» »

Vulcano 7+ piskanje ob zagonu

Vulcano 7+ piskanje ob zagonu

sparklyslo ::

Živjo!

Pred kratkim sem kupil AMD XP in zraven vulcano 7+.

Procesor in hladilnik so na ploščo montiral na firmi, kjer sem kupil komponente.
Ob priklopu sistema je rožljalo (sem ugotovil, da so preveč pritegnili ventilator na hladilniku tako, da je drgnil - ne vem verjetno ob rebra hladilnika). Jaz sem ga malo odtegnil in rožlanja ni bilo več slišati)

Zdej pa ne vem nekaj. Ko PC stoji nekaj ur, nato pa ga ponovno prižgem, ventilator na vulcanu 7+ enih pet minut rahlo piska nato pa dela brez piskanja (več ur).

A je to piskanje vulcana 7+ pri zagonu normalno, ali je ventilator zanič. Mam ga na minimum (sicer pa se piskanje na začetku sliši na vseh hitrostih)
A bi moral še kje pogledat če drgne ventilator?


jest10 ::

Meni isto počne na box hladilniku od TB. Pa se ne sikeram ker drugače vent čisto ok dela.
Sam zdej me je pa začelo piskati tudi na čisto novi grafični. Le da tukej ne neha piskat. In zdej čakam na zamenjavo

Turtle ::

po navadi pride do piskanja zaradi ene od dveh napak (predpogoja da ni ram ali grafična zanič)

- Ventilator ni priklopljrn na CPU fan konektor na plati.....rešitev za menda ne bo problem

- Ventiator ima premalo obratov.........rešitevi sta dve
- več obratov
- izklopi v Biosu CPU fan detect


je zdej OK?

jest10 ::

Ej ne kapiraš dobro. Ne piska računalnik.
Piska ventilator

sparklyslo ::

Piskanje sem mislil kot šum od vrtenja (neprijeten visok ton), ki traja kakih 5 minut ob zagonu. Potem potihne in ne piska več!
Ne vem, če je to normalno pri vulcano 7+ ali gre za napako?
BTW: moj vulcano se vrti pri 3200 obratih.

Azrael ::

Verjetno slab-slabo namazan ventilator ; tovarniška napaka ...
Poskusi se še malo poigrati z vijaki ,ki držijo ventilator ali pa med ventilator in hladilnik vstavi podložke tako da bodo vijaki ventilatorja zategnjeni. Če bo ventilator piskal vedno več časa pa ga kar lepo reklamiraj.
BTW: lahko bi ga reklamiral že kar na začetku ,ker ni prav ,da nov ventilator rožlja (čeprav bi ti verjetno mojstri na servisu samo popustili vijake ,kot si že sam naredil).

Lp
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chasis fan + potenciometer problemček.

Oddelek: Strojna oprema
131670 (1515) baltso
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382958 (1730) rejven

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373444 (2862) boštjan
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017633 (5423) the_unborn
»

Glasnost abaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222081 (1559) Fury

Več podobnih tem