» »

Plošče iz kalcijevega silikata

Plošče iz kalcijevega silikata

anapotocnik3 ::

Živjo,zanima me če ima kdo izkušnje iz plošč kalcijevega silikata proti vlagi? V stanovanju imamo veliko preveč vlage in te plošče ki jih uglašujejo, mislim da so precej dobra stvar... zanimajo me še vaša mnenja in izkušnje?

shintaro ::

kaj pa aparat za vlago? ... mi smo ga meli (nekdo nam ga je ukradu) in deluje nekako.. je precej glasen ampak ko konča, je cel kup vode nabral

kljuc ::

Bolj pametno bi bilo ugotovit vzrok za vlago in ga odpravit - npr. izoliranje stene zunaj, odprava toplotnih mostov + hidroizolacija, če gre za kletni prostor, te plošče namreč ne bodo odpravile vlage v prostoru. V vsakem primeru bi bilo treba bolj zračit, in mogoče malo odmaknit omare od zunanjih sten itd.

Unknown_001 ::

Možne opcije razvlaževanja.

1. Klimatska naprava (osuši zrak)

2. Tablet (osuši zrak sicer bolj tko tko ampak neki nardi)

3. Redno zračenje, ko so temperature zunaj nizke in ko je vlaga v notranjosti nasploh visoka. Topel zrak se lahko bolj nasiči z vlago kot hladen. Iz tega razloga zračenje pozimi dobi smisel, saj ni treba toliko ekstra vode v zraku segrevati da dvigneš temperaturo #waste of energy

4. Izolacija in mavčni elementi notri (knauf strop in stenski žep za zračenje sten) poskrbi da se stene lažje osušijo pravtako mavec uravnava vlago v zraku. Tisti žep je pa samo luft med original steno in knauf steno ki pride par centi stran. V to kanuf palto se navrta še luknje za zračenje.

5. Kopalnico, ki je najbolj na udaru zapirati in redno zračiti.

Mogoče se spomnim še česa a me spanec preganja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fikus_ ::

Hiter ukrep in učinkovit je sušilec zraka (problem hrup), dolgoročno sanacija stavbe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346086 (24561) Matejjjjj
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210990 (9710) fosil
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975482 (58742) matijadmin
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818318 (16838) Pyr0Beast
»

vlaga v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222717 (4276) telexdell

Več podobnih tem