» »

Regres za študentsko delo

Regres za študentsko delo

Banfi ::

Zdravo
zanima me v letih 2015 in 2016 sem delal skupaj 8 mesecev preko študentskega servisa, zdaj me pa zanima, če bi takrat moral prejeti regres za tisti določen čas?
  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

študentsko delo ma po novem regres ?
#brezpodpisa

Banfi ::

ja nevem...vprašam, ker se ne razumem...glede na to da se ti delovna doba šteje pa vse sem mislil da je skoraj kot če bi bil redno zaposlen

hojnikb ::

če nimaš pogodbe, potem dobiš na napotnico plačano, koliko ur si oddelal in je to to.
#brezpodpisa

Banfi ::

aha ok
hvala

SaXsIm ::

Delovna doba ti ni tekla. Vplačeval si v pokojninsko blagajno in tekla ti je pokojninska doba. Kar pomeni, da se boš (v teoriji) lahko 8 mesecev prej upokojil, kot bi se sicer.
SaXsIm

anketar ::

dobr bait, regres za šd

Bizkit45 ::

SaXsIm je izjavil:

Delovna doba ti ni tekla. Vplačeval si v pokojninsko blagajno in tekla ti je pokojninska doba. Kar pomeni, da se boš (v teoriji) lahko 8 mesecev prej upokojil, kot bi se sicer.


a ni potemtakem delovna doba = pokojninska doba? oz. v čem bi se ti dve razlikovali?

SaXsIm ::

Delovna doba je čas, ko si v delovnem razmerju. Pokojninska doba je čas, ko plačuješ v pokojninsko blagajno. Da se lahko upokojiš, rabiš pokojninsko dobo. Na delovno dobo so vezani razni dodatki pri plači.

Zadevi sta povezani in hkrati ne - če ti teče delovna doba, ti skoraj zagotovo teče tudi pokojninska (razen če ti delodajalec ne plačuje prispevkov), če pa nisi zaposlen, pa lahko v pokojninsko blagajno vplačuješ sam in ti pokojninska doba kljub temu teče, kar pomeni, da ko vplačaš dovolj, greš lahko v pokoj in prejemaš pokojnino.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nadure ne gredo v delovno dobo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210299 (7515) solatko
»

Delovna doba, ali je pravično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749309 (6945) St235
»

Podnajemna pogodba

Oddelek: Loža
164763 (4029) Lonsarg
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117047 (15645) connel
»

Nov pokojninski zakon odpravlja odkup let...

Oddelek: Problemi človeštva
379584 (8568) opeter

Več podobnih tem