjevci ze sedaj prinasajo tuje znanje - ja, prek s.p-ja lahko delas za tuje podjetje. Prav tako tu zapravljajo denar, ki so ga prisluzili v tujini. Zdaj pa pazi to - poleg vsega kar sem nastel placujejo se 4% dohodnine!


Pa zraven se okrog 4200 EUR prispevkov vsako leto.

To, da se ljudje tako obremenjujejo s tem koliko davka placa sosed je totalni idiotizem. Z odpiranjem s.p.-ja je polno tveganja s katerim je potem povezan posameznik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Okapi ::

Ja, nevoščljivost ne pozna meja.
Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

Naj vsi ti nevoščljivci pustijo svoje službe za nedoločen čas in gredo med samostojne podjetnike, če mislijo, da je to bolje. Za to pa nihče nima jajc, a?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ales85 ::

BigWhale je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Si morda pomislil, da ti ITjevci ze sedaj prinasajo tuje znanje - ja, prek s.p-ja lahko delas za tuje podjetje. Prav tako tu zapravljajo denar, ki so ga prisluzili v tujini. Zdaj pa pazi to - poleg vsega kar sem nastel placujejo se 4% dohodnine!


Pa zraven se okrog 4200 EUR prispevkov vsako leto.

To, da se ljudje tako obremenjujejo s tem koliko davka placa sosed je totalni idiotizem. Z odpiranjem s.p.-ja je polno tveganja s katerim je potem povezan posameznik.

Očitno je mnogim to sprejemljivo le takrat, ko je tveganje visoko in prihodki nizki. Če so prihodki visoki, pa kar naenkrat ni več sprejemljivo.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Naslednji korak bo preverjanje kje živiš... vi kar izkoriščajte, da bo tega kmalu konec... potem pa še za nazaj izstavljat račune... bodo počasi iztrebili davčne optimizirance... na koncu boš lahko se skrival le še po Tajskem kot AlphaBay ustanovitelj... Maš srečo da si že star :)

Kdo pa bo šel preverjat, kje kdo živi?

Živim lahko v Sloveniji, sem pa davčni rezident druge države. Z lahkoto bom lahko dokazal, da sem v Sloveniji manj kot 186 dni na leto ;).

Saj Tajska je ravno meka za stare pokvarjence ;).

Mato989 je izjavil:


Ko boste normiranci presegli prihodke Microsofta ali Appla pa bomo govorili o VISOKI dodani vrednosti... zdaj ste samo relativno visoka dodana vrednost... ampak za vso dodano vrednost moramo vzet prvo v zakup koliko ste stali državo čez šolanje, ceste, zdravstvo itd... tega pa nihče ne računa...

Moja dodana vrednost se lepo pozna na mojem računu...

Mi smo to že odplačali preko davkov. Vi, ki ne zaslužite nič, pa do smrti ne boste.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Matko ::

konspirator je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To je dobra strategija, preganjati ljudi, ki ustvarjajo visoko dodano vrednost.


Ko boste normiranci presegli prihodke Microsofta ali Appla pa bomo govorili o VISOKI dodani vrednosti... zdaj ste samo relativno visoka dodana vrednost... ampak za vso dodano vrednost moramo vzet prvo v zakup koliko ste stali državo čez šolanje, ceste, zdravstvo itd... tega pa nihče ne računa...

Tako kot nihče ne zračuna če se finančno splača pošiljat otroke na drage operacije vredne 300k+ bo sploh tak človek kdaj to povrnil državi v obliki davkov ali ga financiramo ostali davkoplačevalci? Isto je za vas...

Ms, japka in ostali plačajo še manj davka kot normirani sp.
https://www.rtvslo.si/svet/50-najvecjih...


Matthai
4. država postavi sistem in GA NE DRKA naslednjih 10 let.

Na MF je en kup ljudi, ki delajo samo to, da drkajo ljudi in uvajajo spremembe - vsak mesec, vsaj 15 let zapored.
Računovodje in ostali v tej branži morajo redno brati https://www.revijaiks.si in hoditi na pojasnjevalne seminarje.
//info iz 2 roke


Odlično delujoči poslovni model za prikoritnike:
Dopoldan v javni službi delamo spremembe in s kompleksnostjo opravičujemo svojo delovno mesto.
Popoldan privat predavamo, svetujemo istim, ki smo jih dopoldan zaj...

Retorično vprašanje komu se je normiran način najbolj izplačal?


Sistem je potrebno poenostavit in NE spreminjat.

thramos ::

ales85 je izjavil:

Hm, "rak rana". Me zanima utemeljitev za to definicijo/oceno. Bere se tako, kot da normiranci državo potiskamo na dno.


Em, ja, zakaj takšen naslov teme? Nihče ne pravi, da so normiranci neka kritična težava Slovenije. Ampak del širše anomalije, ki omogoča izogibanje davkov in s tem povezanimi težavami, ter na drugi strani siljenje v neprostovoljno prekerizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Matko ::

Okapi je izjavil:


Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

4 kombinacije so "redni/popoldanec" in normiranec/obračun po dejanskih odhodkih

kombinacija popoldanec-normiranec je v določenih premerih (intelektualno delo, z maloodhodkov) res zelo ugodna (~65EUR prispevkov + 4% prometa )

MH0 ::

Matko je izjavil:

Okapi je izjavil:


Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

4 kombinacije so "redni/popoldanec" in normiranec/obračun po dejanskih odhodkih

kombinacija popoldanec-normiranec je v določenih premerih (intelektualno delo, z maloodhodkov) res zelo ugodna (~65EUR prispevkov + 4% prometa )

Pri tem, da za teh dodatnih 65EUR "prispevkov" plačnik ne prejme ničesar.

Okapi ::

Popoldanskih espejev ne mešat s pravimi samostojnimi podjetniki. Te (popoldanske) bi morali ukiniti. Naj se človek odloči, ali bo redno zaposlen, ali samostojni podjetnik. Redno zaposleni naj pa delajo popoldan po avtorskih ali kakšnih drugih primerno obdavčenih pogodbah.

MH0 ::

A ta forum nima nikjer v pogojih prepovedi širjenja totalitarizma? :-)

Matko ::

MH0 je izjavil:

Matko je izjavil:

Okapi je izjavil:


Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

4 kombinacije so "redni/popoldanec" in normiranec/obračun po dejanskih odhodkih

kombinacija popoldanec-normiranec je v določenih premerih (intelektualno delo, z maloodhodkov) res zelo ugodna (~65EUR prispevkov + 4% prometa )

Pri tem, da za teh dodatnih 65EUR "prispevkov" plačnik ne prejme ničesar.


Recimo, da redno zaposleni s.p. ali recimo normalno zaposleni delavec dela nadure.
Ima popust na prispevke?...

Webmojster ::

Meni ni jasno, zakaj vsi govorijo o 4% davku.

Davek za normirance je 20% na dobiček (prihodki minus 80% normiranih stroškov). Že res, da ti priznajo 80% normiranih stroškov, vendar vseeno ima večina tudi neke realne stroške (računovodstvo, programska oprema, pisarniški material, prevozi...), tako je teh 80% realno manj (lahko tudi precej manj).

Plus tega tudi ni splošnih davčnih olajšav, ki pri tistih z nižjimi plačami sežejo tudi prek 6k €.

In seveda ne pozabit še prispevkov, ki so (razen prvega leta) od 300€ dalje na mesec (odvisno od prometa, seveda)

Če imaš npr. 50k prometa letnega, to pomeni 2000 € davka na dobiček (oz. dohodnine), 4200 € prispevkov (če vzamem 350€ mesečno) in pa še seveda realni stroški, ki so lahko tudi 5 - 10k € letno.

Plačaš torej veliko več kot samo 4%.

Invictus ::

Glede na nizke prihoke države od dohodnine in mali armadi ljudi, ki te podatke obdelujejo, bi bilo čisto vseeno, če bi bili vsi obdavčeni po enotni davčni stopnji 20%.

Izplen bi bil na koncu večji.

To solidarnost s prispevki bi morali pa tako ali tako ukiniti in urediti pravo zdravstveno in pokojninsko zavarovanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MH0 ::

Matko je izjavil:

MH0 je izjavil:

Matko je izjavil:

Okapi je izjavil:


Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

4 kombinacije so "redni/popoldanec" in normiranec/obračun po dejanskih odhodkih

kombinacija popoldanec-normiranec je v določenih premerih (intelektualno delo, z maloodhodkov) res zelo ugodna (~65EUR prispevkov + 4% prometa )

Pri tem, da za teh dodatnih 65EUR "prispevkov" plačnik ne prejme ničesar.


Recimo, da redno zaposleni s.p. ali recimo normalno zaposleni delavec dela nadure.
Ima popust na prispevke?...

In mu ti prispevki nič ne štejejo?

Webmojster ::

Okapi je izjavil:

Ja, nevoščljivost ne pozna meja.
Normirani s.p. ni obdavčen 4%, ampak 58%. 20% je davka na dobiček, 38% so socialni prispevki.

Naj vsi ti nevoščljivci pustijo svoje službe za nedoločen čas in gredo med samostojne podjetnike, če mislijo, da je to bolje. Za to pa nihče nima jajc, a?;((



Saj se strinjam s tabo, da res ni samo 4% obdavčitev, ampak v tem primeru tvoja matematika ne štima :)

MH0 ::

Invictus je izjavil:

Glede na nizke prihoke države od dohodnine in mali armadi ljudi, ki te podatke obdelujejo, bi bilo čisto vseeno, če bi bili vsi obdavčeni po enotni davčni stopnji 20%.

Izplen bi bil na koncu večji.

To solidarnost s prispevki bi morali pa tako ali tako ukiniti in urediti pravo zdravstveno in pokojninsko zavarovanje.

Tudi, če imaš EDS, gre za nacionalizacijo solidarnosti. Ampak je problem, ker vsaka poenostavitev "zahteva" krčenje aparata.

Mato989 ::

Davek za normirance je 20% na dobiček (prihodki minus 80% normiranih stroškov). Že res, da ti priznajo 80% normiranih stroškov, vendar vseeno ima večina tudi neke realne stroške (računovodstvo, programska oprema, pisarniški material, prevozi...), tako je teh 80% realno manj (lahko tudi precej manj).


Problem je ker tak sistem "izkoriščajo" (legalno da ne bo pomote!) ljudje ki imajo stroškov praktično 0 ali ZELO malo... Pomisli koliko stroškov ima nek programer, ki dela od doma 99% časa in služi 100k... 80%? Mogoče 15%...

Pa se mi drugače normiranec zdi zlo fajn, in bi tudi sam raje videl da bi se drugje davki znižali, ampak trenutno je neskladje OGROMNO...

ales85 ::

Mato989 je izjavil:

Problem je ker tak sistem "izkoriščajo" (legalno da ne bo pomote!) ljudje ki imajo stroškov praktično 0 ali ZELO malo... Pomisli koliko stroškov ima nek programer, ki dela od doma 99% časa in služi 100k... 80%? Mogoče 15%...

To sicer drži, ampak vseh stroškov pa tudi nisi zajel. Če dela od doma, mora sam poskrbeti za to, da ima ustrezno delovno mesto, delovno opremo, licence, ... kriti mora vse stroške v zvezi s poslovanjem.

Okapi ::

Problem je ker tak sistem "izkoriščajo" (legalno da ne bo pomote!) ljudje ki imajo stroškov praktično 0 ali ZELO malo..
Problem je, ker se tebi očitno ne sanja, kakšni so dejanski stroški. Tudi tistega, ki programira doma. Poskusi enkrat, če misliš, da je tako krasno, in da nimaš nobenih stroškov. Če morda že hodiš v službo, pa delodajalca vprašaj, kakšne stroške ima s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ZaphodBB ::

Jaz sem prej plačeval 0 davka. Sedaj plačujem neskončno več. Če ukinejo normiranca bom pa spet plačeval 0. Sicer sem razočaran, da moja draga republika noče mojega denarja. Sem pa hvaležen, da mi je priskočila na pomoč v kritičnem obdobju moje kariere.

Drži, komot bi 25% obdavčili normirance in enako tudi ostale zaposlene, pa se ne bi nihče pretirano pritoževal, da so eni obdavčeni 10%, drugi pa 60%, je pa malce krepka.

Ja, sploh glede na to, da dolgoročne statistike kažejo, da je efektivni davčni izplen med 19% in 22% ne glede na to kako visoko davnčno stopnjo imaš. Poljske pa tudi še ni vzel hudič, čeprav smo pri nas trdili, da jo bo vsak čas.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Problem je ker tak sistem "izkoriščajo" (legalno da ne bo pomote!) ljudje ki imajo stroškov praktično 0 ali ZELO malo..
Problem je, ker se tebi očitno ne sanja, kakšni so dejanski stroški. Tudi tistega, ki programira doma. Poskusi enkrat, če misliš, da je tako krasno, in da nimaš nobenih stroškov. Če morda že hodiš v službo, pa delodajalca vprašaj, kakšne stroške ima s tabo.


Višji od tistih ki hodijo nekam delat zagotovo ne... nihče pa ne trdi da stroškov ni, ampak če ti meniš da je stroškov dejansko 80%, potem se pač morava strinjat da se ne strinjava... jaz grem stavit da jih 80% ni... niti 60%... pri večini.

To sicer drži, ampak vseh stroškov pa tudi nisi zajel. Če dela od doma, mora sam poskrbeti za to, da ima ustrezno delovno mesto, delovno opremo, licence, ... kriti mora vse stroške v zvezi s poslovanjem.


En programer ki dela na daljavo potrebuje internet, vrhunski PC, morda še laptop, elektriko... in smo že BLIZU konca... pa četudi dodamo še perferne naprave in če menjuje vsakih 6-12 mesecev je to max 15k stroška letno, če glih ne pozlatiš svojih naprav kajne :) in od vseh teh stroškev bi internet plačeval tudi če ne bi delal od doma!!!

In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

ZaphodBB ::

En programer ki dela na daljavo potrebuje internet, vrhunski PC, morda še laptop, elektriko... in smo že BLIZU konca... pa četudi dodamo še perferne naprave in če menjuje vsakih 6-12 mesecev je to max 15k stroška letno, če glih ne pozlatiš svojih naprav kajne :) in od vseh teh stroškev bi internet plačeval tudi če ne bi delal od doma!!!

Kaj pa če ima bolniško? Na dopuste ne smejo hodit? Pa stranke tudi plačajo vse sestanke in taka jajca, kajne?

Sicer je pa vseeno. Jaz bom zate plačeval manj. Sicer bom imel več dela ampak se mi bo splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.


Tudi to bi že davno lahko rešli... predlagal sem že davno da bi minimalca povišali na 800€ neto in ukinili malco ter potne strošek, ter primerno povišali dohodninsko lestvico (če je že ne morjo spremenit!)

Hkrati pa obdavčit tudi službene potne naloge z DDV višino.

Webmojster ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.



Evo točno to. "Normalni" s.p. si na tak način zbije dobiček na minimum in nato plačuje nižje prispevke, nižjo akontacijo, nižjo dohodnino kot marsikateri normiranec.

Mato989 ::

Webmojster je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.



Evo točno to. "Normalni" s.p. si na tak način zbije dobiček na minimum in nato plačuje nižje prispevke, nižjo akontacijo, nižjo dohodnino kot marsikateri normiranec.


Haha, seveda, zakaj pol niste normalni spjevci če tako radi, kako že pravi Invictus, DAVČNO OPTIMIZIRATE????????? Kot kaže ni tako ugoden kot normiranec ali pač nalašč plačujete več davka ker ste tako zavezani Slo? No potem pa itak ni panike če vam ga še malo zvišajo, lokal patroizem pa to :)

Kličem bullshit!

cleanac ::

Invictus je izjavil:

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.
Kakor plačajo več redno zaposleni kot marsikateri normiranec. Daješ popolnoma nesmiselne izjave na podlagi neke lastne selekcije.

Okapi ::

Mato989 je izjavil:


En programer ki dela na daljavo potrebuje internet, vrhunski PC, morda še laptop, elektriko... in smo že BLIZU konca... ..

S tem si samo dokazal, da blagega pojma nimaš, kaj vse so stroški dela. Vprašaj svojega delodajalca, če ga imaš, ali je dovolj, da ti kupi računalnik in plača elektriko in internet. Smejal se ti bo na vsa usta, in ti povedal, da blagega pojma nimaš.

ZaphodBB ::


Haha, seveda, zakaj pol niste normalni spjevci če tako radi, kako že pravi Invictus, DAVČNO OPTIMIZIRATE????????? Kot kaže ni tako ugoden kot normiranec ali pač nalašč plačujete več davka ker ste tako zavezani Slo? No potem pa itak ni panike če vam ga še malo zvišajo, lokal patroizem pa to :)

Zato ker sem za sorazmerno majhen vložek povsem varen pred morebitnimi reinterpretacijami zadev s stvari države. Če bom davčno optimiziral, pa pač ne bom delal tega na pol ampak bom naredil orenk.

Webmojster ::

Mato989 je izjavil:

Webmojster je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.



Evo točno to. "Normalni" s.p. si na tak način zbije dobiček na minimum in nato plačuje nižje prispevke, nižjo akontacijo, nižjo dohodnino kot marsikateri normiranec.


Haha, seveda, zakaj pol niste normalni spjevci če tako radi, kako že pravi Invictus, DAVČNO OPTIMIZIRATE????????? Kot kaže ni tako ugoden kot normiranec ali pač nalašč plačujete več davka ker ste tako zavezani Slo? No potem pa itak ni panike če vam ga še malo zvišajo, lokal patroizem pa to :)

Kličem bullshit!


Normiran s.p. je fajn, ker se ti ni treba konstantno ubadati z administracijo in se lahko koncentriraš na delo = več prometa = več davkov državi.

Davčna optimizacija (legalna) je pa pomoje nekaj normalnega, če želiš dolgoročno poslovati. Noben ne plačuje rad več, kot je potrebno. Probaj odpreti s.p. ali d.o.o. in posluj vsaj 5 let - pa boš razumel.

LeQuack ::

Vso delo naj bo obdavčeno enako. Če razlikuješ načine dela, potem je to že slabo.
Quack !

Invictus ::

cleanac je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.
Kakor plačajo več redno zaposleni kot marsikateri normiranec. Daješ popolnoma nesmiselne izjave na podlagi neke lastne selekcije.

Me zanima koliko zaposlenih v Sloveniji plača 4000 EUR dohodnine na leto?

Normirancev je kar nekaj. Pa prištej še prispevke.

A mislišđ da plačaš 30k dohodnine letno al kaj? Si si pogledal svoj izračun? Pa vse olajšave, ki si jih dobil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

technolog ::

Vse te vase groznje kako boste sli v tujino, ce dvignejo davke (recimo iz 4% na 8%), je pes, ki samo laja in nic grize. Realno bo takih pod 10%. Navadli se boste, tako kot ste se navadli da se ne sme vec kadit v lokalih.

In katere tocno bolj ugodne drzave mislite? Jaz delam v Londonu, moj bracket je 40% dohodnine, v kar pokojnina ni vkljucena - razen minimalna.

Normiranec je trenutno najbolj ugodna oblika dela, in to ne samo v Sloveniji, po celi Evropi, Ameriki, edino kak Dubaj je boljsi.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Invictus ::

Seveda je ugoden. Zato se pa borimo proti ukinitvi.

Predvsem pa proti dodatni birokraciji, ki jo bo sprememba, če bo sprejeto, prinaša.

Kdo te je pa silil v UK v redno službo?!?!? Odpri firmo in uživaj 4% davka.

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Na drugi strani pa s.p.jevcem očitajo blazne zaslužke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

technolog je izjavil:

Realno bo takih pod 10%.
Jasno. Saj to je povsem dovolj. A ne bi raje 10% tujcev z visoko urno postavko zaposlil v tej državi, kot obratno?

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Zanimivo, jaz imam ravno obratne izkusnje (IT). Vsi preklaplajo na normirane spje. V bistvu to postaja zmeraj vecji problem v IT firmah v Sloveniji, ker ljudje odhajajo, zaradi davcno bistveno bolj ugodnih razmer, ce si sp. To, da nisi za dolocen cas zaposlen je v krogu boljse placanih IT-jevcev plus ne minus.

jype je izjavil:

technolog je izjavil:

Realno bo takih pod 10%.
Jasno. Saj to je povsem dovolj. A ne bi raje 10% tujcev z visoko urno postavko zaposlil v tej državi, kot obratno?

Bi, ampak tujca ne mores v Sloveniji zaposliti za polni cas na ta nacin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

OrkAA ::

technolog je izjavil:

Jaz delam v Londonu, moj bracket je 40% dohodnine, v kar pokojnina ni vkljucena - razen minimalna.


Vidis, tole je spet neka taka nepopolna informacija, ki zanalasc zavaja.

Tvoj bracket ni 40%.

40% placas na prihodke, ki presegajo 45.000 funtov, med 11.000 in 45.000 funtov placas 20%, do 11.000 funtov pa celo ne placas nicesar!

S.p.-jevci po drugi strani placajo 20% v vseh bracketih.

technolog ::

Ja, to bracket pomeni. Na del prihodkov placam 40%. Vsi bonusi, delnice in povisice so obdavceni s 40%.
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314448 (13135) Vikking
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7823875 (21476) Mavrik
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619176 (16713) wind

Več podobnih tem