» »

false alarm?

false alarm?

Yohan del Sud ::

No torej, ta teden sem si na vrat na nos (douhcajt) spomnil nabavit (regres) in sestavit (hobi) iz nule računalo. No, seveda dela s prve (logično, izkušnje). Ostal je le mali problemček. Interni zvočniki se derejo ka žvau (uiuiuiuiuiu) ka ena sirena - ko da je v zadnjih izdihljajih. Vse pa dela po biosu in praksi super (pišem sedaj to iz tega sistema) V navodilih ne piše nič, na net še nisem šel gledat, če pač kdo kaj to ve iz glave, se mi zdi to ena banalnost...

Sistem:
Abit NF7S2 v ohišju Chieftec Dragon
Barton 2.5 Box defolt vent nč navit temp pod 40
Corsair 3200 512
Maxtor 8 sata 120
IBM 40 navadn
disketar mš tipkovnca zvočniki

in to je to

Yohan del Sud ::

zvočnik sem sevada izključil, ampak firbca me še vedno ta problemček...

frenk ::

al so teli tvoji notranji zvočniki mišljeni kot speaker al kako??

ponavad se tale uiuiuiui pojav ko ti ne dela ram, cpu al pa grafična...mogoče je pa škart plata:\...:D

perci ::

A to skos piska al sam ob bootu? Drugač mula zatezi z pc speakerjem, če je diska zmanjkal in nima vec kam shranjevat "rozic".

mlakar ::

Men je tko skos piskal zarad MBM!

LP

Yohan del Sud ::

ja spikerji piskajo (samo zdaj so izklopljeni)

piska non stop

pravzaprav piska tudi ko so spikerji izklopljeni - v winsih - npr. ko nič drugega ne gode, v slušalkah slišiš zelo zelo odaljen uiuiuiui (o šit, da se me ni shizofrenija lotila)...

kaj je to MBM?

še en podatek- sprva ob prvem vklopu ni bilo tega problema. pojavil se je mislim po drugem resetu po inštalaciji win xp...

mlakar ::

Motherboard monitor, sam pol to ni pr tep, če ga nimaš gor.

žvau ::

Kva pa če niso dobr hladilnik gor dal pa ti javlja da je previskoa temperatura.

BaRtMaN ::

Ne me strašit, ker si grem kupit skoraj docela enak sistem! :O

Yohan del Sud ::

Še enkrat ponavljam. Sistem deluje drugače brezhibno (vsaj meni se tako zdi)... Do sedaj se ni sesul niti malo niti enkrat. Edino ta alarm je problematičen. Vse bolj se mi zdi da gre za bug in ne za feature... Če se ne motim je začelo piskat po inštalaciji defolt gonilnikov za mobo.. Nič, bom zamenjal gonilnike in pisal ta problem še na prodajalčev servis...

Duhec ::

Zvok za sireno (uiuiuiuiui..) se na nekaterih ploščah sproži takoj , po vklopu napajanja, ko plošča ugotovi, da na CPU fan konektorju ni ventilatorja ali pa je priklopljen kakšen FANMATE, ki preveč zbije napetost in s tem obrate , ki posledično pomenijo isto, kot da na ta konektor ni nič priklopljeno.
Lahko imaš CPU ventilator priklopljen na (konektor, ki je blizu tega ) case fan konektor.
Preveri.

b0r1s ::

Jaz imam isto plato in sem prav tako imel problem s piskanjem "sirene" ...zacela je stvar piskat takoj ko sem flesal nov bios (mislim, da je bil 14). Ampak pri meni ni ves cas piskalo, ampak samo ob bootanju winxp. Pisakalo je samo takrat, ko sem nanovo prizgal racunalnik, ce pa sem ga samo restartal, pa je blo vse ok...pa racunalnik je delal ves cas bp.

Sem pa vceraj dal novi bios gor (flesal kar v winsih 8-) ) in zdej tega ni vec..

Tako da sedaj povej, kateri bios imas na plati..mogoce je v tem vzrok. Probaj dati gor najnovejsega - pa se potem malo poigraj z nastavitvami.

CyberBoy
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

gkovac ::

Yohan... sicer ti ne vem pomagat ampak vseen me zanima kolk si plunu za tale sistemček.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Yohan del Sud ::

Za plato ram disk kišto box proc in piskanje točno 139000 sit. ostalo je pobrano iz straega sistema...

Ampak dela pa ko bomba. do sedaj ni javil niti enega errorja kaj šele bloo skrina...

Wolverine ::

Meni tudi piska ob zagonu win, potem pa samo resetiram in piskanje izgine. Bios je verzije 10
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

MOJNET.net ::

ah,... abit. S tem sem imel vedno težave. v dobrem mesecu so mi na servisu 4x! zamenjali plato, od tega trikrat z ABITko, nazadnje z Iwill-om - ta je pa sedaj krepnu. Vglavnem, ABIT ni več to kar je včasih bilo. Nažalost :O .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Heh. Sam sem iz abita KT7 (samo manjši problemi) presedlal na Iwill K266 (spet samo manjši problemi), presedlal nazaj na Abit (in spet imam manjše probleme). Torej. Problema se še nisem lotil (baše me cajt), bom probal med vikendom uredit. Najprej bom zamenjal gonilnike (kateri veljajo za najmanj problematične?). Sledi dresiranje BIOSA. Potem se bom odprl škatlo in se igral s kabli in sviči, sledi flush biosa (spet - katerega priporočate?). Sicer sledi servis... :(

Yohan del Sud ::

Prav zaprav sem šel malo posurfat in v dveh minutah odpravil problem. :\

Bug je v biosu (ki je odpravljen šele z zadnjim upgradeom).

Če imaš vklopljen hkrati Shutdown when CPUFAN Fail in CPU Shutdown Temperature na sistemu 2000/xp sirena tuli nostop. To je to. Se zahvaljujem za sodelovanje. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161925 (1140) solatko
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491935 (1398) Dominik91
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452550 (2161) jest10
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162301 (1937) miko 55
»

Vulcano 7+ piskanje ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5902 (847) Azrael

Več podobnih tem