» »

Indija želi Windows 10 po četrtinski ceni

Indija želi Windows 10 po četrtinski ceni

Slo-Tech - V zadnjih mesecih je svetovno računalniško sfero pretresla grožnja izsiljevalskih virusov, ki se je udejanjila v obliki virusov WannaCry in NotPetya. Eden izmed ključnih dejavnikov za širjenje virusa so bili nezakrpani in stari operacijski sistemi, saj sta virusa izkoriščala ranljivosti, za katere je Microsoft popravke izdal že pred meseci. Da mu ni vseeno za uporabnike starejših operacijskih sistemov, je Microsoft pokazal tudi tako, da je izdal popravek celo za Windows XP, ki je že od leta 2014 nepodprt in sicer ne dobiva nobenih popravkov. Kot kaže pa bodo šli še korak dlje, saj se Indija hvali, da bo Microsoft indijskim državljanom ponudil izjemno ugodno nadgradnjo na Windows 10 ravno v izogib podobnim težavam v prihodnosti.

Po besedah indijskega koordinatorja za računalniško varnost Gulshana Raija je namreč Indija pritisnila na Microsoft, naj njihovim državljanom zagotovi ugodno nadgradnjo na Windows 10. Različica Home namreč stane 8000 rupij (110 evrov), različica Pro pa 1500 rupij (200 evrov), kar je za tamkajšnje prebivalce preveč. Po Raijevih besedah se je Microsoft načeloma strinjal z zamislijo, sedaj pa se pogajajo o cen, ki naj bi znašala okrog četrtino tega, torej kakšnih 2000 rupij. V Indiji je trenutno okoli 52 milijonov računalnikov, kar za državo z 1,3 milijarde prebivalcev sicer ni veliko, a jih poganjajo skoraj izključno piratske različice starejših verzij Windows. Pričakujejo, da jih bodo s poceni verzijo Windows 10, kar naj bi bila enkratna in edinstvena poteza, prepričali v legalizacijo in nadgradnjo.

Iz Microsofta uradnih izjav še ni. Vendar pa se ideja ne zdi tako nemogoča, saj je bil Windows 10 leto dni na voljo brezplačno za uporabnike starejših legalnih verzij. To priča, da si tudi Microsoft želi, da bi ljudje nadgradili svoje računalnike. Po drugi strani pa utegne popuščanje Indiji, ki je sicer eden največjih in najhitreje rastočih trgov, podobne ideje vzbuditi tudi v drugih državah.

29 komentarjev

scipascapa ::

mi tudi.

klinker ::

Kaj tudi? Sej se vedno lahko brezplacno posodobis, ce vklopis "posebne potrebe".
Pa na ebay mas licence za 3€ :)
Dvomim da so indijci na starejsih verzijah ker si ne znajo 10ke nabavit ugodno

hojnikb ::

#brezpodpisa

Dr_M ::

klinker je izjavil:

Kaj tudi? Sej se vedno lahko brezplacno posodobis, ce vklopis "posebne potrebe".
Pa na ebay mas licence za 3€ :)
Dvomim da so indijci na starejsih verzijah ker si ne znajo 10ke nabavit ugodno


Key, brez veljavne licence.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

66speeder66 ::

Fuck M$, go to Linux, and develop everything you need
Ne moreš imeti vsega verjetno... al pa ja no, ampak... mogoče...
ne vem...
la toya

LeQuack ::

Indijci bodo dobil slab deal, ker še ne vedo kako slab je Windows 10.
Quack !

tikitoki ::

To vohunsko sranje ni vredno niti toliko. Edino, kar pogresam pri windows 10 je dx 12.

s1m0n ::

Saj tista odprto kodna zmeda tudi ni vredni nič :)

Vsakemu svoje!
Če imaš veselje uporabljat eno ali drugo, če ti eno ali drugo nudi to kar rabiš je to vse kar je potrebno povedat.

keitai ::

Misliš za razliko od vohunskega sranja imenovanega Android, Ios, Macos, etc? Seveda te na linux/unixu nihče ne more nadzirat, seveda tudi ISP-ji ne delijo informacij in verjetno uporabljaš tor za vso brskanje po internetu (pa še tle se da kej info dobit vn). Nehite jokat o tem kak so Win10 SpyOs, vsak OS zbira podatke in jih pošilja nekam.

oo7 ::

Jaz ne maram Win 10 pa če mi plačajo :D

Win 7 do konca :)

DeeJay ::

oo7 je izjavil:

Jaz ne maram Win 10 pa če mi plačajo :D

Win 7 do konca :)


Že vidm čez par mescov kako boš odpiral novo temo z naslovom: "XYCrypt mi je kriptiral disk, kako do podatkov?"

MrStein ::

Ja, ker je preneumen da pusti update namestiti.
Čutiva na vodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

oo7 ::

windowsov nisem updejtal že več kot 2 leti.

Če bo kakšen virus pač formatiram računalnik in še enkrat naložim win 7 sploh ni problema. Nimam pa nič takega na svojem računalniku tako, da ja Win 7 FTW ;)

DeeJay ::

oo7 je izjavil:

windowsov nisem updejtal že več kot 2 leti.

Če bo kakšen virus pač formatiram računalnik in še enkrat naložim win 7 sploh ni problema. Nimam pa nič takega na svojem računalniku tako, da ja Win 7 FTW ;)


Ja sej maš prov... za trolat po slo-techu je tud win 98 dovolj.

grašek ::

Vprašanje, če bodo njihovi računalniki sploh zmožni normalno poganjati Windows 10.

oo7 ::

Sem po zelo dolgem času dal update ampak sem izločil določene KB-je ;)

Fritz ::

Dr_M je izjavil:

klinker je izjavil:

Kaj tudi? Sej se vedno lahko brezplacno posodobis, ce vklopis "posebne potrebe".
Pa na ebay mas licence za 3€ :)
Dvomim da so indijci na starejsih verzijah ker si ne znajo 10ke nabavit ugodno


Key, brez veljavne licence.

Reč deluje, se ustrezno aktivira in če prenesem disk na drug računalnik ter inštalacija to prestane, pokličem na MS, da se winsi ponovno aktivirajo na drugem hardwareu in spet vse poteka brez težav.

V čem je torej problem, če na eBay-u ali drugje kupiš veljaven OEM key?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

klinker ::

Nekaj se buni, sam ima pa verjetno s Partisa zadevo.
Za doma pac ne rabis racuna in ostale birokracije, ostalo pa je kot bi kupu original.

xmetallic ::

Če M$ proda Indijcem W10 za četrtino cene medtem ko moramo Evropejci plačevat polno ceno se priporočam za nasvete kje lahko vložim tožbo zaradi diskriminacije.

MrStein ::

Tam kjer lahko vložiš tožbo, da plačuješ za vrtec več kot sosed.
Poročaj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fritz ::

Nikjer, Indija in EU nista enoten trg. Lahko pa kupiš MS licenco od Indijca po njihovi ceni ;)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

xmetallic ::

MrStein je izjavil:

Tam kjer lahko vložiš tožbo, da plačuješ za vrtec več kot sosed.
Poročaj...


Moja izjava je bila napisana bolj v duhu sarkazma kot resne želje po tožbah. Me pa vseeno zanima kaj bi na sodišču znali povedat.

Če bo M$ res prodal Indijcem za četrtino bom naslednjič 2x premislil, preden kupim M$-jev izdelek.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

keitai je izjavil:

Misliš za razliko od vohunskega sranja imenovanega Android, Ios, Macos, etc? Seveda te na linux/unixu nihče ne more nadzirat, seveda tudi ISP-ji ne delijo informacij in verjetno uporabljaš tor za vso brskanje po internetu (pa še tle se da kej info dobit vn). Nehite jokat o tem kak so Win10 SpyOs, vsak OS zbira podatke in jih pošilja nekam.


No, pol mi pa se povej koliko android, Linux, osx licenc si pa ze kupil? Vidis zdaj razliko?
Eh?

blblb ::

Različica Home namreč stane 8000 rupij (110 evrov), različica Pro pa 1500 rupij (200 evrov)...

Does not compute.
Predvidevam da je misljeno 15000 rupij? Ali je 800?

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

joze67 ::

Google pravi, da je 1 Indian rupee = 0,0135416667 Euros. Torej 8.000 INR ~ 110 EUR in 15.000 INR ~ 200 EUR.

Fritz ::

xmetallic je izjavil:

MrStein je izjavil:

Tam kjer lahko vložiš tožbo, da plačuješ za vrtec več kot sosed.
Poročaj...


Moja izjava je bila napisana bolj v duhu sarkazma kot resne želje po tožbah. Me pa vseeno zanima kaj bi na sodišču znali povedat.

Če bo M$ res prodal Indijcem za četrtino bom naslednjič 2x premislil, preden kupim M$-jev izdelek.

Si že kdaj potoval po svetu? Če si, potem premisli ali so bile tam cene tega in onega enake kakor doma in boš ugotovil, da to povečini ne velja. Še v avstrijskem Hoferju so cene povprečno 10% nižje kot v slovenskem.

Pri fizičnih izdelkih je to težko zaobiti, pri digitalnih, ki se z lahkoto kopirajo in pošiljajo pa to ni nobena težava. Zakaj bi torej kupoval npr. ESET Antivirus za 40€ pri slovenskem posredniku, če lahko dobim istega namenjenega za trg tretjega sveta na G2A za 5-10€ in pri tem še vedno plačam zakonsko določen DDV
državi? In enako bo veljalo za te Winse, razen v primeru region locka ali česa podobnega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

keitai ::

andromedar je izjavil:

keitai je izjavil:

Misliš za razliko od vohunskega sranja imenovanega Android, Ios, Macos, etc? Seveda te na linux/unixu nihče ne more nadzirat, seveda tudi ISP-ji ne delijo informacij in verjetno uporabljaš tor za vso brskanje po internetu (pa še tle se da kej info dobit vn). Nehite jokat o tem kak so Win10 SpyOs, vsak OS zbira podatke in jih pošilja nekam.


No, pol mi pa se povej koliko android, Linux, osx licenc si pa ze kupil? Vidis zdaj razliko?


Za OSX sem plačal par nagradenj ter tle je cena OS plačana zraven z HW, zdej so nadgradnje "zastonj", včasih se je plačevalo, Android je "zastonj", kar se mene tiče se ga plača enako z nakupom HW, vsak OEM ima svoj skin, ki ga razvija njegov oddelek in verjemi, da ne delajo zastonj. Za Win10 sem dal 0 eur, plačal sem Win 7, ki sem ga nadgradil - ta daaah - ZASTONJ. Čeprav sem sedaj sam produkt, ker MS vohuni za mano, tako kot vsi ostali. Če hočete to rešit, zberi 40% populacije vsake države po svetu in protestirajte, pa še takrat verjetno ne bo kakšne spremembe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Unknown_001 ::

LeQuack je izjavil:

Indijci bodo dobil slab deal, ker še ne vedo kako slab je Windows 10.

Za linux še ne znajo delat "scam tech support" klicov
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tikitoki ::

Dejte se boriti se za Indijske place. Res ste eni pateticni, vse pozitivno si zasluzite, negativno pa je tolk grozno, da boste kar poginl od hudega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indija želi Windows 10 po četrtinski ceni

Oddelek: Novice / Ostale najave
298394 (6780) tikitoki
»

Konec podpore za Windows 8 in Internet Explorer 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
2810840 (8493) ender
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15855441 (46380) Lonsarg
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101032 (79815) MrStein
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560849 (49328) SimplyMiha

Več podobnih tem