» »

Napajalnik fuć?

Napajalnik fuć?

Isotropic ::

ko je bila nevihta, je nekaj "zacvrčalo" v kišti, nakar se je ugasnila.
na matični imam sicer tiste knofe za vklop in reset, če sedaj prižgem napajalnik (dam tam na 1 oz. priključim štrom) te lučke samo še utripajo, prav tako lučka za LAN.
najbrž ni usekalo prek mrežne, ker ponavadi tako gre tudi router v K.

je kaj upanja, da je šel samo napajalnik, matična je pa še ok?
glede novega napajalnika sem gledal, je zanimiv bequiet pure power 500-cm... še kakšni drugi predlogi?
kišto mam trenutno še c2q, bom pa v kratkem menjal (npr. ko pride coffee lake 6c ali zen, ki se bolje navija)

solatko ::

Izklopi iz računalnika, potem spoji zeleno in eno črno žico, če napajalnik normalno zalaufa, je napaka drugje. Verjetno rabiš samo flash bios-a - odpri kišto, iztakni obe žici napajalnika, vzemi ven baterijo na matični plošči, naredi stik na obeh polih ležišča baterije, vstavi baterijo nazaj, priklopi napajalnik (ne pozabit 4+4 napajanje procesorja), prižgi napajalnik, vključi Power stikalo in bi moralo normalno delat.
Delo krepa človeka

Isotropic ::

ne, to se je zgodilo zdaj, ko je bila nevihta. dvomim, da je biol, kvečjemu če je plato skurilo.

solatko ::

Ob nenadnem izklopu MB 775 se po navadi zacikla bios in ob ponovnem zagonu ne deluje. Imel sem stranko, ki mi je po vsaki nevihti iz Grosupelj v LJ, pripeljala nedelujoč računalnik. Tako kot sem napisal, baterijo na plati ven, stik obeh kontaktov na ležišču, baterijo not in zadeva je delovala do naslednje nevihte b.p..

Zato sem ti napisal, da najprej preizkusi delovanje napajalnika (na konektorju 24, spoji zeleno in eno črno žico, če bo zalaufal napajalnik v redu, narediš to, kar sem ti napisal. Itak pa je najbolj varno, da ko delaš z baterijo in RAM-i, izklopit oba konektorja napajalnika iz plate 24 in 4+4).

Bios se ob izklopu vrne na zadnje nastavitve. Matična gre zelo redko, razen, če pride po UTP routerja in ti gre cela linija.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Isotropic ::

12v linija dela, prav tako 5v, vent se pa recimo ne vrti. je pa lc power 550w gp2, tko da ventov sam od sebe ne ugaša.
bom nabavil novega.

pixelzgaming ::

Tud meni je pri prejsni nevihti sel PSU (Seasonic SII-12 520w) in zvocna na maticni. Ostalo dela BP. Vzel sem napajalnik XFX TS 500 iz sestavi.si za 50 eur. Tvoj napajalnik je samo se za v kanto. Zdaj v glavnem vzami nekaj malo boljsega kot LC Power. Tisti bequiet bo OK.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Isotropic ::

kaj pa Super Flower Platinum King 550W?

BorutK-73 ::

Veliko boljši od LC jajc.

Isotropic ::

sem nabavil tistega pure power.

hvala.

Riff ::

jaz pa vedno izklopim računalnik ko je zunaj nevihta in grmenje

pixelzgaming ::

Kako pa se obnesejo prenapetostne zaščite? Se splača?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

solatko ::

pixelzgaming - Iz mojih izkušenj, ob sorazmerno direktnem udaru (telefonski priključek) po UTP kablu, je zaščita ostala cela, skurlo pa je celotno osnovno ploščo. Je pa res, da je firma zamenjala tako zaščito, kot povrnila nakup nove matične plošče.

Praviloma, bi morala odpovedat samo zaščita, vendar je strela veliko hitrejša, tako da je še vedno edina zanesljiva metoda, izklopit tako elektriko, kot ostale priključke in vse skupaj umaknit stran od vtičnic, saj strela zna tudi preskočit.
Povečanje napetosti, ki pride po kablu, zaradi udara v odaljenejšem kraju, pa naj bi uspešno zaustavile te prenapetostne zaščite.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71255 (1073) Map
»

nevihta > pc v okvari

Oddelek: Strojna oprema
243079 (2332) majlo
»

Matična plošča crkuje?

Oddelek: Strojna oprema
171305 (915) Pyr0Beast
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939697 (7142) gregor
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463386 (2314) krho

Več podobnih tem